Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Търся безплатен софтуер за откриване на дублиращи файлове, възможно най-прост. CCleaner и IObit не ми харесват, нещо много семпло и работещо, ако е в портабъл вариант, още по0добре. Отдавна не ми е трябвала такава програмка, преди години ползвах една, но не я намирам из архивите.

Благодаря предваритрелно!

Весели празници!

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Gregory House написа:

https://www.iobit.com/en/advancedsystemcarefree.php

0kMTOgu.png

omBhy66.png

NKJVcS7.png

hal-barry-koren.jpg

stephen-h-littleton.jpg

savio-da-rocha-lobo.jpg

michael-d-masters.jpg

Satisfied home users !

Малко реклама !

Тази също я знам и не ми е от любимите :D Но благодаря за отговора :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. SearchMyFiles

Ако търсите някой наистина полезен софтуерен инструмент за Windows, SearchMyFiles на NirSoft трябва да бъде първото нещо, което да разгледате. SearchMyFiles е на практика супер търсачка за локални файлове и папки. Приложението разполага с множество филтри, които ви позволяват да търсите файлове по дати, по атрибути, по размер, и така нататък.

Има и режим на търсене, наречен ‘Duplicates Search’. След като изтеглите и инсталирате приложението трябва просто да кликнете върху падащото меню в най-горната част и да промените стойността на ‘Duplicates Search’ и ще можете да използвате функцията на SearchMyFiles за търсене на дублирани файлове.

2. Duplicate Cleaner

Duplicate Cleaner е малко по-добро приложение отколкото SearchMyFiles, защото има по-разширени възможности на критериите за търсене. Първо, трябва да изберете дали искате да намерите файлове със същото съдържание или да игнорира съдържанието при търсенето. След това можете да изберете опции като съвпадение на имената, подобни имена на файлове и еднакъв размер. С помощта на тези критерии можете да извършвате по-точни и персонализирани търсения за дубликати като търсенето на всички файлове със същото име, но не непременно със същия размер или търсенето на всички файлове със същото съдържание, но не непременно със същото име.

В допълнение, раполагате с режим за снимки (‘Image mode’), с чиято помощ можете да намерите подобни файлове със снимки дори и ако те имат различна резолюция или са с огледално изображение. Аудио режимът (‘Audio mode’) ще ви позволи да търсите дублиращи се песни по метаданни на файловете безплатно, но ако искате да сравните действителните аудио данни, ще трябва да закупите Pro версията.

3. Fast Duplicate File Finder

Ако търсите само намирането на точни дубликати, Fast Duplicate File Finder е добър избор. Безплатната версия ще ви позволи да намерите неограничени точни дубликати, но само 10 групи от подобни файлове. Тази програма няма да ви покаже два Word файла, които са с едно и също име и имат едно и също съдържание, но са малко по-различни по размер. Ако обаче изберете опцията ‘Similar Files’ и зададете стойност от 75% на Similarity value, това ще се оправи. Въпреки това, тя ще ви покаже само 10 групи от подобни файлове в безплатната версия. Като цяло това е една добра програма, но полезна само за точни дубликати. Работи най-добре с множество копия на снимки, видео или аудио файлове и не толкова добре с документи.

4. Anti-Twin

Anti-Twin има изчистен интерфейс и не ви бомбардират с реклами. Както и при повечето други програми, споменати по-горе, тя не може да улови напълно всички дублирани документи, освен ако не търсите по идентично име на файла.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ccleaner Също не е за пренебрегване :)
Има опция за дублиращи се файлове :)
Има Бг интерфейс ...
За действието за дублиращи се файлове не иска ПРО версия ....
Ако държите на про ...Моля пишете на лично :) Но пък и вече има доста сайтове ,които я "лекуват"и мисля и че сами ще се справите :)
Аз лично я ползвам от доста години и съм доволен от нея .
Наистина има своите недостатъци но като цяло се справя добре !
/прочетох че на автора не му харесва ! Но не зная защо хи хи /
Все пак е добро предложение !

Редактирано от dzaabo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, dzaabo написа:

Ccleaner Също не е за пренебрегване :)
Има опция за дублиращи се файлове :)
Има Бг интерфейс ...
За действието за дублиращи се файлове не иска ПРО версия ....
Ако държите на про ...Моля пишете на лично :) Но пък и вече има доста сайтове ,които я "лекуват"и мисля и че сами ще се справите :)
Аз лично я ползвам от доста години и съм доволен от нея .
Наистина има своите недостатъци но като цяло се справя добре !
/прочетох че на автора не му харесва ! Но не зная защо хи хи /
Все пак е добро предложение !

Защото той е вирусоносител, чистил съм и съм оправял бакиите след него на десетки машини, същото важи и за IObit

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎27‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 18:10, callpchelp написа:

Търся безплатен софтуер за откриване на дублиращи файлове, възможно най-прост.

.... преди години ползвах една, но не я намирам из архивите.

Кои архиви? В Калдата архиви няма. Калдата никога не складира, единственото което тя събира е много шлака... Ако имаше възможност да се редактира първия пост щеше да бъде угледно, но недомислената платформа води към първобитно общинния строй, когато маймуните ловеха дивеча с камъни, а сега техните наследници хуманоидите само отстрелват с едно око, един мерник и помръдват пръста си за спорта, понеже е забавно, децата се радват повече дори. Та по темата - имам съмнение, че програмата ти е Тази.

• Харесва ми 2
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, callpchelp написа:

Защото той е вирусоносител, чистил съм и съм оправял бакиите след него на десетки машини, същото важи и за IObit

Ти си знаеш най добре :)
Щом казваш ..:)
Само да кажа че аз за толкова години от Ц клинъра не съм хващал нито един вирус !
Ползвам платена версия на ZEMANA и отделно поне веднъж на ден сканирам с малварето фрии версията :)
Хващал съм вируси единствено от програми които ги тегля за да си правя експерименти с тях !
Но както казах ти си решаваш .Всеки си има глава на раменете !
Приятен ден !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mlechko написа:

Кои архиви? В Калдата архиви няма. Калдата никога не складира, единственото което тя събира е много шлака... Ако имаше възможност да се редактира първия пост щеше да бъде угледно, но недомислената платформа води към първобитно общинния строй, когато маймуните ловеха дивеча с камъни, а сега техните наследници хуманоидите само отстрелват с едно око, един мерник и помръдват пръста си за спорта, понеже е забавно, децата се радват повече дори. Та по темата - имам съмнение, че програмата ти е Тази.

Мисля, че няма смисъл от редактиране ПЪРВО, ВТОРо достатъчно информация съм дал за това което търся. Трето нямах предвид архивите на калдата ( щях да се изразя логично по друг начин ), а моите архиви ( да поясня ако не се е разбрало пак: хард дисковете с информация, дисковете, флашките, моите, тези където си ги държа в офиса и у дома, друго не знам какво да добая за пояснение ). Четвърто  какво по....... беше това подобие на лекция и липсата му на смисъл ?! о.О ПЕТО: Това е добро предложение, по темата за търсеното от мен! Разгеле....

преди 3 часа, dzaabo написа:

Ти си знаеш най добре :)
Щом казваш ..:)
Само да кажа че аз за толкова години от Ц клинъра не съм хващал нито един вирус !
Ползвам платена версия на ZEMANA и отделно поне веднъж на ден сканирам с малварето фрии версията :)
Хващал съм вируси единствено от програми които ги тегля за да си правя експерименти с тях !
Но както казах ти си решаваш .Всеки си има глава на раменете !
Приятен ден !

Дай да го проверя пред тебе, да видим тая работа.  Минимум троянци ще намеря. Дори на андроид праиви мизерии, там вируси и троянци не носи, но тормози системата, на някои версии прави бози с информацията, да не говоря за мега дразнещия адуеър...
Но принципно това важи за безплатната версия, както и на IObit, с платените нямам опит, просто защото рядко позлвам такава програма, нямам и нужда от такава, особено да ми ''оптимизира'' компютъра/таблета/лаптопа, сам си го правя и съм сигурен в направеното.... Платените им версии може и да работят, но аз не виждам смисъл от употребата им. Написал съм си кодче за оптимизация, кеото ми е достатъчно. Точно така, всеки си решава. Едни искат да карат смарт, други фолксваген, трети жигула, четвърти мерцедес ;) 

Всеки знае как да се грижи за машината си и т.н. Аз такива програми не обичам, а редовно идват машини пълни с вируси, троянци мроянци и т.н. и задължително едновременно инсталирани IObit и CCleaner плюс още един ''сурлюк'' глупости. Не че правят фатални неща, но все пак щом идват при мен, значи са стигнали до момента в който не могат да работят спокойно и нормално. Не знам дали има смисъл още да се обяснявам по този въпрос.

Благодаря, за отговорите, темата може да се заключи.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Слави Маринов
      Здравейте!Става въпрос за 2 изтрити файлчета-екстрактнати преди това отметки и изтрити по невнимание.С рекува ги намерих и възтанових,като на статуса им пишеше екселент,тоест в отлично състояние и нищо не е записвано на тях.Проблема е,че не изглеждат както преди и не могат да се четат,а и нямат инфо за тип файл.Има ли начин да мога да ги използвам отново и как?Ето как изглежда току що екстрактнат подобен файл от опера и тези двата.По принцип са HTML файлове,но тези възтановените вече не са...........отляво е сега екстрактнат ,а отдясно възтановеният.

• от emokoz
      Ползвам настолен компютър с операционна система Windows 7 Professional. Хардискът ми е разделен на две - "С" и "D". На "С" е инсталирана операционната система на Windows 7 Professional. Искам да инсталирам програмата Revo Uninstaller. От статия на г-н Калин Карабойчев /Калдата/, са видни съображения, /префразирам/ - тази програма да не се инсталира в дял съвместно с операционната система / пише за Windows Vista/. Запитването ми /и с оглед на евентуална помощ/,е:
      1. Може ли Revo Uninstaller да се инсталира на Windows 7 Professional, без риск /визирам съображенията на г-н Карабойчев за инсталиране в "друг" дял за Vista/? Това касае ли моята операционна система? Двете системи са близки.
      2. Какво има предвид за "друг дял"? На хардиска имам "С" и "D". За тези дялове ли става дума?
      3. Освен това, ако трябва да инсталирам на "D" /по неговите съображения/, ми е необходим потребителски акаунт за администратор. Такъв акаунт имам за раздела "C". Как да направя и "D" под управление на този потребителски акаунт, за да инсталирам успешно Revo Uninstaller /ако това се налага за директорията на "D"/. Какви стъпки да предприема, с цел двата дяла на хардиска ми да имат управление под моите администраторски права?
      Ще бъда благодарен, ако получа компетентни и подробни отговори на интересуващите ме въпроси!
    • от Rafaela_k
      Здравейте, 
      Много търсих, но не намерих подходяща тема в която да задам въпроса си. Реших, че ще е добре, да има тема в която да се търси помощ при инсталирането и деинсталирането на различни програми. 
      Моят въпрос е свързан с една програма, която без да искам преди повече от месец качих на служебен лаптоп. 
      Програмата се казва McAfee Safe Connect, марката на лаптопа (ако има значение) е Fujitsu.
      Проблемите ми са следните - понеже инцидентно качих тази програма,  после в паниката си реших да я изтрия. Понеже го правих под носа на шефката (която не разбра и все още не знае за тази ми беля), набързо реших, че трябва да я изтрия от декстопа и от програмният списък в Старт менюто.  Не знам какво съм изтрила и какво не, но малко по-късно, се сетих за стандартното триене от Контролният Панел. Само, че когато дадох изтриване на програмата, ми се появи, а и все още ми появява, следното съобщение:
      "There is a problem, with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendar."
      За да ми е "по-готино" сега всеки ден след включване на лаптопа ми се изписва пък следното съобщение от МcAfee Safe Connect:
      " McAFee Safe Connect has stopped working.
      - Check online for a solution later and close the program.
      - Close the program.
      Problem signature."
      Проблемът ми става особено голям, защото следващата седмица ще изляза в отпуска и шефката ще застане на моето място. Напоследък е особено заядлива и не ми се иска да разбере за този проблем. 
      Може ли да ми помогнете със съвети?
    • от Dandelion Chamberlain
      Някакви идеи? Има платени програми за тази работа, но не ми се занимава с това  ... А  как става с клонирането?
    • от TheDarkAngelOfHope
      За кратко време може да си вземете безплатен key и да свалите играта чрез steam.
      Линк -> https://www.humblebundle.com/store/f1-2015?hmb_campaign=f12015_freegame&hmb_medium=banner
      Трябва ви регистрация в сайта. Безплатна е
      Офертата е валидна приблизително до 19ч на 24.03. 2018г
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.