Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, Aumi написа:

Значи си победил греха и смъртта!
И вече ще живееш вечен живот.
А няма ли да ти е малко скучно да живееш вечно в едно и също тяло.
А дали това едно и също тяло, ще остарява, или ще си стои все същото? Впрочем, ако умреш на 80-90 г. и останеш вечно на тези години, не мислиш ли, че ще е доста гадничко да живееш вечно в старото си сбръчкано тяло?

Грешна ти е представата за всички изброени неща. 

1. Не аз съм победил греха и смъртта, а Исус  и всеки който повярва в Него получава чрез Него праведност и вечен живот.

2. Няма да бъдем в това тяло или подобно, а в духовно.

3. Всичко на небето са млади. и не остаряват за вечни векове.

4. Няма да ми е гадничко, защото в присъствието на Бог е "пълнота от радост ...".

преди 1 час, A.com написа:

Какво приемам и не приемам няма значение в случая. Важното е за кого са се оженили Каин и Авел. И защо в Библията не е споменато. Споменават се какви ли не незначителни персонажи. Но ако Ева е пра,пра,пра бабата на всички ни, то жените на Каин и Авел са едно поколение пра баби след нея. Жената на Сит също. Те са раждали деца, не Каин, Авел и Сит.

Няма значение какво ми харесв или не. Важното е кой какво е казал/написал. Когато Господ казва, че е съжалил, а ти казваш, че не е има очевидно противоречие, което не е в твоя полза.

Физка + Биология

И е много вероятно да се докаже, че квантовите закони виляят и на генетичните мутации, т.е. директно на еволюцията. Ама науката ще го направи, религията - не.

Библията не е написана да доказва някакви закони от която и да е наука. Бъркаш  я с учебниците по биология, физика и др. Предназначението на библията има морално предназначение, чрез познаване на Бог като същевременно не противоречи на истинската науката, а не на шарлатаните, които са измислили еволюцията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, realno написа:

1. Не аз съм победил греха и смъртта, а Исус  и всеки който повярва в Него получава чрез Него праведност и вечен живот.

4. Няма да ми е гадничко, защото в присъствието на Бог е "пълнота от радост ...".

Готино нещо е религията, достатъчно е да повярваш и си осигуряваш вечен живот, младост и пълнота от радост. Смъртта вече не изглежда толкова гадна и страшна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Този израз е безмислица. Робството си е робство, а греха си е греха. Какво разбираш под робство, което произтича от греха? Робството е ограничаване от свобода, а грехът е тъкмо изява на свободата и личния избор.

Тогава избери да бъдеш безгрешен като имаш свобода на избора ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни огледалото.

Никога ли не си се замислял, защо в огледалото изглеждаш по един начин, а на снимка съвсем различно? На кое от двете е отразен точно твоя образ? Дали е реален? Дали другите те виждат така, както ти се виждаш в огледалото и на снимката? Дали пък на всеки не му изглеждаш по различен начин? Дори на себе си, във всеки следващ момент изглеждаш различно нали? Защо? Дали нюансите различност не са нечие чуждо дело?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, baitexpo написа:

Готино нещо е религията, достатъчно е да повярваш и си осигуряваш вечен живот, младост и пълнота от радост. Смъртта вече не изглежда толкова гадна и страшна.

Вярно е. Повярвай и ти. Какво ти пречи? 

Но вярата си има и своите недостатъци, а именно да вървиш срещу течението, по което са се спуснали много хора, защото е по лесно. 

За лека нощ да ви пусна още едно филмче. Нека вярвящите в еволюцията да го коментират. 

И  ТОВА ЛИ Е ВЪЗНИКНАЛО СЛУЧАЙНО, ОТ ХАУСА НА НИЩОТО ?

ПРИЯТНО ГЛЕДАНЕ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато човек е млад и здрав, няма нужда от такава вяра. Когато остарее или се разболее, или не може да се справя с живота, вече започва да бяга от реалността. Дали с религия, алкохол или други начини успокоява съзнанието си и се чувства добре, поне докато гадната реалност не напомни за себе си. И всъщност е по-лесно да вярваш отколкото да не вярваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, realno написа:

Значи тялото ти хем, ще е духовно, хем младо и неостаряващо.

А ако умреш на 90, пак ли ще останеш млад?
А тези, които умират като деца...?

И все пак като си в духовно, т.е. в нефизическо тяло, как то ще е младо, неостаряващо и вечно?

А през този вечен живот, какво ще правиш . ще работиш ли, ще се храниш ли... или в Рая всичко ще ви се поднася наготово в златни подноси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, witness написа:

Ако може един лаишки въпрос. Понеже и аз се размислих за тази еволюция на видовете. Примерът показва промяна вътре във вида с цел оцеляване и запазването на същия вид, а не скок от един вид към друг. Ако условията се върнат, съответно и костенурките ще се върнат към първоначалния тип. По определение различните видове не се кръстосват с други, или създават хибриди, които не са фертилни. Как и кога е наблюдавано превръщане на видове? Това е хипотеза, представена за факт с нагласени доказателства. Не твърдя, че е погрешна, но има лека измама - като фалшификаторски трик при игра на карти,  незабелязано една карта е подменена с друга. Вътревидовите изменения се представят за еволюция от един вид към друг, по-съвършен от гледна точка на оцеляването. Има преимуществено предаване на някаква черта, свързано с условията и обкръжението, да кажем. Но мимикрията при някои насекоми включва хиляди черти и подробности, чак до съвършено уподобяване на определено растение, сухо листо, цвете и т.н. Не е просто по-дълга шия. И всяка черта трябва да се предава поотделно, въпреки напълно различния строеж на тъканите в едното и другото царство. И индивид, започнал случайно да се променя, трябва да стигне до точка, от която да не може да се кръстосва с другите индивиди, ако се размножава полово. Значи е нужна да са много или поне един мъжки и един женски, и да са на едно и също място, че да се намерят... много сложно става) Промяната, която и да е промяна никога не се случва постепенно - става изведнъж. 

Къде науката и в частност еволюционната теория твърди, че е имало скок от един вид към друг? Аз не знам за подобно твърдение. Напротив, търсят се свързващите звена. И понеже все още не сме разорали и разкопали цялата планета в бъдеще ще се откриват нови и нов брънки от веригата.

Започваш с по-дълъг врат. Все още нямаш нов вид. След време, заради обкръжаващите условия ще оцелеят индивиди с други мутации и в крайна сметка може да получиш животно, което няма черупка, има зъби вместо клюн и т.н. и не може да се кръстосва с други костенурки. Ако върнеш условията дълговратата костенурка няма нужда да се променя. Да, ще се появят пак костенурки с по-късни вратове, но дълговратата има предимство(може да яде и ниско разположени и високо разположени листа) и при последваща промяна на условията пак тя ще оцелее. Отделно е какъв точно ще се окаже генът на дългия врат - рецесивен или доминантен.

Домашните котки и лъвовете от един вид ли са? Могат ли да се кръстосват?

Дадох един форум преди. Пак ще го дам, пак с нарочно подбрана тема: https://www.chitatel.net/forum/topic/5792-еволюция-на-птиците/

Последното ти изречение не е вярно. Давам ти пример - количеството кислород в атмосферата не е спаднало до около 21% изведнъж. Станало е постепенно.

Цитат

Интересно наистина, защо по цялата еволюционна пътека има видове които са си останали на дадено ниво и не са еволюирали. Така наречения Мечоопашат например, не е еволюирал в продължение на триста милиона години, защо еволюцията не е проработила?

А защо да еволюира? Кое да го накара да се промени? Животинчето си е съвършенно за условията и средата, в които живее. Дали и при него има генни мутации - има. А защо мутиралите не оцеляват - може би защото мутациите не могат да сепреборят за своето си място под Слънцето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, realno написа:

, ОТ ХАУСА НА НИЩОТО ?

Хаус е измислен герой от някакъв сериал. Думичката която си търсил е хаос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, realno написа:

Ето нещо интересно за вярващите  в еволюцията, а и не само за тях. И се чудя как  е възможно човек да вярва в еволюцията,  а не в Бог. 

За вярващите в еволюцията не ме е еня какво ще е интересно. Те са на нивото на неграмотните, които даже не знаят какво е еволюция.

За онези, които познават еволюционната теория, обаче, това видео е плитък опит за манипулации. Изтраях го до първата му лъжа, представена като първи факт. Видно само онзи, който не си е направил труда да провери, може да повярва, повтарям, повярва, а не да знае, че пророчествата в Библията масово не са се сбъднали или са така формулирани, че ако нещо, което е неизбежно, се представя като предсказано и към него се съотнасят хиляди години, т.е. когато и да стане, каквото и да стане, видиш ли отнесените предположения били ясни предсказания. Аз днес мога да предскажа, че света ще се претърпи трета световна война, че бла-бла-бла и няма как да сгреша, даже да конкретизирам кога и къде.

За онези, които искат да знаят, вместо да вярват в лъжи, могат да потърсят какви точно са пророчествата, как уж са се сбъднали и как явно не са се сбъднали.

преди 3 часа, DarkEdge написа:

А да си чувал за способностите на малцина да въздействат на други от разстояние. В югоизточните части на Азия.

Не съм ги чувал и не искам да ги чувам. Азия е известна с шарлатаните си и мечтата на местните да блеснат в полезрението на зажаднялите за екзотика презадоволени европейци. Там всеки трети е прероден и си го спомня, всеки втори има свръхсила и всеки първи силно вярва в нещо, което никой друг не споделя.

преди 3 часа, witness написа:

Ако условията се върнат, съответно и костенурките ще се върнат към първоначалния тип.

Разбира се, че няма. Кой ще убие дълговратите костенурки и ще отсее мутиралото късоврато малцинство?

Защо кучетата са верни на човека? Защото онези, които не са му служили не са получавали кокал и са яли дървото.

Как и кога е наблюдавано превръщане на видове?

Не знаеш ли, че еволюцията е напълно естествен процес, който изменя или убива живота в продължение на милиарди години? Това да не ти е бог, да струпа малко кал и на калчището да му поникне крила и да полети. Говорим за малки промени в дълъг период от време. Еволюцията не е чудо. Не може крокодил да снесе щраус. Тя е като да галиш диамант. Може да разкървавиш пръста си милиони пъти без да забележиш, че той се е променил, но ако този процес продължи милиарди години, сети се и че диаманта преди милиарди години не е бил диамант.

Вътревидовите изменения се представят за еволюция от един вид към друг, по-съвършен от гледна точка на оцеляването.

Не се представя, доказва се. Още Дарвин е имал е наблюдавал изолирани птички, и не само, които имат общ произход, но са променили формата и теглото си, клюна си, любовните си танци и НЕ СЕ сношават помежду си. А говорим за някакъв съвсем кратък период от време.

И няма такова нещо като "по-съвършен от гледна точка на оцеляването". Такива изцепки те издават, че си нямаш понятие какво е еволюцията и не заслужаваш да говориш за нея нито дума.

И всяка черта трябва да се предава поотделно, въпреки напълно различния строеж на тъканите в едното и другото царство. И индивид, започнал случайно да се променя, трябва да стигне до точка, от която да не може да се кръстосва с другите индивиди, ако се размножава полово.

Пълна каша е в главата ти. Какво се променяло, пък как вече не можели да се множат, щото едната калинка имала 5 точки, пък другата 20. Ще ти дам и един жокер, ама надали ще го разбереш. Това, което животните виждат не е това, което човекът вижда.

И в науката няма такова нещо като "случайно". В науката има обяснение, вместо вяра, и там нещата стават с първопричина. Случайно вярващите искат Господ да е създал няколко милиарда вида насекоми за един следобед.

Значи е нужна да са много или поне един мъжки и един женски, и да са на едно и също място, че да се намерят

Аха, виждам и че си нямаш понятие как насекомите се намират. Ти си мислиш, че за теб ще е по-лесно да намериш някаква малка гад с фенерче, отколкото друга малка гад да те превари, но си напълно заблуден.

преди 3 часа, baitexpo написа:

Интересно наистина, защо по цялата еволюционна пътека има видове които са си останали на дадено ниво и не са еволюирали. Така наречения Мечоопашат например, не е еволюирал в продължение на триста милиона години, защо еволюцията не е проработила?

Как така не е проработила?? Той е останал такъв, какъвто е, тъкмо защото е проработила!! Абе тука с конкурс ли ви избират невежи? Прочете какво е аджеба това еволюция, преди да я коментирате. Само простотии в темата за човекопоявата. Изглежда темата вълнува особено въображението на хора, които все още не знаят кое как е станало и търсят кое ще звучи най-модерно, за да му повярват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Aumi написа:

Не, ни най-малко не съм се отказала от извънземните.

Апропо, аз също споделям хипотезата за панспермията, но не я подкрепям пламенно, т.е. тя е една възможност, но не е наложителна за възникването на живот от нежива материя. Смята се и че до днес на планетата падат вируси с метеорити и това причинява новите болести. Това е научна хипотеза. По време на перма молюски и разни други гадове изведнъж са се навъдили и е много вероятно октоподите и разни други, който иска да си открие в нета кои, са си откровени извънземни.

преди 3 часа, Aumi написа:

А може да сме експеримент на извънземни или на Извънземен Разум!

Кой би могъл да потвърди категорично, че не е така?!

Отговора вече съм ти дал, но ти мълчиш на моите въпроси:

на 18.09.2018 г. в 22:08, аm-аm написа:

Какво висшо образование изкара, в което не си открила отговори, които те вълнуват? Живо се вълнувам да науча.

Чайникът на Ръсел

Множество вярващи хора говорят така, сякаш е работа на скептиците да опровергават общоприети догми, наместо да е работа на догматиците да ги доказват. Това, разбира се, е погрешно. Ако предположа, че между Земята и Марс има китайски чайник, обикалящ около Слънцето в елипсовидна орбита, никой няма да е способен да опровергае моето твърдение при положение, че съм бил предвидлив да уточня, че чайникът е прекалено малък, за да бъде засечен дори от най-мощните ни телескопи. Но ако отида по-далеч и кажа, че понеже твърдението ми не може да бъде оборено, би било нетолерантно да се подлага на съмнение, с право ще бъда обвинен, че говоря безсмислици. Ако, все пак, съществуването на такъв чайник бе посочено и в древни книги, преподавано като свещена истина всяка неделя и внушавано в умовете на децата в училище, колебанието в неговото съществуване би било признак на ексцентричност, а съмняващият се ще бъде насочен към психиатър в ерата на Просвещението, или към инквизитор, в по-ранни времена.

Превод за необразованите хора (демек, насам народе, на краткото и смляното): Това, че не можете да опровергаете, че около Земята лети един чайник, не е доказателство, че чайникът съществува.

преди 3 часа, realno написа:

Предназначението на библията има морално предназначение, чрез познаване на Бог като същевременно не противоречи на истинската науката, а не на шарлатаните, които са измислили еволюцията. 

Първо, Библия се пише с главна буква. Второ, забравил си, че Библията не е написана от бог, а от хора, също като учебника по биология, който не си разгръщал. Само дето първите са били полуграмотни и никой не е проверил показанията на няколко души, а второто - от учени, чиито изложени факти са били подложени на критика, тествани и проверени от цял свят. В това число ти самия би могъл да провериш законите, които учените са описали. Когато намериш начин да провериш и че умрял е възкръснал, пак заповядай в темата, да говориш за разликата в правдоподобността между научните теории и религиозните блянове.

преди 2 часа, realno написа:

Тогава избери да бъдеш безгрешен като имаш свобода на избора ? 

За атеиста грехът е оценката на въображаемото божество, което вярващия получава. Аз не съм нито грешен, нито безгрешен. Аз нямам оковите, които носиш ти.

преди 2 часа, _crusader_ написа:

Никога ли не си се замислял, защо в огледалото изглеждаш по един начин, а на снимка съвсем различно? На кое от двете е отразен точно твоя образ?

Хората имат две очи, а фотоапарата само едно, при това с друга лупа. Една муха може да види правата линия като дъга, поради същите причини, но това не превръща правата в крива, а само изразява спецификата, с която възприема света.

bali3d-panorama.jpg

Дано не ме питаш за да прокараш някаква езотерична мистична причина, вплетена с пророчество в Библията и тъмна магия от Властелина на пръстените.

преди 2 часа, realno написа:

Но вярата си има и своите недостатъци, а именно да вървиш срещу течението, по което са се спуснали много хора, защото е по лесно. 

Хахахахаха, сефте чувам сигурността на течението, правдиво описано и в самата Библия ката вливане в редицата на стадото, за нелесно haha.png

преди 2 часа, baitexpo написа:

И всъщност е по-лесно да вярваш отколкото да не вярваш.

Кажи им. Едно е отговор на всички въпроси да е бог, съвсем друго е да си седнеш на задника и да откриваш един по един отговорите за света. Първото е вяра, където човек опознава само съчинената от други хора приказка за белобрад мързел, който ни гледа от хиляди години без да си мръдне пръста, а уж създал целия сват за 1-2 дена, а авторото е опознаване на света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

Къде науката и в частност еволюционната теория твърди, че е имало скок от един вид към друг?

Ама то така си го представят, затова не разбират как е станало. Крокодил снася щраус, после огладнява, поникват му крила и почва да яде трева, защото на месото поникнали бодли. На такова ниво са им знанията.

Ето, аз дадох пример с кучетата. С човешка селекция, каквато и природата би могла да упражни при достатъчно дълъг период от време, са създадени безброй форми, физически, физиологически, поведенчески различни. А дори още не са отделен вид. Потребителя, който обяснява колко било сложно да се появят шарки за 2 млн. години, защото същия не се усеща и че растенията не са били такива преди 2 млн. години, няма елементарни познания, за да зацепи за какво му се говори.

dog-breed-poster.jpg

преди 2 часа, A.com написа:

А защо да еволюира? Кое да го накара да се промени? Животинчето си е съвършенно...

Използвай "приспособимо". Съвършенството е обект на религията и философията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, by_chechi написа:

Как прецени , че е мега невероятно ? Какво трябва , че да прилича на истина ? :)

......Колкото и да е голямо твоето "мега" , в сравнение с безкрайността е "песъчинка в Сахара".....Т.е. в случая думите ти са лишени от смисъл - голите емоции впечатляват безхаберници ! :nono:

Истината винаги е проста. Нещо прекалено сложно ли е и заплетено, то не е истина. Това се знае и се чувства. И Сахара е едно невероятно място, а броя на песъчинките още повече.

Нали знаеш как убийците винаги се оправдават с невероятни сценарии за това какво се е случило и какво са правили те в същото време. Някои са много убедителни. Но истината все е проста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай "приспособимо". Съвършенството е обект на религията и философията.

Взимам си бележка. :)

преди 11 минути, Mediterranean написа:

Истината винаги е проста. Нещо прекалено сложно ли е и заплетено, то не е истина.

Дали нещо е просто или сложно и заплетено зависи не от нещото, а от този, който се опитва да го разбере. За мен мозъчната хирургия е нещо прекалено сложно и заплетено, ама за други не е така.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, A.com написа:

Взимам си бележка. :)

Дали нещо е просто или сложно и заплетено зависи не от нещото, а от този, който се опитва да го разбере. За мен мозъчната хирургия е нещо прекалено сложно и заплетено, ама за други не е така.

Ами, лъжеш се, за всички е така, даже и за тези, които я практикуват. 

Цялата "реалност" е прекалено невероятна, за да се сметне за реалност. Има друга реалност другаде, според мен. Милиарди пъти по-проста.

