Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да развием канал в Youtube?

Bryca03

Препоръчан отговор

Здравейте. От доста време се чудя дали да направя такава тема тук, защото не знам дали вече се ползеа този сайт/форум много и също така не знам дали няма да ми отговорите едно и също както отговарят другите от youtube. Ето я и моята история. Имам youtube канал. Уж за игри създаден, преди 2 години. Абе те и те едни игри.. Снимам по-често от телефон, понеже съм беден и не мога да си купя компютър.. Но както и да е.. Та проблема ми е, че за 2 години и горница съм събрал само 270 абоната. Не знам в мен ли е проблема, че нямам пари да си купя компютър да снимам на по-готини игри, в това, че не е лесно да се едитват видеа от телефон, от гласа пък ли ми е, от това, че съм на 15 ли е.. Не знам от какво е.. Честно казано, аз започнах да се занимавам ,,малко по-сериозно'' с канала си в средата към края на 2016 година.. Да, правилно чухте 270 абоната.. Знам, че е малко, но каквото и да правя нещат да растат тия абонати... Ето линк за канала ми: https://www.youtube.com/channel/UCpjEv8zze9cEgJkAhjhhxJg?app=desktop&persist_app=1&noapp=1 Каквото и да правя, не ще и не ще.. Кажете ми какво да направя.. Помогнете ми.. Също така, бихте ли ми казали някакви сайтове с които мога да се свържа за sponsorship/partnership става английски, но и български да е, още по-добре.. Та малко също ще променя темата.. Видях 1 лаптоп lenovo y50-70 за 850 лева.. Втора употреба е.. Но какво да правя, все пак не съм син на рокфелер и да... Та хареса ми, рам 16GB DDR3 1TB SSHS gtx 860m 4gb intel i7-4710HQ 4 ядрен 8 нишков или 4 физически и 8 логически ядра.. Проблемът е, че нали е втора употреба, а ми се струва, че обявата няма да издържи още 2-3 макс 4 месеца.. А не знам къде да намеря същия за 850, че ако го намеря и за по-малко още по-добре, но надали.. Та това са ми проблемите.. С ютуб канала и с лаптопа.. Надявам се да ме разберете.. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма формула как да се развие канал.Освен това имам странното чувство, че вече всяко 2ро лапе свързва ютюб със нещо като работно място за малолетни.Какво значение има дали те гледат 20 човека, или 200?Никакво.Ако правиш нещо, което ти харесва, прави го, развивай се и ще видиш как ще имаш успех.270 абоната не са никак малко.Не знам защо си мислиш, че хората с по 1-2 милиона абоната са щракнали с пръст, или пък са почнали да правят клипове с идеята да правят пари.Или пък ей така само седят, нищо не правят и парите валят от небето.Абсолютни глупости.Пари не се правят току така, няма и да се правят.Ако с 2 клипа ставаха нещата, то хората нямаше да дават луди пари за образование, а щяха по цял ден да качват.

А тебе никой няма да те спонсорира, щото просто не генерираш никакъв трафик.С 200 абоната от които повече от половината неактивни, еми сори.Никой сайт няма да се навие.

А за да играеш игри, по-добре си събери поне 1000 левчета, пусни си една тема в съответния раздел, има хора, които ще ти помогнат да си събереш прилично компютърче.

Мисля, че ти отговорих на питанията.

Редактирано от The Negative One (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм казал точно така. Нямам предвид, че се печелят милиони от ютуб.. Просто ми е гадно как някой е тръгнал да снима например през 2017 юни - декември и вече имат 500+ абоната.. Това ми е гадно.. Викам, че ще има се някоя кампания която да помага на ютуб каналите да се развиват, но уви.. Явно няма.. А и за лаптопа/компютъра.. Не мога да събера 1000 лева... Аз ходя с по 3 лева на училище, най-много да събера около 200 лева максимум до края на учебната година.. А и като съм по новия закон ей ги 400 лева общо.. Да но другите 450.. Баща ми едва ако успея да го навия.. Сестра ми каза на баща ми, че лаптопа и забива той го огледа.. Тя го пита няма ли да си купува друг и да и даде стария му.. Той не направи точно така.. Той и купи на нея нов лаптоп.. Аз за моя компютър повтарям от година и нещо, че забива и т.н. и никаква реакция от никого... Това е ужасно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, xX.herobrine.Xx написа:

Викам, че ще има се някоя кампания която да помага на ютуб каналите да се развиват, но уви..

Е то има, ама предполагам се намираш в България и такива неща не се съпортват.

За компа може да вземеш 2-ра ръка с i5 за 250-300 лева и една RX560 ( 210 лв. ) и си ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какво е общото, че на сестра ти са и купили лаптоп и канала ти в йоутуб

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Без умствен капацитет написа:

какво е общото, че на сестра ти са и купили лаптоп и канала ти в йоутуб

Ами общото е, че нали на нея са и купили лапотп от раз, а аз мърморя от година и нещо, че искам нов комп и нищо.. Проблемът е, че знаете ги момичетата.. А тука малко чалга, а тука малко фейс и до там.. За ко и е и тя не знае.. Аз поне ще го ползвам за повече неща..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си наблягай на уроците вместо да ми развиваш канали в Youtube.Youtube в момента всячески се опитва да прецака точно тези които го направиха популярен и не поощрява абсолютно никого , вече не са каквото бяха отначало Абе изобщо сега всичко куцо сакато и гърбато иска да стриймва да прави канали , да прави пари от дупе при някои се получава но те дават ВСИЧКО от себе си , за да си популярен трябва да загърбиш себе си и да се правиш на циркаджия.

Нямам идея колко ще проумееш от това което написах ама айде от мен да мине.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

то поред мен игрите са глупости, и аз разсъждавам като теб - за какво ти е компютър като няма да го ползваш по предназначение ама за някакви си тъпи игри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Azhen отлично те разбрах. Аз не го правя заради пари. Но поне искам да разберат поне едни 1000 човека някой ден.. Комп не го ползвам само за игри или записване на видеа.. За най-различни неща го използвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Без умствен капацитет написа:

някакви си тъпи игри

Това, че на теб не ти харесват, не означава че са тъпи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Арменският Поп написа:

Това, че на теб не ти харесват, не означава че са тъпи.

и на сестра му нещата не са тъпи, според нея

по добре да каже параметрите на лаптопа - може да се оправи ако се изчисти от прах или по долна версия на Виндовс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без компютър нищо не можеш да правиш. Та за втора ръка това + това ще свърши идеална работа, но по-добре си пусни тема в другия раздел.

Иначе за канала по лични наблюдения какво трябва да направиш.

1. Разгледай какво се гледа и какво ти харесва. Например в момента се гледат геймплей видеа на игри като League of Legends, CS:GO, DOTA2, Maincraft, Clash Royale, Clash of Clans и прочие. Друго нещо, което се гледа са уроци (не математика и химия...), а за дадени игри или хардуерни "уроци", н за подобни видеа се изискват и знания.

2. След като си избрал в каква насока ще върви канала избери поредици, например си решил, че ще записваш Clash of Clans, League of Legends и Maincraft, правиш 3 поредици (т.е. плейлисти) --- Clash of Clans - Ново село, ново начало и се започва. --- League of Legends - уроци, съвети, билдове, тактики --- Maincraft --- Skywars, Eggwars и т.н.

4. График, примерно вторник - LoL епизод, четвъртък - Maincraft, събота - Clash of Clans.

5. РЕКЛАМА, без реклама няма как да се получат нещата, реално дали ще правиш видеа, ще продаваш краставици или ще отвориш компютърна зала без РЕКЛАМА няма как да стане, пиши навсякъде и се рекламирай. По форуми, във фейсбук и прочие.

П.П. Не си беден. Бедни са хората в Африка, ти просто не си богат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, kyoshinn написа:

без РЕКЛАМА няма как да стане, пиши навсякъде и се рекламирай. По форуми, във фейсбук и прочие.

спами

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kyoshinn благодаря много. Но опитвам се да рекламирам някъде, но не става... Нещо не се получава. Например като направя видео на Clash Royale и пусна в 5-6 групи на Clash Royale в България и не знам не се получава.. Пък някви други като го направят и хоп как получават толкова лайкове и гледания и събове не знам...

А и относно до двата линка дето ми прати, благодаря, но съм се спрял на тоя лаптоп изглежда прилично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става ей така, само с искане и питане. Трябва време и добър контент. То вече е малоумно да се качват клипове (мое мнение), преди беше интересно, сега всичко е пари, простотия и тем подобни... Но такива Клаш Роял клипове, където не говориш, а си пуснал проста мелодийка или дрънкаш някакви простотии, няма да стане работата! Такова име.. не е доста оригинално. Такава снимка, банер.. не. "Топ 3 аутра изработени от мен", такива клипове бяха интересни през далечната 2015 (казвам далечната, защото нещата доста бързо се развиха за едните 2 години, но с това развиване, отъпяха). Minecraft клипове от сорта на "поразцъкваме", "ревю на сървъра", "малко пвп", "пълно с хакери", мне.. 2014-2015 отдавна мина. ;) Заеми се с нещо по-интересно от това да развиваш някакъв тъп канал, прави бийтове като ги продаваш и такива. Нямаш пари, караш я на джобни, ми работи бе, кой те спира! 3 лева на ден малко ли са ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Преди месец и нещо-два и аз създадох един "гейминг канал" дет се вика, е така, за разпускане... та това, което видях в твоя канал е, че ти имаш примерно два пъти повече клипове от мен (а канала ти е в пъти по-стар) с доста малко времетраене... сиреч - качваш рядко. Качвай по-често, малко по-дълги клипове, отдели време за записване и качване (и да не качваш по празниците не е голяма драма, ама през другото време..). С три-четири клипа на месец - слабо. За пари и дума не може да става. Успех ти пожелавам! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, lmfaoEzWin написа:

Не става ей така, само с искане и питане. Трябва време и добър контент. То вече е малоумно да се качват клипове (мое мнение), преди беше интересно, сега всичко е пари, простотия и тем подобни... Но такива Клаш Роял клипове, където не говориш, а си пуснал проста мелодийка или дрънкаш някакви простотии, няма да стане работата! Такова име.. не е доста оригинално. Такава снимка, банер.. не. "Топ 3 аутра изработени от мен", такива клипове бяха интересни през далечната 2015 (казвам далечната, защото нещата доста бързо се развиха за едните 2 години, но с това развиване, отъпяха). Minecraft клипове от сорта на "поразцъкваме", "ревю на сървъра", "малко пвп", "пълно с хакери", мне.. 2014-2015 отдавна мина. ;) Заеми се с нещо по-интересно от това да развиваш някакъв тъп канал, прави бийтове като ги продаваш и такива. Нямаш пари, караш я на джобни, ми работи бе, кой те спира! 3 лева на ден малко ли са ?

Даде ми доста креативни идеи и съвети, благодаря. Това за 3-те лева малко са. Аз не съм висок 1,50 съм и тежа около 40 и няколко кила.. Предвид ръста ми и колко тежа ям каъо животно.. Те даже понякога не ми стигат тия 3 лева после мра от глад...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, xX.herobrine.Xx написа:

Даде ми доста креативни идеи и съвети, благодаря. Това за 3-те лева малко са. Аз не съм висок 1,50 съм и тежа около 40 и няколко кила.. Предвид ръста ми и колко тежа ям каъо животно.. Те даже понякога не ми стигат тия 3 лева после мра от глад...

