Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Понякога ми се е искало да тествам волята си и да изкарам известно време съвсем сама някъде, да кажем на самотен остров. Помня, когато бяхме малки, с моите приятелки си говорехме понякога за нещата, които бихме взели със себе си, ако трябваше да сме последователи на Робинзон Крузо.

Питанката ми към вас е, ако трябваше да сте съвсем, ама съвсем сами за един месец, на място, където няма нищо друго, освен най-необходимото, кои три неща ще вземете с себе си?

Можете и да не тръгвате, но ми кажете защо не бихте го направили :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 56
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

1. Лупа (за палене на огън, нали ще е слънчево там) 2. Нож от този тип 3. Една раница, пълна със семена индийски коноп Смятам, че не само ще оцелея, но и ще си направя една весела ферма. А ето

Понякога ми се е искало да тествам волята си и да изкарам известно време съвсем сама някъде, да кажем на самотен остров. Помня, когато бяхме малки, с моите приятелки си говорехме понякога за нещата, които бихме взели със себе си, ако трябваше да сме последователи на Робинзон Крузо.

Питанката ми към вас е, ако трябваше да сте съвсем, ама съвсем сами за един месец, на място, където няма нищо друго, освен най-необходимото, кои три неща ще вземете с себе си?

Можете и да не тръгвате, но ми кажете защо не бихте го направили  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Най-напред: бих отишъл, защото ми се вижда много екзотично приключение това начинание... cool.gif Допадат ми подобни неща.

А сега... Имам голяма свобода да помисля... Щом имам всичко най-необходимо (храна и вода) в общи линий оцеляването ми е осигурено, освен разбира се от природни бедствия... :) Така че бих взел нещо с което трудно мога да се разделя за един месец...

1. Компютър. Просто не подлежи на обсъждане! Вярно, няма да имам нет, но ще имам филми и това без което не мога - музика! ...А и някоя друга игра де... :)

2. Библиотеката от нас. Без книги ще превъртя! Как ме виждате по цял ден там щом няма Интернет!?

...и тук вече има два варианта:

3.1. (ако разрешено да вземем човек със себе си) Непременно ще взема гаджето си с мен.... :ph34r:

3.2. (ако не е разрешено...) Тогава бих взел един GSM да говаря с гаджето си. Уви батерията му няма да издържи толкова време, но мисля че да изхаби правото си на трети предмет, само за да може да се чува поне няколко дни поред с любимия човек би го направил всеки...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
[Най-напред: бих отишъл, защото ми се вижда много екзотично приключение това начинание...  cool.gif  Допадат ми подобни неща.

А сега... Имам голяма свобода да помисля... Щом имам всичко най-необходимо (храна и вода) в общи линий оцеляването ми е осигурено, освен разбира се от природни бедствия... :) Така че бих взел нещо с което трудно мога да се разделя за един месец...

1. Компютър. Просто не подлежи на обсъждане! Вярно, няма да имам нет, но ще имам филми и това без което не мога - музика! ...А и някоя друга игра де... :)

2. Библиотеката от нас. Без книги ще превъртя! Как ме виждате по цял ден там щом няма Интернет!?

...и тук вече има два варианта:

3.1. (ако разрешено да вземем човек със себе си) Непременно ще взема гаджето си с мен....  :ph34r:

3.2. (ако не е разрешено...) Тогава бих взел един GSM да говаря с гаджето си. Уви батерията му няма да издържи толкова време, но мисля че да изхаби правото си на трети предмет, само за да може да се чува поне няколко дни поред с любимия човек би го направил всеки...

<{POST_SNAPBACK}>

Аз мислех да забравим за ежедневните неща, които са всеки ден окoло нас (компютри и телефони), да се откъснем за малко от света, който ни заобикаля. Иска ми се да се опитаме да си предствим света (ни) за няколко дни, ако не съществуваше напредъка на технологиите, да разберем кои са нещата без, които наистина няма да можем (ами ако няма ток там?! ohmy.gif )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава едва ли бих тръгнал. Без напредъка на технологийте едва ли бих могъл да преживея. Хората които са го правили преди нас са били родени в такива условия. Научени са. На мен ще ми трябва време, подготовка за да свикна. А и да преодолея психологическия стрес... Трудно е изведнъж да скочиш от стъпалото на което си се качил високо, високо, чак долу, там от където си тръгнал, ей така, с един скок. Може да си счупиш нещо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали не сме позаубили себе си отивайки толква "на високо"? Малко ме натъжава това, че за да сме стабилни психически, да живеем добре са ни необходими неща, от които сме станали дори зависими...

Редактирано от mireto (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А дали не сме позаубили себе си отивайки толква "на високо"? Малко ме натъжава това, че за да сме стабилни психически, да живеем добре са ни необходими неща, от които сме станали дори зависими...

<{POST_SNAPBACK}>

Ние себе си - не. Но света около нас, реалния свят, без "грим" - да. Определено. Даже се опитваме да го унищожим. Това е съдбата на човечеството... Цунами? Земетресение? Метеорит? Ледников период? Извънземно нашествие? Глупости! Човека ще умре от най коварния си враг - човека. Копнежът към нови и нови знания и умения, стремежът на човешкия дух към новите хоризонти, към непознатото... Той води в много посоки, малка част от които благотворни. sad.gif Но както ти каза - станали сме зависими от собствените си творения. Не е ли абсурдно...!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сладури, и двамата сте прави. Сталик е прав, че от едно ниво, много трудно се слиза надолу, много по-лесно е да се върви напред и нагоре, защото има и стимул в това. Проблема както каза Мирето е в това, че вече толкова сме се откъснали то действителността, че чак е плашещо. Децата вече не излизат навън да играят, не се събират по полянките, не тичат по двора. Вече всичко е пред компютъра, всичко почва и завършва там. Та по какво се различаваме от Матрицата. Може да съм "динозавър", но все още обичам да се разхождам, да пътувам, да срещам нови хора навън, да говоря с хората лично.

Та по темата:

Честно казано бих изперкал, точно като Том Хенкс във филма "Корабокрушенецът", но бих си взел следните неща:

1. Нож

2. Кибрит

3. не се сещам честно казано

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен:

"1. Нож

2. Кибрит

3. не се сещам честно казано"

, но

По скоро:

1. Остра брадва

2. Няколко запалки cool.gif

3. 1 литър шампоан /или 1 кг сапун/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. За ножа съм абсолютно съгласна. И за мен е на първо място.

2. Бих си взела някакво одеало или непромокаема материя за защита.

3. Много ми се иска да си взема листи и всевъзможни пишещи и рисуващи средства.

Това е! Тръгвам ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще взема мислите си - от тях трудно мога да се отърва

Музиката си - макар да звучи и само в главата си, защото без нея няма да мога да продължа

И мечтите си - защото ги преследвам, и ще продължа да ги преследвам дори и извън света

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще взема :

1.нож

2.някакви запалки

3.едно родопско одяло:);)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имайки предвид дългия ми стаж по речните пътища на България, ето го моя "emergency survival kit":

1. Палатка (не всички острови имат приятни палми, удобни за правене на убежище)

2. Брадва (от типа "алпинистка" - т.е. от едната страна секач, от другата страна чук)

3. Компас-бусула (ако не друго, поне ще се занимавам да картографирам острова)...или пък телескоп (няма да скучая вечер)

С тия три неща не ми трябва музика, не ми трябва компютър - ще си почина от всичко и всеки.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, че хубава тема ;) . Винаги съм обичал да пътувам, особено ако пътуването е по-продължително. Обичам.. да гледам през прозореца (е няма да пътувам с велосипед я..) , да мечтая. Все пак да остана без компютър и интернет за повече от седмица ще ме влуди. Така си мисля.

Нещата, които ще взема:

1. Нож - мдаа , съгласен съм, че без него не може.

2. Одеяло

3. Папагал - хаха, поне да има с кого да си лафя, не е човек, значи е разрешен :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писмо, намерено в бутилка в океана: "Намирам се на самотен остров. Няма магазини пари, автомобили, политици, мръсен въздух. Пукнете се от яд!" :)

Редактирано от mireto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mire, доколко ни е развалил прогреса на технологиите не знам, но със сигурност мога да ти кажа, че ни е изстрелял напред в еволюцията. Т.е. може сред природата да сме с малки шансове за оцеляване, но в днешно време с това си развитие можем "да изтискаме от камъка вода". И прага на възрастта е преместен много напред и болестите са намалели, и средностатистическото ниво на интелектуалност е увеличено и т.н.

