Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Накратко.Пускам темата тука защото става на въпрос за фирма работеща основно със софтуер за данлоуд.Ако модератора сметне ,че темата е за друг раздел да я премести.Така,преди около два месеца ми се гледаше едно филмче, което беше още по кината и реших да проверя да ли го има някъде за сваляне в нета.Обърнах целия нет нямаше го, и изведнъж о чудо излезе ми прозорец със обложката на филма и пишеше, че мога да го гледам чрез Usenet веднага.Влезнах на тейния сайт оказа се обаче, че услугата е платена.Това , което аз прочетох е, че те предлагат най-новите филми и т.н. срещу месечна такса нещо от сорта на 5 евро, като иде реч за едногодишен абонамент.Срещу, който можеш от техния сайт да си свалиш софтуер за данлоуд с, който съответно ще имаш достъп до техния архив от файлове.Имаш търсачка, цъкаш си името на филма то ти излиза натискаш данлоуд и си готов.Като имаш право на един месец пробен период,който ще ти струва 1 евро, което ще преведеш директно и ако след този месец не ползваш вече техните услуги това значи, че се отказваш от абонамента.На мен идеятя ми беше да се възползвам само от този пробен период за да гледам въпросния филм,дори не мислех цял месец да ги ползвам, а чисто само за една вечер.Речено сторено.Платих едното евро.Свалих софтуера,обаче се оказа, че този филм го нямат.Аз много се ядосах,проверих въобще имат ли нещо.Имаха там някакви американски бози, но те не ме интересуаха мен ме интерсуваше конкретния филм и съм си платил за него.Изтрих веднага програмата от компютъра си.След месец видях на банковите ми извлечния, че са ми дръпнали 85 евро от сметката ми.За щастие успях да върна транзакцията.Мислех, че повече няма да имам разправии с тях, но уви лъгал съм се.Днес получих писмо от тях със сметка от 93 евро + 6 евро за напомняне на неплатена сума в тотал 99 евро.Разрових се малко в гугъл за тях.Оказа се че фирмата е регистрирана в Германия и доста холандци са изгоряли от тях по същата система като мен.Само че при повечето условията са били 14 дневен пробен период, и след това ,ако те самите не прекратят абонамента чрез сайта на фирмата той се удължавал автоматично за една година и те както аз след около месец получават фактура с начислени абонамент такси за периода от цялата година.Чисто и просто някои хора за забравили слд 14-я ден да потвърдят чрез техния сайт, че се отказват от техния абонамент,има и такива, които са пробвали, но тази опция не работела.И така изведнъж се оказва, че дължиш  100 евро за нещо, което нито желаеш нито си ползвал.Някои са отказали да платят и немската фирма е дала неплатените задължения на холандска фирма за принудително събиране, която от своя страна е започнала да упражнява натиск върху длъжниците в Холандия и сумите скочили от 100 евро доста главоломно на горе.Поевече от нормалото, когато задълженията отидат във фирма за принудително събиране.Другото странното е че сайта им завървшва на  NL на него са описани техните услуги на холандски,но в същото време пише, че предлагат съпорт само на англейски и немски.Тоест ако се наложи за нещо да кореспондираш с тях, ако не знаеш тези два езика няма как да стане.А в същото време писмото и фактурата, която сами изпратили е на холандски.Не е ли това някаква добре измислена пирамида?Има ли в България, или ако някой знае за други държави изгорели от тези добре рафинирани мошенници Usenet? Аз друго не мога да си обесня,как аджеба чужда фирма регистрирана в чужда държава, може да ползва фирма в друга държава за принудително събиране на задълженията от местните ,,длъжници,,? В случея немска фирма регистрирана в германия, нейните начини на търговия трябва да се съобразява с немското законодателство,които би трябвало да важат само в границите на Германия, а холандската  фирма за принудително събиране работи с холандското законодателсво.В понеделник ще съм при юрист,но ще се радвам на мнения и съвети как да се справя с тоя проблем.Плащане не е вариянт.Парите си изкарвам с пот и кръв и нямам намерение да ги давам на някой, който цял ден седи на стола и се чуди как да излъжи хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, franchesko написа:

Това , което аз прочетох е, че те предлагат най-новите филми и т.н. срещу месечна такса нещо от сорта на 5 евро, като иде реч за едногодишен абонамент.Срещу, който можеш от техния сайт да си свалиш софтуер за данлоуд с, който съответно ще имаш достъп до техния архив от файлове.Имаш търсачка, цъкаш си името на филма то ти излиза натискаш данлоуд и си готов.Като имаш право на един месец пробен период,който ще ти струва 1 евро, което ще преведеш директно и ако след този месец не ползваш вече техните услуги това значи, че се отказваш от абонамента.

:D :D :D

Даже и ние, простите хорица, дето си седим в България, не бихме се хванали на такова нещо. Личи си измамата отдалече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази мрежа преди години е била май наистина това, за което се представя.

В случаи като този просто пишете в търсачка is  ....... a scam и излизат мненията на хората.  Ето какво излиза начело за usenet  - https://www.reddit.com/r/usenet/comments/554uhn/usenetnl_is_a_scam/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук в изостанала ни страна /която между впрочем е пълна с хайдуци от всякакво естество/,

много от банките взеха превантивни мерки в това отношение още преди години.

За Интернет плащания вече масово се използуват у нас Виртуалните банкови карти именно поради това,

за да не се злоупотребява от некоректни онлайн фирми с твоите финансови средства,

намиращи се във вид на депозит в банковата ти сметка :

Debitna_karta_na_Virtual_Visa.jpeg

Редактирано от Optium
корекции в текста (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, franchesko написа:

Накратко.

Плащане не е вариянт.

Накратко,
ще си платиш като не знаеш да четеш и разбираш с какво се съгласяваш.
И не е никаква пирамида, ами нормален бизнес, както всеки друг.
Надхитрили са те и готово.
Намери начин да се образоваш за в бъдеще, за да можеш да разбираш текстове с договорни отношения.
Като ти звъннат на врата на къщата да ти продават по-евтино електроенергия, първо преведи договора на български, пусни го тука да го прочетем  и ще ти кажем къде е уловката.

преди 2 часа, Optium написа:

За Интернет плащания вече масово се използуват у нас Виртуалните банкови карти именно поради това,

за да не се злоупотребява от некоректни онлайн фирми с твоите финансови средства,

намиращи се във вид на депозит в банковата ти сметка :

Да де, ама той си е дал адреса нашият сладур , всичко им е дал каквото им трябва за да му го ... четвъртит.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Белгиеца написа:

Накратко,
ще си платиш като не знаеш да четеш и разбираш с какво се съгласяваш.
И не е никаква пирамида, ами нормален бизнес, както всеки друг.
Надхитрили са те и готово.
Намери начин да се образоваш за в бъдеще, за да можеш да разбираш текстове с договорни отношения.
Като ти звъннат на врата на къщата да ти продават по-евтино електроенергия, първо преведи договора на български, пусни го тука да го прочетем  и ще ти кажем къде е уловката.

Да де, ама той си е дал адреса нашият сладур , всичко им е дал каквото им трябва за да му го ... четвъртит.

Пич аре да не ми обясняваш, какво да права като ми дойдат на вратата за по ефтина електроненергия при положение, че грам не ти е ясно холандското зоконодателство.Аман от такива, които си мислят че са си хванали една фуста у чужбина и са ,,стана ли белгийци,французи,, и незнам какви си още и започват да поучават всички българи по чужбина,как се живее у чужденеция.Отдавна имам димлома,издадена от висше учебно заведение в Холандия, че говоря,пиша,чета,разбирам холандски над средното ниво и няма нужда филанкешията от Белгия да ми превежда каквто и да е.Само да те светна, че когато в Холандия ти дойдат на вратата с договор за електроенергия, ако го сключиш те карат да се подпишеш саморъчно,иначе дори с мойте данни вътре е толкова лигитимен пред съда, колкото и тоалетната ми хартия в нужника ми.Същото важи и за сключване на договори онлаин с някоя от местните фирми за каквото и да било.Изпращат ти екземпляр, който трябва да им върнеш подписан.Ако го сключиш по телефона трябва да го потвърдиш устно, което се пази на запис в архива им, за да ако един се опиташ да минеш с номера в съда,че някой просто тие откраднал данните и е злоупотребил  с тях, да имат несупоримо доказателсво, че това не е така.В днешни времена въобще не е трудно да се сдобиеш със номера на сметката, трите имена на лицето на ,която се води и адреса му.За това в Холандия това пред съда въобще не е лигитимно като доказателство,че си сключил какъвто и да е договор.

Айде със здраве!

Редактирано от franchesko (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, franchesko написа:

Отдавна имам димлома,издадена от висше учебно заведение в Холандия, че говоря,пиша,чета,разбирам холандски над средното ниво и няма нужда филанкешията от Белгия да ми превежда каквто и да е.

Аз няма да ти превеждам нищо, ти ще го преведеш на български от хорандски, а аз само ще ти кажа къде е уловката.
Защото аз съм дипломиран консултант по маркетинг - белгийски диплома и до сега никой не е успял да ме накара да се подпиша на договор с чиито условия не съм съгласен. Поправял съм условия на договор с огромна мултинационална компания, за ужас на малките шефове и голямата шефка го е подписала, такъв какъвто аз съм го искал. Като постигнеш подобен резултат, ела ми се обади.
Това нотариусите ги слагам в малкото ми джобче и поправят всичките договорите, както аз им диктувам. Понякога с повишаване на тона от моя страна, или с обяснението че ще изкара два пъти по-малко пари, щото знам как да го прекарам. И в Белгия и в България.
А на тебе едни мошеници ти дърпат пари от картата, ха ха ха ...
Пък аз кредитна карта просто нямам. Имах преди, ама я спрях, точно щото много лъжат банките че било безопасно.
Е, има предплатени, ама  и такава нямам.
За ужас на моята банка, никаква банкова карта не приемам да имам.
Когато човек не е предпазлив, после реве по форумите.
Не чувстваш ли че се излагаш ?
Прекаралите някакви си и ти не само че не си разбрал къде си сбъркал, ами и си нямал да им платиш.
Еми хубаво, две ходения при адвоката и си платил пак същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

А на тебе едни мошеници ти дърпат пари от картата, ха ха ха ...

Прекаралите някакви си и ти не само че не си разбрал къде си сбъркал, ами и си нямал да им платиш.

Парите, които са ми ,,дръпнали,, са ми върнати до цент за 24 часа обратно по сметка от мойта банка.Прекарали са ме с едно евро,ела да ти дам и на теб едно евро да си купиш една бира не от белгийското, а от холандското АЛДИ(най-ниско бюджетния супермаркет) за да ти остане и ресто...че явно щом си  стигнал да си предлагаш услугите по форумите много си я закъсал...И се научи да правиш разлика между разплащателна и кредитна карта...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

franchesko, не се връзвай на Белгиеца :) . Отскоро си във форума, и не му знаеш номерата. Той много обича да се бъзика с новобранци, пише всякакви глупости, просто да ги дразни. Кефи се на реакцията, която предизвиква. 

Радвай се, че всичко е свършило добре, и следващият път бъди по-внимателен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

Радвай се, че всичко е свършило добре, и следващият път бъди по-внимателен. 

Там е работата че нищо не е свършило. Частната фирма която събира неплатени дългове ще го плаши и тормози доста време. Те знаят че има много по-голяма вероятност по някое време да се уплаши и да плати. Ще го заплашват със съдебно дело, което ако спечелят, тогава вече съдия изпълнител ще дойде да му опише мебелите да ги вземе и продаде на безценица, при отказ да плати дори на него. Ако има съдебно дело, разходите за адвокатите на частната фирма ще трябва и тях да ги плати. И тя става една дълга и широка, просто защото се прави на големият тарикат и тормози разни търговци, като им поръчва стока само да я пробва и я връща после. Е, някъде му минават номерата, ама този път  си е намерил майстора, попаднал е на баш мошеници с добре отработена схема за намиране на наивници.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15-1-2018 в 9:54, Белгиеца написа:

Ще го заплашват със съдебно дело, което ако спечелят.

А ако не го спечалат, тогава ко праим...?Кой плаща целия обяд? Ти имаш ли си хабер колко струва цялата  процедура барабар с делото в Холандия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, franchesko написа:

А ако не го спечалат, тогава ко праим...?

И при такава хипотеза, ти пак ще си загубил пари и много време и бая ядове.
Тези хора са като бракониерите в гората, залагат капани и който се хване в тях, винаги е губещ, даже и лисица която сама си прегризва собствения крак за да се освободи от сигурната смърт, пак губи един крак.
А ти сега си в положението на "хитрата" сврака, в капана с двата крака.
Самият факт че решаваш да изгледаш филм за 1 евро, вместо да си платиш билет за кино, е много показателен за мисленето ти. Те нарочно са я сложили тази стръв от 1 едно евро, за да ловят наивни самоуверени в себе си хора, с лоши интелектуални способности за анализ на измами. Или пък просто пияни мераклии да гледат за по 1 евро. Щото като си пиян е все едно да си доста глупав, няма да забележиш уловката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Белгиеца написа:

И при такава хипотеза, ти пак ще си загубил пари и много време и бая ядове.
Тези хора са като бракониерите в гората, залагат капани и който се хване в тях, винаги е губещ, даже и лисица която сама си прегризва собствения крак за да се освободи от сигурната смърт, пак губи един крак.
А ти сега си в положението на "хитрата" сврака, в капана с двата крака.
Самият факт че решаваш да изгледаш филм за 1 евро, вместо да си платиш билет за кино, е много показателен за мисленето ти. Те нарочно са я сложили тази стръв от 1 едно евро, за да ловят наивни самоуверени в себе си хора, с лоши интелектуални способности за анализ на измами. Или пък просто пияни мераклии да гледат за по 1 евро. Щото като си пиян е все едно да си доста глупав, няма да забележиш уловката.

И как точно ще загуба много пари...я ме светни ,,умнико,,? Самият факт че предлагат съпорт само на английски и немски, прави невъзможно на холандец да прекрати договора си тях.Защото в Холандия единствения официялен език е холандски.И нали се сещаш, че само поради този факт шансовете им да спечелат делото в съда граничи с 0.Такива ефтини номера въобще не минават пред холандските съдии.Бъркаш Холандия с някоя бананова република ми се струва...Другия факт е ,че фирмата за принудително събиране,която наемат, ,,плашат длъжниците,, само с имейли.Защото физическите писма струват пари,а имейла е безплатен и това по себе говори  за тяхната несигурност, че при евентуално дело могат и да го загубат и да не им се наложи да плащат и за писмата,които са ми изпратили, коят цифра ще бъде вече и с лихвите.Другата седмица ще се консултирам с двама юристи по холандско право, което ще ми струва 0 евро и 0 цента:)     Наздраве малко с Хайникен тъмно стъкло:drunk:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не плащате само през пейпал или от дебитни карти които зареждате само преди покупката с точната сума ?
Ще разчитам аз на някой в нета да е лоялен и ще му оставя номера на карти и кода че да си тегли кога му е кеф след първата сделка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то си трябва първо акъл, за да може човек да разбере какво чете.
На жена ми майка ѝ е в старчески дом и писмата адресирани до нейната къща, пощата ни ги препраща при нас. Това е платена услуга, не е безплатно. Та дъртата се е ловила на разни въдици с обещания за подаръци и сега идват при нас новите измами. Чета ги и обяснявам на синчето, да се учи да разпознава измамите как се правят. Понякога трябва да се изчетат 2 или 3 страници, докато намеря къде е уловката и я покажа на детето. Но без проницателен ум, вероятно на някои индивиди им е просто невъзможно да се досетят как ще ги прекарат ако отговорят и си напишат адреса и истинските им имена.
И аз съм правил едни хватки с текстове в мои реклами, докато не им писна вестниците и забраниха и на мен и на другите да ме копират. Ловеха се като истински шаранчета и най-трудното е да се поготвиш да им отговаряш на наивните въпроси, така че да не се усетят какво ги чака. Това си е цяло изкуство и понякога става като с американските совалки, гръмне във въздуха някоя "добра" идея и се чудиш що не работи. 
Проблемът с клиентите е, че като им говориш истината, те си мислят че ги будалкаш и не искат да плащат. Принуждават да ги лъжеш с това което искат да чуят и тогава плащат.
Такиви работи.
На нашия холандец ако му бяха предложили да си плати нормално, той просто щеше да продължи да търси да го свали филма безплатно. И те се принуждават да минават на режим измами, за да им е доходен бизнеса. Щото от толкова много торенти, няма кой да им плаща доброволно. Остават найвните и пияниците да се прекарат от време на време и тогава трябва да платят за цяла година абонамент, щото редко кълве по някое рибе на въдицата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

