Премини към съдържанието
ignorant

Fujitsu PRIMERGY Дъна: TX200 S6 или RX200 S6? Разлики? Кое да избера?

Препоръчан отговор

Здравейте, имам дилема. Предлагат ми дънната платка на Fujitsu PRIMERGY TX200 S6 и Fujitsu PRIMERGY RX200 S6? Какви са разликите? Кое да избера? Спецификациите от линковете предполагам са за целите сървъри, а не за дъната. Примерно децибелите за шум, не виждам как може да са за дъната, предвид, че нямат вентилаторчèта, не виждам какво може да шуми от дъната, а аз купувам само дъната. Обема рам е еднакъв,  едното го дават, чè е по-лакомо от към енергия, но пък има повече на брой sata канали. (предполагам с повече ще мога да правя повече неща, макар да планирам да сложа само 1 ssd.) Едното има и повече RAID Level-и, което в бъдеще може да се използва. Инфо със спецификации за tx 200. Инфо за спецификацииите на RX200 има тук.

Ще й сложа xeon x5670, който притежавам от седмица. Малко рам колкото да тръгне, нз дали с една 16гб-ова плочка ще тръгне (надявам се) и останалото ще го редя с времето - и рам и вторият процесор. (бюджета ми сега е ограничен). Притеснявам се за това: 

Цитат

1333 MHz registered ECC DDR3 (8 GB DIMMs), or

1066 MHz registered ECC DDR3 (16 GB DIMMs)

.. Искам 16гб да започна да редя плочки на 1333. Ще мога ли или на 1333 не може 16гб плочка?

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

3.2 Main memory The 12 slots (6 for each CPU) for main memory are designed for RDIMM (registered DIMM, capacities: 2, 4 and 8 GB) as well as for UDIMM (unbuffered DIMM, capacity: 2 GB) memory modules. The minimum population in the Independent Channel Mode is one DIMM. The maximum main memory is for installing UDIMM memory modules 24 GB, for installing RDIMM memory modules 96 GB. Mixing both types of memory modules is forbidden.

http://manuals.ts.fujitsu.com/illustrated_spares/content/TX200_S6/pdf/tm.pdf

RX200 поддържа до 192GB
https://sp.ts.fujitsu.com/dmsp/Publications/public/ds-py-rx200-s6-rh.pdf

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, DarkEdge написа:

Да и аз го мислих тва, но ако взема RX200 и редя 16гб плочки няма ли да ми падне скоростта на 1066 MHz? 

Цитат

1333 MHz registered ECC DDR3 (8 GB DIMMs), or

1066 MHz registered ECC DDR3 (16 GB DIMMs)

Затова питам Ще мога ли да редя на 1333mhz 16гб-ови плочки в/у RX200? (в/у TX200 явно няма такъв вариант)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти можеш да си ги редиш, те ще си работят на 1066

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, DarkEdge написа:

Ти можеш да си ги редиш, те ще си работят на 1066

еми значи на 1333 няма начин да реда 16гб плочки и да работят на 1333mhz. Следователно  ако искам да ми работи рама на 1333 ще редя 8гб.. това прави и на двете дъна максимум  96 GB. :(

edit: с това дъно ще мога ли да му сложа една 16гб плочка и да изгрее на 1333mhz? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.