Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам компютър Hyundai сега го преинсталирах  от Windows XP  на  Windows XP но ми излиза ,че не съм се свързал с интернет  ако може да ми помогнете с драйвери 

преди 4 минути, Georgi Bratkov написа:

Имам компютър Hyundai сега го преинсталирах  от Windows XP  на  Windows XP но ми излиза ,че не съм се свързал с интернет  ако може да ми помогнете с драйвери 

Компютъра е 32-битов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Преди да почнеш процедурата не погледна ли какви драйвери за устройствата има в тази кутия с надпис Hyundai?

При дадените от теб данни - реално няма как да се помогне освен - дай го на някой който разбира!

Извинете  но компютъра има поне 30 години не пазя нито кутия нито нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Georgi Bratkov написа:

30 години ли каза ?! :D :D :D  хахаххахаха

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Сервиз За Компютри написа:

Да

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кое е толкова смешно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Не е смешно, трагично е!

2018-30=1988 г.

Как на хардуер от 1988 г. подкарваш ОС от 2001 г. ?

Много добре си върви на Windows XP

току-що, Georgi Bratkov написа:

Много добре си върви на Windows XP

И сега моля нещо по темата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ХАХА НЕ СТАВАЙ СМЕШЕН МОЛЯ ТЕ!!! ПРЕДИ 30 ГОДИНИ КОМПЮТРИТЕ СА БИЛИ СЪС ДОСТА РАЗЛИЧЕН ХАРДУЕР!!! АЙДЕ МОЛЯ ТИ СЕ 30. АЗ СЪМ НА 1 000 ГОДИНИ СИ .....  Компютър след 95-а може да подкара XP с хиляда зора. Щом казваш че върви гладко, машината е минимум след 98-ма.... Недей ми говори глупсоти на кълбета!

Справка на Windows версиите и техните възможности WIKI: ТУК

С драйвери няма ка кда ти помогнем поради простата причина, че не сме медиуми. Нито знаем какъв е хардуера ( а ти не споделяш ), нито точния модел на машината. Хюндай може да е само кутията.... Преди да се прави нещо, първо се УЧИ как се прави, ако не можеш, недей го прави! Снимай вътре, напиши данните на хардуера....... примерно.

Редактирано от Сервиз За Компютри (преглед на промените)
  • Харесва ми 2
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Сигурно, но на 98 направо ще лети :)

Някакви по конкретни параметри да кажеш обаче!

Например

ХАХА НЕ СТАВАЙ СМЕШЕН МОЛЯ ТЕ!!! ПРЕДИ 30 ГОДИНИ КОМПЮТРИТЕ СА БИЛИ С ДИСКЕТА И ДОС, НЕ Е ИМАЛО ДИСКОВ НОСИТЕЛ ЗА КОМПЮТЪР, ЧАК sled 90-ta ИЗЛИАТ ВЕЧЕ ПО-НОРМАЛНИ  КОМПЮТРИ С ГРАФИЧЕН ИНТЕРФЕЙС И Т.Н.!!! АЙДЕ МОЛЯ ТИ СЕ 30. АЗ СЪМ НА 1 000 ГОДИНИ СИ .. Да не говорим, че не се сещам за модел на 30 години на хюндай. Компютър след 95-а може да подкара XP с хиляда зора. Щом казваш че върви гладко, машината е минимум след 98-ма.... Недей ми говори глупсоти на кълбета!

С драйвери няма ка кда ти помогнем поради простата причина, че не сме медиуми. Нито знаем какъв е хардуера ( а ти не споделяш ), нито точния модел на машината. Хюндай може да е само кутията.... Преди да се прави нещо, първо се УЧИ как се прави, ако не можеш, недей го прави!

Аман се рече от прости хора 

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Georgi Bratkov написа:

Например

Аман се рече от прости хора 

Не знам кой е простия. Моля без обиди!

Така, искам да ми кажеш КАК НА КОМПЮТЪР ОТ 88-ма със тези характеристики ще подкараш Xp ?! 
- Two double-sided disk drives or a hard disk
- 512K of memory or greater
- Graphics-adapter card

Така минимални изисквания на XP, ДАННИ ОТ САЙТА НА МАЙКРОСОФТ:
MS DOS 5.x нагоре

The minimum hardware requirements for Windows XP Home Edition are:

• Pentium 233-megahertz (MHz) processor or faster (300 MHz is recommended)
  • At least 64 megabytes (MB) of RAM (128 MB is recommended)
  • At least 1.5 gigabytes (GB) of available space on the hard disk
  • CD-ROM or DVD-ROM drive
  • Keyboard and a Microsoft Mouse or some other compatible pointing device
  • Video adapter and monitor with Super VGA (800 x 600)or higher resolution
  • Sound card
  • Speakers or headphones

For more information about system requirements for Windows XP Home Edition, visit the following Microsoft Web site:

For more information about Windows XP Home Edition, visit the following Microsoft Web site:

The minimum hardware requirements for Windows XP Professional include:

• Pentium 233-megahertz (MHz) processor or faster (300 MHz is recommended)
  • At least 64 megabytes (MB) of RAM (128 MB is recommended)
  • At least 1.5 gigabytes (GB) of available space on the hard disk
  • CD-ROM or DVD-ROM drive
  • Keyboard and a Microsoft Mouse or some other compatible pointing device
  • Video adapter and monitor with Super VGA (800 x 600) or higher resolution
  • Sound card
  • Speakers or headphones
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината има компоненти, които си имат марки и модели. Без тях, най-вече марка и мдоел на дънната платка, никой нищо не може да ти каже. Компютърната кутия е без значение. Отвори го и вътре на дънната платка има марка и модел - може да ги видиш от там, ако не пазиш документите. Може да се видят и с програми като Aida64, HWinfo и други. Може да направиш и хубава снимка на платката и да я качиш тук.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, според тези характеристики, минимума за RAM дори може да спадне, НО, както и да го погледнеш по мининмума,  компютри притежаващи такива характеристики има след 95-та! А да не говорим, че ако има USB, ще е още по-късен

Алоооо от Марс ли си ?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така:

АКо има USB, освен горепосочените, можеш да свалиш 3dpchip за да видиш хардуера, след това един по един изтегляш на друго PC драйвърите, след което с флашциата си ги местиш. Ако няма USB, си правиш на диск Hierens Boot CD ( преди това си го изтегли ), след това проверчваш драйвърите с наличните програми, има и CPuZ, сваля; ги на друг PC, правиш диск на него с драйвърите и инсталираш.. Край!

ПС: НЕ СЕ ИЗЛАГАЙ ПРЕД ХОРАТА С ТАЯ ГЛУПОСТ ЗА 30 ГОДИШЕН PC! НЕ ПАДАМЕ И НИЕ ОТ МАРС!

преди 16 минути, Gregory House написа:

Компютърът вероятно е 20 годишен !

То е ясо ,но по-горе ме нарече глупак и че бил 30 годишен. Той не знае къде се намира и още какво е компютър, тръгнал да се прави на всезнайко.... Едно е 20, друго е 30, разликата между този промеждутък в технологията е огромна. Както и разликата от преди 10 гоини и сегашната технология.Не съм ли прав :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Сервиз За Компютри написа:

ЧАК sled 90-ta ИЗЛИАТ ВЕЧЕ ПО-НОРМАЛНИ  КОМПЮТРИ С ГРАФИЧЕН ИНТЕРФЕЙС И Т.Н.!!!

Искам да ти кажа, че ти си технически неграмотен. И няма да се аргументирам относно това.

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Johnny B написа:

Искам да ти кажа, че ти си технически неграмотен. И няма да се аргументирам относно това.

И как така реши, че съм технически неграмотен ?! Достатъчно се аргументирах по темата относно годините и възможността на машини от същите да се подкара XP, След като съм технически неграмотен, как по-точно не се уточних в изказванията ?! Изнерви ме факта, че обижда, и се опитва да знае много, без да има грам информация. След кат озадава уникалния въпрос, как да си инсталира драйвър, а след това се аргументира, че знаел много...... Минали са ми тонове машини. Обясних го като за незнаещи, с нещо простичко. 

Следващия мега....! Ако съм технически неграмотен, сигурно и цитираните данни от Майкрософт, те може би също са написани от технически неграмотници, още повече другите данни също най-вероятно.. О велики Джони Б, ти си новия Бога! Гледма, че и последователи имаш доста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Johnny B написа:

Ахааа.. Оле Боже, технически грамотния сА обади :D :D :D:shock11::01: Отивай си в раздел '' Празни приказки и забава '' и не се обаждай ;)

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли модератор тука да изтире малко постове и да ви разкара глупостите? Пишете си вашите работи на лични, оср**те на човека темата!!!

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, callpchelp написа:

Ахааа.. Оле Боже, технически грамотния сА обади...

Айде само не с лошото, а? Едно инженерно по компютърни технологии все някаква грамотност е подсигурило, не мислиш ли?

преди 18 минути, Сервиз За Компютри написа:

Минали са ми тонове машини. 

А пък ти да знаеш на хамалите на пристанищет колко машини са им минали през ръцете???  Не ми се пъни.
Ако си мислиш, че ставаш адски интелигентен като се пънеш с цигати от сайта на Микрософт, не е така.
Ако ли пък бе толкова голямата работа, щеше да му кажеш да отвори кутията и да снима дъното.
Марка, модел и чипсет са написани там. Явно е, че компютърът не е на 30 години, щом има инсталирано XP и е поне с Pentium2 процесор.
Благодарим ти, господин очеваден, за споделените откровения. Че напълни темата с безсмислени мнения.
Всеки път като се кача в техническите раздели и съжалявам, че съм го направил.

Редактирано от Johnny B (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Johnny B написа:

Айде само не с лошото, а? Едно инженерно по компютърни технологии все някаква грамотност е подсигурило, не мислиш ли?

А пък ти да знаеш на хамалите на пристанищет колко машини са им минали през ръцете???  Не ми се пъни.
Ако си мислиш, че ставаш адски интелигентен като се пънеш с цигати от сайта на Микрософт, не е така.
Ако ли пък бе толкова голямата работа, щеше да му кажеш да отвори кутията и да снима дъното.
Марка, модел и чипсет са написани там. Явно е, че компютърът не е на 30 години, щом има инсталирано XP и е поне с Pentium2 процесор.
Благодарим ти, господин очеваден, за споделените откровения. Че напълни темата с безсмислени мнения.

Не е с лошо, ама не си само ти с образувание ;) Ти като гледам с лошо си тръгнал срещу човека, от къде знаеш, че няма образувание, Макар, че то не е гаранция де. Мога да ти дам доста примери за купени дипломи, със отворени сервизи, и си нямат хал хабер, какво да сторят ;)

А те момчетата по-горе гледам са му споменали за това, и може би за това не го е коментирал, а другия господин от своя страна, не ги е отразил изобщо :)  и е коментирал. Чакайки някоя Баба Ванга да се яви от някъде. Аз поне така ги виждам нещата. А майкрософт не вервам, са толко прости. При тях са доста повече над моето и твоето и на още доста събрани от тук. Къде са те, къде сме ние.. във форум калдата, в България, докато те печелят ;)  Не вярвам, да са чепкали вълна, като са писали изискванията за нещо от което ще печелят. А като за неграмотни, и аз бих го обяснил простичко, по лесен начин, белким се разбере.

Надявам се модератор, да махне всички излишни постове, ама всички....

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Johnny B написа:

АКо, четеш, ще разбереш, че освен аз и другите са го направили вече това. Освен това, голяма работа, като си с образование... Това не ми говори нищо. Може да си всякакъв... Georgi Bratkov, така и не отговори на запитванията и на другите, нито на моите, относно хардуера на машината.... И все пак бях обиден, естетсвено че ще подпаля............ Освен това и аз имам диплома, но явно за теб съм бил 17 години хамалин......... Дълго време в голяма фирма с цялостна поддръжка на всичко, но може да са ме взели от съжаление... Ама..... акакво ли знам аз, хамалина, с липса на технически знания, работел хамалогия на пристанището ( нищо че най-близкото е на около 300 км от мен... ).... ;) Жив и здрав да си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Сервиз За Компютри написа:

И все пак бях обиден, естетсвено че ще подпаля............

Но си написал гръмкото име "Сервиз за компютри" и подскачаш в темата като някакво хлапе. А тоя профил ми изглежда с описанието си направо рекламен. Очаквах до сега да му предложиш да му го оправиш срещу заплащане. Никой тук не го интересува за компютри ли е или за компоти е. Цялостна поддръжка означава преинсталиране и смяна на термопасти, което го може всяко хлапе.

преди 1 час, callpchelp написа:

. Къде са те, къде сме ние.. във форум калдата, в България, докато те печелят

Живот и здраве - и аз скоро там някъде. А днес е неделя - всеки си разтяга каквито иска локуми.
------
И между другото не е необходимо да се знае марка и модел всъщност, може и с HW ID. А щом картата не се разпознава, значи не е от типичните Intel, BroadCom и тези от сорта - защото в Windows XP има генерични драйвери за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Johnny B написа:

Но си написал гръмкото име "Сервиз за компютри" и подскачаш в темата като някакво хлапе. А тоя профил ми изглежда с описанието си направо рекламен. Очаквах до сега да му предложиш да му го оправиш срещу заплащане. Никой тук не го интересува за компютри ли е или за компоти е. Цялостна поддръжка означава преинсталиране и смяна на термопасти, което го може всяко хлапе.

Живот и здраве - и аз скоро там някъде. А днес е неделя - всеки си разтяга каквито иска локуми.
------
И между другото не е необходимо да се знае марка и модел всъщност, може и с HW ID. А щом картата не се разпознава, значи не е от типичните Intel, BroadCom и тези от сорта - защото в Windows XP има генерични драйвери за тях.

Не съм го написал за теб името си така. Именно за такова цялостно, плюс сървърни с-ми. Подскачам, понякога не всякога ми е ден, понякога и аз като човек, пренсям на друго място ядовете си.... В момента съм ги пренесъл тук.. Но явно очакваш да стана извънземни освен хамалин... Или вече и на къра ме прати ?! Виж, другото не ме хвана яд, а обидата. Ако АЗ бях те нарекъл ТЕБ така, ти като те гледам си същия пиперко, щеше да си същата вода, или поне си бил, като гледам историята ти във форума..........Пожелавам ти да се наредиш сред тях, аз не искам да имам толкова ум в главата си, предпочитам да не прекалявам и да съм от по-тъпичките... ;)

...................................

Виж, за това никой друг не се сети ( И АЗ ) да му каже да потърси драйвъра по HW ID...

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Georgi Bratkov написа:

Георге, погледна ли да няма някоя изгоряла лампа (майтап)? Намери къде е диспечера на устройствата, виж къде е ланкартата, опитай да актуализираш драйвера и като те попита къде да го търси, насочи го към рековери дяла (много е възможно да го имаш). Ако това не може да стане, потърси старо издание на някоя програма за актуализиране на драйвери, на друг компютър, запиши я на диск и я инсталирай, дано тя да успее да разпознае устройството и да ти курдиса драйвер. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.