Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет, препоръчайте ми нещо изпитано и популярно (лесно за намиране):

1. рутер с функция extender/booster/repeater/ и/или антена

2. устройство тип tp-link cpe210 или loco/nano m2/m5

А има ли нещо по средата между тези две ?

Цел: усилване на една от няколко слабо доловими отворени (Open) мрежи.
Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Ubiquit Nanostation M2 ще ти свърши работа, хващаш с него сигнала, като е в режим клиент и го изпраскваш директно с кабел в малък рутер с wireless с малка антена колкото да си имаш нет у дома.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Да не отварям нова тема - 

Имам 2 рутера и искам да направя bridge между 2-та. Свързвам ги, но през extender-a (Tenda WR311R+) мога да влизам само в админ панела на AP(първия) TP -Link WR741ND, т.е не споделя интернета. Опитах да клонирам ip и мас от ap към еxtender-a и пак няма нет. IP-то е статично. Какви настройки трябва да му правя на extender-a? П.П DHCP на tenda-та е изключен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, uhb577 написа:

Да не отварям нова тема - 

Имам 2 рутера и искам да направя bridge между 2-та. Свързвам ги, но през extender-a (Tenda WR311R+) мога да влизам само в админ панела на AP(първия) TP -Link WR741ND, т.е не споделя интернета. Опитах да клонирам ip и мас от ap към еxtender-a и пак няма нет. IP-то е статично. Какви настройки трябва да му правя на extender-a? П.П DHCP на tenda-та е изключен

Опитай се моля, да обясниш по точно целта на упражнението! Кое устройство какво го играе и как ги свързваш. Струва ми се, че бъркаш понятията. Ако можеш, драсни и една примерна схемичка на самата топология

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е да свържа стар рутер към нов като extender за по-добър сигнал. Успях обаче сега проблема е, че работи известно време 2,3 минути и после спира интернета на 2рия рутер. На един канал са. Оправя се след няколко минути и пак се повтаря. Къде може да е проблема ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безжична връзка ли правиш (WDS) или свързваш "основния" (който е и DHCP сървър) с втория по кабел? Ако правиш кабелна връзка - кой порт към кой свързваш?

Ако ползваш WDS, със фабричните фърмуери на двете устройства, едва ли ще постигнеш задоволителен резултат

ПС: Преди да правиш нови опити, ресетни и двата рутера до фабрични, че с тези "клонирания на IP", не ясно какво си направил

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали има дистрибуция Openwrt/DDwrt за рутерите, можеш да провериш и сам. НО, дори и да има, тези сапунерки (особено тендата) са крайно неподходящи за подобна схема. Пусни един кабел LAN <->LAN, направи си съответните настройки за 5 минути и си ти! Не, че тази тенда, пак няма да прави мизерии, но все пак ще имаш някаква по стабилна връзка. 

ПС: Като търсиш wrt фърм, не забравяй, че за различните ревизии, има различни дистрибуции

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

За да не отварям нова тема ще се възползвам от тази.

Ситуация:
Имам наличен 1 рутер(WR740 v4) който си разпръсква сигнала, обаче напоследък ми е нужен втори за разширяване на сигнала.
Взех още един такъв с мисълта да го настроя като repeater, но нещо не ми се получава.
Какво правя:
Свръзвам се с втория рутер - влизам в tplinklogin.net -> Wireless Settings -> Enable WDS Bridging-> survey-> наличната ми моментна мрежа от рутер 1.-> вкарвам паролата и save. - > DHCP -> Disable - > save -> Reboot.
И не става... не иска да прихване инетернета от първият рутер и това е... На статус на Wireless веднъж стой на Scan веднъж на Join.

Нямам идея какво трябва да направя повече. Надявам се на вашата помощ. 
До сега съм настройвал 3 жилища точно по този начин. Нищо по-различно, като настройки (в едното жилище главният рутер бе C5 / в другото WR940 / третото бe WR740) и всичко си работи идеално.

Поздрави и надявам се на помощ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно, нещо типа на криптирането не е в ред. Но все пак за проба, остави основната мрежа отворена и опитай! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@b0928 Виж на дали са на еднакви канали. Що не пробваш по същия начин само, че тия настройки да ги направиш на рутер 1. П.П при мене се сдвоиха незнайно как 1 tp-link - 2 tenda, като на tplinka е пуснат wds. На Tenda-та която е repeater само парола съм задал. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/10/2018 в 13:07, uhb577 написа:

@b0928 Виж на дали са на еднакви канали. Що не пробваш по същия начин само, че тия настройки да ги направиш на рутер 1. П.П при мене се сдвоиха незнайно как 1 tp-link - 2 tenda, като на tplinka е пуснат wds. На Tenda-та която е repeater само парола съм задал. 

Хора... не знам какво се случва...

Днес направих абсолютно същото както написаното от мен по-горе... и тръгна от раз...

Остава само да гадаем, защо така...

Поздрави,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/10/2018 в 13:07, uhb577 написа:

на tplinka е пуснат wds

Разграден двор от гледна точка на сигурност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване