Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

От няколко месеца имам проблеми със windows 10 и стар компютър на DDR2. В началото когато излезе десетката нямаше никакви проблеми, работеше безупречно, намираше си драйвъри. Проблемите започнаха след като се появиха надгражданията на на операционната система. Говоря за версии 1703 и 1709. А това смятам че ще продължава да е практика на майкрософт. Проблемът след качване на ъпдейти беше един и същ - при рестартиране не можеше повече да зареди операционната система и почваш на ново. Всеки път се опитвах да открия проблемния, но пропусках тази възможност. До онзи ден. След като го преинсталирах три пъти най накрая видях видях една от причините /да се надявам и единствена/. Последния ъпдейт носи името на годината и месеца. В момента той е 2018-1. Предния беше 2017-12 и се инсталира в момента успешно. Тъй като съм лаик на тема компютри и се уча сам на някои би им се сторило глупаво това което пиша, но ще се радвам да прочета повече мнения относно това. От това което успях да разбера е, че когато излезе такъв тип ъпдейт е хубаво да бъде забавян за два - три месеца преди да се инсталира защото се очаквало да има проблеми с несъвместимост до пълното отстраняване на проблемите с качването.

Пиша темата с идеята някой, който разбира и се е сблъскал с такъв проблем да даде някакви съвети на нас любителите на IT техниката. 

При DDR3 не откривам този проблем. 

Редактирано от Хари Симов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една от причините може да се дължи на проблеми във файловата система на системния (Windows) дял.
А с какъв процесор е машината? Имаше проблеми с AMD платформата, но MS извадиха корекция.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

А с какъв процесор е машината? Имаше проблеми с AMD платформата, но MS извадиха корекция.

Да с AMD процесор е, но имах проблема и с интелски. Е втория беше в работата и го реших лесно. Ама в къщи никой не дава на аванта техника.

Ще проверя това което пишете и дано спрат неволите поне до смяната му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента пиша от такава древна машина (C2Duo E6700 DDR2)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

В момента пиша от такава древна машина (C2Duo E6700 DDR2)

И моето е бангия ATLON 64 x2 4400

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пробвано ли е да се сложи направо 1709 и след това да се направи ъпдейт?

Да така го правя и в момента който захапе този ъпдейт и умира. говоря за пакета 2018-1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows 10 e  за лаици

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
    • от AngryChichko
      Поради аудио проблеми в играта Gears 5, видях в интернет съвети, че вероятно решение би имало в промяната на sample rate-a на 44hz. Моя по подразбиране бе на 48hz; след като направих промяната, звука тотално изчезна от колонките. По пътя на логиката рекох да се върна обратно на 48hz но уви, без никаква промяна... 
      Останах доста озадачен как една привидно дребна промяна може да задълбочи проблема. Рестартирах и с трепет очаквах да чуя системните звуци на Window-са но така и си остана без звук. Преминах през troubleshooting - без резултат. Вече нямам никаква идея какво да направя.  Някой може ли да помогне с идеи и насоки?
      Бележка: Звук има само със слушалки. OS: Windows 10 64 bit

• от TheLiridShot
      Zdraveite kak moga da preinstaliram PC to si bez da mi se istriva windowsa. ps Windows 10 pro sum i mi e kupen!
  • Дарение

• Добави ново...