На жена ми майка ѝ е в старчески дом

Извън темата ама не ви ли е срам при живи деца или дете къде по твой думи с две заплати си купува нова дачия майка му да е в старчески дом?
Все едно тя като е била млада си е захвърлила детето по разни домове за сираци а не е хвърлила по него време и пари за да го отгледа и възпита.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

И аз съм правил едни хватки с текстове в мои реклами, Ловеха се като истински шаранчета

Абе ти срам нямашли... че си хукнал да се хвалиш по целия бял свят чрез интернет  как си прекарвал хората?Вероятно със стотинки иначе нямаше да караш ,,дакел,,  

преди 2 часа, BMW Маниак написа:

Извън темата ама не ви ли е срам при живи деца или дете къде по твой думи с две заплати си купува нова дачия майка му да е в старчески дом?
Все едно тя като е била млада си е захвърлила детето по разни домове за сираци а не е хвърлила по него време и пари за да го отгледа и възпита.

Какво му пука... те западняците са така. Той нали е ,,белгиец,,... Зарязват си родителите по домовете, където им сменят памперса за една минута щото държавата за толкова плаща, тоест половината им  г*з е винаги в лайна.И им ходят по два пъти в годината за по един час на свиждане, като в пандиза. Иначе нашия                ,, белгиец,, или по точно белгийски гражданин от български произход акъл море у него, чак раздава и на другите хора с пълни шепи. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години си бях намерил добра работа в чужбина. Отидох да кажа на родителите си /БОГ да ги прости/ и тогава майка ми каза: Ние ще умрем и няма да има кой да ни погребе! След което припадна!Близо 4 години гледах и се грижих за майка ми след инфаркт на легло после и за баща ми също 2-3 години на легло. Направил съм всичко ,което съм могъл последните им дни да са им били добри. ТАКА , ЧЕ ВСЕКИ СИ ПРАВИ СВОЯ ИЗБОР,според собствената си ценностна система! . Мога само да кажа , че нямам никакви угризения на съвестта и имам чувството , че съм си изпълнил синовния дълг !  Пиша това ,защото случайно днес е годишнина от смъртта на баща ми! И ИЗВИНЯВАЙТЕ за това ,че пиша не на място!

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, BMW Маниак написа:

Такиви са обичаите тук у белгийско, като почнат работа децата и излизат на квартира, наемат си малко самостоятелно жилище - едностайно апартаментче. Родителите им не ги търпят да живеят в къщата им. Същото направи и жена ми, след като й мина пробния период във фирмата в която започна да бачка, нае апартамент. Тая дето е сега в страческия дом никога не е гледала моят син. Когато ходеше на ясла като бебе, дъртите не са се поинтересували къде точно е тази ясла, да отидат да го приберат, ако аз съм блокиран някъде по пътищата в Германия или Франция например. Хич тамън не ги е било грижа за нищо за техния внук. Също както на твоите дъщери няма да им пука за теб като остарееш. Трябва много да се подмазваш на Борисчо  отсега, ако искаш да се смили над теб и се загрижи поне малко как се мъчиш на старини.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Такиви са обичаите тук у белгийско,

Идеално си се натресъл там, баш като за теб !!! Баба да не се интересува от внука си!!

като почнат работа децата и излизат на квартира, наемат си малко самостоятелно жилище -

Това по принц е много хубаво а не като някои нашенци които и до към 40 годишни не могат да са самостоятелни още.

Същото направи и жена ми, след като й мина пробния период във фирмата в която започна да бачка, нае апартамент.

Нали баща и беше много силен по едно време с фирми и подобни !!! Или май забравяш какво си лъгал ?

Също както на твоите дъщери няма да им пука за теб като остарееш.

Аз никога не съм си правил сметки да ме гледат децата ми. Не забравяй че жена ми е млада а не като твоята:wink12:

Трябва много да се подмазваш на Борисчо  отсега, ако искаш да се смили над теб и се загрижи поне малко как се мъчиш на старини.

От сега значи си знаеш че като един добре възпитан белгиец Филипчо ще се захвърли като мръсно коте в старчески дом. Добре е да си знаеш съдбата и да си се подготвил психически.
Имам много имоти за разлика от теб къде са на жена ти и все ще се намери кой да ме гледа и да му ги оставя на него след като си замина.
Е ако децата не ги искат все някой ще ги пожелае а ти с една дачия не знам кой е се хване на празна кука.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BMW Маниак написа:

От сега значи си знаеш че като един добре възпитан белгиец Филипчо ще те захвърли като мръсно коте в старчески дом. Добре е да си знаеш съдбата и да си се подготвил психически.

Аз съм се подготвил психически за навременно самоубийство, с цел да не ми се налага да се мъча на старини, нито вкъщи, нито в старчески дом. С други думи, не съм съгласен да живея повече, ако животът ми се е превърнал в мъка и тежест за самия мен.
Ето този номер повечето от вес въобще няма да са способни да го изиграят.

Абе я прати малко пари на холандеца да си плати на мошениците дето са го прецакали.
Че ще вземе да се разболее нещо човека от мъка и нерви по адвокати да ходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.01.2018 г. в 0:12, franchesko написа:

Накратко.....................................................

Като отворих usenet.nl, никъде не пише, че предлагат сваляне на филми.

Между другото, измама няма никаква, просто ти и този холандец сте поредните овци, които просто правят нещо без да мислят. Или да четат - във вашия случай. Като си правиш регистрацията, с големи букви ти е написано, че ако не откажеш изрично пробния период, автоматично те прехвърлят към платен план и дори са написали цената му. Така че и двамата сами сте си виновни, че сте спали, вместо да четете:

Screenshot_002.jpg

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rado84 написа:

те в рекламите ги будалкат какво има за сваляне, нищо че го няма
а на сайта им пише че ти дават само достъп до форум където потребителите качват файлове
ама нашият човек не знае да разбира каквото чете, пък го има на няколко езика
еми кво да го правиш, будала ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rado84 написа:

Между другото, измама няма никаква, просто ти и този холандец сте поредните овци, които просто правят нещо без да мислят. Или да четат - във вашия случай. Като си правиш регистрацията, с големи букви ти е написано, че ако не откажеш изрично пробния период, автоматично те прехвърлят към платен план и дори са написали цената му. Така че и двамата сами сте си виновни, че сте спали, вместо да четете:

Screenshot_002.jpg

А случайно да прочете че не предлагат съпорт на холандски...?Което прави договора невъзможен за прекратяване.Не не съм чел всичко,защото ми е пределно ясно, че бе подписа ми или запис, където устно да съм го потвърдил това няма да е легитимно по местното законодателство.Просто имам нетърпимост към малки пресметливи мищоци, където веместо да ходят да работят и да изкарват по 100-тици или хиляди  на ден, те седат по цял и се чудят как да завъртят някой с 5 стонинки.Плюс, което задължения от покупка на консумент по холандското законодателство след 2 години,губят давност.От мен лично един цент няма да видят повече, и последващите им писма отиват директно в кофата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, franchesko написа:

Не не съм чел всичко,защото ми е пределно ясно, че ...

Eми като ти е невъзможно да разбереш какво е написано на сайта им, що се оплакваш ?
Най-лесно можеш да се измъкнеш, поне от нас тука, като си признаеш че си се абонирал в пияно състояние.

А те ония там са го написали че направо се абонираш, не ти предлагат само пробен период. 
Което всяко дете на което му сече пипето, ще загрее че няма да може да прекрати после договора, щото ония са го измислили как да го изкарат, че нищо не са получили.
На френски ми излезе адрес в Сан Марино - мини държавица в Италия.
Телефона английски, което въобще не азначава че има някой от тях да е в Англия, може да е прехвърлен по интернет номер до Африка например и там негри да отговарят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.