Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Пиша ви по следния повод:

Днес установих един проблем с лаптопа ми  Medion Erazer P7643 (ако модела има значение).
Обикновенно работя на батерия и когато се разреди го включвам и го зареждам отново. Обикновенно не го гася почти никока , а го затварям и той заспива.... Работя, затварям и прибирам в чантата и после пак вадя и продължвам оттам до където съм стигманала последния път... зареждам, прибирам в чантата...
Не съм имала проблеми до сега. Комппютъра е на година и половина и батерията му държи много повече от 2 часа според неговите исчисления, а според мен малко по- малко от 2 часа (но и според спесификацият му батерията му не издържа дълго).
Но не това е проблемът, а факта, че днес установих, че батерията въобще не зарежда . Щом го изключа от контакта умира,  батерията му седи непрекъснато на 0% и твърди че не зарежда.
По принцип малка лампичк в долния ляб ъгъл на лаптопа индикира кога батерията работи и днес тя изведнъж угасна, но аз не обърнах внимаие в първия момент. По-късно установих, че всико върху което работех е изчезнало след като съм извадила щепсела от контакта.

Въпросът ми е дали има софтуер който да диагностицира проблема и да потвърди дали батерията е отишла или лаптопа не я вижда защото има някаква прекъсната връзка, да речем между зарядноо и батерията. 
Не мога да измеря дали има някакъв ток останал в нея и по този начин да потвърдя, че в батерията е проблема - нямам удед. 
Не искам да купувам нова батерия защото ми искат £120 и може да се установи, че и тя не работи, защото проблемът е бил в вкомпютъра, и че старата ми батерията е била ОК.
Преди да предприема каквото и да е искам да знам къде е проблема.

Та знаете ли някаква програма, която да диагностицира целия  хардуер включително батерията и да посочи, ако има някаква развалена връзка или отишла си батерия.

Бладодаря предварително
Анелия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отучи се от тая практика да пренасяш в чанта заспал, а не изключен лаптоп защото дори и заспал си косумира ток и може да прегрее в чантата.

Така както го описваш прилича на скапана батерия, но може да пробваш да я заредиш при изключен лаптоп - ако и така не стане търси си друга.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах диагностика на батерията през windows

И отново - може ли да не е батерията?
а връзката и със зрядното???

battery-report.html

преди 39 минути, ined написа:

Отучи се от тая практика да пренасяш в чанта заспал, а не изключен лаптоп защото дори и заспал си косумира ток и може да прегрее в чантата.

Така както го описваш прилича на скапана батерия, но може да пробваш да я заредиш при изключен лаптоп - ако и така не стане търси си друга.

пробвах, не зарежда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Aneliya Beaton написа:

Обикновенно не го гася почти никога , а го затварям и той заспива.... Работя, затварям и прибирам в чантата и после пак вадя и продължавам оттам до където съм стигнала последния път... зареждам, прибирам в чантата...

Ако така е работено постоянно година и половина,значи батерията се е амортизирала вече.Животът на батериите се измерва в брой цикли на разреждане и зареждане.Според мен даже много е изкарала тази батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, velislavvasilev написа:

Това се наблюдава от ползвателя. Когато една батерия на мобилно устройство започне да се деамортизира, то тя ще се изхабява, но и зарежда много бързо. И така докато прецедурата стигне до 1-2 мин. или напълно се скапе самата батерия. Аз с моята оригинална батерия изкарах 4 години, като също съм имал периоди (като бях студент) със значителна работа на машината само на батерия. Обаче я усетих. След 3-тата година започна много бързо да се зарежда и съответно бързо да се изхабява. Също, под Линукс ми показва постоянно капацитета ѝ. И така, докато накрая цение на батериите не паднаха до 10 паунда и си купих нова. Старата вече не издържаше дори 20 секунди. Гася зарядното от контакта, докато ида в другата стая и лаптопът е изгаснал.

И аз така си мислех velislavvasilev и затова пуснах темата. 
Вярно е че много я експлоатирам тази батерия, но очаквах тя да се скапе по плавно.... не изведнъж. 
Компютъра не е в гаранция вече - купих го от аргос и там ми дадоха 1 година която изтече,
Понеже имаше (и все още има) други проблеми мислех да го пратя преди да изтече гаранцията, но трябваше да търся алтернативен компютър за период от около 3 месеца докъти тече ремонта и не го пратих, така че вече не мога и да го пратя за диагностика в рамките на гаранцията и оставам сама да се боря с проблема. 
Но им се обадих на MEDION.... Казсаха ми че можело батерията да се скапе и по този начин, ако клетките които са на входа издадът бахажа те блокират достъпа до останалите клетки и батерията умира... но ми се струва неоснователно това твърдение...
Клетките последователно или параллно са свързани?
Аз си мисля, че паралелно... иначе всяка батерия може да умре във всеки момент, даже е много вероятно, защото клетките на входа са най-експлоатирани и трафика през тях е най-голям те в някакъв момент умират преди останалите които не са на входа. Според мен не трябва да има вход и изход, а всики клетки да са равнопоставени, .... но не съм специалист - не знам.
Мислех си да опитам да заредя батерията извън компютъра и по този начин да, докажа че тя може или не да се зарежда.

