Премини към съдържанието
peppone1

Програма за конвертиране на видео файлове

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми програма за преобразуване на видео файлове в MPEG4 формат за възпроизвеждане от DVD плеър, но като свалям разни файлове от Ютуб, Замунда и др., които са MP4, плеърът ми не ги разпознава. Изтеглям същите файлове и в други формати като WMV, AVI, MOV но и тях не ги разпознава. Очевидно кодека е някакъв неразпознаваем, независимо от формата и той трябва да се промени. Има ли такава програма, която да прави именно това? Искам нещо изпитано, за да не си правя експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност възпроизвежда MPEG2, защото се ползва в DVD. Само че сл;ед мъките с разваляне на качество и "печене" ще следват проблеми с кирилицата на субритрите - при DVD формата са картинки, а не се визуализират като шрифт. Съвет - купи си мултимедиен плеър и не се занимавай с глупости. Можеш да свържеш и компютъра към телевизора. Или дърпай нещата в DVD формат, ако ги има.

Ако разполагаш с ефирен декодер може да му ръгнвш флашка да видиш какво ще възпроизведжа. Поне ще е значително повече. Някои модели имат проблем сPCM звук.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-дoбре конвертирай в XviD, почти няма плеър, който да не подържа този кодек.

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, peppone1 написа:

Здравейте, трябва ми програма за преобразуване на видео файлове в MPEG4 формат за възпроизвеждане от DVD плеър, но като свалям разни файлове от Ютуб, Замунда и др., които са MP4, плеърът ми не ги разпознава. Изтеглям същите файлове и в други формати като WMV, AVI, MOV но и тях не ги разпознава. Очевидно кодека е някакъв неразпознаваем, независимо от формата и той трябва да се промени. Има ли такава програма, която да прави именно това? Искам нещо изпитано, за да не си правя експерименти.

Тези дни ми се наложи да работя върху видео материал  МР4 с размер от 200 МВ, който тази сутрин качих във Facebook.

Но преди това трябваше да му намаля размера защото оригинала му беше в AVI и големината му надхвърляше 1 GB !

Идеалната програма за намаляване на подобни огромни размери на файлове свалени от цифрови фотоапарати

и телефони е малката и безплатна програма - xViD4PSP.

Ако също ви е нужна допълнителна обработка около видеото като рязане, съединяване на отделни части от него, ефекти,

поставяне на лого и надписи и желаете файла ви да получи изходящ формат AVI, WMV, MP4, MKV и GIF, можете да ползувате

динамичната и компактна програма Bolid Movie Creator която многократно превъзхожда бъгавите и тромави безплатни алтернативи,

които се предлагат масово по форумите от рода на Avidemux и VirtualDub . 

Същите могат да ти "вдигнат адреналина" и да те изнервят до краен предел,  докато успееш да си свършиш работата с тях:

Interfeyst_na_BOLID_MOVIE_CREATOR.jpg

Редактирано от Optium
корекции в текста (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още в началната картина плеъра има лого MPEG4, а модела е Sang S-050U, купувал съм и други плеъри и съм ги връщал обратно, защото не четяха субтитри на български, но и те не можаха да възпроизведат тези файлове. Пробвах да променя кодека с програмата Nero, но тя иска 8 часа да преработи 20MB файл и затова я спрях. Преди време съм я ползвал пак да конвертирам друг файл но в DVD формат и пак я чаках около 6 часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ЅUРЕR © e пpoгpaмa, пpeдлaгaщa възмoжнocт дa ĸoнвepтиpaтe видeo в paзлични видeo фopмaти, cpeд ĸoитo: 3gр, аѕf, аvі, flv, mрg, mоv, mр4, wmv, rm, tѕ и мнoгo дpyги. Имaтe възмoжнocт дa cъздaвaтe фaйлoвe, пoдxoдящи и зa пo-cпeцифични ycтpoйcтвa ĸaтo DVD, РосkеtРС, іРоd, РЅР и т.н.

ЅUРЕR © (Ѕіmрlіfіеd Unіvеrѕаl Рlауеr Еnсоdеr & Rеndеrеr) е yнивepcaлнa пpoгpaмa зa бъpзa и лecнa видeooбpaбoтĸa нa мeдийни фaйлoвe. Πoддъpжa oгpoмeн бpoй мyлтимeдийни фopмaти и e oт типa пpилoжeния „c eдин ĸлиĸ“. Дa ce paбoти c пpoгpaмaтa e yдoвoлcтвиe. Ocвeн тoвa, ЅUРЕR © paзпoлaгa c вгpaдeн видeoплeйъp c дocтa дoбpи възмoжнocти.

Вижте повече:https://www.kaldata.com/%d1%81%d0%be%d1%84%d1%82%d1%83%d0%b5%d1%80/super-46105.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още от първите линкове към модела: ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНИ ФОРМАТИ: DVD, VCD, DIVX, MP3, JPEG

Така че само към DIVX\ Дори и прост ефирен декодер поддържа повече. Не се знае и какво поддържа от USB. Печене на дискове си е мазохизъм.

Вземи си друг плеър (мултимедиен) и ме се занимавай с глупости.Ще коннвертира 2 часа за да гледа един и то с влошено качество,

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах и другите плеъри са същите. А такъв мултимедиен плеър, който да замени ДВД-то никъде не можах да намеря. А за филми не ми трябва, просто ми трябва една изпитвателна таблица да пусна на телевизора си.

А тези другите програми също ли са толкова бавни като Нерото? Преди време съм ползвал такива за видеообработка, но бяха пробни версии и не позволяха накрая да получа готовия файл и само дето си загубих времето в обработка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, peppone1 написа:

разни файлове от Ютуб, Замунда и др., които са MP4

преди 33 минути, peppone1 написа:

трябва една изпитвателна таблица да пусна

Последно какво?

преди 36 минути, peppone1 написа:

мултимедиен плеър, който да замени ДВД-то никъде не можах да намеря.

Не си търсил. Има, много по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ЅUРЕR © не става. Много бъгава. Неадекватен резултат. Бях и почитател преди време. В момента ползвам XMedia Recode - https://www.xmedia-recode.de/download.html и съм доволен от нея.
Редактирано от KTT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И Нерото нищо не направи. След като го чаках 4 часа, пак не можа да възпроизведе файла. А такъв мултимедиен плеър със Скарт букса и чинчове към усилвател не можах да намеря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, peppone1 написа:

И Нерото нищо не направи. След като го чаках 4 часа, пак не можа да възпроизведе файла. А такъв мултимедиен плеър със Скарт букса и чинчове към усилвател не можах да намеря

Ето ти едно плеарче с което можеш да четеш всички формати без проблем. https://www.avitel-bg.com/dune-hd-duo-4k--full-hd-multimedia-player    Посочвам ти такъв модел, защото не си споменал цената.   Аз конвертирам 12-15 гигабайта за 4 часа , а ти за някакъв си клип губиш толкова и накрая без резултат. Я ми прати нещо , което ще ти свърши работа и напиши изискванията си да ти го направя, за да видим дали ще го харесаш. Писах ти на лично половин страница със снимки - получили го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.01.2018 г. в 2:49, peppone1 написа:

Movavi Video Converter (има го в известния руски тракер). Конвертира, ползвайки и процесора, и видеокартата и заради това конвертирането отнема 10-15 мин. (пълно конвертиране от 45 гигабайта до 4.3 гигабайта). Досега не съм имал случай да не разпознае кодек. Ако не му бяха праснали толкова висока цена, бих си го купил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файлът можете да изтеглите от тук: http://www.mytvtestpatterns.com/

Трябва ми таблицата Philips Circle Test Card. Размера на файла не влияе върху времето за конвертиране, така че всеки файл отнема 4 часа обработка.

преди 15 часа, *LZ4JW* написа:

Ето ти едно плеарче с което можеш да четеш всички формати без проблем. https://www.avitel-bg.com/dune-hd-duo-4k--full-hd-multimedia-player    Посочвам ти такъв модел, защото не си споменал цената.   Аз конвертирам 12-15 гигабайта за 4 часа , а ти за някакъв си клип губиш толкова и накрая без резултат. Я ми прати нещо , което ще ти свърши работа и напиши изискванията си да ти го направя, за да видим дали ще го харесаш. Писах ти на лично половин страница със снимки - получили го?

Толкова пари никога няма да дам за един тъп плеър. По-добре да си свържа компютъра към телевизора, а и тоя плеър няма видео изход. Платени програми не ща да слагам на компютъра ми, не е чак толкова важно, мислех че ще излезе нещо по-просто.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, peppone1 написа:

Файлът можете да изтеглите от тук: http://www.mytvtestpatterns.com/

Трябва ми таблицата Philips Circle Test Card. Размера на файла не влияе върху времето за конвертиране, така че всеки файл отнема 4 часа обработка.

