Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 ОЕМ - преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп probook 4530s с Win7 pro с легален OEM лиценз. Искам да преинсталирам, но нямам диска от който е инсталиран. Взел съм ключът с AIDA64, но нямам идея къде и какъв Windows да си сваля, така че пак да ползвам лиценза? Моля за насока какво да правя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, порових се в сайта на Майкрософт и както казва Велислав греда - изведе ми грешка и после телефон да им се обаждам. До колкото разбирам май нарочно са го направили! Пробвах се и с посочения линк, но ми дава грешка: 403-Forbidden(забранен)? Издирих и този инструмент, но пише че точно Windows 7, не може да се изтегли. Ето и линк към форума описващ проблема.

Редактирано от popopa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkEnge не разбрах, горното как ще ми даде ново копие на ОС, за да преинсталирам? Ще добавям SSD диск и ако трябва да ремонтирам сегашното състояние на системата и след което да мигрирам към SSD, до колкото чета из форумите, може много да се омаже, за това предпочитам нова чиста инсталация.

п.п. До колкото разбирам това е вграден инструмент на HP машини, но при мен май няма, или поне не се подкарва с F11, но е вариант ако не намеря друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нета чисти исо образи на Microsoft 7 SP1 MSDN  има колкото искаш ,ся ако чакаш някой да те хване за ръчичка и да те заведе  е друг въпроса. Щом имаш ОЕМ лиценз ,търсиш ,теглиш и после си знаеш процедурата.

Пробвай това тук https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows7

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква разрядност ти трябва? 32-бит или 64-бит?

И на какъв език - BG или EN?

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, simens123 написа:

Tова програмче не дава да се сваля 7-цата. Само от 8.1 и нагоре. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо са спрели тегленето на Windows 7 от Microsoft, искат ключ, без валиден не се тегли. Вариант е да пробваш от някой торент сайт или ако имаш валиден ключ го въведи, където колегата Иво Димов по-горе е дал линка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Радослав Матев написа:

ако имаш валиден ключ

който най-вероятно е ОЕМ и ще му кажат да търси имидж в HP

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

който най-вероятно е ОЕМ и ще му кажат да търси имидж в HP

Други варианти не виждам, а ти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не се ползва делът за възстановяване? НО!!! За целта ще трябва да се копира на външен диск ако има създаден допълнителен дял (примерно D или Е)
И при стартиране на лаптопа да се "поомпи" F11

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Радослав Матев написа:

Нещо са спрели тегленето на Windows 7 от Microsoft, искат ключ, без валиден не се тегли. Вариант е да пробваш от някой торент сайт или ако имаш валиден ключ го въведи, където колегата Иво Димов по-горе е дал линка.

Искат по всякакъв начин да резнат кранчето на 7, но тя си остава най-добрата/ползваната. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на предпочитания, аз си харесвам, въпреки някои недостатъци, последната версия на Windows. И не съм имал проблеми досега, нищо повече от дребните проблеми, които са се появявали и при предни версии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Eclipse2G написа:

Искат по всякакъв начин да резнат кранчето на 7, но тя си остава най-добрата/ползваната. 

Не съвсем - линковете за Win 7 Ultimate SP1  работят
Пример W7USP1ENx64:
https://software-download.microsoft.com/db/Win7_Ult_SP1_English_x64.iso?t=3f7eeb37-dc8d-43a0-b253-8dd0d9f2bd08&e=1515387930&h=7dfd3e8e156ca4927ffd860ad61b013b

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Не съвсем - линковете за Win 7 Ultimate SP1  работят
Пример W7USP1ENx64:
https://software-download.microsoft.com/db/Win7_Ult_SP1_English_x64.iso?t=3f7eeb37-dc8d-43a0-b253-8dd0d9f2bd08&e=1515387930&h=7dfd3e8e156ca4927ffd860ad61b013b

Това е интересно. С горната програмка, не е възможно да се сваля 7. Вероятно си посочил някакъв сериен номер, за да имаш достъп до 7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как стигна до там? Опитах да вляза на software-download.microsoft.com и дава забрана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Как стигна до там? Опитах да вляза на software-download.microsoft.com и дава забрана.

Със знания и умения това в кръга на шегата.
От уеб инструмента на adguard 

adg.thumb.png.4d80a3323bc0294ddbcbb943addf47b2.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Иво Димов написа:

В нета чисти исо образи на Microsoft 7 SP1 MSDN  има колкото искаш ,ся ако чакаш някой да те хване за ръчичка и да те заведе  е друг въпроса. Щом имаш ОЕМ лиценз ,търсиш ,теглиш и после си знаеш процедурата.

Пробвай това тук https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows7

Това съм го пробвал веднага след първия отговор - дава грешка и ме препраща да им пиша, писах и накрая ми излезе телефон да се обаждам, което няма смисъл, защото ОС не е закупена директно от тях! Лаптопа е купен от фирма която качи ОС, а не е с HP лиценз, защото никъде нямаше стикер с ключ, не са дали CD, и са казали че копието е легално. ISO образ лесно ще си намеря, но преди това искам да съм сигурен, че ключът който имам ще стане за този iso образ!

До момента пробвах всичко от горе изброено с изключение на HP System Recovery, но аз не намирам такъв инструмент при мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще има HP Recovery, ако ОС е ОЕМ, а тя явно не е такава. 
Теглиш Ultimate iso, изтриваш %DVD%\sources\ei.cfg и записваш новото iso.
При инсталирането избираш желаната ОС
Choose_Windows_7_SKU.png
Можеш и да редактираш ei.cfg и да зададеш OEM канал - така би изглежда Professional ОЕМ:

[EditionID]
Professional
[Channel]
ОЕМ
[VL]
0

Така би изгглеждал Retail Professional:

[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]
0

А можеш и да надградиш с изтегления Windows,  на който си премахнал ei..cfg и стартираш %DVD%\sources\setupprep.exe. Като пита за ключа, му въвецдаш сегашния ключ и продължаваш, махаш отметката за подпомагане на MS в подобряването на ОС и изтеглянето на наличните ъпдейти. След като завърши реинсталирането, теглиш simplix 7 update pack и инсталираш. И си готов. 
Без да се налага да преинсталираш останалия софтуер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, явно така ще действам! Но имам два въпроса: 1.Разархивирам с rar, iso файла и трия ei.cfg, но после с каква програма правя пак ISO? 2. С каква програма/начин се редактира ei.cfg?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант1:
Редактира се направо iso файлът и се изтрива ei.cfg
(Мой любимец за целта е PowerISO - има много инструменти за редактиране на iso файлове)
Вариант 2: Правиш зареждащ USB от Windows 7 iso файла (примерно с Rufus) и на флашката изтриваш ei.cfg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://code.kliu.org/misc/winisoutils/

Цитат

The ei.cfg Removal Utility is a simple tool that will remove the ei.cfg file from any Windows ISO disc image, thereby converting the image into a "universal disc" that will prompt the user to select an edition during setup. This tool works by toggling the deletion bit in the UDF file table, eliminating the need for unpacking and rebuilding the ISO, which means that this is extremely fast (the process of patching the ISO to remove ei.cfg takes only a fraction of a second), and the process is easily reversible (running the utility on a disc image patched by this utility will restore the disc image to its original state).

кирилица

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Eclipse2G написа:

И в момента от линка над твоя пост си тръгва да се тегли(току-що го пробвах))(валидността е 24 часа след генерирането на линка)
Не знам какво правиш на software-download.microsoft.com и изобщо как се опитваш да достигнеш до файла(явно не е от линка)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване