Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли някой да ме запознае с основата на проблема при мен, а именно бавно нарастващата консумация на рам памет при отворен браузър (в моя случай хром). На какво се дължи това? Мога ли да го предотвратя?

При мен конкретно отварям браузъра зареждам страница и не го пипам повече. Отварям си филм и гледам 2 часа, после затварям филма и виждам че браузъра ми черпи толкова много рам че е трудно да се борави с него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Ivanov IP написа:

Здравейте, може ли някой да ме запознае с основата на проблема при мен, а именно бавно нарастващата консумация на рам памет при отворен браузър (в моя случай хром). На какво се дължи това? Мога ли да го предотвратя?

При мен конкретно отварям браузъра зареждам страница и не го пипам повече. Отварям си филм и гледам 2 часа, после затварям филма и виждам че браузъра ми черпи толкова много рам че е трудно да се борави с него!

Нормално! И не е само при хром. Мозилата прави същата глупост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши  about:memory в адресното поле и ще видиш кое , как и защо се случва !
Ако не разбираш много , много ...
Не си прави експерименти ! Намери някой който разбира !
Другото , което е !
Изчисти си историята на браузера ! Не отваряй много приложения едновременно !
Има и още ако искаш да го забързаш !
В горния десен ъгъл намери настройките !
После влизаш в разсширени !
В секцията за поверителност и сигурност влез в услугата за услугата  на  предсказване или там както го пише ...За да зарежда страниците по бързо !
Това го пиша по памет щата не ползвам хром отдавна ! Но мисля че ще ти помогне :) А не мисля да го инсталирам за да видя баш как е  .
Разгледай там ..Ще се оправиш . Надявам се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.12.2017 г. в 21:26, Емил Костов написа:

Нормално! И не е само при хром. Мозилата прави същата глупост.

Имам същия проблем със мозила. Не знам защо ги на*раха така  яко тези браузери .

Редактирано от fresh_bones (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за мен не нормално да ми цикли браузъра на 4 гб физическа рам при положение че нищо друго не правиш освен да "браузваш". А натоварващия процес идва от браузъра. Ще ме накарат да сложа линукс май

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, fresh_bones написа:

Имам същия проблем със мозила. Не знам защо ги на*раха така  яко тези браузери .

Не са ги насрали. За да могат да изкарват качеството, което се иска в момента им трябва оперативна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е за да се ползва. Като не искаш да я ползва, вадиш плочките, оставяш само една с минимално количество (1-2ГБ) памет и няма да ползва повече, защото няма да има. Как хем да зареждаш много табове, фесбук, картинки, клипове и т.н., всичко да работи максимално бързо и да не ползва памет? За какво е тази памет тогава???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехоооооо явно не четете какво пиша..... оставям браузъра без да го ръчкам и сам вдига рам паметта? Както като оставиш бойлера включен и вдига градусите на водата та и браузъра прави същата работа, само че  това се случва до степен в която вече компа се натоварва толкова от към рам че да не можеш да работиш нормално на него! Що за простотия? Преди години съм изкарвал по половин денонощие с някакви онлайн игрички и съм нямал проблема който има сега. и 12 гб рам да сложа пак ще е същото си мисля. Някой с Линукс може ли да даде отзиви как е браузването там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам Chrome, ползвам Firefox/Waterfox и не съм забелязал такива проблеми. Но е добре да си сканираш системата за вируси/шпиони/копачи и подобни, също така си прегледай добавките да няма нещо, което да работи без ти да знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Пламен Р
      Искам да си клокна паметта , но незнам как в момента ми е 1200mhz искам да е 2400mhz -16 gb ram ми е в момента някой да ми помогне!!!
      Дъното ми е добро някво от 200 лева и подържа точно до 2400mhz
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.