Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте настолния ми компютър който е lga 775 взе да ми става досаден и се чудя дали да не сглобя един на lga 1155,какво мислите удачен ли е варианта при ограничен бюджет компютъра ще се използва за  филми,интернет,ms office

имам кутия и захранване ново 500w уж хубаво,хард дискове  sata 2

мисля да купя следните части

да купя ново дъно до 150лв с място за 4 плочки рам и слот sata 2 като това  Asrock B75 PRO3-M  или препоръчайте някое по-добро

процесор втора употреба i5 2500k или подобен до 100лв

рам 2x4 gb втора употреба първоначално 70-80лв

боксов охладител обикновен интелски 15-20лв нужен ли е по-специален охладител ?

ssd нов 100-150лв

ще се радвам да прочета вашите мнения

Редактирано от georgiev i (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нови части и пълна гаранция:

Процесор Intel Pentium G4600 (3.6GHz) - 134.00лв

Дънна платка ASRock H110M-DGS R3.0 - 94.00лв

Памет 8GB DDR4 2400 Crucial - 174.00лв  или 4GB DDR4 2400 GeIL Pristine - 89.00лв

120GB SSD ADATA Ultimate SU650 - 95.00лв

Цени и наличности от https://ardes.bg/

Щом имаш дискове, SSD-то можеш да го вземеш и по-натам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз лично смятам, че нови части ще е по-добре.

Ето едно предложение и от мен:

ADATA SX6000 128G M2 2280 PCIE 
4G DDR4 2400 ADATA 
ASROCK B250M HDV LGA1151 
Intel Pentium G4600 3.60GHz 3MB LGA1151 

Обща стойност - 515.85 лв. с ДДС

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е оправдано. Ново 1155 дъно не знам дали може да се намери, но дори и да може, да се даде 150 лв. само за дъно при такъв ограничен бюджет е неразумно. Още повече, че има евтини 1150 дъна за около 80 лв., като това например: ASRock H81M-HDS R2.0 90-MXGX80-A0UAYZ от Vario.bg  2500К до 100 лв. също се съмнявам да има(не съм търсил).  Вече памет 8 ГБ и процесор според парите. Другият вариант е готова конфигурация с i5-3470 и 8ГБ памет. Гледам има такива по 360 лева. Ако не е спешна покупката, другият месец би трябвало да излязат евтините H310 дъна и още процесори като сред тях ще е и G5400, наследника на G4560. Поне като е ново, да е ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще ползваш вградената графика, вземи по- нов процесор от Санди и 2 плочки рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ncl написа:

Ако не е спешна покупката, другият месец би трябвало да излязат евтините H310 дъна и още процесори като сред тях ще е и G5400, наследника на G4560. Поне като е ново, да е ново.

Кои са тези процесори, какво ще е подобрението ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новые подробности о второй волне анонсов CPU Coffee Lake-S

G5400 ще е с 200МХц отгоре и 1МБ повече кеш. За вградената графика се съмнявам да има някакво подобрение.

Редактирано от ncl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платформата не е лоша, аз даже съм с такава втора употреба, дори преди 3 седмици смених 4/4 ядрения xeon  с 4/8, като след продабжата на процесора ми излезе смяната 70 лв. всичко, включително куриерските разходи, но новото си е ново. И все пак, ако гледаш втора употреба, може да вземеш и някоя workstation машина, ако намериш на добра цена. Гледай да е и поне 1150 сокет ако можеш - 4 серия интел или нещо по-ново. Xeon/i5 ще ти е към 180-200 лв., освен ако не падне някоя по-добра оферта, дъно може да си намериш и 70-80 лв., освен ако не държиш на много слотове RAM памет и клокване, там вече отива процесора към 300 и дъно над 100.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ви за мненията наумил съм си да бъде четириядрен процесор нов на 1151 е 350лв силно надвиша бюджета може би ще се спра на компромисен вариант на 1150 по-евтино дъно и по-скъп процесор поне 150-200 лв  втора употреба гледам има Intel Core i5 4440 а рам памет ще купя нова ,рискова покупката на процесор втора употреба според вас ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали ти писах, аз съм с втора употреба, втори такъв процесор и никакви грижи. Ето виж и тези оферти, ако не си ги гледал, струват ми се добри. Може да се ориентираш и към по-стария сокет и i7 3770 (250 лв.), пак ще ти върши същата работа, даже е по-добре от I5.

https://www.olx.bg/ad/intel-i5-i-i7-protsesori-na-soket-1156-1155-i-1150-ID5KswQ.html#f74b22a546

https://www.olx.bg/ad/protsesori-nay-dobri-tseni-ID7aEsR.html#d662a056a4

https://www.olx.bg/ad/spesshno-protsesor-dano-i-ram-ID7fuTb.html#d662a056a4

Най-добре е да имаш всички части налични, за да можеш да ги тестваш преди да ги вземеш. Друг вариант е ако имаш някой познат, който има или работи в сервиз, да ги поръчаш направо там да ги тестват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без точен максимален бюджет, даването на предложения е губене на време. При ограничен бюджет и наличие на дискове, да се калкулира и SSD означава, да се реже от важни компоненти. Проблем с процесори втора ръка почти няма, но с дъната има голяма вероятност да те набутат с повредено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бюджета е 500лв

ново дъно може да се намери и на 1155 но май е по-добре да е 1150 около 100лв

рам ддр3 нова 8гб 150лв

процесор втора употреба до 200-250лв примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледа ли дадените линкове? Цените са горе-долу такива на втората употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А варианта да сложиш някой Xeon с мод лепенка мислил ли си го? 4*3,16GHz. Стига дъното ти да го поддържа. Моят собствен компютър беше така поне година.

После го продадох, за да спретна нещо друго, което нещо обаче почти не се ползва.

От последната смяна на конфигурацията си аз на практика игри не играя, и само ако имаше начин да го предвидя, изобщо нямаше да се занимавам със всичките щуротии, които направих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след доста търсене купих компютър дъното е  ASUS B85M-G процесор CORE I7 4771 видео Palit Nvidia GeForce® GT 610,ram e 4gb смятам да я направя 8gb на първо време,също не имал dvd сега искам да му сложа обаче май ще трябва ли да настройвам нещо в биос,че ми е "тъмна индия" този компютър може ли да ми обясните как става 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, georgiev i написа:

след доста търсене купих компютър дъното е  ASUS B85M-G процесор CORE I7 4771 видео Palit Nvidia GeForce® GT 610,ram e 4gb смятам да я направя 8gb на първо време,също не имал dvd сега искам да му сложа обаче май ще трябва ли да настройвам нещо в биос,че ми е "тъмна индия" този компютър може ли да ми обясните как става 

Тая GT 610 е дори по-зле от вградената в 4771 -> https://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=935&gid2=1438&compare=Nvidia GeForce GT 610-vs-Intel HD Graphics 4600 Desktop

Не бърникай нищо в биос, щом нямаш идея! Ще си работи и всичко да е на фабрични настройки. Дъното и процесора са хубави, стига да не си се минал с цената. 

на 21.01.2018 г. в 14:22, georgiev i написа:

компютъра ще се използва за  филми,интернет,ms office

За въпросните цели процесора е прекалено добър, а с добавянето на повече RAM и с хубава видеокарта, ще се получи отлична машина и за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И то доста зле:

А в друг сайт дават вградената +136% отгоре:

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-HD-4600-Desktop-125-GHz-vs-Nvidia-GeForce-GT-610/2168vsm7736

Тази GT 610 направо я подари на някой, който е с по-стар процесор и кара на вградено видео, иначе няма никакъв смисъл от нея, дори и това, че е с отделна памет не е предимство при условие, че е толкова бавна сравнено с вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще махна външното видео щом е толкова слабо значи само харчи ток а въпросът ми е каква е нормалната/максималната температура на този процесор с интелски охладител е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, georgiev i написа:

ще махна външното видео щом е толкова слабо значи само харчи ток а въпросът ми е каква е нормалната/максималната температура на този процесор с интелски охладител е 

Толкова ли е сложно да напишеш в гугъл i7-4771 и да цъкнеш на първия резултат ?! 

Цитат
Цитат

TCASE

Case Temperature is the maximum temperature allowed at the processor Integrated Heat Spreader (IHS).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е максималната температура, процесора ще почне да тротълва при температура 90+ градуса, може и повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не означава, че температури над 72-75 градуса са нормални при работа с приложения! Това не е лаптопски процесор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според теб каква е разликата между 4 серия лаптоп и десктоп процесор освен в сокета и това, че лаптоп процесорите са запоени, евентуално с някои изключения? Кристала дали е някакъв по-специален и издържащ на по-високи температури?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-малкото, охлаждането няма нищо общо.

Не е важно до колко издържа кристала, а какви са нормално допустимите максимални температури при работа под товар /не бенчене с Prime95/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не отговори каква е връзката с това дали е лаптоп или десктоп процесор? Аз не знам за интелски процесор от кога температури 75-80 градуса са проблемни? До към 90 градуса ще работи абсолютно нормално. Някои процесори работят и до 100 градуса без да понижават честотите. Принципно не е желателно да се достигат, колкото по-малко, толкова по-добре, но това вече според зависи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.