Премини към съдържанието
аm-аm

Lenovo Q5 - къде е изображението от десктопа?

Препоръчан отговор

Търся местоположението на изображението на десктопа (бекграунда, или както там се нарича) на Lenovo Q5. То е изтрито от първоначалното си място, но факта, че се зарежда (вижда) ми навява мисълта, че негова репродукция съществува нейде из телефона. Къде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво искаш да постигнеш в крайна сметка? Търсиш определен тапет ли, или искаш да премахнеш настоящия? Ако не ти е рутнат телефона, нямаш достъп до тази директория.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да взема изображението, което го няма другаде, и да го ползвам за други цели.

Може ли да ми посочиш коя е директорията, където се предполага, че се намира изображението, защото не знам дали телефона е руутнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, аm-аm написа:

Искам да взема изображението, което го няма другаде, и да го ползвам за други цели.

Може ли да ми посочиш коя е директорията, където се предполага, че се намира изображението, защото не знам дали телефона е руутнат.

Е няма да стане !

Не е възможно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да го потърсиш в Гугъл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Радослав Матев написа:

Пробва ли да го потърсиш в Гугъл?

преди 1 час, аm-аm написа:

Искам да взема изображението, което го няма другаде

преди 8 минути, Gregory House написа:

wallpaper_53.jpg

Яко благодаря !

Какви са тези детски работи? Не търся фончета, а начин да се добера до изгубен личен файл, който е бил изтрит от телефона, защото го е имало на таблет, който е изгорял.

преди 58 минути, Gregory House написа:

Е няма да стане !

Не е възможно !

То за теб всичко е невъзможно. Направо се чудя как си се научил да пишеш във форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости пишеш ти! Не обясняваш, че става въпрос за затрит/загубен файл, нито откъде се е появил - т.е., че ти си го сложил от някаква твоя лична снимка. Ако файла е в момента на десктопа, варианта е да му направиш screenshot на екрана на телефона, но в такъв случай той ще е наличен и в папката, от която си го задал. Ако файла е затрит, няма как да го възстановиш - десктопа си го "взема" от папката/файла, който си му задал, не си прави копия. Може да пробваш със софтуер за възстановяване, но шанса е минимален. Ако файла е бил на SD карта, може да я закачиш на компютър и да пробваш със софтуер директно да прочете картата за изтрити файлове - примерно с RECUVA.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, Радослав Матев написа:

Не обясняваш, че става въпрос за затрит/загубен файл

преди 2 часа, аm-аm написа:

изображението... е изтрито от първоначалното си място

Аз ли не пиша, ти ли не четеш.

преди 7 минути, Радослав Матев написа:

Ако файла е затрит, няма как да го възстановиш - десктопа си го "взема" от папката/файла, който си му задал, не си прави копия.

Очевидно това, което пишеш е невярно. Невъзможно е нещо да се вижда, без да се зареди, т.е. да достъпи до записа на тази информация.

Ако полемиката какъв е файла, откъде е взет и руутнат ли е телефона, което задава ограничени права, които очевидно не касаят изображението, след като то е изтрито от потребителя, т.е. файла е бил достъпен, е приключила, то да се върнем на въпроса: Къде се съхранява изображението, което се показва на десктопа?

ПП: ще пробвам с RECUVA, тя прави чудеса. Но ме притеснява, че телефона е бил препълнен и презаписите са унищожили всичко.

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хем нищо не разбираш, хем не приемаш какво ти се казва. Нито си дал подробности какъв е този файл - фабричен или твой някакъв, нито кой и как го е сложил там. Както казах, картинка за десктоп може да зададеш и през файлов мениджър, галерия и каквото си решиш. Прегледай си картинките в телефона и виж случайно дали няма да излезе отнякъде. Иначе според Google и някои форуми би трябвало пътя към тапета да е следния:

ROOT/data/data/com.android.settings/files/wallpaper

Но за тази цел ще ти трябва ROOT достъп до файловата система на телефона.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Повече информация не знам. Това, че не знам дали е рутутнат би трябвало да подскаже, че не е мой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, аm-аm написа:

Какви са тези детски работи?

преди 46 минути, аm-аm написа:

То за теб всичко е невъзможно. Направо се чудя как си се научил да пишеш във форум.

Благодаря батко че ме осветли !

Тук  в децката градина запазихме столче и за теб !

Има място и в съседния психодиспансер !

Блокиран си непразно пишеш !

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В goole play има доста тапети за леново,може и да го намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dimi073 написа:

В goole play има доста тапети за леново,може и да го намериш.

"Тапета" е направен от потребителя. Това е зора да се набави. За съжаление телефона не е руутнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.