Живите същества сами по себе си, като част от тази "реалност" са също прекалено сложни и непоправими. Лесно разрушими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, аm-аm написа:

Апропо, аз също споделям хипотезата за панспермията, но не я подкрепям пламенно, т.е. тя е една възможност, но не е наложителна за възникването на живот от нежива материя. Смята се и че до днес на планетата падат вируси с метеорити и това причинява новите болести. Това е научна хипотеза. По време на перма молюски и разни други гадове изведнъж са се навъдили и е много вероятно октоподите и разни други, който иска да си открие в нета кои, са си откровени извънземни.

Първо, Библия се пише с главна буква. Второ, забравил си, че Библията не е написана от бог, а от хора, също като учебника по биология, който не си разгръщал. Само дето първите са били полуграмотни и никой не е проверил показанията на няколко души, а второто - от учени, чиито изложени факти са били подложени на критика, тествани и проверени от цял свят. В това число ти самия би могъл да провериш законите, които учените са описали. Когато намериш начин да провериш и че умрял е възкръснал, пак заповядай в темата, да говориш за разликата в правдоподобността между научните теории и религиозните блянове.

За атеиста грехът е оценката на въображаемото божество, което вярващия получава. Аз не съм нито грешен, нито безгрешен. Аз нямам оковите, които носиш ти.

Хората имат две очи, а фотоапарата само едно, при това с друга лупа. Една муха може да види правата линия като дъга, поради същите причини, но това не превръща правата в крива, а само изразява спецификата, с която възприема света.

bali3d-panorama.jpg

Дано не ме питаш за да прокараш някаква езотерична мистична причина, вплетена с пророчество в Библията и тъмна магия от Властелина на пръстените.

Хахахахаха, сефте чувам сигурността на течението, правдиво описано и в самата Библия ката вливане в редицата на стадото, за нелесно haha.png

Кажи им. Едно е отговор на всички въпроси да е бог, съвсем друго е да си седнеш на задника и да откриваш един по един отговорите за света. Първото е вяра, където човек опознава само съчинената от други хора приказка за белобрад мързел, който ни гледа от хиляди години без да си мръдне пръста, а уж създал целия сват за 1-2 дена, а авторото е опознаване на света.

"Първо, Библия се пише с главна буква. Второ, забравил си, че Библията не е написана от бог"

Библията можеш да пишеш с каквато си искаш буква, но не и Бог.

"Хахахахаха, сефте чувам ..."

Много неща ще чуеш сефте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, аm-аm написа:

В нито един университет, в нито една дисциплина, не можеш да намериш отговори на тези въпроси.
Нито физиката, нито биологията, нито религията, нито астрономията, дават пълен и категоричен отговор на въпросите за Съществуването.

Цитат

Никой не знае колко звезди има в Млечния път — приблизителните изчисления варират от близо 100 милиарда до може би 400 милиарда — и Млечният път е само една от около 140 милиарда други галактики, много от които дори са по-големи от нашата.

Карл Сейгън е изчислил, че броят на вероятните планети в цялата вселена възлиза на 10 милиарда трилиона — брой, който е изключително извън нашите представи.

И въпреки че съществуват огромен брой планети и галактики, вие продължавате да твърдите, че само и единствено на нашата малка планета, има разумни същества!

Цитат

ДНК, протеините и другите компоненти на живота не могат да просперират, без да имат някакъв вид мембрана, която да ги обхваща. Нито един атом или молекула не е постигнал живот самостоятелно. Да вземем поотделно който и да е атом от тялото ни — той няма да е по-жив от прашинка пясък. Само когато се съберат заедно в грижовния подслон на клетката, тези разностранни материали могат да участват съвместно във възхитителния танц, който наричаме живот. Без клетката те не са нищо повече от интересни химикали. Но без химикалите клетката няма цел. Както физикът Пол Дейвис казва: „Ако всичко се нуждае от всичко останало, как въобще се е появила общността на молекулите?“ То е като че ли всичките продукти в кухнята някак си са се събрали и са се опекли в кекс — но кекс, който също може и да се размножава, за да произвежда още кексове. Не е чудно, че наричаме това чудото на живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Aumi написа:

Кой би могъл да потвърди категорично, че не е така?!

Милооо, пак показа кифлата бе. Никой сериозен човек не го интересуват фантазиите на едни или други. Приказки всякакви, нуждата да ги повтърждава някой е пряко зависима от отношението му към приказката. Упс - изпуснах се да напиша нещо сложно и те обърках, сори!  :)

В науката всеки който предлага концепция, е нужно доста солидно да я докаже и потвърди. А не да спори че "нямало как да се отхвърли категорично". Децата играят на наука - е твърде кифленска игра. Ама дори и в нея има по-добри и печени играчи и твърде наивни и начинаещи.

Никой в сериозната наука още не е потвърдил категорично каквото и да е. Категоричностите са за сънуващите и нуждите им, пък и именно заради това ги има приказките. А приказките - децата имат проблем да пораснат и се вкопчват в приказки. Модифицират ги, украсяват ги само и само да заживеят в тях, а не да се родят сред реалния свят.

