Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте и за много години!

Заел съм се с реставрациата на един старичък касетофон,който да сложа на мястото на грозното СД ,което имам в колата -ауди 80 от 88година.
Радиото обаче не работи по никакъв начин,отворих го ,прегледах кондензаторите ,не изглеждат да са избили.Не намирам никъде схема на радиото,за това се обръщам за помощ.Кое да проверя?
Имам начални познания по електроника и съм що годе сръчен с поялника.
Някой ако може да даде насоки.Прикачам снимки на въпросното.       ЦЪК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърни се към сервиз. С гледане и гадаене не става. За над 35 години въобще не съм виждал надути кондензатори в автосвирка - престанете с глупостите. Наясно ли си със свързването и кода?

По битаците има такива оригинални свирки на никакви пари. Може ремонта да излезе повече. И не забравяй че обикновено са с код и евентуално разкодиране също струва нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Филипов написа:

Обърни се към сервиз. С гледане и гадаене не става. За над 35 години въобще не съм виждал надути кондензатори в автосвирка - престанете с глупостите. Наясно ли си със свързването и кода?

По битаците има такива оригинални свирки на никакви пари. Може ремонта да излезе повече. И не забравяй че обикновено са с код и евентуално разкодиране също струва нещо.

Има си код,няма проблем даже имам и сервизната книжка към него с кода.Това е много запазено като външен вид и в олх върват по 50-ина лева обикновено с някакъв проблем,а и точно този модел не го намирам,в ибей са по 100 долара тези гами.С моите уважения,но гледане и гадаене се поправят доста голяма част от електроуредите от 80-те,пък и не виждам лошо да се пробвам.Сервиз не знам къде има за касетофони.Имаше няколко,но всички ги затвориха при положение че нова свирка с USB е 30-40лв. и все пак не ми е това идеята.Радиото ме кефи и ми е мерак да го поправя.По него няма кой знае какво - 5 интеграла,кондензатори и резистори + 4 потенциометъра,не е ракетно инженерство.
п.с. наясно съм със свързването и е свързано правилно.Доста радиа съм свързвал през годините,не ми е проблем,просто не мога да намеря схемите ,за да видя къде са контролните точки и да ги замеря като стойности.

Редактирано от andibgpz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Atanas Pachov написа:

А сигурен ли си че предпазителя/бушончето отзаде не е прегоряло ?

Да,проверих го,даже го смених рпревантивно.Наред си е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери пак дали изобщо пристига напрежение по него.

На какво ги пробваш ? Ако е в колата, а не на токоизправител, може да ти е заминал предпазителя за радиото в таблото и затова да не тръгва.

Ако има свалящ се капак, нали е сложен напълно и прави контакт с пинчета ?

Ако има импулсно, на изхода има ли напрежение ? И по-специално има ли напрежение на процесора ?

Физически окъсявайки бутона какво се случва ?

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме напредък,презапоих всички захравнащи спойки и радиото тръгна,нямам колонка на която да го пробвам дали свири.Утре ще пробвам в колата.Благодаря за съдействието,ще пиша при развитие :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nj31
      Здравейте хора, наскоро реших да си купя кола. Спрял съм се на това Ауди 
      https://m.cars.bg/offer/c2662463. Ще ви помоля за мнение тъй като е важно много добре да се прецени преди да се купува такава кола. Благодаря.
    • от Eduard Pavlov
      Здравейте! Решил съм да си купувам нова кола и съм се спял на Ауди А4, след 2008 г. с новия фейслифт. Просто съм фен на Ауди и от доста време исках да си купя точно този модел. Преди имах Тойота Авенсис 2003 г.,(комби) 2.0 дизел 116 к.с. Не съм имал никакви проблеми с нея, здрава и икономична кола, но и малко тромава при изпреварване. Продадох я, защото беше на доста километри. Както и да е. Въпросът ми е какво Ауди А4 ще ми препоръчате вие? Къв мотор да търся? Ще ми се да е дизел, за да ми е по-икономична. Задъ;жително автоматик. Интересува ме какви са му предимствата и недостатъците? Надежда кола ли е? Може би ще се ориентирам към комби, заради по-ниската цена. Виждам, че тук в България тези Аудита започват от 14 000 лв нагоре. Но съм решил да си търся от Швейцария или от Германия. Нямам доверие на автокъщите в България. Превъртат километражи, закрепват ги, колкото да ги продадат и кой знае какви проблеми имат. Знам, че поддръжката ще ми е скъпа. Предвидил съм го. Просто искам да съм сигурен, че съм направил правилен избор. Бюджетаът ми е около 15-16 хил. лв. Ще се раздам да чуя вашето мнение. Благодаря! 
    • от ImagineMe
      Здравейте!
      Имам един стар касетофон, който днес сложих в служебната кола. Отзад на него буксата за антената е с един вход, не знам дали се изказвам правилно. А от колата от антената излизат три кабела. Как се свързва това нещо?
    • от MALLET JOHNNY
      <audio src="http://streaming.radionomy.com/888RADIO" autoplay="true" muted="true" controls="true" volume="1.0"></audio>  
    • от Statickoob
      Здравейте, бих желал да попитам за какво според вас се ползва т.нар. 6 Pin DIN Plug накрайник на гърба на автомобилното радио Pioneer 4300B? Ако е вход за линеен сигнал, бих желал да го ползвам да подавам такъв от mp3 player/smartphone/лаптоп и т.н. Прикачвам screenshot от упътването, самото упътване и снимка на накрайника. Благодаря предварително.

Pioneer 4300B Car Radio Service Manual.pdf
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване