Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Конфигурацията, пичовете които денонощно помагат в kaldata и винаги откликват-ми я препоръчаха преди 3 години тя беше до 1300лв. Оказа се страхотно оптимална, но снощи ми замина захранването след 6  дни неуморно копаене на крипто валута не знам защо захранването ме напусна. Конфигурацията е: 

Дъно: ASUS H81M-C

Процесор: Intel Core i5 -4460

Видео карта: Sapphire Dual-X R9 280 с boost

Захранване: HYPER 500W

Новото захранване бих искал да е оптимално за тази конфигурация и ако е възможно да се вметна в бюджет до 150лв. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз го гледах а тъп въпрос нали е долу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dreadsta написа:

нали е долу

Не те разбрах.

Другото, което също ще заспи, но в момента е 10-12 лв повече е- http://www.vario.bg/corsair-cx-series-modular-cx450m-450w-cp-9020101-eu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ceci80 написа:

преди 12 минути, ceci80 написа:

Не те разбрах.

Другото, което също ще заспи, но в момента е 10-12 лв повече е- http://www.vario.bg/corsair-cx-series-modular-cx450m-450w-cp-9020101-eu

Имах впредвид нали се монтира долу на кутията а не както старите горе. Иначе едно от двете ще е. Благодаря Ви и весели празници случаят разрешен.

Редактирано от dreadsta (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това май зависи от твоята кутия сегашното ако е монтирано долу и новото ще е долу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и двете може да ги монтираш долу на кутията с перката надолу, стига кутията да позволява. И двете са добри, със сходни параметри, като Сисоника е маалко по- мощно, но с групова регулация (независимо от това- перфектно държи волтажите) и по- малко гаранция, ама по- евтино. Чанелът е ДЦ-ДЦ, полумодулно и с 5 г. гаранция. Честно казано и аз самият не бих могъл да избера м/у двете. Ако бяха на една цена (както преди време в емаг сх450м беше за 104 лв с безплатна доставка), може би него щях да взема.

Да, зависи от кутията.

Редактирано от ceci80 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ceci80 написа:

Да, и двете може да ги монтираш долу на кутията с перката надолу, стига кутията да позволява. И двете са добри, със сходни параметри, като Сисоника е маалко по- мощно, но с групова регулация (независимо от това- перфектно държи волтажите) и по- малко гаранция, ама по- евтино. Чанелът е ДЦ-ДЦ, полумодулно и с 5 г. гаранция. Честно казано и аз самият не бих могъл да избера м/у двете. Ако бяха на една цена (както преди време в емаг сх450м беше за 104 лв с безплатна доставка), може би него щях да взема.

Да, зависи от кутията.

Мда кутията ми е за долно захранване.

преди 36 минути, Roujin Z написа:

И това си го бива имайки впредвид че рано или късно ще започна да надграждам а сега кат ги гледам видео картите които излизат особено 1080 ti си е добре и 650w да взема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1080TI не е много по- лакома от 7950/70, но по- мощното захранване никога не е излишно. За горната ЕВГА 650 съм със съмнения за Лейдекс Силвър на Цветето (вече не се интересувам и не ги следя новите), ако е така- ще е добро захранване на отлична цена (дано са оправили +5VSB).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, ceci80 написа:

1080TI не е много по- лакома от 7950/70, но по- мощното захранване никога не е излишно. За горната ЕВГА 650 съм със съмнения за Лейдекс Силвър на Цветето (вече не се интересувам и не ги следя новите), ако е така- ще е добро захранване на отлична цена (дано са оправили +5VSB).

Ако ти кажа какво съм направил сега ще си се посмееш, свързах едно старо захранване 350 400W не знам там някъде е и то предлагаше само един захранващ кабел за универсални карти като моято която е с два кабела и отварям кутията и бях забравил че с видеото са ми дали и 2 резервни кабела преход от захранващ за хард или оптиочно към такова за видео не знам как се наричат :)

преди 32 минути, ceci80 написа:

Само дето няма да рискувам да играя игри понеже веднага ще изключи компа :(

преди 41 минути, ceci80 написа:

а гледам в другата тема пича си му одобрил захранването с кутията ами това захранване какво мислиш за него

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, преходник от молекс към ПСИЕ. Може да устиска, а може и- не, зависи какво е това старо захранване.

За ЕВГАта не намерих данни и съм пас; ако намериш снимка на карантията- ще я коментирам дали е "китка" или не.

преди 18 минути, dreadsta написа:

а гледам в другата тема пича си му одобрил захранването с кутията ами това захранване какво мислиш за него

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU/description.html

Бюджетка на Инханс с групова, но държеше (говоря за D3), не е нещо особено, ама ще му върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и един Seasonic. :)

Seasonic 550W Gold

ПС: от 2 месеца същото е закачено на 2хRX580 и нямам оплаквания.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мое голямо съжаление- захранването не е нито "китка", нито на Цветето. От ровенето в нета, ако се не лъжа- версиите са на едно и също, но за различен пазар.

Насочи се към нещо на Seasonic, SuperFlower или CWT. В момента гледам има на Seasonic Focus+ захранвания на добра цена- http://nikem-bg.net/computer-components/Seasonic-FOCUS-Plus-SSR-550FX-GOLD/  или на същата цена, но 650 вата старото G- http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-TS-650W-GOLD-P1-650G-TS3X/. На SuperFlower Leadex Silver също са добри, но не следя пазара и не знам къде се предлагат техен ОЕМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда 520W остава оказа се че някой от форума миналата година е препоръчал същото на мой приятел изглежда наистина е култово ;) на там се ориентирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото евтино на Китките е ЕВГА В3, но не е налично. Иначе си заслужава за 650 вата с 5 години гаранция, модулно и хибриден фан (имай предвид, че е ЛЛС ДЦ-ДЦ)- http://www.vario.bg/evga-b3-serie-650-b3-650w-220-b3-0650-v2, намериш ли го за тия пари- купи го.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък живот и здраве ако взимам захранване то ще са 2х 700w с 6 видео карти за да копая :) за сега картата ми подържа всичко най-ново що излезе на пазара като игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ceci80 написа:

Да, преходник от молекс към ПСИЕ. Може да устиска, а може и- не, зависи какво е това старо захранване.

За ЕВГАта не намерих данни и съм пас; ако намериш снимка на карантията- ще я коментирам дали е "китка" или не.

Бюджетка на Инханс с групова, но държеше (говоря за D3), не е нещо особено, ама ще му върши работа.

в момента съм с това мисля че е 398W :D не смея да подкарам игра 

26170555_10208698310893464_8200043165675346292_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах и изтрих някой от коментарите. При следващи подобни ceci80 и XECUTIONER отват поне 5 дена почивка. Лиглоьвци и смешници мисля, че не се наричат хора, които претендират, че са културни. И хайде да не си разваляме празниците.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/27/2017 в 22:25, dreadsta написа:

в момента съм с това мисля че е 398W :D не смея да подкарам игра 

26170555_10208698310893464_8200043165675346292_o.jpg

168 вата е, то си пише. Гледай на 12 волта колко ампера вади. Днешния хардуер се захранва от 12 в. линия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.