Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
HDD-то ми загина след дълга и вярна служба. Останах с 128 GB-a SSD(118ГБ използваеми). Ще се вместя някак, но със сигурност ще прехвърля 90% от свободното място. Четох, че някои казват, че трябва да се оставя между 10-20% свободно място, други твърдят, че производителите оставят "скрито" място, точно, за да не се получава претрупване и забавяне.
Може ли Вашите мнения, моля?

Благодаря Ви и Честита Нова година! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Габриел Пърев написа:

Разбира се, щом молиш учтиво :)

Купи си нов HDD.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, RudeBoy написа:

Разбира се, щом молиш учтиво :)

Купи си нов HDD.

Да речем, че нямаше да пиша тук ако имах възможността. :emoji_smiley-01:
Благодаря за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, съжалявам, че нямаш възможност. 

Но от техническа гледна точка, това е правилното решение. SSD за бързина, HDD за данни. Бекъп поне на още едно място на най-важната и невъзстановима информация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Габриел Пърев написа:

Здравейте,
HDD-то ми загина след дълга и вярна служба. Останах с 128 GB-a SSD(118ГБ използваеми). Ще се вместя някак, но със сигурност ще прехвърля 90% от свободното място. Четох, че някои казват, че трябва да се оставя между 10-20% свободно място, други твърдят, че производителите оставят "скрито" място, точно, за да не се получава претрупване и забавяне.

Ако свободното място на дадено устройство падне под 10% ОС Windows предупреждава за това и прави иконата на устройството в червено. И малко резерв, та най-вероятно 20% свободно място ще са ти достатъчни. Разбира се винаги можеш да следиш заетото пространство и да почистваш устройството от непотребни файлове (временни такива, кеш, стари точки за възстановяване и други) или да намалиш размера им.

Друг вариант е да не го разделяш, за да не губиш от мястото на устройството. Просто го използвай като едно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Габриел Пърев написа:

Здравейте,

Вземаш си нов хард. Може да се намери и за 70 лева. Какво е това нямам възможност??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

...Какво е това нямам възможност??

За някои хора 70 лева не са малко пари. Не всеки може да отдели пари за техника.

Производителите оставят място, което не го виждаш, така че не се коси. Съвременните ССД-та обикновено са по-издръжливи от конвенционалните ХДД-та, така че не го мисли, а си го ползвай, както искаш.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Габриел Пърев написа:

Здравейте,

Честита Нова година и на теб!

Ползвай си спокойно SSD-то и не се притеснявай, че ще е запълнено на 90% и повече. 

преди 20 минути, Емил Костов написа:

Вземаш си нов хард. Може да се намери и за 70 лева. Какво е това нямам възможност??

Например липса на финикийски знаци. Големи сте тук по форумите, а в живота мишоци ненагледни. Поне не обиждайте хората с тъпи въпроси. 

Редакция: лошият сектор ме изпревари.:)

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, XECUTIONER написа:

Честита Нова година и на теб!

Ползвай си спокойно SSD-то и не се притеснявай, че ще е запълнено на 90% и повече. 

Например липса на финикийски знаци. Големи сте тук по форумите, а в живота мишоци ненагледни. Поне не обиждайте хората с тъпи въпроси. 

Редакция: лошият сектор ме изпревари.:)

Съжалявам, но човек който не може да извади 70 лева в това време е "умрял". Няма как някой да ме убеди, че има конфигурация с SSD и не може да извади дори 30-40 лева за HDD поне втора употреба. Хайде да спрем с глупостите. 

Крайно време е да се разбере, че щом използваш нещо трябва да имаш и да си заделиш пари за неговата поддръжка. Който както иска да ме разбира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на SSD? Към него трябва да има софтуер за управление, търси Over provisioning в настройките. Примерно за това може да прочетеш тук:

https://www.seagate.com/gb/en/tech-insights/ssd-over-provisioning-benefits-master-ti/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето ssd на повече от 2 години и 1053 цикъла и близо 10К часа работа е на 92% живот.

Като през цялото време е било на минимум 95% пълно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.01.2018 г. в 20:36, Емил Костов написа:

Съжалявам, но човек който не може да извади 70 лева в това време е "умрял". Няма как някой да ме убеди, че има конфигурация с SSD и не може да извади дори 30-40 лева за HDD поне втора употреба. Хайде да спрем с глупостите. 

Крайно време е да се разбере, че щом използваш нещо трябва да имаш и да си заделиш пари за неговата поддръжка. Който както иска да ме разбира.

Рядко се намесвам, но хайде ти се СПРИ С ГЛУПОСТИТЕ! Има конкретно зададен въпрос. Колегата е попитал за празното пространство, а не дали да спестява за нов хард. И на мен ако ми се развали харда, ще си остана само с SSD-то и ще си го ползвам само него и няма да си купувам друг хард. Както казаха по-горе, съвременните SSD-та са на дори по-високо ниво от конвенционалните хардова, които ние използваме.

Габриел Пърев, ползвай си SSD-то, може да го пълниш на 80-90% и не се притеснявай.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично оставям 10%, но не незапълнено пространство, а незаделено, иначе при мен SSD се ползва само за ОС и рядко пълня над 30% по-принцип. Но за overprovisioning се оставят поне 10% незаделено - unallocated. Освен това, не виждам защо да не се използва и само SSD, без механичен диск. Само трябва да се пипнат някои неща, като индексирането, иключване на хибернация. Има сайтове със съвети как се прави на съответната ОС.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.