Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да спра автоматичните ъпдейти на Win 10

Препоръчан отговор

Ъпдейтите, че са важни са важни, но да ми ги инсталира когато си реши, а не мерси. Нищо различно от това потребителя (администратор) да избира дали/кога/кои ъпдейти да се инсталират и тази функционалност да е достъпна от UI, не е решение. Ако искаха от MS малко по-висок секюрити левъл, трябваше да измислят нещо далеч по-умно и работещо решение, но за доста неща са с абсолютна сбъркана логика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на ‎21‎.‎1‎.‎2018‎ г. в 11:46, DarkEdge написа:

Или съвсем без инструменти - в cmd с админски права:

net stop wuauserv &net stop bits &net stop dosvc
sc config wuauserv start= disabled &sc config bits start= disabled &sc config dosvc start= disabled

Как е обратната стъпка за включване на ъпдейтите?

Между командите трябва ли да има пауза? Примерно ако правим батч файл?

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Mlechko написа:

Би трябвало да е същото, само че заместваш disabled с enabled и stop със start.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уау ! При мене от вчера пък почна един така гаден екран, показващ процеса на изтегляне на най-новата актуализация за Windows... и това при изтрита услуга за актуализации ! ...

"Хванах му цаката"  и на него разбира се... въпросният процес е C:\Windows10Upgrade\Windows10UpgraderApp.exe , та и него го трих даже два пъти, което не помогна разбира се, и затова пък една малка програмчица със собствена услуга в Windows, наречена ProcessBlocker ми помогна:

Това излезе когато процеса се "самосъздаде" наново и се опита да се изпълни:

Spoiler

JbT58Jv.jpg

А това излиза когато ръчно се опитам да го пусна: 

XG0ObLI.jpg

:D :emoji_symbols-96:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, rado84 написа:

Би трябвало да е същото, само че заместваш disabled с enabled и stop със start.

преди 10 часа, StefanG написа:

Както и да размени местата на редовете. Втория ред да стане - net start wuaserv ..... и на всякъде къде е stop да стане start

Има нещо съмнително щом @DarkEdge не съумява да отговори. Вероятно тези процеси на спиране/пускане не са добре проучени или достатъчно таферни.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, [email protected] написа:

Уау ! При мене от вчера пък почна един така гаден екран, показващ процеса на изтегляне на най-новата актуализация за Windows... и това при изтрита услуга за актуализации ! ...

"Хванах му цаката"  и на него разбира се... въпросният процес е C:\Windows10Upgrade\Windows10UpgraderApp.exe , та и него го трих даже два пъти, което не помогна разбира се, и затова пък една малка програмчица със собствена услуга в Windows, наречена ProcessBlocker ми помогна:

Това излезе когато процеса се "самосъздаде" наново и се опита да се изпълни:

Пробвай да добавиш тоя процес в правилата за блокиране на защитната стена и кажи дали е свършило работа. По-бруталният вариант е да си инсталираш TinyWall и да пускаш навън само това, което искаш, но е доста играчка, докато настроиш всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Mlechko написа:

Между командите трябва ли да има пауза? Примерно ако правим батч файл?

Цитат
sc config wuauserv start= auto &sc config bits start= auto &sc config dosvc start= auto
net start dosvc &net start bits &net start wuauserv
rem wuauclt /detectnow веднага стартира прооверка за актуализации
wuauclt /detectnow

Не, няма пауза.

преди 57 минути, Mlechko написа:

Има нещо съмнително щом @DarkEdge не съумява да отговори. Вероятно тези процеси на спиране/пускане не са добре проучени или достатъчно таферни.

Пропуснал съм питането - сори.

преди 8 часа, [email protected] написа:

"Хванах му цаката"  и на него разбира се... въпросният процес е C:\Windows10Upgrade\Windows10UpgraderApp.exe

Това под стара версия на Windows 10 ли става (примерно 10240)?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какви са страховете от обновяване на ОС? Искаш сирене на дупки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм в другата тема - голямата ... първо, не искам да тегли когато си поиска и най-вече да се рестартира когато си поиска и да ги инсталира когато си поиска...

Второ - не ти дават възможност да инсталираш само Security ъпдейтите, а трябва за целта да обновиш до най-новата версия ... която пък съдържа промени в GUI -то , които категорично не искам.

Още един аргумент:

Да речем например че едно дете играе на машина с Windows 10. Системата започва да се обновява, рестартира се и почва да инсталира... до тук добре (да приемем), но детето е крайно сърдито - не може да си играе игрицата ... почва да натиска какво ли не, евентуално и бутона за захранването, не съм сигурен дали ще трябва да го задържи или само да го натисне, за да предизвика "критичен срив", но факт е че риска от съсипване на системата е реален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом искаш селективно инсталиране ползвай или инструмента на М$ за забраняване на специфични ъпдейти или Windows Update Minitool - с него можеш с два клика да конфигурираш и поведението на Windows Update.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...

Темата е стара, но да попитам и аз, че ми писна от тия Микромеки да си правят каквото си поискат. Проблема е, че ползвам програми на Адоб, които рендват понякога и цяла седмица един проект (в зависимост от големината). Ама тия Микромеки с техните напъни да ти набутат актуализациите когато са сметнали, че компютър не се ползва или в определено от тях време ми съсипа няколко проекта вече, които ми писна да почвам от начало и тия Микромеки пак да съсъпят с актуализациите си. Спрял съм ги и от двете места, тоест от services.msc и от gpedit.msc са на Disabled, но пак се инсталират. Как да ги спра перманентно за да не ми прекъсват работата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, bmvtooo написа:

Ама тия Микромеки с техните напъни да ти набутат актуализациите когато са сметнали, че компютър не се ползва или в определено от тях време ми съсипа няколко проекта вече,.... Спрял съм ги и от двете места, тоест от services.msc и от gpedit.msc са на Disabled, но пак се инсталират. Как да ги спра перманентно за да не ми прекъсват работата?

Зависи кое издание използваш! За последното Redstone 5 не ти трябва нищо. Влизаш си в настройката и му спираш манипулациите за максимум 30 дни. Никой няма да се сети за теб, че си жив през този един месец! За останалите издания се пуска един батч скрипт и всичко спи като покойник в катакомба. Ако вече си го предразположил да правите ъпгрейд или ъпдейт, хубаво е да ги направиш или изтриеш кеша и тогава да спреш! :) Иначе ще бъде роден карък. Имай предвид, че от скрипта няма да можеш да използваш Microsoft Store!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

windows 10 има много проблеми с тези тъпи подобрения не е трябвало да ги създават тези тъпи подобрения но вече нямам такъв проблем преинсталирайте си го и е готово                spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз знам как да спрете автоматичните ъпдейти и ще ви кажа 

Спиране на Windows Update

ще ви кажа стъпките по долу                                                                                                                                                                                                                                        
1. Избирате Старт Менюто.
2. В полето за писане въведете надписа services.
3. В новият прозорец намерете Windows Update.
4. След като сте го открили, изберете с десен клавиш на мишката върху услугата.
5. В менюто изберете Properties. Новият прозорец изписва за текущото състояние на обслужващата услуга.
6. Променете, с помощта на падащото меню до Startup, от Manual (Trigger Start) на Disabled.
7. Рестартирайте Windows и готово. и сте си спрели ъпдейтите 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, danon danon 2 написа:

аз знам как да спрете автоматичните ъпдейти и ще ви кажа 

А аз знам, че с такива настройки утре систематта пак ще си е пуснала актуализациите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване