Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравйте, от месец сме  абонати на Виваком оптичен интернет и телевизия и всяка вечер от 7 до 9 часа прекъсва интернрта и съответно и телевизията. Вече 3 пъти идваха техници за отстраняване на проблема. Проверяваха връзките и замерваха и казват че всичко е наред (ВРЪЗКАТА БИЛА МНОГО СИЛНА). Последния път смениха и рутера и пак вечерта всичко спира. Пълен КОШМАР.

Някой има ли подобен проблем?

Някой знае ли каква може да е причината за прекъсването само вечер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техниците да дойдат между 19 и 21 часа и тогава да търсят причината за проблерма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, velislavvasilev написа:

Проблемът може да е, че им се пренатоварва мрежата час-пик и да те баламосват.

Не става ясно дали телевизията е чрез антена или по кабел. Ако се използва антена няма как причината да е пренатоварване на мрежата. Но, след като не искат да оправят проблема(или не могат) - теглите им една цветиста и намирате алтернативен доставчик(ако е възможно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, velislavvasilev написа:

Има и е много вероятно!

Имам предвид да спира телевизията, ако се използва сателитна антена. Как ще се натовари сателитът?

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържете се с Виваком точно когато прекъсне услугата, за да се види какво се случва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за IPTV. Техниците твърдят, че не е от пренатоварване на мрежата. Ползвам същата в офиса на работа и там няма никакъв проблем. Като цяло е супер и се надявам да се отстрани трайно проблема,но се оказа голяма загадка за техниците. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Емил Костов написа:

Свържете се с Виваком точно когато прекъсне услугата, за да се види какво се случва. 

Ъъъъъ не може ли от централата на мониторинга да видят ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

Ъъъъъ не може ли от централата на мониторинга да видят ??

За каква централа говориш? Клиента трябва да се обади и тогава ще може да се види цялото оборудване дали работи или не. Проблема може да е от всякакво естество.

току-що, velislavvasilev написа:

Те така. Тоз сателит да не е с неограничени възможности? И той си има антена (вярно, доста по-скъпа), има си хардуер и софтуер. Да не мислиш, че сателитите са с неограничени възможности? Плащаш на SpaceX, пускаш сателита (или няколко) и после дали 7,70,700 или 7 милиардна абонати - няма значение. Ще смогне..

Не е DTH щом и двете услуги отпадат по едно и също време. Услугата е FiberNet+IPTV.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ако е истински оптичен нет то не трябва да има прекъсвания и претоварвания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигнала за ТВ приемника идва от рутера. Като няма интернет, няма и телевизия.

Като разговарям с оператор ми казват да изчакам за проверка и после , че виждат прекъсванията на връзката. След това уговаряме час за посещение от техниците. И така вече 3 пъти...

Кошмар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ч е то от който и сървър да пускам все едно и също ми показва 90 мбпс от къде да знам , че е локален ?

а по голяма простотия и пародия от нета на бибаком нямаа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Maya Jekova написа:

Сигнала за ТВ приемника идва от рутера

Рутерите са капризни, опитай да свържеш тв приемника направо със суича, аз така съм направил и за компютрите. Връзката се конфигурира много по-бързо и работи супер. Рутера го ползвам само за телефона. Би трябвало суича да е в дома ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Maya Jekova написа:

Сигнала за ТВ приемника идва от рутера. Като няма интернет, няма и телевизия.

Като разговарям с оператор ми казват да изчакам за проверка и после , че виждат прекъсванията на връзката. След това уговаряме час за посещение от техниците. И така вече 3 пъти...

Кошмар

Значи има проблем. Звъниш докато не го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, velislavvasilev написа:

Те така. Тоз сателит да не е с неограничени възможности? И той си има антена (вярно, доста по-скъпа), има си хардуер и софтуер. Да не мислиш, че сателитите са с неограничени възможности? Плащаш на SpaceX, пускаш сателита (или няколко) и после дали 7,70,700 или 7 милиардна абонати - няма значение. Ще смогне.. Гледай на един сателит като на мощна и далечна WiFi антена. Колкото повече връзки, толкова по-бавно. То, ако ставаше така както си мислиш, нямаше да има кабелен интернет.

кви ги разправяш бе човеко ?

сателитът изпраща сигнала за БНТ и гледат всички които имат карта, пък даже и тези които нямат, ако знаят как

приемникът не изпраща нищо към сателита , който пък въобще няма представа кой гледа и какво гледа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/5/2018 в 23:21, velislavvasilev написа:

Те така. Тоз сателит да не е с неограничени възможности? И той си има антена (вярно, доста по-скъпа), има си хардуер и софтуер. Да не мислиш, че сателитите са с неограничени възможности? Плащаш на SpaceX, пускаш сателита (или няколко) и после дали 7,70,700 или 7 милиардна абонати - няма значение. Ще смогне.. Гледай на един сателит като на мощна и далечна WiFi антена. Колкото повече връзки, толкова по-бавно. То, ако ставаше така както си мислиш, нямаше да има кабелен интернет.

Не може да гледаш на сателита като далечна Wifi антена, комуникацията с него е едностранна. От там си стримват програми със субтитри и телетекст, радиота и служебна информация /примерно мак адресите на приемниците които искат да прекъснат за неплатени сметки или ъпдейт на чанел листи/; Обратна информация към сателита не се получава. Стрийма им е с постоянен обем и НЕ ЗАВИСИ от това колко човека са си пуснали приемниците да гледат. Информация за това колко стриймват може да се види от примерно king of sat  сайта и е от порядъка на 45 до 60 мегабита на честота - пакет.

След като установяват че действително няма връзка с вашето устройство в посочените часове , би трябвало да си проверят нещата по това време. Причината може да са доста неща - отрадане на захранване на някое тяхно устройство, промяна на температурата навън по това време , даже и навита с по малък радиус оптика в сплайс касетата. Като техник в кабелна телевизия сме имали подобен проблем с телевизията , но технологията е различна. При понижаване на температурата в 5-6 часа усилвателя се пресилваше и картината се разваляше, после към 7 се стабилизираше и си влизаше в границите. Трябваше да ходим посред нощите за да разберем какво става - после го оставихме на по-ниско ниво и не правеше проблем. Така че най-правилното решение от доставчиците е да ви посетят по време на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DarkEdge
      По-рано един от «бащите-основатели» на интернет Тим Бърнърс Лий заяви в интервю за списание Vanity Fair, че интернет е претърпял крах, вместо да служит на човечеството. По данни на СМИ, сега екипът на Бърнърс-Лий работи над проект за «алтернативен» децентрализиран интернет с кодово название DWeb.

На третата Децентрализирана уеб среща, която се състоя по-рано в СанФранциско с участието на около 800 специалиста, Бърнърс Лий представи проект за създаване на децентрализирани социалноо приложение Solid (social linked data), разработено в Масачузетския технологически институт, съобщава ИА REX. «В интернет може да съществоува друго общество, ако предоставим на хората анонимност и им върне контрола над данните им. Ние строим цяла екосистема», — казва Бърнърс-Лий.

https://solid.mit.edu/

• от Zami Dexter
      Привет,
      Питането ми е за кв. Света Троица, гр София.
      Знаете ли доставчици, които предлагат интернет без дългосрочен договор? С други думи - безсрочен договор. месец за месец да се плаща. Както са надежда.нет, които нямат покритие за блока ми.
      Благодаря предварително.
    • от Велико Русанов
      Здравейте
      Взех си рутер, моделът е Netgear N150. Влязъх в настройките на рутера вкараха ip-адресите и mac-адреса и Wi-Fi тръгна. Но проблема е че на компютъра нямам интернет а незнам каква е причината, понеже и не съм много на "ти" с тия работи, ще кача снимка с това какво ми излиза на компютъра. Благодаря! 

• от Bashmachkin
      Здравейте,
      Ще гледам да съм максимално кратък, но мисля, че няма да ми се получи, защото и аз незнам как точно да обясня проблема си. Общо взето тази програма InstallShield Update Service Scheduler  съм я забелязал, че ми работи на background-a от доста време, не ми създаваше проблеми, затова я игнорирах, но от няколко дена насам се случи нещо много сериозно, просто ми спря достъпът до определни уеб-сайтове с грешки от сорта:
      400 Bad Request
      Bad Request
      Your browser sent a request that this server could not understand.
      Също:
      This site can't be reached

Освен това, някой сайтове, които мога вече да отворя - не ми позволява да виждам никакви изображения, само рекламите си стоят и текста, мястото където трябва да има снимка и пр. си стои сивичко..
      Ако изключа гореспоменатата програма, изцяло ми спира нета - имам интернет връзка, но не мога да вляза никъде.
      В опита си да оправя проблема направих следното:
      Отвярям regedit--->Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Mic rosoft\Internet Explorer\Control Panel "Connection Settings" 1--->0 
      След това отидох в Control Panel\Internet Options\Connections и смених LAN settings от use proxy на automat detect. И ето тук се случва това, което ме притеснява, щом затворя прозореца за LAN настойките, последното си се връща както си е било - proxy-to си става тикнато, a аutomat detect - не, пробвах да си ресна компа след смяната 1-0 , но без ефект, забелязах също и, че се е върнала и тази настройка (пак си е на 1)
      Ако трябва да съм честен, не знам какво прави това 1-0, само знам че като е на 0, ми позволява да си отворя LAN настройките, иначе си стои сиво.
      Ще съм благодарен на всички, които ми дадат някакъв съвет относно как да оправя нещата, защото в момента се чувствам наистина в безизходица. Някои от сайтовете, които ми блокирва тази програма са ми важни, а не мога да вляза в тях поради една така глупава причина..
      Благодаря на всички ви предварително.

• от Simply Red
      Здравейте!
      Тъй като наскоро прочетох някои статии и изгледах видеа за вредата от електромагнитното облъчване на рутерите вкъщи и вредата им върху здравето на хората (въпрос за който още не се говори у нас) решихме да преминем на кабелен интернет на всички устройства. Речено-сторено. Изключих копчето на Wi-Fi на рутера и техник ми свърза кабели от него към всички стаи където ми беше необходима интернет връзка. След няколко дни почувствахме разлика в съня и здравословното състояние: съня на всички стана по-дълбок, главоболието на майка ми изчезна, раздразнителността ни също намаля и т.н. и т.н. да не ви занимавам. Всичко беше просто чудесно. Имам обаче един проблем - не мога да пусна интернет на мобилните устройства, на които искам. В кухнята имам един смартфон, който искам да държа като домашен телефон. В спалнята ми също имам такъв. И двата искам да ги използвам като домашни телефони, но да имам и интернет на тях. Купих от магазин това което ми препоръчаха - USB устройство с LAN вход, купих и адаптор с букси - женско USB към микро USB, за да влезе във входа на смартфона. Свързах ги, последва съобщение: вашата карта е еди кой си номер с ПИН еди кой си номер и... нищо. Нямам връзка с интернет. Опитвах какво ли не. Не става и не става. Прилагам снимки на закупените от мен устройства и свързването им с телефона. 
      Освен това ще помоля и за съвет дали е възможно чрез USB разклонител да пусна едновременно интернет сигнала от LAN адаптера и да включа захранващия кабел, който идва от адаптера за захранването за да не изключвам постоянно интернета за да включвам зареждането на смартфона. Така правех преди - не го изключвах и си беше постоянно включен в захранването. Това обаче - само ако е технически възможно.
      Моля компетентните тук специалисти за помощ. За мен е наистина важно да пусна интернет и на мобилните си устройства. Благодаря на всички ви предварително!

• Дарение

• Добави ново...