Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте аз съм момче на 13 години и не ям хляб.

Добре ли е да ям хляб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Aleks21 написа:

Добре ли е да ям хляб?

Въпреки че в България се яде хляб сутрин обед и вечер, въобще не е задължително да се консумира.
Ако не го ядеш за да не надебелеш, тогава си яж хляб и спри другите калорични храни, без да се ограничаваш от към животински белтъчити. Значи пилешко месце, кашкавал, риба, белтък от яйца си ядеш пак. Но хляба например само сутрин, както правим тук в Белгия. Разни кока коли и лимонади са пълни със захар.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дядо ти предимно хляб е ял. И не е зобал хапове със шепите. А, и вино, и ракия. 

преди 2 минути, Белгиеца написа:

Разни кока коли и лимонади са пълни със захар

Тук и захар няма. Само разни Е - подсладители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aleks21 написа:

Добре ли е да ям хляб?

Дам, чудесно е да ядеш хляб. И не само на 13, и на 30 като станеш пак е добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да ядеш, и да не ядеш, все е еднакво (не)добре - освен, ако не страдаш от някакво конкретно заболяване, което да изисква определена диета. Но, ако си здрав и всичко ти е ок - както си избереш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хлябът има 265 калории за 100 грама. Нормално на човек му трябват над 2000 калории.
Ако не се тъпчеш с вафли и кола, не виждам проблем да ядеш хляб.
За сравнение 100 грама картофи са 70 калории.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е добре да не се яде хляб.Макар, че в България по традиция се яде много хляб.Всички тестени изделия това така се лепи по стомаха,после няма махане.Една от основните причини да имате шкембенце.Аз тука бях спрял да ям хляб за около 6-7 години и се чуствах много по енергичен.Като негов заместил ползвах ориз или картофи.И в един момент като се прибрах за бг,много странно ме гледаха сервиьорите по ресторантите,когато си поръчам нещо и не споменавах хляб.И винаги ми задаваха въпроса: ,,А хляб?,, :) Или като седнем с роднините на масата и те с учудване питаха: ,,Абе ти защо не ядеш хляб?,,:) И след две седмици престой пак ми се наложи да проям хляб,просто трябваше да се ре-интегрирам:)

Редактирано от franchesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При това изобилие на различни видове хляб е хубаво да се подбере някакъв пълнозърнест, защото първо ще ти прочисти червата и второ ще ти алкализира  кръвта, което е необходимо за доброто здраве. Всички, които приемат само протеини/хлябът е въглехидрати/ имат проблеми с червата/запек/ и в последствие хемироиди .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bigiadri написа:

При това изобилие на различни видове хляб е хубаво да се подбере някакъв пълнозърнест, защото първо ще ти прочисти червата и второ ще ти алкализира  кръвта, което е необходимо за доброто здраве. Всички, които приемат само протеини/хлябът е въглехидрати/ имат проблеми с червата/запек/ и в последствие хемироиди .

Стига ства прочистване ве. Тва се прави като станеш на 60, а авторчето е на 13. Редно е да яде хляб- мнооого хляб има да яде. Къвто му е вкусен. Пийс бро.:help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Unnamed_ написа:

Стига ства прочистване ве. Тва се прави като станеш на 60, а авторчето е на 13. Редно е да яде хляб- мнооого хляб има да яде. Къвто му е вкусен. Пийс бро.:help:

Няма спор! Човек обаче трябва да си гледа здравето постоянно, без значение на колко е!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.01.2018 г. в 15:50, Aleks21 написа:

Добре ли е да ям хляб?

Защо питаш нас дали си добре? Ако се чувстваш добре, значи е добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че най-силният българин и многократен световен рекордьор - Стоян Тодорчев - не яде хляб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-силният българин се казва Пешо и не е никакъв световен рекордьор, щото е световно неизвестен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всеки,който е ял хляб без значение дали нарязан,ръчен,бял,черен всички са измрели!

тия,които са избягвали да ядат хляб и те лежат до тях!какъв е извода?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.