Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Най-вече ме интересува поддържа ли дъното SSD-то което съм избрал (NVMe).Ако има по-подходящо дъно моля предлагайте но ми обяснете защо тъй като не съм голям разбирач и всяка информация би била полезна.

Дънна платка ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING

Intel Core i7-8700K Coffee Lake шестядрен

2x8GB DDR4 3000MHz, Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15

Samsung SSD 960 EVO NVMe 250GB

Благодаря.

П.П. дъно асрок и гигабаит няма да вземам по личен опит.

Редактирано от kolib4iata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа посоченото SSD, като дори може 2 да се сложат в RAID. За втория слот трябва да се посочи в БИОС-а SATA или PCIE ще се ползва(ако не е на "авто" де). Има и по-евтини дъна с поддръжка на NVMe, но явно не те бърка цената - взимай и се радвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми беше нужно.

Още веднъж благодаря.Цената не е толкова важна, важно е да получа качествена машина, че се напатих от евтини дъна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П-к, то че поддържа- поддържа, ама много малко фази това дъно, а като те знам- този К процесор няма да го сложиш само за украса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарежи го това дъно, както @ceci80 каза, малко фази.

По-добре вземи Asrock Z370 Extreme 4 или Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ceci80 написа:

П-к, то че поддържа- поддържа, ама много малко фази това дъно, а като те знам- този К процесор няма да го сложиш само за украса...

Да така е.Ще гоня 5Ghz на въздух с Be quiet! Dark Rock PRO 3

преди 18 минути, kyoshinn написа:

Зарежи го това дъно, както @ceci80 каза, малко фази.

По-добре вземи Asrock Z370 Extreme 4 или Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6

Нямаm нищо против Асрок по принцип НО преди два дена взех едно B250 pro4 и имах голями проблеми с USB с подръжка на мишка и клавиетура без драйвери във виндолс и няма как пак да взема Асрок ако ще последно да е.Но ако кажете добре ще е асрок.

П.П. Сещам се, че може да е настройка в биоса която не познавам.

Редактирано от kolib4iata
Пропусната мисъл (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, kolib4iata написа:

Да така е.Ще гоня 5Ghz на въздух с Be quiet! Dark Rock PRO 3

Нямаm нищо против Асрок по принцип НО преди два дена взех едно B250 pro4 и имах голями проблеми с USB с подръжка на мишка и клавиетура без драйвери във виндолс и няма как пак да взема Асрок ако ще последно да е.Но ако кажете добре ще е асрок.

Не те знам кво- как си правил и не искам аз да ти казвам кое да избереш, ама тоя Асус с 6 фази и ако са разделени 4+2- ти *ба клокърското дъно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай K6-цата или Extreme4, 12 фази, предполагам 10+2. Аз смятам, че за 300-350 лева няма друго дъно, което да е по-добро от тези 2. Нека все пак и@ceci80 се изкаже, че аз не съм от най-големите разбирачи тук.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е ОС? Може би операционна система.

Исках да преинсталирам виндолса през флашка но като я боотне и търси някакви драйвери.Сложена е на USB 2.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, kolib4iata написа:

Исках да преинсталирам виндолса през флашка но като я боотне и търси някакви драйвери.Сложена е на USB 2.0

Е кажи честно.. И проблема бил в дъното на АСРОК..:angry-minion:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е бил в ЗКУ. На нови части/дъна Windows 7 не тръгва както Windows 8/10. Трябва да му се вградят драйвери за USB3 и за SATA или да ги заредиш отделно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, kolib4iata написа:

Позна! Операционна система е

Решението на проблема. Нищо, че е на Гигабайт - става и за други дъна с новите Интелски чипсети.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6

Благодаря момчета.

Да попитам.Това го пише в описанието на дъното *8th Gen Intel® CPU supports DDR4 up to 2666.

Значи ли, че не мога да сложа рам 3200.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спрях се на ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6
Благодаря момчета.
Да попитам.Това го пише в описанието на дъното *8th Gen Intel CPU supports DDR4 up to 2666.
Не знам къде я четеш тази глупост, но дъното поддържа над 4333 Mhz. Реално и да поддържаше до 2666, ако сложиш RAM на 3200, тя автоматично че се даунклокне до 2666.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, kolib4iata написа:

Това го пише в описанието на дъното *8th Gen Intel® CPU supports DDR4 up to 2666.

https://www.asrock.com/MB/Intel/Fatal1ty Z370 Gaming K6/index.asp#Specification

Отново бързаш с изводите. Прочети пак графата Memory но тоя път цялата все пак ще даваш 356 лв. 

п.с. Между другото има ли основателна причина да се дадат 40 лв. повече вместо да вземеш това - https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370 Extreme4/index.asp#Specification

Ако парите не играят роля няма какво да си играеш на дребно и се хвърляй на това - https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370 Taichi/index.asp#Specification

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм на Z370 Taichi.Важното е да получа качествено дъно.

За да не отварям излишна тема кажете коя марка USB памет да си взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение. Чекмеджето ми е пълно с най-различни и не че няма разлика в скоростите а и в здравината на опаковката но това не е до марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Roujin Z написа:

Няма никакво значение. Чекмеджето ми е пълно с най-различни и не че няма разлика в скоростите а и в здравината на опаковката но това не е до марка.

Пак подхвана глупостите, ама както и да е. Нито от памети (ЮСБ), нито от дъна вдяваш, ама поне ровиш в нета и я кажи дали ще пуснат клок по шина на Но К процесорите 8мо поколение.

@kolib4iata, има големи дървета от ЮСБ паметите и не е до марка, а до модел- някои са бавни, други със големи падове (уж на бенчове излизат бързи, ама грънци), трети греят, та пушат... Знай, че 8 и 16ГБ са бавни, 32ГБ горе- долу и от 64ГБ нагоре са по- бързи. Сега- зависи колко капацитет и колко пари ти се дават, а не си писал. Да уточня, че говоря за УСБ 3.0, УСБ 2.0 изобщо не са в сметката. Иначе- ето: https://www.altech.bg/bg/product/70271/usb-drive-64gb-sandisk-extreme-go-usb31-cz800-064g-g46, http://nikem-bg.net/computer-components/64GB-USB3.0-UE700-ADATA/, но виждаш за какви цени става въпрос.

пп Умната в избора на дъно! Ако искаш питай @Tommygun, че аз не съм клоквал с тия новите и ще си мълча щом е за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За флашката ясно.Имам още един въпрос.Какво ви е мнението за водните охлаждания (висок клас).Дали има вероятност след година две (или пет) да протече и да направи беля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да протече едва ли ,но мнението "ни" (ми) е че въздушно висок клас е по-добре. Тези само ако кутията ти не събира височината на хубав въздушен охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.