Науката не се занимава със сигурността, нито е призвана да я предложи. Тя е за хора които са пораснали вече нуждата си непрекъснато да им е проблемна сигурността. Просто има и такива, представяш ли си :)

=========

Еволюцията сякаш не закача много, много видове - особено насекомите. Не им е нужно - тя вече ги е докарала до положение в които те си оцеляват б ез да е нужно изменение, ако ги има - те са с ограничени вариации.  Акулата, крокодила, варана... си карат така милиони години. Не се знае още колко ще си карат... Но ги има. Други - дето ги е имало, вече ги няма, останали са само следите им. Между другото - апропо, няма сигурен източник от който да се заключи че НОЙ е прибрал и двойка от всеки вид динозавър - то баси кораба дето е трябвало, пък и тиранозавърската двойка щеше бая да похапне - таман накуп им се паднало... И... ето ти еволюция - след потопа остават тиранозаврите, щото са им осигурили и храната... Сещам се че на кораба са трябвали и бая аквариуми... А никой не пише подробности - като например - НОЙ и кораба какви води са ги заляли - солени или сладководни. Щото има голямо значение за последствията...

=============

Колкото до видовете - това е много сложен въпрос, на който твърде много от неговите положения са неизвестни. В науката е така - не се занимава някой с категоричности, търси се, изследва се, изучава се опознава се, експериментира се. Защото се отива в зоната на неизвестното, незнайното. Обаче какво да се прави като твърде много деца им е нужна сигурност, във вид на готови и лесни отговори и заради това се предпочитат приказки с лесни и прости обяснения. А битките с идеологиите е точно в този безкраен терен. Който предложи по-лесен, повече прост, повече смилаем готов отговор, и фантастичен да е, и дори нелеп - няма значение за нуждаещите се ползватели... И после - ама науката няма отговори - ми няма, затова има наука и откриватели на неизвестното.

Казуса с темата "как се е появил човека" си е точно пример, как сложното е твърде непостижимо за мнозинството и си създават лесни и прости версии - като за тях си... Молекулярна генетика, биология, биофизика и биохимия - тия дет ги учат са некви шантавели и откачалки, само си губят времето. Глей кви прости отговори има - един с извънземни, друг - с йерархии от учители, трети - с бог и библията - играещите деца, просто си карат по игрите си. И играят да имитират "учени", пък само нелепости... Например - версията за извънземните има проблем - с библейската. Поредния и той дойде - и с клипчетата почна да замеря форума и темите. той просто чакаше да му ги направят, сглобят, преведат в картинки, пък той после да ги ползва за глупостите си. И като се вижда кой и какво има на тях - и направо смях пада. Но не за него.

Гледай как е той и дано се сетиш как изглеждаш и ти - две деца, сред приказките си. Пък и идея нямат че са приказки, щото са деца и се сънуват сред тях. Най-големия майтап ще падне сега Хуанитка/ко и Реалния да излезнат на ринга... предвкусвам какви замеряния с клипове и "изследвания" ще паднат... :). Щот, мило - ти го играеш лесно на конформистка и не ти пука особено в каква фантазия си, но тия двамата го играят на "кур, упс - корави играчи. Нема лабаво, щото здраво са вкопчени в "истината" (си). Ще видим сега кой от двамата ще ползва пръв клетвите за гонене на дявола в "другия". Пък то "друг" няма, има приказка една или друга, дето като са съставяни да живеят децата сред тях, имат проблем между приказките и тия проблеми се превръщат и в проблеми на 'приказните обитатели'. 

Вече няма хора, няма и деца - вече приказките воюват помежду си, заради приказки се избиват, заради приказки леят сълзи, има драми... И този печален извод е на фона на тема "как се е появил човека". А може би въпроса е - дали въобще се е "появил" и дали и доколко е "човек"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mediterranean написа:

Ами, лъжеш се, за всички е така, даже и за тези, които я практикуват.

Ами, не се. Да сменя ли примера. За теб кйтайският език(мандарин) какво е - сложен или прост и лесен. А за един китаец?

преди 5 часа, Aumi написа:

И въпреки че съществуват огромен брой планети и галактики, вие продължавате да твърдите, че само и единствено на нашата малка планета, има разумни същества!

Кой е твърдял, че само на Земята има разумни същества? Това, че поставяме под въпрос тезата, че извънземни са дошли и са създали расите на Земята, не означава, че се отрича наличието на разумен живот на друга планета/звезда/черна дупка/електрон/мюон и т.н. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Mediterranean написа:

Истината винаги е проста. Нещо прекалено сложно ли е и заплетено, то не е истина.

Някога и аз вярвах в това. Сега разбирам, че просто съм знаел прекалено малко и не съм можел да си представя колко сложен е света. Според мен истината е друга. Изобщо не съществуват сложни неща. Всяко сложно нещо е просто комплекс от много на брой прости неща. Примерно компютъра е една изключително сложна машина, базирана на изключително прости принципи и свойства, от рода на има ток/няма ток.

При това смятам, че света е един изключително комплексен механизъм. Вероятно хората, които не могат да понесат твърде дълга поредица от прости неща, за да постигнат резултат, са склонни да приемат "бог взе кал и направи хората". Но никой не е обещавал света да е прост или да може да се обясни с две думи. И никому не е длъжен да бъде познаваем.

Нито физиката, нито биологията, нито религията, нито астрономията, дават пълен и категоричен отговор на въпросите за Съществуването.

Напротив, дават го. Просто ти си неука, както проличава и от въпросите, издаващи ламерство е непознаване на материята. Не опитвам да те обидя. Просто отбелязвам дебело, че ти даже не познаваш Дарвиновата теория, а вече си права за себе си, че тя е погрешна. Нелепо е.

преди 13 часа, realno написа:

Библията можеш да пишеш с каквато си искаш буква, но не и Бог.

Библия е име на книга и се пише с главна буква. Бог може да бъде записано и с малка и с голяма буква. Недей дава акъл за правопис, че те издава, че и там познанията ти са каквито и за всяка друга наука - посредствени и подкрепени със сурова самозаблуда.

Кои са тези "вие"? Аз споделих, че приемам за много вероятна панспермията. Но панспермията не е отговор на това как е възникнал животът, а само как е пренесен. Аз съм наясно, че науката обяснява и дори ДЕМОНСТРИРА (ха сега намерете колко сте неуки), че жива материя може да бъде синтезирана от нежива.

Както физикът Пол Дейвис казва: „Ако всичко се нуждае от всичко останало, как въобще се е появила общността на молекулите?“ То е като че ли всичките продукти в кухнята някак си са се събрали и са се опекли в кекс — но кекс, който също може и да се размножава, за да произвежда още кексове.

Пак издаваш пропуски в образованието си. Този псевдоаргумент е обяснен колко е несъстоятелен. Просто търсене в Гугъл ще ти даде отговора, който не искаш да чуеш и събаря кулата ти от карти. В основата на заблудата/манипулацията е неспособността на човек да борави с огромни числа.

По същия начин хората си мислят, че вероятността да спечелят от тотото е много реална и висока, а на практика вероятността да те удари гръм и да те убие е по-висока. Това е пример как човешките слабости могат да бъдат ползвани за комерсиални цели. Законна заблуда.

преди 10 часа, _ramus_ написа:

няма сигурен източник от който да се заключи че НОЙ е прибрал и двойка от всеки вид динозавър - то баси кораба дето е трябвало, пък и тиранозавърската двойка щеше бая да похапне - таман накуп им се паднало... И... ето ти еволюция - след потопа остават тиранозаврите, щото са им осигурили и храната... Сещам се че на кораба са трябвали и бая аквариуми... А никой не пише подробности - като например - НОЙ и кораба какви води са ги заляли - солени или сладководни. Щото има голямо значение за последствията...

И като си представиш, че има големи хора, които вярват на тези приказки... Това с аквариумите беше много точно попадение. Поредният пирон в ковчега на Ной. А има още тооооооооооолкова много...

преди 10 часа, _ramus_ написа:

Казуса с темата "как се е появил човека" си е точно пример, как сложното е твърде непостижимо за мнозинството и си създават лесни и прости версии - като за тях си... Молекулярна генетика, биология, биофизика и биохимия.... Глей кви прости отговори има - един с извънземни, друг - с йерархии от учители, трети - с бог и библията - играещите деца, просто си карат по игрите си. И играят да имитират "учени", пък само нелепости...

like.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, аm-аm написа:

. Законна заблуда.

По същият начин може да се каже, че и Еволюционната теория, е законна заблуда.
Не можеш да докажеш, как атомите от които се състои твоето тяло, са образували тялото ти, което е една перфектно работеща организирана машина и как се е организирало всичко в твоето тяло. А също и не можеш да докажеш, как се е появил разумът в това тяло.
Също така не можеш да обясниш, защо едни клетки са еволюирали в животни, други в птици, трети в риби, четвърти в хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Цитираш ме как не отговаряш на простите ми въпроси и... пак не им отговаряш. Развей бялото знаме и си признай, че има теми, в които просто си некомпетентна да се изказваш.

Нямаш право на мнение:

https://nauka.offnews.bg/news/Skeptik_3/Ne-niamate-pravo-na-mnenie_28.html

преди 1 минута, Aumi написа:

По същият начин може да се каже, че и Еволюционната теория, е законна заблуда.

Къде е приликата за да го определиш за същото? Аз виждам две коренно различни неща.

При това именно науката, в частност Теория на числата, оценява каква е вероятността да се случат събития и определя спечелването на 6-ца от тотото. Т.е. наивинитета, който носиш може да бъде разрушен от реалната оценка, която математиката дава. Ето защо, поредният ти опит да омаловажиш науката и да я сведеш до първобитната вяра базирана на незнание, пое по обичайното си крушение.

преди 8 часа, by_chechi написа:

Научете се да водите дискусия. Няма да падна на нивото ти и да ти отговоря с 50 000 часа видео за Еволюционната теория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, аm-аm написа:

...

А ти защо подминаваш и не отговориш на моите прости и елементарни въпросчета, щом си такъв многознайко?

Цитат

Не можеш да докажеш, как атомите от които се състои твоето тяло, са образували тялото ти, което е една перфектно работеща организирана машина и как се е организирало всичко в твоето тяло. А също и не можеш да докажеш, как се е появил разумът в това тяло.
Също така не можеш да обясниш, защо едни клетки са еволюирали в животни, други в птици, трети в риби, четвърти в хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

А ти защо подминаваш и не отговориш на моите прости и елементарни въпросчета, щом си такъв многознайко?

Първо, "въпросчетата" се познават по това, че имат въпросителни. Само ти ли не виждаш, че такива няма, а ти поставяш като факт нещо, което противоречи на човешкото знание трупано с векове?

Второ, аз не измислям и не натамънявам никакви отговори. Те вече са дадени от далеч по-специализирани и подготвени учени от мен. Ако искаш да учиш науката - учи науката. Аз вече показах, че имам сериозна и богата обща култура, а ти че не си ходила на училище. А ако си ходила, било е само заради закуските.

Сега конкретно отговор на въпроса, който не си задала (защото едва ли някой, който те познава, е останал със заблудата, че питаш с идеята да научиш нещо): History Channel - Evolve / Еволюция (2008), ако не греша, обяснява простите принципи и това, че вероятността за милиарди години на безброй (няма да стигне мястото да се изпише) места, да се създадат сложни химични съединения, и не само, е не просто вероятна, а неизбежна. Дадох ти и жокерче, че за съвсем кратък период от време в наблюдаеми опити това е постигнато, но твоята неученолюбивост е пословична. Търсачката ти в Гугъл е пълна само с "марсианци създават хора от мая за хляб", "паневритмия за контакт с могъща раса от великани", "как животните ще вдигнат бунт срещу хората, защото искат законно да сключват еднополови бракове".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/
      https://docs.google.com/document/d/1yBVdthQQgvKNMJsjIM5WMo7zJ3i5W5nKCPBpkHA8T2w/pub
      Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!!
      Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!!
      http://stamat2015.blog.bg/
      http://sthamanuviro.blog.bg/
      МИР И ЛЮБОВ!!!
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Триизмерна анимация на Плоската Земя и Небесните Светила, при денонощното им движение над повърхността. МИР И ЛЮБОВ !!! Благодарение на: C.B.S. https://www.youtube.com/watch?v=Rk3Yn...
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Най-голямата измама в съвременния свят са космическите програми - досега само НАСА е откраднала от данъкоплатците над 620 МИЛИАРДА долара. Космическите програми са абсолютно ненужни, тъй като ракетната технология не действа във вакуум! Следящият ежедневно, обаче, новините по дез-„информационните” канали ум веднага би възнегодувал: „Ами, снимките на „планетата” от космоса?! Ами, 24-часовия телевизионен канал на НАСА, постоянно отразяващ дейностите в космоса??!!” Всеки, който дори малко се е занимавал с Фотошоп или CGI (компютърно генерирани изображения) програми като „Maya”, например, ще остане скептичен, ако го попитат дали снимки или видео-материали са доказателство, че нещо в действителност се случва. За тези, които нямат представа от съвременните средства за видео-монтаж, сини и зелени екрани и т.н., нека просто гледат филма „Гравитация” със Сандра Бълок и да преценят, дали могат да различат кадрите от филма от някое видео на НАСА. Накратко, всички снимки и видео-материали на НАСА, представящи космоса, са фалшификации, направени с Фотошоп, CGI-програми, зелени екрани, колани за безтегловност, Zero-G самолети и постановки в Лабораторията за Неутрална Плаваемост на НАСА в Хюстън, „Звездното градче” в Русия или „Космическите” центрове в Китай и Япония. Това много лесно се установява от набитото око на професионалистите, които през последните години заливат You Tube с перфектно направени опровержения и разкриват до дъно измамата. - https://docs.google.com/document/d/1x... , също и http://stamat2015.blog.bg/ Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Сравнение на движението и местоположението на Слънчевата и Лунна траектории през Януари и Юни. Правейки ежедневни пълни кръгообороти над Плоската Земя, Слънцето ежегодно обикаля спираловидно, постепенно приближавайки се от Тропика на Козирога до Тропика на Рака и обратно, като по този начин предизвиква смяната на деня с нощта, както и сезонните цикли. Стамат : http://stamat2015.blog.bg/ Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Как астро-НЕ-тата използват измислената космическа тоалетна. Поредният боклук изтичащ от НАСА. ЧЕТЕТЕ разтърсващото консервативните устои и разбиващо Илюминатската парадигма изследване на Ерик Дубей: „Двеста доказателства, че Земята не е въртящо се кълбо!”. - https://docs.google.com/document/d/1H... Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.