Радвам се, че съм ти помогнал по някакъв начин. Ти се концентрирай върху стимулирането на растежа ти, а не върху абонатите. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво да се опитам, ножнадали ще стане... То туй опира и до гена.. Ако стигна 1,65 ще се кефя много.. Ако го мина супер..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Знам че малко късно пиша , но по тази тема и аз незнам как изобщо хора сс под сто или сто клипа имат 50000 и то с тъпи клипчета . И аз снимам клипове и то гейминг със страхотен компютър и нови игри  , имам над сто клипа и около 30 абоната и не искат да се вдигат апък youtube - рът koce dqnkov има 135 тъпи клипа и вече над 40000 абоната . Срещнах го един ден и го питах как имаш толкова много абонати , а той ми каза че качил 4-5 клипа не си влизал в акаунта и един ден като влязъл имал 15000 хиляди . Та кажете ми как става тази работа . Ако искате да видите канала ми : https://www.youtube.com/channel/UCtIGaFxu4bGdt_yyKPOcubA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Хора знам че пиша късно за което съжалявам но направих клип за това как да имате повече гледания на вашите видеа като всичко което съм казал във видеото го правят каналите които са се развили вече и ако ги правите и вие ще се развиете катп тях та ето линк към видеото и не забравяйте да се абонирате за канала ми:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам и друго видео което е свързано с първото което ви споделих изгледайте гини двете видеа и със сигурност ше има успех също така СЕ АБОНАРАЙТЕ ЗА КАНАЛА МИ ЗАЩОТО ТАКА ЩЕ ВИДИТЕ ВИДЕАТА КОИТО КАЧВАМ. ТЕ СА СВЪРЗАНИ С ТОВА КАК ДА ИМАТЕ УСПЕШЕН КАНАЛ И КАК ДА ГО РАЗВИЕТЕ ОТ НУЛАТА ЗАТОВА Е ВАЖНА ДА СЕ АБОНИРАТЕ ЗАЩОТО ЩЕ ВИЖДАТЕ ВСИЧКИТЕ МИ ВИДЕАТА КОИТО КАЧВАМ. 

https://youtu.be/j8hCi152i0Q

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Gangosa
      Добър ден.
      Искам да попитам къде мога да си качвам редактирани мачове само кратки откъси с картони и голове. Влязох в тая секта наречена youtube и не ми дават нищо да правя , защото съм нарушил изискванията на сайта им и видеото ми веднага бива лимитирано и9 никой няма да може да го гледа и няма да получа и 1 стотинка дори. Вашето видео не е харесано по content id и бум. Канала ви няма да бъде засегнат. Какво да правя? Да купувам легално мачове и да режа само части , които искам и тогава да ги качвам и да няма проблеми? Или дори да си платя пак няма да ме оставят? И да пробвам други сайтове различни от сектата youtube? Или няма смисъл всичките са една голяма секта?
      Моля за адекватни отговори , някой който се занимава активно с такава дейност. Трябва ли да съм премиум в тубата или просто ми трябват 1000 абонати за да монетизирам канала си? Имам доста неизвестни. Наистина ще се радвам за интелигентно разяснение и приятелски съвет. Няма да се откажа , защото други го правят. И аз ще го направя. Интересно е че ми показва къде е съдържанието , което не се харесва режа го качвам го и пак го свалят и ограничават.
      Качвам архив с парола , който се интересува да ме пита за парола на видеото, защото било нарушение според тубата.
      https://we.tl/t-ILQZbnm3WA
    • от zonaxxx1
      Здравйте! Извинявам се ако темата не е за раздела. От известно време (1 месец) имам проблем с Тубата. Когато си пусна клип и си пусна на клипа субтитрите и пусна автоматичният превод на български,субтитрите изчезват.Това се случва и когато се опитам да преведа на белгийски,афганистански и други езици. От време на време(понякога) ми се показват превода на субтитрите. Не е от самия клип,защото сед  дълго блъскане по мишката и клавиетурата, отново понякога превода се показва. Реших че е  от браузара,но не е от това. Проблама ми излиза и на Опера,Хром,Модзила и Вивалди. Ако някой може да помогне с акъл какво да правя.
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Iskender
      Здравейте, понеже не успях да намеря подобна тема в тази секция, реших да задам тук конкретни 3 въпроса. Моля да ме извините, ако съм на неправилното място.
      Възможна ли е интеграцията на ютюб видео криейтър апи в конкретен уебсайт т.е създаването на видеа да се случва в същия този конкретен уебсайт, но чрез апито на ютюб? Не успях да намеря нищо конкретно в дивелъпър секцията им. Има апи за споделяне и качване на видео, но нищо повече. Някой знае ли нещо по темата и някакви алтернативи? Също така би ме интересувало ако е възможна такава интеграция, дали мога да си къстъмизирам дизайна т.e апито и къде ще се сторват видеата ми?
      Благодаря!
    • от B-boy/StyLе/
      За YT имало 2 програми за теглене на плейлист, едната давала грешка на почти всички плейлисти, а другата не откривала плейлиста. Програма или сайт за теглене на канал не намерих. Дано съм помогнал на някого с този пост.
      Ето този плейлист искам да сваля - MCM (Monte Carlo Musique)
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване