Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.

Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:

Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас :)

Поздрави! 

Редактирано от Kuncavia (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A видя ли, че доставката на компонентите от този магазин ( без видеото) ще струва 180лв. ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

A видя ли, че доставката на компонентите от този магазин ( без видеото) ще струва 180лв. ?

Не съм гледал, но и главно няма да пазарувам от там. Просто за да не правя реклама, реших да дам връзки към неутрални сайтове.

преди 28 минути, plamen_petrov_80 написа:

Говориш за 8-ма серия пък показваш това:Intel Core i7-7700K Kaby Lake Quad-Core 4.2 GHz

Какво е захранването ти?

Ще клокваш ли?

Поправих, но се загледах, че поддържа рам до 2666, което обезсмисля избора ми на 3200... Честно казано не мога да намеря баланса. 
Не си падам по клока или поне на този етап. 
Захранването е 800W и се надявам да изкара засега... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много дълъг пост но ми се набиват в очите отключен процесор и дъно за клок а след последния ти пост оставам с впечатление че са пари на вятъра.

Вземи си актуален процесор много по-изгодно е тъй като Интел свалиха цените и изчакай за H310 или ако си по-взискателен B360 чипсет щом няма да се занимаваш с клок.

http://nikem-bg.net/cart/58160p1r58180p2r55268p1r58364p1rf.html

п.с. За 1050TI ти  е достатъчно и това захранване - http://nikem-bg.net/computer-components/FSP-FORTRON-FSP200-50AHBCC-200W-80/

Тоест в зависимост от критериите ти за качество 350-400W от 70 лв. до 130 лв. е идеалния избор за подобна конфигурация ако ще сменяш старото. 

Висок клас - https://www.jarcomputers.com/Seasonic-G-360-SSR-360GP_prod_PWRPCSEASONICSSR360GP.html?ref=prod

и бюджетен вариант ако не ти се дават излишни пари - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP400-60GHN-85/description.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта си има ХМР профил, и само трябва да го активираш от БИОС-а и ще тръгне на 3200. Но това ти е най-малкия проблем. Ще дадеш една торба пари, без да усетиш реална полза. 

преди 52 минути, Kuncavia написа:

Здравейте,

Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 

Не е по-скъпа. Но и да е, защо ти е нова? 8 ГБ DDR3 втора ръка са под 80 лв. Вземи си само памет и  видеокарта (1050 Ti). Ако не си с някой двуядрен пентиум, картата ти ще работи перфектно и на сегашната ти машина. 

8700(К) са яки процесори, но ще покажат силата си в игрите само с карта от сорта на 1080Ti. Ако видеокартата ти е 1050Ti, няма смисъл да взимаш топ процесор. Ако толкова ти е зор да е Интел, и няма да клокваш, вземи си I5 (заключен).Примерноhttps://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i5-8400-hexa-core-2-8ghz-lga1151-p387631281/?gclid=CjwKCAiA-KzSBRAnEiwAkmQ15-1KIGFYLBDu0yr-fpeKpHGPVIEsD6-QNR8ujGwKmSoQb1nvbMXcdhoC2kYQAvD_BwE. Ще ти е достатъчен за всичко. И така ще ти останат пари за GTX 1060, от която ще имаш доста по-голяма полза в игрите.

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, като стигна в нас, ще ги разгледам подробно. Въобще идеята ми не бе да търся топ процесор, всичко тръгна от изискванията на първоначалното дъно, на което съм се спрял. Отворен съм за всякакви предложения за ASUS ROG дъно с RGB подсветка. В краен случай, ако няма, ще се откажа от тази лудост и така освен от бюджета за процесор, ще сваля и от бюджета за дъно, защото за 200-300 има прилични, които също ще свършат работа. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Roujin Z и @Петко К благодаря за изчерпателните отговор.

Определено няма да се наложи смяната на моето захранване. 
Винаги съм гледал към i7, като "върха на сладоледа", но реално щом не мога да му ползвам капацитета няма никакъв смисъл и доста по-бюджетно ще ми е с i5. 
Толкова години съм с i5 и също съм нямал никакъв проблем, освен че като му дойде зор, заводското охлаждане едвам смогва. 
Най-хубавото, е че ще остане дъното, към което съм се спрял :)

@plamen_petrov_80, прав си по принцип, ама... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играеш WoW или mmorpg игра не ти трябва толкова скъп процесор. Mmorpg игрите не са оптимизирани да ползват повече от две ядра за момента. При тях е важна по-високата честота на едно ядро. Вземи си i3 8350k с един 212 охладител и z370 дъно. Клокваш го на 4.8. Също видеото в никакъв случай не взимай 1050 ti. 1060 е много по-добра, дори 3gb версията, въпреки че 6gb е по-добра. Доста им е превишена цената на 1060 6gb обаче и не си струват ако играеш предимно WoW. 8gb DDR4 рам (dual channel, тоест 2x4) поне ти трябва, за mmorpg като Black Desert дори 16, на 2666+ CL14 (това е важно). Рамта е също с много завишена цена в момента. За mmorpg игри ти трябва SSD. Тук не говорим за игра на 2k или 4k резолюции обаче. Ако все пак си решил да си взимаш тези компоненти от този сайт, по-добре смени някои... Примерно охлаждането за i7 8700k с това

Noctua NH-D15

дъно

GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7

памет

G.SKILL Ripjaws V Series 16GB

видео

EVGA GeForce GTX 1060 SC GAMING

или

EVGA GeForce GTX 1070 Ti SC GAMING (за игра на 2k или 4k резолюция)

Подозирам, че ще ти трябва и ново захранване, дори и кутия за такава конфигурация.

Редактирано от Slav Slavov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от makabi
      Здравейте,
      търся лаптоп за игри и гледане на филми, бюджетът ми е до 1800-1900 лева.

Кажете ми дали този е добър избор: https://ardes.bg/product/acer-nitro-5-an515-55-73hh-nh-q7jex-00l-173951

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• от Evgeni Lyubenov
      Лаптоп ASUS TUF Gaming - имат самопочистваща система, тя доколко е добра срещу прах и други обичайни замърсители от въздуха?
      Също ме интересува дали дребни боклуци преминават през клавиатурата, както е при обикновените лаптопи?
      Шумът на охлаждащата система често ли се чува или само при върхови натоварвания?
      Примерен модел
      Търся мнение от техник или потребител, а не проформа
    • от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от Даниел Денкин
      Здравейте,

Нуждая се от съвет - искам да си закупя лаптоп, който главно ще използвам за игри. Насочил съм се да е с процесор i7-9750H и видео GTX 1660ti. Пазара предлага различни машини от различни производители - Lenovo Y540, HP Omen 15, Asus ROG Strix 15, MSI Leopard и т.н. Общо взето, разлика в цените няма (плюс-минус стотина лева), но това което ме интересува е кой от тези лаптопи има най-добро охлаждане, тъй като това е основен проблем. Като цяло има ли разлика коя от тези машини ще избера? Благодаря предварително. 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване