Премини към съдържанието
backinblack

Имам нужда от помощ за направа на инсталационен диск с Уиндоус 7 ъпдейтнат до момента

Препоръчан отговор

Та, от доста време ползвам такива ъпдейтнати, а не чисти, но всички на които съм попадал не могат да се отворят с NT Lite или RT 7 Lite за да се къстамизират или допълнят с нови ъпдейти. Чистия диск пък качва над 150 ъпдейта и след като се инсталират фрайморците още една камара. 3 дни се "забавлявам" да си правя чист само с ъпдейти без никакви лоудъри и пипане по настройки. Проблема ми е, че качих всички ъпдейти на 4-те 64-битови версии и не мога да интегрирам фрайморците 4.5, 4.6 и 4.7, а има начин, защото тези магерените са с вградени фрайморци. Нямам опит с тези магарии и бая пъти омазвах нещата докато му хвана цаката, но до сутринта ще е готов диска с всички ъпдейти качени на 4-те версии и, ако някой по-опитен му се занимава, да го кача исото в мегата да ги вгради, а аз после ще му добавя следващите ъпдейти и ще го кача за общо ползване. 

Чистото исо от MSDN качва към 150 ъпдейта. До колкото разбрах, тези два ъпдейта: kb3020369 и kb3125574, заедно с ъпдейта на сървис пака kb2533552 се явяват като Сървис Пак 2 и след инсталацията излизат само към 40 нови ъпдейта. Тези ъпдейти ги свалям ръчно един по един от каталога и ги с NT Lite ги вграждам. Доста от тях за различните версии са различни. Като оставям не нкарани само тези, които са ъпдейти общи за всичките фрайморци. Получава се доста добре и във виртуалката върви много добре. Идеята е да се ползва като тамплейта за къстамизация, а да периодично(на няколко месеца) да се ъпдейтва. 

Ударете едно рамо да си помогнем взаимно :) ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам искаш да направиш нещо като "Image" на Windows 7(със ъпдейтите му) за да си преинсталираш по-бързо компютъра?

Трябва да е на флаш памет. На диск отдавна не се събира Windows 7.

Не винаги ъпдейтите са хубаво нещо. В повечето случай само пълнят памет без да има реална забележима разлика преди и след тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска с 4-те версии е 5ГБ. На ДВД се събира, но кой от какво ще си го инсталира не е от значение. Който не иска ъпдейти няма проблем да си ползва орегиналните от MSDN. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://forums.mydigitallife.info/threads/50572-MSMG-ToolKit

MSMG ToolKit creates a slimmed down, or bloat free Windows by customizing, adding or removing features and components as well as enabling or disabling features to Microsoft Windows 7, 8 and 10.

Хубава програма !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаааа, вчера в другия раздел питах за програма, но никой не отговори, но пък и аз през това време не съм стоял със скръстени ръце и също рових из нета. Също така стигнах и до тази програма от форума на NT Lite, но проблема ми е, че англииския не ми от най-разбраните езици, пък и ми се видя малко сложничко като за мен и за това предложих друго в тази тема. Има доста опитни тук, дето биха се справили за нула време. Аз свърших голяма част от хамалогията и като се интегрират тези фраймурци ще  добавя и новите ъпдейти и ще го споделя за общо ползване. Ако имаше нещо по-читаво по торентите нямаше да си играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вграждането на ъпдейтите използвай Simplix UpdatePack. За .net ти е достатъчно да вградиш 4.7.1. Можеш да го направиш с win toolkit - интегрираш .net 4.7.1 като addon и си готов.

Ако искаш, мога да ти опиша как да ги направиш тия неща стъпка по стъпка. Крайният резултат е съвсем чист образ със ъпдейти и .net(може дори да интегрираш directx 9.0c по същия начин като .net).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.