Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Възнамерявам да си закупя някава защита против токови удари за телевизора (LCD Smart) и се колебая между това дали да закупя UPS устройство или т.нар. surge protector. Първият вариант (UPS) е доста по-скъп, но би ми осигурил захранване, в случай че угасне тока докато се обновява фърмуера на ТВ-то. Принципно трябва да съм голям карък, за да се случи това, но не е невъзможно. Ако ще купувам UPS, вероятно ще е този, който е с два изх. куплунга тип "шуко".  Доколкото четох Offline UPS няма да ми свърши работа като защита, а покупка на Оnline такъв ще е безумие, заради цените им. Затова ще е line-interactive.

Вторият вариант е да спестя едни 80-100 лв. и да си купа т.нар. surge protector или някакъв разклонител със защита. По-скоро бих избрал това , защото е доказана марка и е малко - няма кабел или куп ненужни гнезда - контакта ми е точно зад телевизора. Със сигурност няма да ми осигури захранване в случай, че угасне тока, но дали няма да е по-сигурна защита?

Как смятате, има ли смисъл покупка на сравнително евтин UPS (тип Line-interactive) за телевизор или е ненужно? Кое би осигурило по-сигурна защита - евтин line-interactive UPS или surge protector?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с тока за момента притеснителни проблеми не е имало. Все пак смятам, че трябва да има защита, дори и разклонител със защита да е. Въпроса е кое е по-сигурно.

Иначе телевизора го ползвам за гледане на филми през USB или HDMI, за клипове от YT, посредстом Wi-Fi и т.н. Свързан е със стайна антена, няма друг източник на ТВ сигнал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фърмуера го оновяваш ръчно.Така че можеш да го правиш,когато е по ненатоварена мрежата.Спирането на тока,не е голям проблем за един телевизор.Проблем може да има когато го пускат отново,защато може да се получи свръх напрежение за момент.Затова при спиране на тока,изключваш телевизора.Пускат се по евтини консуматори първо,а телевизора последен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишни разходи и приказки. Единствено е важно компютъра или каквото и да е вързано на HDMI да е в един разклонител с телевизора. И то ако и двете неща са със "шуко" Ако евентуално вържеш кабелна през галваничен разделител, дори и да влиза във външна цифрова кутия.

Не са ми попадали убити от автоматичен софтуерен упдейт. Само ако някои дървени глави наливат нещо неподходящо, заради измислени подобрения и функции, които ги няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

Излишни разходи и приказки. Единствено е важно компютъра или каквото и да е вързано на HDMI да е в един разклонител с телевизора. И то ако и двете неща са със "шуко" Ако евентуално вържеш кабелна през галваничен разделител, дори и да влиза във външна цифрова кутия.

Не са ми попадали убити от автоматичен софтуерен упдейт. Само ако някои дървени глави наливат нещо неподходящо, заради измислени подобрения и функции, които ги няма.

ще обясниш ли малко по-подробно относно това, че и двете неща (лаптоп в  случая и ТВ и двете свързани с HDMI) трябва да са в един разклонител? Защото на мен лаптопа ми е в един разклонител, а телевизора в друг. Разбира се, свързвам HDMI кабела към лаптопа с ТВ, само когато се ползвам HDMI и после го изключвам от единия уред. 

Под това "и двете неща са със шуко" вероятно имаш предвид и двата щепсела да имат пластина (щифт) за заземяване? Защото при мен щепсела на телевизора е плосък (еврощепсел тип С), докато на лаптопа е "кръгъл" с пластина отстрани. При това положение нужно ли да са в един разклонител, защото чак сега се замислих за това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

В твоя случай телевизора ти няма заземяване

По-скоро няма зануляване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dancho730616
      Значи трябва да се купи ефтин телевизор за стар човек, защото кинескопния изгоря днес. Не се търси нищо с екстри с интернет или друго такова. Най ефтиния до 200 лева. Мисля от Зора да купя има crown и finlux гледам. Кой от двата да взема. Главното е 32 инча  до 200 лева. 
      https://zora.bg/product/32-fhb-4560
    • от Radoslav Karacenov
      Здравейте! Предстой ми да си закупя нов телевизор и понеже не съм много наясно с технологиите на телевизорите,бих искал ако може да дадете мнение 🙂 .

За сега съм се спрял на три телевизора, Сони,Самсунг и ЛГ, ако може да кажете нещо и за операционните системи (смартфона ми е с Андроид,ако има значение).

Ето ги и моделите на който съм се спрял:
      https://www.technomarket.bg/televizor/sony-kd-49xf7596-baep-smart-uhd-led-tv-09165227
      https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-ue-49nu7172-uxxn-uhd-smart-tv-09164650
      https://www.technomarket.bg/televizor/lg-49um7400-smart-uhd-led-tv-09174919

Приемам и други предложения ако има 🙂

• от Boycho Atanasov
      Здравейте колеги, за първи път пиша тук с надежда за помощ... 
      Проблема е следния:
      Имам доста добър смарт тв Самсунг фул ейч ди 4К който е вързан за саундбар чрез оптичен кабел. 
      Връзвам си писито към телевизора чрез hdmi to dvi кабел, пускам филм но няма звук, всички индикатори реагират но звук няма... 
      Къде бъркам според вас... 🤔
    • от Dani 01
      Здравейте! Обмислям скоро да закупя телевизор, но понеже не съм много запознат с важните неща на които трябва да се обърне внимание реших да потърся вашата помощ. Телевизора ще е до 32 инча. Държа да има поне един HDMI port понеже мисля да закупя Chromecast с HDMI чрез който да предавам екрана от телефона/лаптопа на телевизора. Та въпроса ми е струва ли си и има ли други подобни устройства за тази цел? Бях го видял някъде за 30лв. Chromecast-а и цената ме устройва. 
      Понеже няма да сключвам договор за кабелна телевизия бих искал телевизора да има вграден тунер и посредством стайна антена да гледам свободните телевизии. Чрез вгадения тунер искам да избегна покупкатя на DVB-T приемник (декодер). Бях чел и за някакви джаджи, които често закупуват от Aliexpress и нещо свързано с KODI.... Чрез тази приставка хващат ли се други телевизизии освен свободните и има ли на българския онлайн пазар такава приставка на достъпна цена?
      Телевизора няма да е за стена... 
      Забравих да спомена че бюджета ми за телевизора е около 300лв.
      Спрял съм се на този - https://www.technomarket.bg/televizor/philips-24pfs5303-fhd-led-tv-09164399
      Какво мислите? 
      Съжалявам за многото въпроси! 
      Благодаря предварително! 
    • от prolife
      Здравейте,
      За в момента съм се спрял на бранда LG и по-точно на следния им модел телевизор: LG 49UK7550MLA (4K-Ultra-HD-LED)

Мога ли да същите пари да си взема нещо по-добро от това, което съм споменал.

По здрави,
      Георги К.
  • Дарение

• Добави ново...