Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте проблема е доста сериозен. Опитах се да инсталирам StotinkaOS от флашка като гледах от указания от тях туториал, но след като разделих дяловете на хард диска си нещо се обърка и когато превключих на Windows Dто не се виждаше, а от Hard Disk Manger-a пишеше че няма нищо записано на него. Върнах се в StotinkaOS за да му върна NTFS формата, тъй като беше EXFаt. Въпроса ми е има ли някакъв начин,програма, за да възстановя файловете или поне част от тях? Благодаря Ви предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги може да се извлече нещо. Важно е кае ф рорматирано - пъен формат или само инициализационно форматиране, колко операции запис са направени по дяловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа не знам.... Мисля, че не беше пълен формат, но нищо не мога да кажа със сигурност. Колкото до колко операции записи са направени по дяловете честно да си призная не знам какво означава това.

Пробвах с безплатната версия на EaseUS и си виждам предишните папки , но по някаква причина ми дава син екран след определено време възстановяване, а и от безлпатната версия мога да върна само 2 гигабайта. Пробвах със същата програма, но по-стара версия от замунда, там програмата спря да работи почти накрая и се отказах. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Мирослав Шопов написа:

Здравейте проблема е доста сериозен.

Носи го във фирма занимаваща се точно с това, ако са ти важни данните.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raise data recovery

Recuva

Разгледай и тук

https://www.lifewire.com/free-data-recovery-software-tools-2622893

Работата става понякога бавно и не от първия път, но най-важното е да не записваш нищо на диска и да имаш друг диск, на който да записваш възстановената информация. Може да пробваш и с Hirens boot CD - там също има доста софтуер за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Recuva докато бях на Windows вършеше добра работа.  Не знам дали под тази ОС работи testdisk.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мирослав Шопов написа:

Честно да ти кажа не знам.... Мисля, че не беше пълен формат, но нищо не мога да кажа със сигурност. Колкото до колко операции записи са направени по дяловете честно да си призная не знам какво означава това.

Пробвах с безплатната версия на EaseUS и си виждам предишните папки , но по някаква причина ми дава син екран след определено време възстановяване, а и от безлпатната версия мога да върна само 2 гигабайта. Пробвах със същата програма, но по-стара версия от замунда, там програмата спря да работи почти накрая и се отказах. 

Със сигурност вече си унищожил всичко по хард диска като информация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Емил Костов написа:

Със сигурност

Малко силно изказване

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Малко силно изказване

При незнам колко форматирания, разделяния на дялове, неколкократни опити за възстановяване с безплатна версия на програма и няколко сини екрана е повече от реално изказване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешиш. Върнах доста голяма част от информацията. Малко тъп въпрос,но ако върна windows-a до последния стабилен save мога ли по някакъв начин да извелка информация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да върнеш Windows? Информацията, освен със специализиран софтуер, няма как да я върнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото повече пипаш  по Хардовете Толкова  повече унищожаваш данни и каквото е останало  Сложи на 1 флашка /от друг комп/ чрез Rufus една live Операционна Система като Parted Magic която зарежда в RAMа.Oтвори Testdisk както е показзано в видеото и изследвай през меню Analysis опциите .зависимост това ,какво всъщност си направил ще трябва да следваш алгоритъма по  възстановяване на разрушени дялове дословно.Ако не стане ...виж през  Runtime.Get.Data.Back.for.NTFS.&.FAT.v4.24.(x32-x64) какво има изобщо на харда ти ако няма нищо пали свещи и чети Киприянови молитви .След реален Формат с такива разделяния за които говориш малко се съмнява,но дет се вика надеждата трябва да умре последна!.https://www.youtube.com/watch?v=VsYZ5uOl0VM

Ако няма нищо пиши на NSA официално писмо да ти изпрати Backup  от дата....

Успех !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Julian Clark написа:

Колкото повече пипаш  по Хардовете Толкова  повече унищожаваш данни и каквото е останало  Сложи на 1 флашка /от друг комп/ чрез Rufus една live Операционна Система като Parted Magic която зарежда в RAMа.Oтвори Testdisk както е показзано в видеото и изследвай през меню Analysis опциите .зависимост това ,какво всъщност си направил ще трябва да следваш алгоритъма по  възстановяване на разрушени дялове дословно.Ако не стане ...виж през  Runtime.Get.Data.Back.for.NTFS.&.FAT.v4.24.(x32-x64) какво има изобщо на харда ти ако няма нищо пали свещи и чети Киприянови молитви .След реален Формат с такива разделяния за които говориш малко се съмнява,но дет се вика надеждата трябва да умре последна!.https://www.youtube.com/watch?v=VsYZ5uOl0VM

Ако няма нищо пиши на NSA официално писмо да ти изпрати Backup  от дата....

Успех !!!

Благодаря много! За сега с една програмка взех голяма част от това което наистина ми беше важно като снимки и PS файлове, ще пробвам и с това да видя какво още мога да направя. 

Фазата с молитвите мина вече:D

Редактирано от Мирослав Шопов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредното доказателство оборващо общата теория  на  Емил Костов, че нищо никога не може да се поправи (хардуерно и софтуерно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И е така, и не е така. Понякога такива опити проба-грешка нанасят повече щети.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, rostislaf написа:

Поредното доказателство оборващо общата теория  на  Емил Костов, че нищо никога не може да се поправи (хардуерно и софтуерно)

Мен не ме оборваш. Със сигурност постващия не казва истината. Но щом искате да продължавате в същия дух то си е ваш избор. Даже ако искаш си направи тест сам и ще разбереш. Просто наистина не ти се е налагало да възстановяваш ценна информация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако помислиш над категоричността на думите си ще разбереш че не си прав.

Подсказка: това е като цяло технически форум, тук се обсъждат (или поне се правят опити) технически проблеми и когато някой с ранг "Модератор Хардуер" се изкаже категорично за нещо,  се предполага, че знае повече.

Все си мисля, че нещата трябва да се обмислят и обсъждат докато се открие истината. Слагаш всичко под един знаменател, твоя и не се и опитваш да помислиш по различен начин. Дискусията на различни гледни точки и опит дава много познания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rostislaf написа:

Ако помислиш над категоричността на думите си ще разбереш че не си прав.

Подсказка: това е като цяло технически форум, тук се обсъждат (или поне се правят опити) технически проблеми и когато някой с ранг "Модератор Хардуер" се изкаже категорично за нещо,  се предполага, че знае повече.

Все си мисля, че нещата трябва да се обмислят и обсъждат докато се открие истината. Слагаш всичко под един знаменател, твоя и не се и опитваш да помислиш по различен начин. Дискусията на различни гледни точки и опит дава много познания.

Едно е да направиш форматиране или изтриване на дял и да възстанвиш информацията, а съвсем друго е да направиш форматиране, триене на дялове, неколкократни опити за възстановяване на информация завръшващи дори със BSOD и да твърдиш, че нещо може да се направи.  

А щом смяташ, че аз говоря смешки намери си един диск отнякъде и тествай. Ще видиш реално как стават нещата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Емил Костов написа:

да твърдиш, че нещо може да се направи. 

Емо, от здрав диск винаги може. Е, понякога е малък процентът на възстановените данни, но може.
И от дефектирал може, но там нещата са маалко по-сериозни.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Емо, от здрав диск винаги може. Е, понякога е малък процентът на възстановените данни, но може.
И от дефектирал може, но там нещата са маалко по-сериозни.

Може, но не с подобни инструменти.  И нещата там не са по-сериозни, а са професионални. Специализиран софтуер, специализиран хардуер и съответно човек, който много добре познава подобна материя. Поради такава причина и цената за такава услуга е доста солена. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, човека казва, че е възстановил голяма част от информацията, ти казваш - невъзможно. Лампички не светват ли?

А моите умения и познания няма какво да коментираме, нямам нужда да се доказвам. Приеми на доверие, че имам достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, rostislaf написа:

Приеми на доверие, че имам достатъчно.

Кой би приел на доверие един ник който не е демонстрирал нищо до момента ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук не става въпрос за мен

преди 10 минути, rostislaf написа:

Добре де, човека казва, че е възстановил голяма част от информацията, ти казваш - невъзможно

на 14/01/2018 в 0:12, Мирослав Шопов написа:

За сега с една програмка взех голяма част от това което наистина ми беше важно като снимки и PS файлове, ще пробвам и с това да видя какво още мога да направя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.