Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Дойде време да ъпгрейдна компютъра със ссд. Разгледах няколко теми и видях, че доста препоръчвате този: http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-SSD-275GB-MX300/

Ето сегашната ми конфигурация: 

дъно: Asrock H81M-VG4

проц: i5-4460

рам: 2x4GB 1600mhz

видео: Sapphire Nitro R9 380 

захранване: Deepcool DA500-M

кутия: CM N200

диск: 1TB WD

Добър избор ли е това ссд. Мисля на него да кача уиндоуса, LoL и BF1 - причината да сложа там игрите е че Батълфилда сече дори на минимални настройки и си мисля че е от харда, понеже се набутах и са ми продали някаква рефърбишд версия, зелен WD, дето уж го взех за нов, а пък има 35 000 работени часа и не искат да ми го сменят, мой си бил проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Razor-Blade написа:

не искат да ми го сменят, мой си бил проблема.

Пусни си жалба в КЗП.
Коя е тая фирма, за да я заобикаляме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vali в град Добрич. Те ако ми бяха казали че е такъв диска, естествено, че нямаше да го взема, в олх ще намеря на по-малко часове за 2 пъти по-малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърни се към кораба-майка в Търново и опиши точно ситуацията:
https://www.vali.bg/bg/contacts

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опитам, а иначе съм решил да си взема ссд, отдавна му се каня. Какво би предложил ти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MX500 производителя му дава 5 години но откривам само по-големия брат.

Иначе този производителя му дава 6 години гаранция - http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SX950-240G-SATA3-XPG/

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е от Никем, ако в друг сайт има други опции може да пращате.

Какво е мнението ви за това ссд: https://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-samsung-850-evo-2-5-250gb-sata-iii-mz-75e250b-eu/pd/DCJ9BMBBM/

Редактирано от Razor-Blade (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Razor-Blade написа:

Само добри неща за това SSD мога да кажа. Аз съм с такова и работи на 6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Razor-Blade написа:

Гледам доста ги хвалят ссд-тата на Самсунг

И с право, защото са най-добрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

850 EVO - TLC - 5 Years or 75TB.

MX500 - TLC - 5 Years or 100TB.

SX950 - MLC - 6 Years or 200TB.

п.с. Най-добрите в маркетинга...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между TLC и MLC?  Също така гледам, че имат някакъв софтуер за прехвърляне на ОС от стария диск, какъв е твоят съвет, да инсталирам наново уиндоус или да го прехвърля с тази програмка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Razor-Blade написа:

Vali в град Добрич. Те ако ми бяха казали че е такъв диска, естествено, че нямаше да го взема, в олх ще намеря на по-малко часове за 2 пъти по-малко пари.

Пак това Вали аз миналата година като ходих да зареждам касетата на принтера ме набутаха с някакво фалшиво и си исках парите обратно

Пускай жалба до КЗП  да не ти пука тия отворковци да не се правят на интересни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, adersa написа:

Пак това Вали

Вали, ама Добрич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да

Тъй отивам аз в валито в Добрич да ми заредят касетата на принтера пускам я в принтера печетам 10 листа нищо не си личи водя я на другият ден при тях и се правят на изненадани от принтера било :Д

Купих нова касета за 30 лв и почна както трябва да печата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Razor-Blade написа:

А каква е разликата между TLC и MLC?  Също така гледам, че имат някакъв софтуер за прехвърляне на ОС от стария диск, какъв е твоят съвет, да инсталирам наново уиндоус или да го прехвърля с тази програмка?

Относно софтуера - по-добре е да инсталираш начисто. Особено ако качваш и махаш разни програми с времето. Аз предпочетох да си прехвърля готовата инсталация понеже вече не ми се занимава да правя куп настройки на ОС и другите програми. Само че програмата, която предлагаха по подразбиране е с ограничена функционалност и не ми свърши работа, понеже стария диск беше 1 терабайт, а новия - 120 гигабайта. Ако решиш и ти да прехвърляш - препоръчвам програмата Aomei Partition Assistant.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google не знаеш ли как се ползва? Даже от този форум на първо търсене излезе темата:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, но все пак благодаря, г/д това ми трябваше, обобщено с 2-3 реда, а не 5 страници платени статии. Някой знае ли Никем работят ли с Еконт или само със Спиди, че еконт ми е на 2мин. от вкъщи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.