Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Теленор излиза от България
18 яну 2018 | 13:56 24682

169433_1.jpg

Норвежката телекомуникационна компания Telenor е в преговори с щатски фонд за продажбата на активите си в Източна Европа и по-специално в България, Сърбия и Черна горе, съобщава Mergermarket, като се позовава на трима неназовани източници.

Сделката може да бъде осъществена на цени от около 2 млрд. евро, като е възможно да се добави и телеком от още една държава – Унгария.

Telenor България разполага с 3.2 млн. потребители и за първите девет месеца на 2017 г. отчита приходи от 255 млн. евро и EBITDA (бел. ред. печалба преди лихви, данъци и амортизации) от 98 млн. евро.

Telenor влезе в България в края на 2013 г., като придоби Globul за сумата от 717 млн. евро.

https://profit.bg/telenor-izliza-ot-balgariya/

Жалко, ако наистина се случи, но пък днес се чу (в частен разговор) и нещо положително, а именно, че интерес къв изкупуването бизнеса на Теленор има T-Mobile.
Аз лично ще съм доволен, ако се случи ония да се махнат, а да влязат T-Mobile, но да видим.
Всичко е само предварителна информация, а относно T-Mobile пък ми сподели инфото човек, който от много години е в телекомуникациите.

Ще се чуе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Аз лично ще съм доволен, ако се случи ония да се махнат, а да влязат T-Mobile,

Все тая, които и да дойдат ще гледат да печелят, познай за чия сметка

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ined написа:

Все тая, които и да дойдат ще гледат да печелят, познай за чия сметка

Ей това мислене много ни пречи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Telenor, по-известни като Телемор, бивш Грабул са с най-гадните условия от всичките оператори, особено за предплатени клиенти.
Те са първите, които бяха направили валидността на кредита 1 месец и спираха карти след 2-рия.
И да се затрият няма да ми пука за тях. Лошото е, че България я изкупуват чужденци.

преди 6 минути, XECUTIONER написа:

Това мислене е факт. Никой не прави благотворителност, всеки върти бизнес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напуска ли Telenor България?
Автор: money.bg

768x432.jpg?_=1473928251

Teлeĸoмът Теlеnоr вoди пpeгoвopи зa пpoдaжбa нa бизнeca cи в Бългapия, Cъpбия и Чepнa гopa, cъoбщaвa cпeциaлизиpaнoтo издaниe Меrgеrmаrkеt, ĸaтo ce пoзoвaвa нa тpи нeзaвиcими изтoчници. Paзгoвopи ce вoдят c aмepиĸaнcĸи фoнд, a цeнaтa e oĸoлo двa милиapдa eвpo. Cпopeд "Kaпитaл" ĸaндидaт-ĸyпyвaчът e бил избpaн oщe пpeз дeĸeмвpи.
Cпopeд Меrgеrmаrkеt eвeнтyaлнaтa cдeлĸa мoжe дa вĸлючвa и yнгapcĸитe aĸтиви нa Теlеnоr.
Πpeз лятoтo нa минaлaтa гoдинa ce пoявиxa cлyxoвe, чe мoбилният oпepaтop иcĸa дa пpoдaдe бизнeca cи в Cъpбия нa фoндa ККR. Toгaвa твъpдeниeтo бe oфициaлнo oпpoвepгaнo. Hopвeжĸaтa гpyпa oтĸaзвa oфициaлeн ĸoмeнтap нa нoвинaтa.
Теlеnоr cтъпи в Бългapия в cpeдaтa нa 2013 г. Teлeĸoмът пpидoби aĸтивитe нa "Глoбyл" и "Гepмaнoc тeлeĸoм Бългapия" oт гpъцĸaтa OTE. Цeнaтa нa cдeлĸaтa тoгaвa бe 717 милиoнa eвpo. Maлĸo пo-ĸъcнo cтaнa яcнo, чe гpъцĸитe coбcтвeници ca извъpшвaли финaнcoви злoyпoтpeби, ĸaтo ca изтoчвaли ĸoмпaниятa чpeз "ĸyxи фиpми".
Πpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa 2017 г. oбopoтът нa Теlеnоr y нac дocтигнa 172 милиoнa лeвa, a пeчaлбaтa - 66,4 милиoнa лeвa. Aбoнaтитe ѝ ca 3,23 милиoнa, a cpeдният пpиxoд oт eдин пoтpeбитeл pacтe дo 14 лeвa.