Но как? 
Някой правил ли е нещо подобно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Здравейте!
      Днес за първи път получих следното съобщение относно активиране на защитата на литиево-полимерната батерия на моя телефон. Стори ми се странно, защото се активира при сравнително висока температура (11-12 градуса) по време на зареждане. 

Реших да прочета някой ред относно батерията на устройството и намерих следната информация: 

Та искам да попитам, тази защита нормално ли е да се активира при толкова висока температура? В крайна сметка 11 градуса не са нищо, на фона на условията, в които би трябвало да функционират тези устройства в далеч по-студени части на света. Ползвал съм други устройства на далеч по-ниски температури от тази, без абсолютно никакви проблеми, та ми с стори странно активирането на този вид защита. Възможно ли е да се е активирала поради софтуерен или хардуерен проблем, или е напълно нормално? 
    • от Seyfula ALiev
      Здравейте имам лаптопа Acer aspire 5742g ии вс работеше 6 освен,че прегряваше.Онзи ден като го включвай екрана беше тъмен, а той си работеше ии извадих батерията и я сложих пак и се орпави, и вчера докато работеше показа на дисплея, че има някаква грешква в дисплея и заби и изгасна и повече не светна дисплея.Пробвах го и на друг монитор, но не показва нищо
    • от Сервиз За Компютри
      Сервиз За Компютри Пловдив, лаптопи, таблети и други IT услуги
      Ремонт и покупко-шродажба на компютри, лаптопи, таблети, смартфони, офис техника - Пловдив
      Компютърни услуги, копирни услуги, уеб дизайн web design, изработкан а сайтове, рекламни материали, маркетинг и реклама в интернет. Видеонаблюдение, системи за досъп с чип, карта за входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Офис: ул. Златю Бояджиев 27 - срещу Панаира
      Имейл: office@callpchelp.eu
      http://pcservizplovdiv.ml

http://kompiutriplovdiv.ml/
      http://plovdivpc.ml
      http://web.prodavalnik.top/kopiutarenservizplovdiv/
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: компютърен сервиз пловдив, сервиз за компютри пловдив, сервиз за компютри, компютърни услуги пловдив, компютърни услуги, компютри, лаптопи, таблети, продажба, офис техника, принтери, уеб дизайн, хостинг, домейни, оналйн магазини, камери, системи за сигурност, видеонаблюдение, сервиз за компютри пловдив, сервиз за компютри пловдив
    • от pcservizpld
      Ninite е програма с която можете от техния сайт да изберете набор от много програми, сайта генерира инсталатор, който се сваля и той се грижи за инсталацията и ъпдейтването на пакета от програми който сте избрали.
      Сайт: ''ЦЪК''

• от pcservizpld
      Събираме, стари работещи или леко повредени или компютри, лаптопи, таблети, телефони, принтери, дискове, клавиатури, мишки, монитори, колонки, камери, USB устройства, телевизори и приемници за цифрова телевизия. Те ще бъдат реставрирани и подарявани на домове, училища и нуждаещи се семейства, които нямат средства да закупят. Изпращането по куриер ще бъде за сметка на тези които ни ги изпращат или лично предаване.
      Ако попаднат при нас  по-скъпи истройства, ще бъдат продавани, като средствата от тях ще бъдат изпращани на бедни, нуждаещи се от лекарска помощ или специални лекарства.
      Ще публикуваме снимки и клипове в нашата фейсбук страница и уебсайт, на всяко извършено дарение. При изпращане на пари към банкови дарителски сметки, ще приложим снимано копие на банковия ордер за извършения превод.
      Надяваме се да намерим много благородни хора! Благодарим! Благодарят ви и бъдещите усмихнати лица!
      С позволение на администратоите, мога да публикувам линк, към публикацията в сайта ни. Ще се радваме на разпространение и помощ.
      Това не е реклама идеята е обмисляна доста преди това с което започнахме да се занимаваме в IT сверата. Резултатите ще са налице и ще бъдат показани, както дарителите, така  и свършените дела.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.