Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Днес ми падна една от по-старите пломби на предните зъби .Притеснявам се да не  стане белята и да се замърси мястото  за  3-4 дни  ,че едва ли утре/вдругиден ще се намери работещ зъболекар .... 

Редактирано от enforceR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, enforceR написа:

Днес ми падна една от по-старите пломби на предните зъби .Притеснявам се да не  стане белята и да се замърси мястото  за  3-4 дни  ,че едва ли утре/вдругиден ще се намери работещ зъболекар .... 

Няма да има проблем за 3-4 дни спокойно. Чисти мястото с клечка за зъби и промивай с вода или се жабури с ракия. След празниците марш при зъболекаря! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор.Леко дискомфортно ми е само при топло и студено , което според мен е в реда на нещата при положение , че мястото е по-чувствително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, enforceR написа:

Благодаря за бързият отговор.Леко дискомфортно ми е само при топло и студено , което според мен е в реда на нещата при положение , че мястото е по-чувствително.

Точно така!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, enforceR написа:

Белята която може да стане не е да се замърси ами да счупиш зъба - така че гледай много да не го натоварваш докато не ти го оправи зъбаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ined написа:

Белята която може да стане не е да се замърси ами да счупиш зъба - така че гледай много да не го натоварваш докато не ти го оправи зъбаря

За няколко дена не е проблем. но после е задължително да отиде да се сложи нова пломба!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преден зъб - най вероятно ще иска да и го умъртвят и да сложат винтче в корена и на винта закрепят пломбата, поне така е по здраво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свари 1 яйце и начукай черупката на прах и я изяж по някакъв начин без да я дъвчеш излишно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това се нарича редовно миене с четка за зъби и паста за зъби за да нямат хората проблеми с венците и зъбите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iAppleBeats написа:

За това се нарича редовно миене с четка за зъби и паста за зъби за да нямат хората проблеми с венците и зъбите.

Миенето на зъби не може да гарантира 100% защита от кариес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен или зъбът не е бил излекуван/почистен/ и  кариесът е продължил да работи или просто материалът за пломбата не е бил качествен. Спокойно, има протези /също некачествени/. Поздрави

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Johnny B написа:

Миенето на зъби не може да гарантира 100% защита от кариес.

На повечето хора в БГ им са така развалени зъбите заради точно от нередовното им миене и е отврътително, когато някой са усмихне с тези развалени зъби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, iAppleBeats написа:

На повечето хора в БГ им са така развалени зъбите заради точно от нередовното им миене и е отврътително, когато някой са усмихне с тези развалени зъби.

Мия по 2 пъти на ден и пак ходя на зъболекар. Какво ти говори това на теб?
Достатъчно е да захапеш нещо твърдо, да го чукнеш и на мястото на пукнатината тръгва кариес.
И си оправи правописа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Johnny B написа:

Достатъчно е да захапеш нещо твърдо, да го чукнеш и на мястото на пукнатината тръгва кариес.
И си оправи правописа.

Рядко се случва, но не и невъзможно- да.

Не ми казвай как да пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30-12-2017 в 23:02, Без умствен капацитет написа:

преден зъб - най вероятно ще иска да и го умъртвят и да сложат винтче в корена и на винта закрепят пломбата, поне така е по здраво

Не се изказвай неподготвена дарлинг...,,Пломба на винче,, няма как да се сложи.Това което говориш се нарича на холандски implanten met titanuim wortel.Незнам на български как го наричат точно,а и не искам да предполагам, че форумните пишман доктори на философските науки пак ще вземат да си помпат егото на мой гръб.Ще обесня до колкото мога за какво иде реч.Импланта на винт е имплант ,който коренът му е от титаниум и е с резба в долната си част,понякога целия, а коронката му е от порцелан.Първо ти прават изследвания, защото някои човешки организми са алергични към титаниум и в последствие организма може да го отхвърли.Ако да речем организма ти не е алергичен ти отиваш направо в хирургията,  там ти пробиват мястото където ще е импланта,слагат ти го,  и от там ,,марш,, при зъболекарят, който слага коронката върху него.И от там натежаваш в устата с още един зъм, ама олекваш в джЕба с 2000 ойро, защото поне тука е толкова.Ако кариеса е в заданата част на зъба и е малък и не се налага изпилване на видимата част на зъба може спокойно да се запълни с материял за обикновенна пломба, и колкото и да се хилиш никой не би забелязъл, че там се случвало някаква интервенция.Ако се налага изпилване на видимата част и е останалото парче зъб, което не е прекалено малко и там може да бъде изграден с материял за обикновенна пломпа и не скубе от джоба, ама като се ухилиш се вижда, че по този зъб се е случвало някаква интеревенция, защото този материля има свойството да потъмнява.По добрия вариянт е с порцеланова корона.Но там нещата стават много дебели от към финанси.Поне тука се котира около 500 евро на зъб за тази услуга.

на 31-12-2017 в 10:54, Johnny B написа:

И си оправи правописа.

Защо си мисля, че не миеш като хората или ти е некадърен зъболекарят... Давам ти да решиш следната текстова задача: В бегето до като живеех ми излязоха три кариеса.Смених държавата съответно и зъболекарят и нито един.А вече  живея извън бегето повече от колкото съм живял в бегето. Защо на Иванчо, който продължава да си живее в бегето продължават да  му излизат кариеси?

Редактирано от franchesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, franchesko написа:

Защо си мисля, че не миеш като хората или ти е некадърен зъболекарят..

Много си остроумен. Мога да ти обясня защо, но все едно. Няма. Чети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,не се притеснявайте не е опасно. Зъболекарят трябва  да изчисти старата пломба и да умъртвява нерва на корена.След като лекува корена на зъба се поставя щифт и накрая се поставя обтурация.Най качествената амалгама е фотополимерна която е по скъпа .По евтината обикновена амалгама не е качествена и бързо пада.Ако чупи коронната на 1мм от шийката на зъба може да се постави циркониева .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...