Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз пък нищо няма да вземам. Аз съм си най голямото съкровище и от друго нямам нужда. Като отида на тоз остров ще отчупя един прът от някое дръво, ще утрепя един глиган и след като се налапам ще се излежавам под палмите. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 56
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

1. Лупа (за палене на огън, нали ще е слънчево там) 2. Нож от този тип 3. Една раница, пълна със семена индийски коноп Смятам, че не само ще оцелея, но и ще си направя една весела ферма. А ето

Писмо, намерено в бутилка в океана: "Намирам се на самотен остров. Няма магазини пари, автомобили, политици, мръсен въздух. Пукнете се от яд!"  :blink:

<{POST_SNAPBACK}>

cool.gifcool.gif Ох ама ме разсмя с този постинг...яката cool.gifcool.gif

Май писмото е било от доста отдавна, иначе би трябвало да спомене и селуларните телефони и нета :)

Ако водата и храната са осигурени, бих взел екип за подводно плаване, палатка и книги...и бих останал 2 месеца cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

таз цифра 3 ... хм да предположим че сте християни

1. снимка на любимия човек

2. библия или аналога й за другите религии

3. няма

- какво повече му трябва на човек за да е такъв - вяра, любов и това което му е толкова присъщо - надежда за спасение .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотна анкета..

Аз бих си взел един хамак - денонощно ще си лежа в него.

Фуния - слагам я в устата и храната сама пада в нея.

Една пръчица - за да се почесвам без да мърдам.

А хамака ще завържа над рекичка, за да я ползвам като WC.

...и ще се намързелувам... а къде да се запиша за този остров? cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не мога да си представя живота без компютър, но по-важното МУЗИКА... едва ли ще ми стигнат звуците от природата :eek

А ако трябва да се огранича до 3 неща:

1-во Брадвата .

2-ро кибритище.

3-то Палатка (общо взето стандартните)

Макар че ако знам, че ще издържа първите 30-ина дни няма да взимам брадва.. като си събуя обувките дърветата с храната ще окапят, а животните ще позеленеят... така че ще се получи Survivor до 30-ия ден, натам е лесно :wors:

Който не вярва, ето какво се случва ако не си сменяте 1 месец чорапите:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...%E0%EF%E8%F2%E5

:wors::wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Q-tech неискам да те обидя или да се засегнеш но - ти ходил ли си в гората някога? Спал ли си на открито? Много писимистично си се изказал.

Не е толкова страшно и опасно колкото го представяш.

За островчето идеята е страхотна.

Като се има в предвид това, което  е мирето е написала "да има всичко необходимо" смятам че аз няма да си взема нищо.

Така със сигурност ще си спестя въпросите на които няма да мога да си отговоря а именно  - добре де, а защо взех това а не онова ?

Ще си взема доброто настроение и спомените да не ми е скучно :wors:

Смятам че едно такова преживяване ще ми се отрази чудесно.

Ще имам цял месец СПОКОЙСТВИЕ biggrin.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Да, бил съм с месеци в планината и съм ходил и спал на открито.

Точно затова мисля, че ако човек не си замъкне цивилизацията със себе си - не може да оцелее. Не и за дълго. Винаги ти трябват елементарни неща, които ако тръгнеш сам да ги компенсираш (визирам сечива, огниво и най-обикновени приспобления) - ще си прекараш живота в "триене на пръчки". Еднодневни авантюри са едно наум, но когато останеш сам в планина/остров за по-дълго, с храна - диви растения, които дори не си и чувал и не знаеш дали не са отровни, когато трябва да си търсиш (събираш) питейна вода и да се пазиш от диви животни и всякакви паразити - тогава разбираш доколко човека се е откъснал от природата...