Ha чeтиpитe пaзapa, oт ĸoитo нopвeжĸaтa ĸoмпaния ce гoтви дa ce oттeгли, Теlеnоr имa пoчти 10 милиoнa aбoнaтa. Oбщитe им пpиxoди нa дpyжecтвaтa в Cъpбия, Унгapия, Чepнa Гopa и Бългapия ca 323 милиoнa eвpo.
Cпopeд двa нeзaвиcими eдин oт дpyг изтoчниĸa нa Моnеу.bg, пpeз 2017 г. ККR ca имaли интepec в пpидoбивaнeтo нa мeдии в Бългapия, cpeд ĸoитo bТV, ĸaĸтo и oнлaйн мeдийнa гpyпa. B мoмeнтa фoндът oчaĸвa peгyлaтopнo oдoбpeниe зa бизнeca нa coбcтвeниĸa нa bТV - Тіmе Wаrnеr чpeз СМЕ, в Xъpвaтия и Cлoвeния. Aмepиĸaнcĸият фoнд пpитeжaвa caтeлитeн тeлeвизиoнeн oпepaтop в cъceднa Cъpбия, ĸaĸтo и дpyги инвecтиции в peгиoнa.
B cpeдaтa нa 2017 г. Теlеnоr пpoдaдe и cвoятa бaнĸa в Cъpбия. Kyпyвaч бe Rіvеr Ѕtухх Саріtаl нa бългapcĸия пpeдпpиeмaч oт aлбaнcĸи пpoизxoд Eлвин Гypи. Toй пpидoби 85% oт инcтитyциятa.

https://money.bg/deals/napuska-li-telenor-balgariya.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.01.2018 г. в 22:04, XECUTIONER написа:

Това е реалността в Мангалия, не е мислене. Тука законите защитават добре облечените престъпници, пардон, бизнесмени, които управляват приходите на ЧЕЗ-МЕЗ, Телезор, Ментел и всякакви други световни престъпни групировки, а нашите права се свеждат единствено до това да си траем, когато ни товарят с космически сметки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо лошо че една компания си продава бизнеса пък друга го купува. То даже това е идеята на икономическия ни механизъм. Лошо е когато една голяма компания решава да си продаде бизнеса и правителството изпадне в паника и не знае какво да прави и какво се случва изобщо... T-mobile ако дойдат може и да е малко по-добре ама много малко, то няма да могат да пренесат почти нищо допълнително от американския си модел на търгувия тук просто защото доходите на населението са все още твърде ниски и услуги разчитащи дори малко на честноста на потребителите ще са неприложими защото ще се злоупотребява при всяка възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.01.2018 г. в 22:04, XECUTIONER написа:

Който и да дойде ТРЯБВА ДА ПЕЧЕЛИ! Всички искаме по-добри услуги, а как иначе ще стане ,ако не се печели!Това е капитализъм,той съществува заради печалбата. Българинът все още е с максимата: Парите нямат значение,ВАЖНОТО Е ДА Е БЕЗ ПАРИ! Общо взето това е балкански манталитет и за това когато се появят големи западни компании поседят малко и бягат. А такива компании могат да въведат НОВОТО и КАЧЕСТВЕНОТО.Развитие има само с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/18/2018 в 22:10, Никой написа:

Лошото е, че България я изкупуват чужденци.

А кой да я купи? Мъжът на Гинка? Или оня слабичкият, дето е на всека спирка ("Лафка")?

на 1/18/2018 в 21:39, algor написа:

за първите девет месеца на 2017 г. отчита приходи от 255 млн. евро и EBITDA (бел. ред. печалба преди лихви, данъци и амортизации) от 98 млн. евро.

Б@х тая принадена стойност от почти 40%

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

А кой да я купи? Мъжът на Гинка? Или оня слабичкият, дето е на всека спирка ("Лафка")?

Когато печалбата се върти в българската икономика е нещо различно от това просто да се плащат данъци в България и парите да е изнасят зад граница.
В момента мрънкат за ЧЕЗ, а алтернативата е ИНДИЙСКА компания. Значи ако я купи българин ЧЕЗ, то се застрашавала националната сигурност, ама ако я купят индийските цигани, то националната сигурност няма да е застрашена. Мдаа...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Никой написа:

ако я купи българин ЧЕЗ, то се застрашавала националната сигурност

Паак си чул-недочул. Притесненията са, че не се знае кой точно стои зад Гинка. Че не е българска националност, е ясно/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Притесненията са, че не се знае кой точно стои зад Гинка.

Кредитори, кой...
Ама друго си е всичко да се разпродаде директно на индийци, чингинайци и не знам си какви, които да безчинстват в страната после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Никой написа:

Кредитори, кой...

Явно ти е непонятна материята, а и на мен нещо днес не ми се влиза в обяснителен режим. За грузинец се говори по принцип.
Лек и спорен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Индийци нали идваха вече и купуваха "стратегическо" производство...

преди 1 минута, Никой написа:

Грузинец е по-добре от индиец.

Кой го казва - ти, експертът...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

а и на мен нещо днес не ми се влиза в обяснителен режим

Извинявай, ама...Обясни 10 пъти повече отколкото трябва, само не и по въпроса.

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Кой го казва - ти, експертът...

Ми най-добре да продадем България за 2 долара на Занзибар или Мадагаскар, може и Демократична република Йемен..или пък...Зимбабве...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво те притеснява като не знаеш или не вярваш на това кой е собственика ? Изброй моля всичките си притеснения като ги номерираш за да ти кажа защо са нестойностни, най-вероятно.

Така това беше за DarkEdge

Сега малко внимание и към другата страна в спора: Много си сигурен че ако българин е собственика парите от печалбата ще остават в България. Аз ако бях го купил най-вероятно щях да търся друга държава в която да си инвестирам печалбите след като съм станал свидетел на паниката която обзе правителството докато съм си купувал тази си компания. Не мисля че бих искал да си рискувам всичките активи в държава с такива слаби или незаинтересовани или мързеливи или некомпетентни институции.

Така че както виждате няма голяма разлика кой какво купува, щом не се нарушава закона трябва да се купува това е най-важното, има ли нужда да обяснявам защо или и сами се сещате вече ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма работа, като я купят /аз мисля, че бях чел за чехи.. но може и да бъркам/... Ще се 'ребрандира" и готово.
Относно, мобилните оператори, като цяло, мисля, че Теленор имат най-добри оферти /специално за предплатени карти/ - но може причината да е в това, че повечето/да не кажа, всички, или почти всички/, с които разговарям,  са техни абонати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Telenor продава бизнеса си в Централна и Източна Европа за 2,8 милиарда евро
21 март 2018 10:19

picpath_3_42790.jpg

Telenor Group потвърди, че ще продаде активите си в Централна и Източна Европа на контролираната от чешкия милиардер Петр Келнер PPF Group за 2,8 милиарда евро. Сделката е в рамките на цялостното изтегляне на Telenor от Централна и Източна Европа и включва също така мобилните подразделения на компанията в Унгария, Сърбия и Черна гора. Общата цена на четирите оператора е 2,8 милиарда евро, а 400 милиона от сумата ще бъдат платени разсрочено в рамките на четири години.

От Telenor обявиха в съобщение за медиите, че продажбата е стъпка към опростяване на процесите и услугите и фокусиране към регионите, в които има най-голям потенциал за създаване на стойност. След сделката Telenor Group ще включва фиксирани и мобилни оператори в Скандинавия и мобилни телекоми в Азия. От компанията изразяват надежда, че PPF Group ще бъде добър стопанин на активите. Самата PPF Group заяви своята амбиция да стане среден по големина европейски оператор.

Извън новопридобитите телекоми компанията притежава също и чешкото подразделение на O2, което бе закупено от Telefonica през 2013 година. В България пък наскоро Келнер стана собственик на Нова Броудкастинг Груп. В момента сделката очаква одобрение от страна на регулаторите и се предполага, че ще бъде финализирана през юни. Като част от споразумението PPF ще получи правото да използва името на Telenor до края на първата половина на 2021 година.

Telenor е активна в региона на Централна и Източна Европа вече 25 години. Компанията влиза в Унгария през 1994 година със закупуването на оператора Pannon. През 1996 придобива Mobi 063 в Черна гора, а през 2006 година се премества в Сърбия. През 2013 година в групата попадна и българският телеком Globul. Към края на миналата година компанията е осигурявала услуги на над 9 милиона потребители в четирите страни от Централна и Източна Европа и е имала 3500 служители.

http://www.mobilebulgaria.com/news/42790/telenor-продава-бизнеса-си-в-централна-и-източна-европа-за-28-милиарда-евро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли чехи? Сега ги чакаме да купят ВиК, БНБ и парламента. Все пак да видим дали ще разчупят картела на мобилните оператори или ще се присъединят към него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, badsector написа:

Пак ли чехи? Сега ги чакаме да купят ВиК, БНБ и парламента. Все пак да видим дали ще разчупят картела на мобилните оператори или ще се присъединят към него.

От чехите има и много крадливи , не чакай хубаво от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.