Защо си мислиш, че сред природата ще оцелееш дълго време без лекарства, с тази си имунна система и с тези си мускулни маси (визирам всички ни)? Ако сега изчезнат всички технологични благинки и останеме с примитивни сечива - огромна част от нас няма да имат никакъв шанс за оцеляване. Дори да оставим настрана познанията за природата, помисли - доколко сме я наранили и доколко сме унищожили дивото. В Света няма 10% от необходимите готови ресурси (растителна маса и животни, вкл. и вода) да издържат човешката популация за момент. Територията и замърсяванията също ще се окажат проблем. Без санитарни възли ще плъзнат болести и зарази, които ще покосят немалко хора за отрицателно време, ако не се избият междувременно...

Накратко - вървим напред и се намножаваме, точно благодарение на всички тези джаджи и благинки, които имаме и които проклинаме. Без тях нямаше да стигнем дотук и не можем и да продължим нататък ;)

Можеш да се откъснеш на самотен остров за малко, колкото да разбереш доколко си зависим(а) от всичко, дори от най-простите сечива и да се засилиш с пълна сила наобратно още след първото мъчително обезводняване, счупване или инфекция. А такива непрекъснато се случват, дори на най-обикновен необитаем остров...

Трите неща които бих взел със себе си:

1. Аптечка с лекарства, бинтове и т.н.

2. Сечива (каквито мога да нося и сметна че ще ми свършат работа на съответното място).

3. Няколко книжки с подробни инструкции - как и за какво се използват горните две :))

П.П. Някога замисляли ли сте се за какви мащаби говорим, споменавайки човечеството? Един стадион да събира 100 хиляди души, ако решим да съберем цялото човечество накуп - ще ни трябва стадион с размерите на София!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
mire, доколко ни е развалил прогреса на технологиите не знам.................

Q-tech, абослютно нищо няма против прогреса, напротив. :)

Дори и там някъде си по-нагоре според мен се разбира. ;) Ясно, че има неща, без които не можем и идеята ми за темата беше да се абстрахираме от тях и си предствим, че тях (всичко което ни е неиобходимо) ще го има на самотния остров. Иска ми се да разбера кои са нещата, от които можем да се откажем, нещата, без които можем, някои от които правят така че губим понякога себе си. А от друга страна ми се иска (много повече) да разбера кои са тези предмети, трите неща, които искаме да са с нас, които ще ни помогнат след като месеца (през който сме били сами) изтече да се завърнем към нормалния, развиващ се свят по-силни, по-можещи и по-добри...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че Мирето вече ни ореди нож,кибрит и одеало...аз ще кажа...

1Четка за зъби

2.Любовта,която е в сърцето ми...

3.Снимка на съкровището(като не мога да го взема sad.gif )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Q-tech неискам да те обидя или да се засегнеш но - ти ходил ли си в гората някога? Спал ли си на открито? Много писимистично си се изказал.

Не е толкова страшно и опасно колкото го представяш.

За островчето идеята е страхотна.

Като се има в предвид това, което е мирето е написала "да има всичко необходимо" смятам че аз няма да си взема нищо.

Така със сигурност ще си спестя въпросите на които няма да мога да си отговоря а именно - добре де, а защо взех това а не онова ?

Ще си взема доброто настроение и спомените да не ми е скучно :sobbing:

Смятам че едно такова преживяване ще ми се отрази чудесно.

Ще имам цял месец СПОКОЙСТВИЕ biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз бих си взел само едно нещо кучето ми (едно от 5-те) ;)  и една въдица най-много

<{POST_SNAPBACK}>

Аааа, assasin, много хитро - ако нищо не уловиш с въдицата, колиш кучето !!!! biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа, assasin, много хитро - ако нищо не уловиш с въдицата, колиш кучето !!!! biggrin.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ако кучето не е погълнало ножа, докато си си приказвал с въдицата biggrin.gif

шегички :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз сега се замислих - майтап, майтап, ама ако трябва да избирам с какво да ходя на острова, ще си взема две овце - мъжка и женска....хем мляко, хем вълна, хем крехко ярешко, хем сексуална партньорка /ееее, тва последното не съм го казвал...ама бих си го помислих.... ohmy.gif /

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе аз сега се замислих - майтап, майтап, ама ако трябва да избирам с какво да ходя на острова, ще си взема две овце - мъжка и женска....хем мляко, хем вълна, хем крехко ярешко, хем сексуална партньорка /ееее, тва последното не съм го казвал...ама бих си го помислих.... ohmy.gif /

<{POST_SNAPBACK}>

Ти се уреди, а ние? Да му мислим, нали :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване