Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам възможност да избирам между две видео карти

ATI Radeon 9600 PRO и nVidia GeForce 5500

Коя от двете да избера ?

Коя е по-добра и двете ги имам в наличност и незнам коя да си сложа на компютъра.Някой който е навътре в тези неща ще помоля да помогне.

Компютъра се използва за игри ,но не последен модел и за браузване

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За предпочитане е 9600 Pro.Ето ти сравнение между двете карти cool.gif Разгледай ги и сам ще се убедиш.А що се отнася до драйверите,използвай Омега драйверите за Ати-то.

П.П. И не пускай една и съща тема два пъти подред :speak:

Поздрави :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За предпочитане е 9600 Pro.Ето ти сравнение между двете карти cool.gif Разгледай ги и сам ще се убедиш.А що се отнася до драйверите,използвай Омега драйверите за Ати-то.

П.П. И не пускай една и съща тема два пъти подред :speak:

Поздрави :nono:

Разликата е брутална в полза на ATI-то. А и има потенцял за клок.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжелявам със това ,че се дублира темата ,но явно ми е много бърза мишката .Натиснах един път и хоп излезнаха две теми еднакви .Опитах се да поправя грешката ,но неможах ,а докато се усетя едната от тях изчезна .

Мерси много за отговора разгледах линка който ми предостави kokomil

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма смисал за сравнение.Ати 9600 е ро-добра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Качих ATI-то ,но невиждам разлика дори във цветовете nVidia-та ,ми изглежда по-добре.Разцъках настройките клокнах ги и двете и пак nVidia-та , ми хваща повече окото.

Дали е от компютъра

АTI я слагам на

Celeron D 2667 MHz

Дъно ASROCK P4S61

1 G RAM

И nVidiata

AMD 64 Athlon 3200+ 1800 MHz

Дъно ASUS P4V8X-X

1 G RAM

Пускам ги на един и същи монитор

Икакто казвам все GeForce -то ми хаваща окото в цветовете ,нямам някоя по сериозна игра за да ги тествам ,имам само Doom -3 в наличност и старички игри като Diablo 2 ,Warcraft и Counter Strike .

Нещо да ми препоръчате със което да видя разликата каква е съществено ?

Може и да е някоя тест програма

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ati-то е светлинни години напред:wors:

Бе просто пусни по-голяма разделителна способност и ще видиш за каква разлика става въпрос

Просто сравнението е немислимо, двете карти не са в един клас!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом НВидия ти харесва повече-е,остави си нея-нали ти ще стоиш пред компютъра cool.gif Важното е на тебе да ти харесва.А иначе АТИ отвсякъде е по-добрата от двете карти.Но възприемането е субективно усещане и изборът е твой.От това дали ще клокваш или не едно видео не зависи какви цветове ще възпроизведе то. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента попитах и племенника ми коя от двете му се вижда ,че е по-добра .и той ми каза ,че няма разлика .Явно доста сам пристрастен за картите на nvidia и от там идва проблема.

Ще тествам 2-3 дена пък тогава ще реша ,но мисълта ми беше няма ли нещо със което да видя разликата същественно .

някакъв software ,игра или нещо там такова ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тествай с 3D Mark 2003 и виж разликата. Всичко останало не е обективно.

То и без 3D Mark е повече от ясно :) В края на краищата ,както казах и по-горе,човек седи пред компютъра и харесва или не това,което вижда.Да не би като види резултатите от някакви синтетични тестове и възприятията му да се променят ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tо в случая е ясно и само като видиш сравнението и показателите на картите. Но с 3D Mark ще види разликата и на практика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AMD 64 Athlon 3200+ 1800 MHz

Дъно ASUS P4V8X-X

1 G RAM

Човече ти си за Нобелова награда! Кака успя да подкараш Атлона на интелско дъно?!? :)

По темата:

9600Про е карта от класа на 5700 и дори в DirectX 9 приложения се държи почти наравно с 5900XТ. Тая 5500 е на светлинни години от Ати-то и дума не може да става за сравнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да грешка е танала

Asus A8V Delux

Sorry...

Тука около мене са три бракми вече незнам в коя гледам и на коя пиша .Със три клавиатури и три монитора ,нямам на идея поняога на кой компютър гледам във Everest да речеме .Пълна трагедия .Пиша нещо на едната клавиатура и във един момент се оказва ,че тя не е точно за този ком пютър който искам .

Неможеш да ме разбереш докато не го пробваш това нещода си на три едновременно .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма гаранция, че монитора, който каза е извадил по-добра картина, е бил закачен за картата, която си си мислил. Гати хауса! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха ,така е да хаус е . Компютри имам ,но нямам монитори , най-добрият който имам е Dell E176FP и всичко пробвах на него .Самоче току що компютъра на който бях сложил nVidia GeForce 5500

Нещо замириса на изгоряло докато инсталирах драйвера от орегиналният диск.Преди това си работеше добре без него в смисал ,че оперативната система коят инсталирах си имаше драйвер за тази карта.Отворих го миришеше на изгоряло от вентилатора на процесора.Преди това искам да подчертая ,че извадих доста прах и може да е попаднал от него там.Поразкарах прахта пак хубаво и пак го пуснах със същото видео в момента вече 1 час работи без да замирише "също така преинсталирах и драйвера "

Когато замириса на изгоряло беше включен на мого калпав монитор LG Studio Works 563N и на него работеше 2 часа поне докато стана това .

Дали картата не е за тази конфигурация ето и малко инфо

dibujo3it.gif

Никакъв ме няма в хардуера ,пълна Индия е това за мене

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
9600Про е карта от класа на 5700 и дори в DirectX 9 приложения се държи почти наравно с 5900XТ. Тая 5500 е на светлинни години от Ати-то и дума не може да става за сравнение.

Определено 9600 е с доста по добри показатели вземи си нея няма да сбъркаш. А тези глупости за картината си ги избии от главата не може от две карти на един монитор да се вижда различно. Въобразяваш си то това да не ти е телевизор.

Вземай 9600 не се чуди повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приди няколко седмици си взех ATI Radeon 9600pro и съм много доволен!Няма да сгрешиш!

Редактирано от spasov2 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Дори един евтин 9550 ще отнесе 5500, а ако го клокнеш добре може да задмине и 9600pro biggrin.gif

А между другото не може да правиш сравнение между 5500 и 9600 като слагаш ati-to на умрял celeron а geforce-a на Athlon64 :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз също съм със ATI 9600 Pro и съм много доволен от нея Супер е и си ми подкарва всичките игрици а относно Nvidiata 5500 не може да се мери със АTI-то, поздрави на всички и дано да си вземеш правилно решение относно видеото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Икакто казвам все GeForce -то ми хаваща окото в цветовете ,нямам някоя по сериозна игра за да ги тествам ,имам само Doom -3 в наличност и старички игри като Diablo 2 ,Warcraft и Counter Strike .

Нещо да ми препоръчате със което да видя разликата каква е съществено ?

Може и да е някоя тест програма

Ами тя DOOM 3 си е достатачно сериозна игра за тест (макар и вече поостаряла), но аз ще ти препоръчам една друга: The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay. Е те тази "игрица", ако успееш да я подкараш на 5500 ще ти пиша 6 cool.gif .

П.П. А иначе по темата...вообще не може и дума да става за сравнение между двете карти и колегите по горе достатачно добре се обосноваха защо :clap: .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами тя DOOM 3 си е достатачно сериозна игра за тест (макар и вече поостаряла),

Да, но с Doom3 стават малко пристрастни тестовете (не че има с нещо дето да е напълно обективно де...). Нищо чудно Дуум да ти върви по-добре на 5500. Същата е работата и с HL2, където е обратното - Ati-тата показват далеч по-добри резултати.

И аз макар че си имам NVidida специално за тия модели трябва да призная превъзходството на 9600pro. Бая хора познавам, които имат точно 5500 и 9600 и виждам, че има разлика особено като вдигнеш резолюцията...

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване