Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

При всяко включване на PC-то ми , картината и звука започват да прекъсват.Компютърът ми е разположен, точно до извода на стената за коаксиалния кабел, но имам спомени,че със стария ми копютър нямаше такива проблеми.Някакви идеи на какво може да се дължат смущенията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 45 минути, Sturm написа:

При всяко включване на PC-то ми , картината и звука започват да прекъсват.Компютърът ми е разположен, точно до извода на стената за коаксиалния кабел, но имам спомени,че със стария ми копютър нямаше такива проблеми.Някакви идеи на какво може да се дължат смущенията?

Опитай най елементарното: Изключи компютъра, откачи щепсела от контакта на мрежата и го завърти на 180 градуса, като отново го включиш в контакта. Сега включи компютъра и  виж дали проблема е изчезнал. Ако ли не-ще мислим и за други методи. Успех!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Sturm написа:

По вероятно вайърлез карта или рутер да е причината !

Пробвайте с отдалечаване или метални прегради !

Изолиране с алуминиево фолио !

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, Gregory House написа:

По вероятно вайърлез карта или рутер да е причината !

Пробвайте с отдалечаване или метални прегради !

Изолиране с алуминиево фолио !

Да! И това може и е решение, но питащия дава съвсем бегла информация по въпроса. Да огледа и кабелите, свързани към телевизора, особено  за аудио и коаксиала за телевизия. При недобра "маса" на екранировката на кабела също може да проникнат смушения. Ще свърша със захранването на компютърът му. В друга тема погледнах конфигурацията му. Ако е с китайско импулсно, последното ръси паразитни смушения като генератор, независимо че си "спомня" че по рано не е било така.  Затова първо го посъветвах да завърти щепсела на захранването на компютъра на 180 градуса. Най лошото във форума е че хората питат и изчезват безследно. Остава, ние да му мислим!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почвай да четеш всичко, което съм писал за галваничен разделител.

И подробности какъв е телевизора, какво и с какъв кабел в кои дупки е включено. Има поне 50 теми за същото, ползвай търсаячката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък като включа машинката за подстригване и картината на тв-то пикслелизира, а са на отделен предпазител, но не съм се замислял защо предполагам че трябва някой пасивен филтър преди входа на тв-то

https://13452-bg.all.biz/filtyr-chestoten-hpf85s-g91903

http://prikachi.com/files/780935l.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е бегла информацията ще опитам да съм по-подробен:

PC:

Cpu- Intel i5 6600K - 3,5ghz;RAM - 16GB DDR4 2400mhz;GPU Gigabyte GTX1070 G1 Gaming;Motherboard Asus Z170-P;PSU Seasonic SS-620GB Bronze(620W);Case NZXT Phantom 240 Mid Tower;SSD- не помня вече а и не мисля че има значение.Монитор-BenqXL2411 144hz свързан с DVI-D кабел.

Рутер:

TP-Link     TL-WR740NL

Tелевизор и декодер:

Samsung-CW29M206P

Декодера е на Blizoo-не съм сигурен кое е марката, наименованията ги чувам за първи път - мисля че е Topfield

Пробвани методи:

Тъй като и рутера е на бюрото на което е компютъра, реших да го преместя - няма промяна.

При местене на бюрото на около 50см напред от извода на коаксиалния кабел има видима промяна.

P.S. Нямам wireless карта в компютъра.При тази идея с алуминиевото фолио какво увивам?

Редактирано от Sturm (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.01.2018 г. в 22:14, Филипов написа:

И подробности какъв е телевизора, какво и с какъв кабел в кои дупки е включено.

Разбрах че е стар кинескопен телевизор и цифров приемник вероятно Topfield 6100. И вероятно свързани със SCART. Компютърът свързан ли е с телевизора?  Наблегни на галваничен разделител че ще има взривове!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърът не е свързан по никакав начин с телевизора.Декодера е свързан със Scart към телевизора.

P.S.

Ако ми трябва галваничен разделител възможно ли е да ми препоръчате някакъв?И още къде да го свържа - директно до изхода който е близо до компютъра или в буксата на декодера?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зададох въпрос, караш ме да гадая. Интернета откъде идва? Като е близу няма ли някакъв кабелен Docsis модем да разделя интернета и телевизията? Има ли RF кабел от Topfield до антенния вход на телевизора? Ако няма - свържи. И Scart кабела да не е от тънките китайски, в друга тема вече писах.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернета и кабелната нямат нищо общо, Интернета ми идва по UTP kabel.Самия UTP кабел минава близо до коаксиалния.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смущенията идват захранването, което вероятно е евтено (с малка филтрация)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Gregory House написа:

Или метална преграда !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.