Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли някой да ме запознае с основата на проблема при мен, а именно бавно нарастващата консумация на рам памет при отворен браузър (в моя случай хром). На какво се дължи това? Мога ли да го предотвратя?

При мен конкретно отварям браузъра зареждам страница и не го пипам повече. Отварям си филм и гледам 2 часа, после затварям филма и виждам че браузъра ми черпи толкова много рам че е трудно да се борави с него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Ivanov IP написа:

Здравейте, може ли някой да ме запознае с основата на проблема при мен, а именно бавно нарастващата консумация на рам памет при отворен браузър (в моя случай хром). На какво се дължи това? Мога ли да го предотвратя?

При мен конкретно отварям браузъра зареждам страница и не го пипам повече. Отварям си филм и гледам 2 часа, после затварям филма и виждам че браузъра ми черпи толкова много рам че е трудно да се борави с него!

Нормално! И не е само при хром. Мозилата прави същата глупост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши  about:memory в адресното поле и ще видиш кое , как и защо се случва !
Ако не разбираш много , много ...
Не си прави експерименти ! Намери някой който разбира !
Другото , което е !
Изчисти си историята на браузера ! Не отваряй много приложения едновременно !
Има и още ако искаш да го забързаш !
В горния десен ъгъл намери настройките !
После влизаш в разсширени !
В секцията за поверителност и сигурност влез в услугата за услугата  на  предсказване или там както го пише ...За да зарежда страниците по бързо !
Това го пиша по памет щата не ползвам хром отдавна ! Но мисля че ще ти помогне :) А не мисля да го инсталирам за да видя баш как е  .
Разгледай там ..Ще се оправиш . Надявам се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.12.2017 г. в 21:26, Емил Костов написа:

Нормално! И не е само при хром. Мозилата прави същата глупост.

Имам същия проблем със мозила. Не знам защо ги на*раха така  яко тези браузери .

Редактирано от fresh_bones (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за мен не нормално да ми цикли браузъра на 4 гб физическа рам при положение че нищо друго не правиш освен да "браузваш". А натоварващия процес идва от браузъра. Ще ме накарат да сложа линукс май

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, fresh_bones написа:

Имам същия проблем със мозила. Не знам защо ги на*раха така  яко тези браузери .

Не са ги насрали. За да могат да изкарват качеството, което се иска в момента им трябва оперативна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е за да се ползва. Като не искаш да я ползва, вадиш плочките, оставяш само една с минимално количество (1-2ГБ) памет и няма да ползва повече, защото няма да има. Как хем да зареждаш много табове, фесбук, картинки, клипове и т.н., всичко да работи максимално бързо и да не ползва памет? За какво е тази памет тогава???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехоооооо явно не четете какво пиша..... оставям браузъра без да го ръчкам и сам вдига рам паметта? Както като оставиш бойлера включен и вдига градусите на водата та и браузъра прави същата работа, само че  това се случва до степен в която вече компа се натоварва толкова от към рам че да не можеш да работиш нормално на него! Що за простотия? Преди години съм изкарвал по половин денонощие с някакви онлайн игрички и съм нямал проблема който има сега. и 12 гб рам да сложа пак ще е същото си мисля. Някой с Линукс може ли да даде отзиви как е браузването там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам Chrome, ползвам Firefox/Waterfox и не съм забелязал такива проблеми. Но е добре да си сканираш системата за вируси/шпиони/копачи и подобни, също така си прегледай добавките да няма нещо, което да работи без ти да знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване