Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Буквално нямам думи какво чета.:no-no:Така наречените "феминистки" вместо да се борят за равно заплащане на мъжете и жените, да се борят жените да бъдат приети на работа във ВВС и ВМФ, да се борят срещу женското обрязване в Африка и Близкия изток, те са се заели да махат стихотворенията за майките в учебниците, да променят класическите приказки в съвременен вариант (което си е буквално нарушение на авторското право), борят се за правата на хилядата пола и правата на хората със сексуални и психични извращения, на престъпниците, реват, че жените не са работа, вместо да си гледат децата и че бащите не били равностойни партньори, щото, моля ви се, мъжете не можели да кърмят!  :no-no:
Кога светът се чална така? Откога флирта и погледите станаха изнасилване? Откога се набляга на буквалната равностойност?

И аз съм феминистка, но не съм по крайностите. На мнение съм, че жените и мъжете трябва да получават еднакво заплащане на труда, че жените също могат да бъдат добри  смели войници, да служат във ВВС и ВМФ. През Втората световна жените са се доказали като не по - малко смели, сръчни, самоотвержени.  Също така смятам, че при днешните технологии, жените също могат да работят в мини, в АЕЦ, ТЕЦ, ВЕЦ, ПАВЕЦ, че жените също могат да бъдат таксиметрови шофьори (в България не съм виждала жени таксиметрови шофьори).

Преди 10 години гледах един австралийски сериал - ":Морски патрул". и се размечтах и при нас да приемат жени на служба във ВМФ.  А сега гледам едни поредици по един криминален канал - "Бягство от полигамията" и "Лия Ремини : Сциентологията и след това". Останах потресена от историите. За съжаление, в наши дни има жени, които все още са подтискани, главно в Близкия изток и САЩ. Но не се обелва нито дума за това!    Нито за това, че в САЩ жените са жертва на ужасни секти, нито за това, че в Близкия изток жените живеят необразовани, прости, с нахлузени бурки и без права. Е, "религиозни права"  и "културни особености" били това!  Значи тези крайности може, но жените да са жени и мъжете да са мъже в Източна Европа не може!  Откъде - накъде? Ще ми махали стихотворенията за майките.................  Тия изкукуригали са за психиатрията. Война поведоха срещу мъжете,  само защото се чувстват зле, че не са мъже самите те!  Някой трябва да ни спаси от сбърканите кукувици, иначе тези ще объркат и децата ни, приеме ли се новата конвенция. Искате ли да четете на децата си хомосексуални приказки и да слушате тригодишните ви деца да ви се хвалят, че са научили какво е хомосексуална любов и колко хубава е тя? :no-no:

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Anne написа:

Кога светът се чална така?

....че жените също могат да бъдат таксиметрови шофьори (в България не съм виждала жени таксиметрови шофьори).

Когато се заговори повече и им дадоха права на "третия пол". Тогава се чална светът. Преди се криеха. Сега се гордеят с това.

Преди в България какво беше....? "Колега помниш ли на стената любим портрет" И така нататък. По-големите се сещат следващите редове на песента.

Има жени таксиметрови шофъори. Берковица е малък град и може и да няма, но в Бургас има.

А за другите професии никой не ограничава жените. просто няма много желаещи за войници, пилоти самоубийци в изтребители и минъори.

Всички търсят офиса, компютъра, климатика и така цял ден. После искат еднакви пари с някои дето цял ден е навън и остава без крака и ръце вечерта след работа. Не се отнася само към жените. Вече и мъжете търсят това.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на жената мястото е до печката .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Yvan Sergeev написа:

Надявам се, че се шегувате(макар и доста неуместно), иначе излиза, че Вашето място е в Близкия изток или Африка... :(

Аз също не съм по крайностите. Но и не смятам, че една несправедливост може да се оправдае с друга - например че в Третия свят бият негрите/жените.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво му е на  близкия изток

хората там си подмиват гъза

а в поголямата част на европа уакани си ходят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anne написа:

Буквално нямам думи какво чета.:no-no:Така наречените "феминистки" вместо да се борят за равно заплащане на мъжете и жените, да се борят жените да бъдат приети на работа във ВВС и ВМФ, да се борят срещу женското обрязване в Африка и Близкия изток, те са се заели да махат стихотворенията за майките в учебниците, да променят класическите приказки в съвременен вариант (което си е буквално нарушение на авторското право), борят се за правата на хилядата пола и правата на хората със сексуални и психични извращения, на престъпниците, реват, че жените не са работа, вместо да си гледат децата и че бащите не били равностойни партньори, щото, моля ви се, мъжете не можели да кърмят!  :no-no:
Кога светът се чална така? Откога флирта и погледите станаха изнасилване? Откога се набляга на буквалната равностойност?

И аз съм феминистка, но не съм по крайностите. На мнение съм, че жените и мъжете трябва да получават еднакво заплащане на труда, че жените също могат да бъдат добри  смели войници, да служат във ВВС и ВМФ. През Втората световна жените са се доказали като не по - малко смели, сръчни, самоотвержени.  Също така смятам, че при днешните технологии, жените също могат да работят в мини, в АЕЦ, ТЕЦ, ВЕЦ, ПАВЕЦ, че жените също могат да бъдат таксиметрови шофьори (в България не съм виждала жени таксиметрови шофьори).

Преди 10 години гледах един австралийски сериал - ":Морски патрул". и се размечтах и при нас да приемат жени на служба във ВМФ.  А сега гледам едни поредици по един криминален канал - "Бягство от полигамията" и "Лия Ремини : Сциентологията и след това". Останах потресена от историите. За съжаление, в наши дни има жени, които все още са подтискани, главно в Близкия изток и САЩ. Но не се обелва нито дума за това!    Нито за това, че в САЩ жените са жертва на ужасни секти, нито за това, че в Близкия изток жените живеят необразовани, прости, с нахлузени бурки и без права. Е, "религиозни права"  и "културни особености" били това!  Значи тези крайности може, но жените да са жени и мъжете да са мъже в Източна Европа не може!  Откъде - накъде? Ще ми махали стихотворенията за майките.................  Тия изкукуригали са за психиатрията. Война поведоха срещу мъжете,  само защото се чувстват зле, че не са мъже самите те!  Някой трябва да ни спаси от сбърканите кукувици, иначе тези ще объркат и децата ни, приеме ли се новата конвенция. Искате ли да четете на децата си хомосексуални приказки и да слушате тригодишните ви деца да ви се хвалят, че са научили какво е хомосексуална любов и колко хубава е тя? :no-no:

Донякъде съв съгласен с това мнение, но мисля че тези които скачат срещу прословутата Конвенция или са били подведени(най-малкото от грешен превод и свободни интерпретации), или умишлено изкривяват съдържанието за своя собствена полза.

преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

какво му е на  близкия изток

хората там си подмиват гъза

а в поголямата част на европа уакани си ходят.

Вие в Перник не сте ли открили вече тоалетната хартия? Още ли се бършете с листа? :) Предлагам тогава да си внесете малко сирийци да ви оправят хигиената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти се подиграваш на сирийците ама те бяха на нивото на българския гражданин а в някои отношения и по добре

но се поддадоха на алчност и  на  по глупавите им се  стори 600 лв минимално заплащане малко и почнаха арабски пролети и тнт та останаха без нищо

когато в българия минималната заплата беше 300 лв....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

ти се подиграваш на сирийците ама те бяха на нивото на българския гражданин а в някои отношения и по добре

но се поддадоха на алчност и  на  по глупавите им се  стори 600 лв минимално заплащане малко и почнаха арабски пролети и тнт та останаха без нищо

Впечатляващи познания батюха. Това без майтап.

От времето на комунизма има много сирийци в България.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе какви жени, какви пет лева ви гонят. Те сега се борят за правата на третия пол , за хомо бракове и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Anne написа:

в България не съм виждала жени таксиметрови шофьори

В Русе познавам три. Познавам и жени автоинструктори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Yvan Sergeev написа:

Един човек с нормална мисъл! Браво!

преди 7 часа, sten90 написа:

...

Вие в Перник не сте ли открили вече тоалетната хартия? Още ли се бършете с листа? :) Предлагам тогава да си внесете малко сирийци да ви оправят хигиената.

Измиването с течаща вода е къде - къде по-хигиенично от бърсането с хартия! Ако беше обратното, щяхме да си бършем ръцете с тоалетна хартия преди ядене, а не да се мием с течаща вода и сапун!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Anne написа:

Война поведоха срещу мъжете,  само защото се чувстват зле, че не са мъже самите те!  Някой трябва да ни спаси от сбърканите кукувици, иначе тези ще объркат и децата ни, приеме ли се новата конвенция. Искате ли да четете на децата си хомосексуални приказки и да слушате тригодишните ви деца да ви се хвалят, че са научили какво е хомосексуална любов и колко хубава е тя?

Тая война, Анне, се води от много време и феминистките (и обратните) са само инструмент. Истинската цел е мъжете вече да не са мъже, защото, признавате ли го или не, в тях е силата... Иначе все жени щяха да са воини и революционери. Никой не говори за ДИСКРИМИНАЦИЯТА ПРОТИВ МЪЖА в днешно време, но вече са създадени, създават се и работят механизми той да бъде рекетиран, мачкан, грабен и обезнаследяван, както жената си пожелае. Затова и много мъже не се и женят.

Нека жените не бъдат глупави и да се съюзят с мъжете си, а не да се обръщат против тях, защото когато мъжът е онеправдан и отслабен, същото става и с жената, и с децата. Не може да искаш "права" и "свобода" и същевременно да рушиш с охота всичките хилядолетни норми на поведение. И после се озоваваме в един "прекрасен нов свят", където всичко е разрешено и никой не знае кой е и откъде е.

Ако тази конвенция бъде приета и още повече, ако народът ни я приеме, то това може да е последния пирон в ковчега на народа ни, не казвам държавата, която тъй или иначе не е наша.

преди 13 часа, Anne написа:

те са се заели да махат стихотворенията за майките в учебниците, да променят класическите приказки в съвременен вариант (което си е буквално нарушение на авторското право), борят се за правата на хилядата пола и правата на хората със сексуални и психични извращения, на престъпниците, реват, че жените не са работа, вместо да си гледат децата и че бащите не били равностойни партньори, щото, моля ви се, мъжете не можели да кърмят! 

Жените не могат да бъдат мъже и мъжете не могат да бъдат жени, а и няма нужда. Нямаме еднаквост, а уникалност, която е природно обособена и не трябва да се презира или въздига едното за сметка на другото. Никой не си е избрал пола. А ако някой мъж иска да кърми, то такъв наистина си няма хал хабер какво е да си мъж, и не заслужава да бъде считан за такъв. Просто има неща, които са противоестествени... затова и не се натискат феминистките да става миньори, и никога не протестират, че жените-миньори са твърде малко.

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идолите на джендъра и лукавството на постантропологията

Цитат

Основният принцип, върху който се изгражда теорията на джендъра е дихотомията между природа и култура, в постулирането на пълната независимост на културата от природата. Според тази теория човекът се ражда „полово неутрален” и само „въплъщаването“ му в определено тяло, в определена обществена и културна среда детерминира неговата полова идентичност. Той обаче трябва да бъде свободен от всички тези природни и телесни „детерминанти” и има правото сам да конструира своята полова идентичност, има правото сам да изгради всички свои джендърни функции и характеристики, роли и идентичности. Така мистичното понятие за “джендър” – за разлика от природния пол, който Джудит Бътлър нарича „фантазма”, е израз на постмодерното криптоплатоническо вдъхновение за създаването на освободен от природата и телесността човек. Идеята за независимата от природата джендърна идентичност води до пълното преформатиране на човека, до пълното му премоделиране.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Anne написа:

...че жените също могат да бъдат таксиметрови шофьори (в България не съм виждала жени таксиметрови шофьори).

В София има жени таксиметрови шофьори.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мойра написа:

Ужас ! Как може ! Ето затова всички на бойкот и протест срещу тази конвенция, която , о ожас, защитава правата им на равноправие  в професиите, право на работа ,и т.н.

Я да си седят в кухнята където им е мястото ! Нали така, Мойра ? :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Мойра написа:

Возила ме е жена-таксиметров шофьор в Казанлък и друга в Симеоновград до Ивайловград:) 

П.П. И още една в Кърджали (основната ѝ работа беше мед. сестра):)

Редактирано от karadzha (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

Ужас ! Как може ! Ето затова всички на бойкот и протест срещу тази конвенция, която , о ожас, защитава правата им на равноправие  в професиите, право на работа ,и т.н.

Ех, Мирко Миркоооо...

Май ти е бшло доста скучно, за да се включиш и в тази тема.

