Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 5 минути, realno написа:

Себеподобни харесват себеподобни. Нормално. 

Всички сме себеподобни! Всички сме чеда Божии! Всеки е равен на всеки!

преди 3 минути, AAUUXX написа:

Що са буташ у А-група без бутонки?:D

Вече се нарича Първа професионална лига.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Деянчо написа:

Всички сме себеподобни! Всички сме чеда Божии! Всеки е равен на всеки!

А не така ,аз съм маймун ,той е правен от божество:D

преди 3 минути, Деянчо написа:

Вече се нарича Първа професионална лига.

Аз съм ретро:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, A.com написа:

Хайде кажи защо е направил гаф? Защото написа, че съм написал глупост ли? Това не е гаф. Да не си решил, че след като поддържаме една и съща теза винаги ще сме съгласни един с друг?

Аз пропуснах да те питам, след като си призна, че има шарлатани дори и сред религиозните люде, които вече са изнамерили 2 христови кръста в пълен размер, защо два пъти написа, че еволюциатя е лъжлива наука, защото някой взел чернокож от Африка, завел го в Европа и започнал да то представя за нов вид? Защо използваш това като аргумент, след като много добре знаеш, че не е никакъв аргинемт?

Защото извора е недостоверен т.е. Дарвин, но за Бога от Библията не е вярно. За това го казах. В Библията има стих , който казва, че когато дървото е лошо, то и плода е лош

А е направил гаф, защото си мисли че цитира мен, а се оказва твой  и следователно следва лош коментар от негова страна. Ако осъзнаваше , че коментара е твой, а не мой, ще да напише хвалебствени слова за написаното от от теб. Пристрастност, а не обективност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, realno написа:

Защото извора е недостоверен т.е. Дарвин, но за Бога от Библията не е вярно. За това го казах. В Библията има стих , който казва, че когато дървото е лошо, то и плода е лош. 

Какво обсъждаме - хора, които злупотребяват или предмета, с който се злоупотребява? Да твърдиш, че Йоан Кръстител има два черепа е злоупотреба независимо дали всяка дума в Библията е истина или не. Но аз не си правя изводи за истинността на Библията от подобен род твърдения(две глави, два леви крака и т.н.). Ти взимаш някой, който твърдял, че чернокож жител на Африка е нов вид човек и решаваш, че и еволюцията не е истина заради подобни хора и го изтъкваш като аргумент. Така не се прави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Нещо интеуектуално

Интелектуално - не знам, но със сигурност с тематично заглавие.

Ето нещо истинско и есенно в чест на новодошлата есен:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, A.com написа:

Какво обсъждаме - хора, които злупотребяват или предмета, с който се злоупотребява? Да твърдиш, че Йоан Кръстител има два черепа е злоупотреба независимо дали всяка дума в Библията е истина или не. Но аз не си правя изводи за истинността на Библията от подобен род твърдения(две глави, два леви крака и т.н.). Ти взимаш някой, който твърдял, че чернокож жител на Африка е нов вид човек и решаваш, че и еволюцията не е истина заради подобни хора и го изтъкваш като аргумент. Така не се прави.

Както има физически закони , които не могат да се променят освен чрез чудо, така има и духовни такива, които не могат да се променят. Ако зад тази теория не стои Бог, няма как да очакваш да я подкрепят по честен начин, защото зад нея не стои истината. Често ще има манипулации, лъжи, фантазии и др за да се потвърди нейната "истинност". Но честни и съвестни учени, които осъзнават нейната абсурдност познавайки фактите, я напускат и търсят други научни обяснения. Много от тях направо приемат креационизма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъжете са произлезли от маймуните, а жените са дошли от Космоса
Това малко да разведри темата,че забихме много:D
Монолог на древния мъж - от скеча на Руслан Белый, известен руски комик
Всички знаете двете теории за сътворението на човека – първата, че сме произлезли от маймуните, а втората – че сме дошли от Космоса. Аз обаче ви предлагам трета теория: „Мъжете произхождат от маймуните, а жените са дошли от Космоса“. Гарантирам ви, че ако я приемем, всичко ще си дойде на мястото. Сериозно. Имам доказателства. 

