Премини към съдържанието
ignorant

Как да си почиствам компютъра от прах?

Препоръчан отговор

Преди не много време пуснах тема, че търся компресорче за почистване на компютърните части, но ми казаха много хора, че с компресор не можело да се почисти качествено. Затова моля да ми обясните как да си чистя компютрите от прах? :) Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз моя го чистя със едни кърпи като на снимката най често процесора, го чистя с пръст и после го подухвам остатъка вентилаторите с тази кърпа на снимката захранването, с клечки уши подухвам праха от самата кутия и съм готов.

58062dfef0d92.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

подухване с уста нее вариант за мен, защото не искам да дишам тая отрова. други варианти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

157766.JPG       +      9724883763230.jpg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както използвам филтри на кутията ( две години и три месеца) Не съм си почиствал компютъра, само филтрите.

Преди да използвам филтрите, се налагаше да разглобявам всичко. Махам видеокартата, процесорния охладител и захранването. Изсмуквам всичко от кутията с прахусмукачката. Охладителите на видеокартата и на процесора през силна струя вода в чешмата. Следва сушене със сушуара за коса, нова термо паста и обратно се сглобяват. Захранването също се отваря. Вентилаторчето се почиства с клечки за уши и прахусмукачката за каквото обере от захранването.

Филтрите са хубаво нещо. :wink12:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ги имам на едната кутия SUPPRESSOR F31. Я виж моляте и кажи с добри филтри ли е? Отзад където е захранването няма филтри а мрежеста решетка, няма ли от там да влиза праха :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, ignorant написа:

Преди не много време пуснах тема, че търся компресорче за почистване на компютърните части, но ми казаха много хора, че с компресор не можело да се почисти качествено.

Явно се налагат разяснения ........ компресорче - НЕ.... компресор - ДА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ignorant написа:

И аз ги имам на едната кутия SUPPRESSOR F31. Я виж моляте и кажи с добри филтри ли е? Отзад където е захранването няма филтри а мрежеста решетка, няма ли от там да влиза праха :(

Аз винаги съм се стремил към затваряне на всеки излишен отвор. Такива кутии, някои хора завързват да виси лека лентичка, която се вее от зад на кутията. В момента в който се позадръстят филтрите се създава ниско налягане в кутията и вече се засмуква прах през задните излишни отвори. В този момент лентичката не се вее а е плътно прилепнала за кутията. Така става ясно, че си изпуснал времето за почистването на филтрите, защото праха навлиза от всеки процеп.

За това затулям каквото мога и колкото мога. Не съм чувал за лоши филтри. Всичките са достатъчно ситни за да пропускат фин прах, който не може да задръсти охладител на процесор или на видеокарта. Делят се на такива дето се перат и дето само се изсмукват с прахусмукачка. Тези дето се перат са  нещо като гъба и се задръстват по бързо,, вероятно защото филтрират по добре, но пък след няколко кратно пране се налага да се подменят с нови. За това ги избягвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.