Нужно ли е да ти обяснявам, че една разведена жена с деца или самотна майка не може да издържа децата си със заплата, която би получавала навсякъде другаде (изключение правят мутреси, банкерки е пр.)?

Някои от тези жени прекарват зад волана по 16 часа в денонощието, търпейки гнусното поведение на разни простаци.

Да не мислиш, че тези жени не биха желали да работят зад бюро, на някое приятно и топло местенце, получавайки заплата, която да покрива разходите им?

Нуждата принуждава много жени да работят тежка работа, а не това, че се чувстват мъже.

Да не говорим, че някои жени с тежки професии издържат освен децата и мързеливите си съпрузи.

преди 8 минути, karadzha написа:

Возила ме е жена-таксиметров шофьор в Казанлък и друга в Симеоновград до Ивайловград:) 

П.П. И още една в Кърджали (основната ѝ работа беше мед. сестра):)

Да, някои жени, които получават ниски заплати са принудени да работят и друго, за да свързват двата края.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, miro20 написа:

Ха-ха!

Това заради бройката публикации в сайта ли го написа?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Мойра написа:

Ех, Мирко Миркоооо...

Май ти е бшло доста скучно, за да се включиш и в тази тема.

Нужно ли е да ти обяснявам, че една разведена жена с деца или самотна майка не може да издържа децата си със заплата, която би получавала навсякъде другаде (изключение правят мутреси, банкерки е пр.)?

Някои от тези жени прекарват зад волана по 16 часа в денонощието, търпейки гнусното поведение на разни простаци.

Да не мислиш, че тези жени не биха желали да работят зад бюро, на някое приятно и топло местенце, получавайки заплата, която да покрива разходите им?

Нуждата принуждава много жени да работят тежка работа, а не това, че се чувстват мъже.

Да не говорим, че някои жени с тежки професии издържат освен децата и мързеливите си съпрузи.

Да, някои жени, които получават ниски заплати са принудени да работят и друго, за да свързват двата края.

Ех Мойра Мойрааа...  нуждата и трудното положение е едно, и не е само  при  описаните  примери, но  ти още ли не осъзна че истанбулската конвенция е ИМЕННО за защита на такива /и други/ жени ?.

Ама се скъсвате да плюете.

Цитат

Кой говори въобще пък "дали се чувстват мъже" ?? Ехооо .. толкова  си се нагълтала с фейковете и пропагандата за конвенцията  и третия пол, че дори не се усещаш какви глупости пишеш :)

преди 2 минути, dedidi написа:

Ха-ха!

Това заради бройката публикации в сайта ли го написа?

Не. Показвам как си противоречи.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига писа глупости, Миро! :mad:

Ти ако одобряваш тази конвенция, повечето не я одобряват, в това число и аз.

Повече няма да отговарям на постовете ти.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

миро одобрява !

тя защива  всички джендери  включетелно и неговото джендер :D 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Yvan Sergeev написа:

миро одобрява !

тя защива  всички джендери  включетелно и неговото джендер :D 

Всеки има право на избор, но няма право да налага избора си на другите.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, miro20 написа:

истанбулската конвенция е ИМЕННО за защита на такива /и други/ жени ?.

т.е. жените да не стават таксиметрови шофьори ли? Това е противопоказно според конвенцията или що? От какво точно ще защитава жената работеща с такси?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Мойра написа:

Всеки има право на избор, но няма право да налага избора си на другите.

В грешка си!!! Всеки, без мъжете и жените!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, sound написа:

т.е. жените да не стават таксиметрови шофьори ли? Това е противопоказно според конвенцията или що? От какво точно ще защитава жената работеща с такси?

Пак не позна. От неравноправието и експлоатацията. Да има възможност да се оплаче от евентуална дискриминация и т.н. и т.н.

преди 1 час, Мойра написа:

Стига писа глупости, Миро! :mad:

Ти ако одобряваш тази конвенция, повечето не я одобряват, в това число и аз.

Повече няма да отговарям на постовете ти.

Оппааа.. Хванах те че не знаеш дори за какво е конвенцията, хванах те че се възмущаваш  за неща които ЗАЩИТАВА конвенцията, няма какво да отговориш и пак мина на общи приказки с "одобрявам и не одобрявам".

Прочети конвенцията за какво е, и пак заповядай.

Вас само  върховенство и налагане на джинджъри и третополови са ви в главата. Което въобще го няма в конвенцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.