Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Използвам процесор Amd A4-6300 с Windows 8.1. На скоро забелязах че не ми отчита 1 ядро, пробвах както обикновенно и винаги се е получавало (на снимката е показано). Но като ресна компа (както е задълвжително), пак ми връща опцията на едно ядро. Съветваха ме че може да е "паркиранио" но не е. Приемам всякакви съвети, не съм "разбирач".

PROBLEM.png

Редактирано от Недко Харизанов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо го правиш това - ръчно да му задаваш колко ядра да ползва? Ако я махнеш тази отметка не работи ли нормално с двете ядра? Махни я и дай снимка от task manager/cpu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам, както казах не разбирам много водя се от съвети. Човката както и да я оставя, се връща на обичайната си позиция след рестарт.

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално ти го дава - логически процесори долу дето пише ти ги дава 2. Ако искаш Task manager да ти показва отделно, избери това, както съм ти показал на картинката - десен бутон - "Change graph to" - "Logical processors".

cpu.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма проблем, и само ви занимавам с глупости. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че всичко е както трябва. Просто на тези процесори са 1 двойка двуядрен процесор с общ кеш, AMD така ги правеха преди Ryzen (там не съм гледал как е) и дори 8 ядрените им се водят 4 двойки с общ кеш и затова windows ги разпознава като 2х2 - 1 физически/2 логически. Ако бъркам нещо, някой може да ме поправи.

Та оправи ли се Task manager-а с тази опция, както ти казах? Друг вариант е да видиш Device manager колко процесора ти дава инсталирани в Processors.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.