Не се учете от холивудските продукции, не е шега работа :nono

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз всяко лято си правя такава почивка на Камен бряг - поне 10 дни в една пещеричка на брега. А през есента ходя пак за толкова в Пирин. Освен задължителните спален чувал/одеало, кибрит и ножове (един тип "мачете" с кания за носене на гръб, едно джобно швейцарско "Victorinox" с трион, ножовка, пила, клещи и ножичка и един полуавтоматичен) си вземам няколко книги, които се четат бавно (от типа на "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет", "Лайла", "Животът. Начин на употреба"), метален прожектор "Mag" с резервни батерии и резервна крушка, джобно фенерче с диод (свети 70-80 часа с едни батерии), няколко рула тоалетна хартия, съд за готвене с капак и с тефлоново покритие (може да се избърше с тоалетна хартия вместо да се мие, а след това с мазната хартия да се разпали огъня), вилица и лъжица, 2-литрово пластмасово шише за вода, 4-5 метра 5-милиметрово алпийско въже, сапун и 20-30 найлонови торбички. Също и флакон с 20 ефервесцентни витамина "Centrum", чаша и няколко чифта бельо и чорапи. Когато съм на планина за всеки случай нося и 2 стерилни спринцовки, 2 ампули по 20мг морфин и изключен GSM със заредена батерия + още една резервна. Последните за в случай, че претърпя сериозна травма и се налага да се довлека до място, където има обхват и да извикам помощ.

Ако не нощувам в хижа в планината и не искам да купувам храна от там (на безбожни цени и с ужасно качество, между другото) си вземам бутилка зехтин, няколко пакета китайски спагети, няколко пакета суха супа, няколко вакуумирани пакета сирене (пармезан, груер, пушен кашкавал), ренде за стъргането им, пакет сухари, пакет краве масло (добре опакован в найлонова торбичка), 2-3 пакета бисквити, 10-20 шоколада, буркан домашен мед и бутилка евсиноградско бренди.

Предпочитам да скитам сам, без приятели, гаджета, кучета и овце :) И без това навсякъде е пълно с дружелюбни туристи и ме-е-е-е-стни жители и проблемът е по-скоро как да се оттърве човек от компанията им.

Редактирано от V12 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И прага на възрастта е преместен много напред и болестите са намалели

Уверявам ви, че това въобще не е така, днес хората боледуват и чувстват болежки много повече от миналото, просто се замислете, в миналото почти всички хора са вършили тежък труд, изминавали са големи разтояния пеша или на животно дори са носели товари продължително. Това предполага много по добро здраве от днес.

Мога да се съглася само с намаляване на детската смъртност и то в развитите страни, в тропиците положението почти не се изменило.

Това че хората днес купуват лекарства като хляб не означава че се лекуват, а точно обратното, разболяват се все по често и на все по ранна възраст, и не само това броя на родените с генетични дефекти, психично болните, инвалидите, расте непрекъснато.

За продължителността на живота също не съм съгласен, в екзотични места като кавказ и андите мнозина са прехвърляли 100 г. днес са по скоро изключения изключения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не се учете от холивудските продукции, не е шега работа :nono

Много правилно!! :clap

Колкото до V12, и много добре правиш.... такива екскурзии укрепват духа.

Доколкото си спомням предишната ти работа, може би от там си се научил как да живееш пълноценно cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уверявам ви, че това въобще не е така, днес хората боледуват и чувстват болежки много повече от миналото, просто се замислете, в миналото почти всички хора са вършили тежък труд, изминавали са големи разтояния пеша или на животно дори са носели товари продължително. Това предполага много по добро здраве от днес.

Мога да се съглася само с намаляване на детската смъртност и то в развитите страни, в тропиците положението почти не се изменило.

Това че хората днес купуват лекарства като хляб не означава че се лекуват, а точно обратното, разболяват се все по често и на все по ранна възраст, и не само това броя на родените с генетични дефекти, психично болните, инвалидите, расте непрекъснато.

За продължителността на живота също не съм съгласен, в екзотични места като кавказ и андите мнозина са прехвърляли 100 г. днес са по скоро изключения изключения.

Това не е вярно. Създава се впечатление, че хората днес боледуват много повече по простата причина, че преди те не са доживявали възрастта, в която да боледуват. Примерно, по време на римската империя средната продължителност на живота е била 38-40 години. И се е запазила такава чак до 16-17-ти век. До 19-ти век зъболечение не е имало. Повечето жени при всяко раждане са губели по 3-4 зъба вследствие на обедняването на организма на калций. Че дори до преди 30-40 години не беше известно, че хламидията причиниява ревматоиден артрит. До преди 10 години в България не се правеха изследвания за хламидия, да не говорим за лечение. А хигиената през средновековието - в сравнение с тогавашните жители днешните цигани изглеждат чистофайници :)

Другата причина за увеличаването на болестите е по-ниската детска смъртност. Ако преди децата с генетично обусловени заболявания са умирали до няколко месеца след раждането, сега те биват спасявани, боледуват и създават потомство със същите генетични дефекти. Съгласен съм, че генофондът постепено се влошава. За това страни като САЩ имат емиграционни програми. Но това е частично решение. Цялостното - забрана на генетично непълноценните индивиди да се размножават - е недопустимо от хуманна гледна точка.

А за столетниците в Кавказ и Андите - замислял ли си се, че там никой не е водил на отчет ражданията и е много трудно да прецениш дали един грохнал старец е на 70 или на 100 ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това не е вярно. Създава се впечатление, че хората днес боледуват много повече по простата причина, че преди те не са доживявали възрастта, в която да боледуват. Примерно, по време на римската империя средната продължителност на живота е била 38-40 години. И се е запазила такава чак до 16-17-ти век. До 19-ти век зъболечение не е имало. Повечето жени при всяко раждане са губели по 3-4 зъба вследствие на обедняването на организма на калций. Че дори до преди 30-40 години не беше известно, че хламидията причиниява ревматоиден артрит. До преди 10 години в България не се правеха изследвания за хламидия, да не говорим за лечение. А хигиената през средновековието - в сравнение с тогавашните жители днешните цигани изглеждат чистофайници

не можеш ли да помислиш върху това което написах вместо да цитираш болшевишка пропаганда измислена от анархо нацисти като; Енгелс, Нитше и другата психооткачена филосовска измет.

Зъболечение в Африка не се практикува и в момента, хората не знаят какво е четка или паста за зъби. Освен от острите инфекциозни болести които морят и западняци който живеят там, спим и отровни змий, хората боледуват малко, това е пряк показател че слаборазвитите стани са здравословно много по добре.

Сам казваш че генетичния фонд се влошава но според теб не водило до влошоване на здравнаната ситуация. Противоречиш си много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

1. Взимам си компа, плащам си за безжичен интернет, ако ще и милиони за тоя да ми искат. :love_puter:

2. Взимам си гаджето. :);) :kiss2:

3. Взимам си колата. Не, не ще си купе джип, та да си направя сафари. :)

И още работи бих си взел... Но... това са мойте предпочитания. И това е живота. А, и ще напиша писма до роднини и приятели да не ме чакат.

Е, това е моя идеал за хубав живот. :)cool.gif

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пък нищо няма да вземам. Аз съм си най голямото съкровище и от друго нямам нужда. Като отида на тоз остров ще отчупя един прът от някое дръво, ще утрепя един глиган и след като се налапам ще се излежавам под палмите. ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Не че се заяждам, ама където има палми май няма глигани. И ти си роден за живот сред природата толкова, колкото и аз. Затова моят съвет е да не си правиш експерименти. Остави приключенията на авантюристте. Че като нищо ще вземеш да сбъркаш носорога с глиган, и после.... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif:):):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ph34

А дали не сме позаубили себе си отивайки толква "на високо"? Малко ме натъжава това, че за да сме стабилни психически, да живеем добре са ни необходими неща, от които сме станали дори зависими...

<{POST_SNAPBACK}>

Мире, мире, оказва се, че не само сме позагубили себе си, а и че в нас дори няма и частичка романтика. Вместо да се радваме на синьото небе ние стоим пред мониторите. Вместо да слушаме песента нa птиците, предпочитаме ревът на мощните уредби. Тъжно е. Вече всичко се измерва с материалните неща. Но явно това е цената, която трябва да платим, за да се възползваме от технологиите и прогреса. Малките неща вместо да ни носят радост ни изпълват с ужас. Но какво да се прави. Нали уж човечеството върви напред. Но дали към нещо по-добро или към гибел, само времето ще покаже.

;):):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Най-странното е , че с милото го обсъждахме веднъж - какво ще направя ако спечеля от тотото. Отговора беше къщичка на самотен остров и компютър разбира се. Но си мисля, че ако наистина трябваше да правя такъв важен избор бих избрала:

1 - моето съкровище- без него не мога да отида където и да е - мойто облаче (той си знае :) )

2 - неограничено количество предпазни средста, з-то не искам да ставаме трима или повече :)

ами това е...само това ми трябва....другото ще го оставим на дивото желание и едва ли ще скучаем biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би една книга,за да не скучая .Много сладко и фотоапарата.Понякога ти писва от всички и от всичко няма да е зле да замине човек да се осамоти :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Наистина е много тъжно,че сме изгубили всякаква връзка с природата .Но при някои този проблем е направо с чудовищни размери sad.gif Аз например като ходя при баба ми и дядо ми на село,определено си давам сметка за всички малки съвършенства като цветята,гората,небето и т.н.,за които иначе не винаги ми остава време.Наистина съм очарована!НО... след като прекарам тама няколко дена(GSM-то ми няма обхват-няма начин да получавам sms-и от милото ми,има само 2 програми и само националното радио)и започвам да издивявам! :) Мисля,че всеки трябва да открие златната среда,защото иначе... :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Е,аз бих взел първите неща,които ми припаднат пред очите.....

предполагам,че това ще бъдат:

1.)цигари

2.)кибрит(или запалка)

3.)книга

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз всяко лято си правя такава почивка на Камен бряг - поне 10 дни в една пещеричка на брега. А през есента ходя пак за толкова в Пирин. Освен задължителните спален чувал/одеало, кибрит и ножове (един тип "мачете" с кания за носене на гръб, едно джобно швейцарско "Victorinox" с трион, ножовка, пила, клещи и ножичка и един полуавтоматичен) си вземам няколко книги, които се четат бавно (от типа на "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет", "Лайла", "Животът. Начин на употреба"), метален прожектор "Mag" с резервни батерии и резервна крушка, джобно фенерче с диод (свети 70-80 часа с едни батерии), няколко рула тоалетна хартия, съд за готвене с капак и с тефлоново покритие (може да се избърше с тоалетна хартия вместо да се мие, а след това с мазната хартия да се разпали огъня), вилица и лъжица, 2-литрово пластмасово шише за вода, 4-5 метра 5-милиметрово алпийско въже, сапун и 20-30 найлонови торбички. Също и флакон с 20 ефервесцентни витамина "Centrum", чаша и няколко чифта бельо и чорапи. Когато съм на планина за всеки случай нося и 2 стерилни спринцовки, 2 ампули по 20мг морфин и изключен GSM със заредена батерия + още една резервна. Последните за в случай, че претърпя сериозна травма и се налага да се довлека до място, където има обхват и да извикам помощ.

Ако не нощувам в хижа в планината и не искам да купувам храна от там (на безбожни цени и с ужасно качество, между другото) си вземам бутилка зехтин, няколко пакета китайски спагети, няколко пакета суха супа, няколко вакуумирани пакета сирене (пармезан, груер, пушен кашкавал), ренде за стъргането им, пакет сухари, пакет краве масло (добре опакован в найлонова торбичка), 2-3 пакета бисквити, 10-20 шоколада, буркан домашен мед и бутилка евсиноградско бренди.

Предпочитам да скитам сам, без приятели, гаджета, кучета и овце ;) И без това навсякъде е пълно с дружелюбни туристи и ме-е-е-е-стни жители и проблемът е по-скоро как да се оттърве човек от компанията им.

<{POST_SNAPBACK}>

:yanim: БРАВО! Това което правиш е велико.

п.п. Сам в планината е доста рисковано. Макар да вярвам че си доста опитен планинар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста се чудих кои три неща бих взела.Има доста интересни мнения :yanim:laugh.gif

Но се спрях на:

1.нож,или остър предмет за рязане

2.листи и моливи

3.огледало

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване