Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

от доста време наблюдавам едно странно "зависване" на компютъра ми. Да, старичък е, но засега ми върши работа. 

Ще се опитам да опиша проблема - понякога става доста бавен, лагва страшно много, като не съм пуснал нещо, да товари доста системата, а просто browse и това е. Като пусна някой клип от туба и 

сменя табчетата на броузъра (хром) и се чува едно пръщене (забиване) на звука и картината. Това става същото и когато играя понякога overwatch. Снощи и тая сутрин беше ужасно. Снощи дори и след рестарта беше същата работа, а тая сутрин още по зле - наблюжаваше се просто един страхотен "лаг" . След 2 рестарта нещата се оправиха и компютъра си работеше нормално. Когато си пусна да гледам някой филм и стане така се получава същото - забиване на звук и картина. Преди 3 седмици е преинсталиран с платен windows, но нещата явно .... 

Пуснах няколко теста днеска - за ссд-тата и тн, но не показа нищо освен това. runtime error 200

IMG_0039.jpg

IMG_0040.jpg

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Тествай твърдия диск за грешки. Дай снимка от SMART статуса да видим какво пише. Виж си температурите на процесора ПОД ТОВАР какви са. Виж и в Computer management/Event viewer/Windows logs/System дали няма някакви грешки - нещо с удивителна или с червено.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синхронизационна грешка !

Няма универсално решение на проблем !

Най много да си прахосаш парите по сервизи и уж компютърни гурута !

Ще опитам да помогна !

Пуснете проверка на файловата система на диска !

Проблемът ви е софтуерен не пилейте парите си за нов хардуер !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Инсталирай си програмата HD Tunes и покажи Health status на хард дисковете.

2. Инсталирай си програмата Speccy или AIDA, за да видим какви са температурите.

3. Ако компютъра е стар и не му е правена профилактика е нужно да се направи ( почистване от прах, проверка на вентилаторите, почистване на слотовете с контактен спрей, проверка за подути кондензатори).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Радослав Матев написа:

Тествай твърдия диск за грешки. Дай снимка от SMART статуса да видим какво пише. Виж си температурите на процесора ПОД ТОВАР какви са. Виж и в Computer management/Event viewer/Windows logs/System дали няма някакви грешки - нещо с удивителна или с червено.

на event viewer излязоха доста удивително с червено....

windows-a е преинсталиран преди 2 седмици, но пак се появиха проблемите, заради които направих преинсталацията.1.jpg.49330082da70564e6d9ac9e668565b82.jpg

2.jpg

12.jpg

1.jpg

2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай и на Aida64 смарт-а как го дава, че тука нещо не ми е много ясно, тези "Soft read/Soft ecc..." работи, където има някаква RAW дата не ми харесва. Какви са точно тези грешки в червено в Event-a? Ако са всички за това "Distributed..." нещо си няма проблеми. Пусни и един "Tools/System Stability test" на Aida64  и сложи отметка само на "Stress FPU" за 5-10мин. да видим какви стойности ще изкара максимални за температура на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DJrwOVt.png

StnTXm9.png

23jah7p.png

Направете както е на снимките !

Проверете и за чипсет овърволтаж в биоса !

Явленията описани от вас може и да са причинени от защитния софтуер !

Проблемен ъпдейт !

От мен толкова !

Препоръчвам ви да пробвате и осмицата с горните настройки !

Пробвайте и ахчи и сата моуд !

При ссд тата за предпочитане е сата моуд !

Тествайте  и изберете един от двата !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето от грешките в червено са такива:

The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with ...

The server {4AA0A5C4-1B9B-4F2E-99D7-99C6AEC83474} did not register with DCOM within the required timeout.

The previous system shutdown at 12:02:47 PM on ‎1/‎14/‎2018 was unexpected.

The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID 
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
 and APPID 
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}

stabilitytest.png

Редактирано от bumblebee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По време на забавянето гледал ли си процесора на колко % е натоварен и кой процес го товари? Може да ползваш Process Hacker за по-подробна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друго нещо - независимо какво правя - дали ще отворя browser или пусна плеър за филм, понякога просто замръзва за около 30 секунди и каквото и да натисна и да направя си стои така, след около 30 сек. се отварят всички други неща, които съм натиснал - папка, алт+таб и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това прилича на проблем с хард диск, но може и да е от нещо друго. Пробвай да инсталираш Windows на другия диск (гледам, че имаш 2) и виж там дали ще прави същите работи. Ако си с две плочки RAM, пробвай само с едната и после с другата дали ще има проблеми. Тествай и с някой Live linux.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко - грешките са свързани с някой софтуер, който няма права да се регистрира в определеното му време.

Правена ли е проверка на файловата система, както предложиха по-горе? Направи една профилактична, ако вече не си -> https://support.microsoft.com/en-us/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

пуснах проверка на файловата система и не откри никакви проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега баш си заби и нищо не можех да направя.... ето какво ми изписа на event viewer 

The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID 
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
 and APPID 
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
 to the user DESKTOP-5S9H0OA\adrea SID (S-1-5-21-2493495478-4109627311-950006105-1001) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си диспечера на задачите и го дръж на екрана, та като забие, да можеш да видиш какво товари процесора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай в safe mode with networking - пускай пак клипове плюс каквото се сетиш, да видим как ще се държи.

RAM-та тествал ли си я( гледам си пускал Hiren's)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича на проблемен ъпдейт и/или някоя гадинка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, techmaniac написа:

Прилича на проблемен ъпдейт и/или някоя гадинка. 

Ем той нали пуска проверка на системни файлове + DISM, та остана да посети :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С платена Kaspersky Internet security съм...нищо не открива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше ли начин да се сложи някоя по-тежка антивирусна, на тази стара машина?... :angry:

Пробвай без нея как е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли дали нещо товари процесора, когато компютъра забива, както ти казах по-горе? Не виждам да си писал за това??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/14/2018 в 23:56, Gregory House написа:

DJrwOVt.png

StnTXm9.png

23jah7p.png

Направете както е на снимките !

Проверете и за чипсет овърволтаж в биоса !

Явленията описани от вас може и да са причинени от защитния софтуер !

Проблемен ъпдейт !

От мен толкова !

Препоръчвам ви да пробвате и осмицата с горните настройки !

Пробвайте и ахчи и сата моуд !

При ссд тата за предпочитане е сата моуд !

Тествайте  и изберете един от двата !

Колко от тези стъпки изпълнихте !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Gregory House написа:

Колко от тези стъпки изпълнихте !

Изпълних всичко, което ми казахте - проблемът остана. 

Пробвах да махна едната плочка рам - проблемът остана.

Оставих другата - засега не е правил проблеми.

Направих тест на паметта, но нищо не показа...интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То на такава стара машина може много неща да е, може и нещо дъното да е заминало вече. Ако работи с една плочка рам, пробвай, ако имаш други свободни слотове, да им сменяш местата, да видиш дали ще има проблеми. Направи една чиста инсталация на Windows, за да премахнеш софтуерен проблем. В краен случай в някой сервиз да го тестват, ако имаш от някой да намериш друго дъно ги смени да видиш дали пак ще прави проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Valentin Monov
      Здравейте , купих си нов фотоапарат nikon colop и ми прави проблеми. Като направя снимка на някакъв обект, ръбовете на обекта са назъбени когато се гледа отдалечено снимката във Photoshop. Някой може ли да ми помогне. Благодаря предварително!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.