Толкова пари никога няма да дам за един тъп плеър. По-добре да си свържа компютъра към телевизора, а и тоя плеър няма видео изход. Платени програми не ща да слагам на компютъра ми, не е чак толкова важно, мислех че ще излезе нещо по-просто.

Направил съм ти всички без 1-ви (myTvTestDisc DVD) и 2-ри фаил, (Color Bars & Tone DVD)
(понеже те са ISO фаил във готов DVD формат и за тях ще ти трябва направо DVD диск за екстракт на файла. Всичко останало, което си посочил е във формата , който можеш да четеш и гледаш на монитора(телевизора) Пускам ти ги в папка, като всеки си носи своето заглавие от твоя линк. Регистрация не ти трябва за да си ги изтеглиш от линка, който се намира по долу. Ако има нещо неясно, питай. Ще съм тук до късно. От мен, лека вечер!

https://cloud.mail.ru/public/DpTN/B6hKZNpX1

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, *LZ4JW* написа:

Направил съм ти всички без 1-ви (myTvTestDisc DVD) и 2-ри фаил, (Color Bars & Tone DVD)
(понеже те са ISO фаил във готов DVD формат и за тях ще ти трябва направо DVD диск за екстракт на файла. Всичко останало, което си посочил е във формата , който можеш да четеш и гледаш на монитора(телевизора) Пускам ти ги в папка, като всеки си носи своето заглавие от твоя линк. Регистрация не ти трябва за да си ги изтеглиш от линка, който се намира по долу. Ако има нещо неясно, питай. Ще съм тук до късно. От мен, лека вечер!

https://cloud.mail.ru/public/DpTN/B6hKZNpX1

И тези не тръгват. Щом и Нерото не можа да се справи, на дали друга програма ще успее. Може би трябва да ги преработя в DVD формат, но записани вместо на диск, като Image Recorder.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 43 минути, peppone1 написа:

И тези не тръгват. Щом и Нерото не можа да се справи, на дали друга програма ще успее. Може би трябва да ги преработя в DVD формат, но записани вместо на диск, като Image Recorder.

Ами те 1 и 2 фаил така са си и направени. Остава само да ги разархивираш и да ги запишеш като имидж. Двата файла са готови като DVD. От теб се иска да ги запишеш с Nero  и да ги пуснеш. . Не зная какво чете този плеар дето го имаш от 30 лева.Аз другите съм ти ги направил в MPEG , както си написал в първият си пост. И при мен с препоръчаният от мен плеар всичко се чете. 

ScreenShot005.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не тръгват онези конвертираните. А онези готовите в DVD формат нямат таблицата на Philips Circle и затова искам ръчно да сглобя едно mini DVD. По принцип плеърът ми чете този тип формати, но не и такива сваляни от Ютуб и други места, с различен кодек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2018 г. в 0:17, peppone1 написа:

А тези другите програми също ли са толкова бавни като Нерото? Преди време съм ползвал такива за видеообработка, но бяха пробни версии и не позволяха накрая да получа готовия файл и само дето си загубих времето в обработка.

Най-вероятно не програмите са бавни, а компчето ти е слабичко.

Ако не ти се плаща за програми, винаги има начини. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Agentpat™ написа:

Най-вероятно не програмите са бавни, а компчето ти е слабичко.

Ако не ти се плаща за програми, винаги има начини. ;)

Няма нужда да плаща. Аз ползвам ImgBurn, която е 100% безплатна и съм много доволен от нея, защото след запис реинициира диска правилно и ако дискът е дефектен, веднага се откриват грешките. Докато платените програми прескачат тази стъпка и ти казват, че с диска всичко е наред, когато всъщност не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, rado84 написа:

Няма нужда да плаща. Аз ползвам ImgBurn, която е 100% безплатна и съм много доволен от нея, защото след запис реинициира диска правилно и ако дискът е дефектен, веднага се откриват грешките. Докато платените програми прескачат тази стъпка и ти казват, че с диска всичко е наред, когато всъщност не е.

Авторът на темата търси програма за конвертиране на видео, а не за "печене" на дискове.

Иначе - за запис, аз не се деля от Nero, но това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.