Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

tigid

Въпрос за текущ компютър и нова конфигурация (+монитор) с бюджет 1800лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, днес събудих стария си компютър ( в момента използвам лаптоп ) и понеже не разбирам от компютърен хардуер се обръщам към вас..

HDD-то по някаква причина издаваше кликащ звук постоянно, поради което го изчистих чрез cmd. След което инсталирах Win 7 през USB. Относно това искам да попитам какви драйвъри трябва да инсталирам?

И втория ми въпрос се отнася за параметрите. Това е конфигурацията. Да попитам как евентуално мога да почва да го ъпгрейдвам, от къде да почна за да мога да разцъквам игрички, понеже не знам дали е заради липсващи драйвъри, но дори и браузърите са бавни. Благодаря ви! 

ПС: Колкото до сглобяването на частите, уверен съм, че ще се справя, но понеже са чувствителна техника обмислям като ги взема евентуално да ги нося на някой да ги сглоби.

Редактирано от tigid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Обясни как цъкащ звук на хард диск се изчиства през CMD????

2. Нищо не може да направиш с тази конфигурация. Едноядрения процесор просто убива всичко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена като чух, че кликането идва от HDD-то отворих и му понатиснах кабелите да съм сигурен, че всичко е влезнало точно, понеже го бях почистил съвсем повърхностно. След като го пуснах излезе черен екран описващ хардуера и  пишеше, че липсва ОС, след което цъкнах USB-то с вече вкараната ОС и инсталирах. В процеса на инсталирането при избирането къде да се инсталира ОС не ми излезе HDD-то. Рестартирах и влязох в recovery-то отворих cmd и го изчистих - diskpart > list disk при което ми излязоха HDD-то и флашката, дадох му select на HDD и clear. Рестартирах и при инсталацията се показа  и инсталирах успешно. Относно кликането идея си нямам какво го бе причинило и дали просто рестарта го оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма кво да му ъпгрейдваш. Щом искаш да играеш игрички си вземи нов, този вече е много стар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

* Като нямам опит в сглобките, части ли да взимам или да купувам направо сглобен, значително по-скъпи ли са готовите сглобки? Примерно да взема от dekstop.bg някой от геймърските до 1500, като знам, че ако тръгна да сглобя един за 1500, със сигурност ще е по-добър, но като нямам опит.. Евентуално да пускам нова тема за примерна конфигурация.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, tigid написа:

Забравих да спомена като чух, че кликането идва от HDD-то отворих и му понатиснах кабелите да съм сигурен, че всичко е влезнало точно, понеже го бях почистил съвсем повърхностно. След като го пуснах излезе черен екран описващ хардуера и  пишеше, че липсва ОС, след което цъкнах USB-то с вече вкараната ОС и инсталирах. В процеса на инсталирането при избирането къде да се инсталира ОС не ми излезе HDD-то. Рестартирах и влязох в recovery-то отворих cmd и го изчистих - diskpart > list disk при което ми излязоха HDD-то и флашката, дадох му select на HDD и clear. Рестартирах и при инсталацията се показа  и инсталирах успешно. Относно кликането идея си нямам какво го бе причинило и дали просто рестарта го оправи.

Това вече е съвсем друго обяснение. Може да провериш дали хард диска е ок като инсталираш програмата HD Tunes и дадеш снимка от Live status. Иначе са upgrade потвърждавам. Нищо не може да направиш с тази машина. Морално остаряла е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор, с монитора макс мога да дам 1800. Сега имам един монитор предполагам набор на компа XEROX 20 инча 1680х1050

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен:

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
GAINWARD GTX1050TI 4GB 
ASROCK AB350 PRO4 ATX AM4 
AMD RYZEN 5 1500X 3.7GHZ AM4 
ADATA 8G DDR4 3000MHz CL16 XPG D10 х2
XFX XT Series 500w 80 Plus Bronze P1-500B-XTFR 
Case DeepCool TESSERACT SW-RD Window USB 3.0 

Обща стойност - 1 446.94 лв. с ДДС

+

https://www.pcstore.bg/bg/monitor-aoc-i2481fxh-23-8.html

Не съм сложил ссд, но ако държиш да има ,може да махнеш едната плочка рам памет.Ако няма да стриймваш процесора е достатъчен, а боксовия охладител позволява известен клок.

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако монитора ти наистина е набор на компютъра, най-вероятно ще трябва/ще ти се прииска да го смениш с нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kamen вместо XFX TX, да вземе Deepcool DA500-M, малко по-скъпо е ама е модулно. Иначе останалата част от конфигурацията е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Bel1al написа:

Kamen вместо XFX TX, да вземе Deepcool DA500-M, малко по-скъпо е ама е модулно. Иначе останалата част от конфигурацията е ок.

И някое захранване 400W ,му е достатъчно, но няма в наличност в Никем.Аз съм с 1500х+1050ti и 430w ( eкото на сийсоник  ми е достатъчно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб на 100%, в Никем предлагаха някакъв Fortron 400W, той също ще свърши работа. Иначе с Deepcool-а ще може да се подредят по-добре кабелите. Но нека автора да прецени кое му е преоритет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
ASROCK AB350M PRO4 AM4 
1T SG SATA 6G 7200 64M SED ST1000DM010 
PNY XLR8 GeForce GTX 1060 OC GAMING KF1060GTXXG6GEPB 
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 
Case DeepCool TESSERACT SW-RD Window USB 3.0 
ADATA 8G DDR4 3000MHz CL16 XPG D10 

Обща стойност - 1 627.75 лв. с ДДС

Малко отгоре, но читаво. Може стане 1500 лв. като орежеш от тук, там.

Редактирано от Арменският Поп (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от transcend92
      гледах този клип
      в тубата изтеглих програмата но немога да разбера как да оправя синия екаран на смъртта
      ето подробна информация 
      -------------------------------
      This program checks for drivers which have been crashing your computer. If your computer has displayed a blue (or black) screen of death, suddenly rebooted or shut down then this program might help you find the root cause of the problem and a solution.

Whenever a computer suddenly reboots without displaying any notice or blue (or black) screen of death, the first thing that is often thought about is a hardware failure. In reality, on Windows a lot of system crashes are caused by malfunctioning device drivers and kernel modules. In case of a kernel error, many computers do not show a blue or black screen unless they are configured for this. Instead these systems suddenly reboot without any notice.

This program will analyze your crash dumps with the single click of a button. It will tell you what drivers are likely to be responsible for crashing your computer. It will report a conclusion which offers suggestions on how to proceed in any situation while the analysis report will display internet links which will help you further troubleshoot any detected problems.

To obtain technical support visit www.resplendence.com/support

Click here to check if you have the latest version or if an update is available.

Just click the Analyze button for a comprehensible report ...

Home Edition Notice

This version of WhoCrashed is free for use at home only. If you would like to use this software at work or in a commercial environment you should get the professional edition of WhoCrashed which allows you to perform more thorough and detailed analysis. It also offers a range of additional features such as remote analysis on remote directories and remote computers on the network.

Please note that this version of WhoCrashed is not licensed for use by professional support engineers.

Click here for more information on the professional edition.
      Click here to buy the the professional edition of WhoCrashed.

System Information (local)

Computer name: DESKTOP-M2HV33F
      Windows version: Windows 10 , 10.0, build: 18363
      Windows dir: C:\WINDOWS
      Hardware: Z390 M GAMING, Gigabyte Technology Co., Ltd., Z390 M GAMING-CF
      CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5-9400 CPU @ 2.90GHz Intel8664, level: 6
      6 logical processors, active mask: 63
      RAM: 17110986752 bytes (15,9GB)

Crash Dump Analysis

Crash dumps are enabled on your computer. This system is not configured for complete or automatic crash dumps. For best results, configure your system to write out complete or automatic crash dumps. Select Tools->Crash Dump Configuration from the main menu to configure your system to write out complete memory dumps.

Crash dump directories:
      C:\WINDOWS
      C:\WINDOWS\Minidump

On Fri 1.5.2020 г. 21:18:40 your computer crashed or a problem was reported
      crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\050120-18953-01.dmp
      This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x1C2390)
      Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFF48000000000, 0x0, 0x0, 0x6)
      Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
      file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
      product: Microsoft® Windows® Operating System
      company: Microsoft Corporation
      description: NT Kernel & System
      Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
      This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
      The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Fri 1.5.2020 г. 21:00:24 your computer crashed or a problem was reported
      crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\050120-18515-01.dmp
      This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x1C2390)
      Bugcheck code: 0x50 (0xFFFF8E8000000000, 0x0, 0x0, 0x6)
      Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
      file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
      product: Microsoft® Windows® Operating System
      company: Microsoft Corporation
      description: NT Kernel & System
      Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
      This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
      The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

Conclusion

2 crash dumps have been found and analyzed. No offending third party drivers have been found. Connsider using WhoCrashed Professional which offers more detailed analysis using symbol resolution. Also configuring your system to produce a full memory dump may help you.

Read the topic general suggestions for troubleshooting system crashes for more information.

Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.

направих и снимка на грешката 
      http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=jdv1588358147t.jpg
    • от StefanoV08
      Здравейте, след като стартирам компютъра той забива и не иска да зареди уйндоуса, опитвам да вляза в биоса, но също не ми дава проста забива на старта, пробвах с ресет на СМОС, но без ефект

• от Марио Ванчев
      Здравейте, нов съм в Калдата, искам да помоля за мнения малко.. искам да сглобя нещо бюджетно, по възможност да се цъкат приятно CS:GO, LoL, GTA 5 и ако може да е по-безшумно.. някъде към 1500 лв , ще съм много благодарен ! :-))
    • от Кръсти Иванов
      Здравейте! Реших да си сглобя компютър и взех решение да използвам определени части за машината. За първи път ще сглобявам сам и след кратко допитване до интернет подбрах именно тези. Бихте ли ми казали дали съвпадат и ще се получи ли стабилна машина за следващите година-две? 
      (CPU)
      AMD RYZEN 7 2700 Octa-Core 3.2GHz AM4            - 309 BGN
      (MotherBoard)
      ASUS Rog Stirx B450-F GAMING                                 - 250 BGN
      (RAM)
      Team-Group Delta RGB 2x8GB DDR4 3200MHz      - 165 BGN
      (GPU)
      ASRock Radeon RX 580 8GB GDDR5                         - 357 BGN
      (PC BOX)
      Cougar MX330 G                                                           - 75 BGN
      (PSU)
      Thermaltake Smart RGB 500W                                   - 80 BGN
      (SSD)
      Samsung 970 EVO Plus 250GB                                  - 142 BGN
      Благодаря предварително! 
  • Дарение

• Добави ново...