Помислете само, нас мъжете, ни движат животинските ни инстинкти – страх, глад, секс.
Какво движи жените – любовта, романтиката, скуката, сантимента, мъката, тъгата, хороскопите, музиката, енигмата – всичко това е от Космоса. Маймуната не може да измисли подобни глупости. 

А жените са долетели от Космоса и са го донесли със себе си. 
Изобщо те са измислили всичко, дори разговорите. Първобитният мъж не разговарял, той имал две основни задачи – да тича след мамута и да бяга от мамута. Това е всичко! А жената е трябвало да стои вкъщи и да чака мъжа си. И така, една вечер, под ромона на капките дъжд, жената си помислила: „Толкова ми е скучно, аз не мога да тичам, да ловувам, трябва да измисля нещо. Я като си дойде мъжът ми да си поговоря с него!“ 
Дошъл мъжът, подпрял копието на скалата, и се започнало: „Къде беше? Защо те нямаше толкова дълго? Ти въобще ме забрави, кога последно ми направи комплимент, престана да ми подаряваш камъни, живеем в някаква пещера.“ Да знаете, че маймуната за пръв път е взела пръчка в ръка, за да „вразуми“ жената и така е започнала еволюцията. 
Но жените трудно можеш да ги объркаш. И какви измислили в този момент? Истерията! Отишла жената в най-отдалечения ъгъл на пещерата, където акустиката е най-добра, и започнала да реве. Първобитният мъж се опитал да я успокои…но жената не се давала:
 – Ти си длъжен да ми купиш палто!
- Може би да ти убия палто?
- Не, да ми купиш!
- Да ти убия? – попитал отново мъжът.
- Не, да ми купиш! С пари!
- Какво означава това – недоумявал първобитният. 
- Пари получава този, който ходи на работа!
- На работа?
- Да, трябва да ходиш на работа всеки ден!
- Да ходя всеки ден на работа, за да получавам пари? За да ти купя палто?
- Да!
- Ами по-лесно ще е да убия!
- Кого да убиеш?
- Тебе!
Така приключил разговора между древния мъж и жена му.
Затова първобитните мъже не разговаряли. Те излизали от пещерата, срещали жена, мятали я на гърба си и я отнасяли. Това е всичко. Никакви разговори. Сутрин ставали и излизали. Нямало въпроси от рода:
- Скъпи, ти къде?

Спомнете си гръцката митология. Нашите предци са се опитвали да ни предупредят. Забележете - всички беди на тоя свят са от женски род: горгоната Медуза, амазонките, сирените.
Помните ли сирените, тези полуголи девойки с риби опашки? Дето плували из океана и уж ги преследвали и убивали? Нищо подобно. Те просто се пренесли от океана в заведенията. И какво се случило. Мъжът влиза в някой клуб, там до бара стои сирена. Вижда го и започва бавно и неотстъпно да го прелъстява, да го омайва да я почерпи, после да я заведе на караоке бар, да плати, пак да плати. Мъжът си мисли, че все някога ще стигнат до секс, но тя го информира: „Не, аз не мога да правя секс, аз имам опашка, аз съм митичен персонаж.“

Жените са измислили усъвършенстването. На мъжете това не им е нужно. Древният мъж се разхождал с копието и голия си задник, напълно доволен от живота си. Нищо друго не му трябвало и ситуацията напълно го устройвала. Докато жените не измислили къпането, сапуна, дезодоранта, панталоните. Това на мъжа не му трябва, това му е чуждо!
Изобщо жените много започнаха да се месят в нашите работи, а техните две основни функции са да правят секс и да раждат деца. По-рано за второ дете никой не ти даваше пари. В Древността за второ дете даваха трето. Жената си седеше вкъщи и нищо не правеше. А сега какво – жената е директор, жената е  канцлер, жената е баскетболист, жената шофира …нищо едно съществено занимание освен секса. Но понякога сексът е такъв, че ти идва да я попиташ: „Ти изобщо участваш ли?
И какви са тези сексуални прелюдии, предварителни игри? Мислите ли, че мъжете сами са ги измислили? Не. На нас това не ни е нужно – ние имаме само две състояния – твърдо и меко. Това е! Между тях не са нужни предварителни подготовки.

Обърнете внимание - мъжът е „готов“ още в таксито, на път за вкъщи. А като пристигнат се започва: „Пусни музика, намали осветлението, запали свещи, докосни ме, докосвай ме навсякъде!“  Че тя да не е Лампата на Аладин? За да заработи, трябва да я потъркаш ли? 
Ето ви главното доказателство, че жените са от Космоса.

Още нещо…
Да си кажем право в очите - всички мъже пърдят. Прав ли съм?
Всяка вечер, във всяко семейство. Но няма нито една жена, която прави това. Нито една! Знаете ли защо? Жените преработват газовете, акумулират енергия, за да излетят в някакъв момент от Земята. Като настъпи краят на света, ние мъжете ще измрем, а жените ще се изстрелят в орбита. Те по същия начин са долетели при нас от Марс. В някакъв момент са избухнали и сбогом Червена планета!
Накратко, приятели, мъже, обръщам се с апел към вас: Нека не позволяваме на жените да завладеят света, да завладеят и нас. Нека бъдем като предците си: излизаме, намираме си жена, мятаме я на гърба и я носим в пещерата.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, аm-аm написа:

Ама виж, Aumi спря да пише в темата.

Да бе... Дисонансите й дойдоха вповечко. Само гледай внимателно по форума - тя просто сменя тема, след тема, раздел след раздел. Повтаря си едно и също, мята се по мнения, темички, като й хареса нещо почва да се вживява на алтернативна, на знаеща, на инакомислеща... Театрото край няма... Форумът КАЛДАТА е нейната история, която е безкрайно повторение на едно и също. Но не е и само тоя форум - като й омръзне сменя и форумите...

А най-е весело когато някой неграмотник, с мозък колкото амеба, вземе че настоява че той имал мнение, че му било важно мнението щото той се смятал за важен, пък знаел истината. И напира да ограмотява някой чрез мненията си, щото изплува от дупка с такива неграмотници като него и смята че целия свят е пълен само с "изкопаемите от дупката му" дето са се консервирали от десетина века.

Още един "дух от отвъдното" се пробваше нахъсано и нахакано да се фантазира... щот "имал изследвания" и бил открил божествените и духовни "истини"... То тва край няма и не само тук е така. масово посредствени люде ползват интернет, щото с него те се изживяват на значими. И с право - щото си е бая трудно да се изживяваш на значим в реала, докато във виртуала - е-хееей... А най-големия напън на всеки посредствен е да се представи като оригинален, като знаещ, можещ, като велик, като герой. За целта пред огледалата си те са владетелите на истината, толкова им е ясно всичко, толкова са пичове и пички... и то - само щот всеки си има щит с вече приетото наготово и начин да се прави на информиран чрез гугъл.

За профила и приликата - с плоската земя - сте напълно прави - типологията и поведението е сходно, целта, значението, смисъла подредбата на идеологичните елементи - са си същите. И таргета е същия...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, AAUUXX написа:

За ваксините е друга тема и съм на по-различно мнение от теб,аз съм за ваксинирането.

Нали и аз това написах.

преди 4 часа, realno написа:

Аз или или ти. Май не загря какъв гаф направи . Свикнал съм всеки ден  да ги чета.:)

Уловихме те, че си сбъркал фатално. Пропука се увереността ти. Падна в собствения си капан crazy-monkey-emoticon-010.gif?1292792380

преди 4 часа, AAUUXX написа:

Да се радваме ,че не четат от Карлуково,че ще изгубим ценни кадри :D

Те оттам не четат. Само пишат. То това е и кусура на темата.

преди 4 часа, realno написа:

А е направил гаф, защото си мисли че цитира мен... 

Сега разбрах. Откъде да знам, че не знаеш как да цитираш. Значи посочил съм текст от друг за простотия. Само не разбрах как това пречи на твоите простотии да бъдат простотии? Или те утешава, че и други не се изразяват правилно.

Сега прочетох на A.com. Според мен греши за стимулите за развитие. Гладът е унищожил по-силните разклонения на предците ни. Наскоро четох и че предците ни са имали по-бърза обмяна на веществата, т.е. представят го като победа на мързеливците. Неандерталците не са били кой знае по-глупави от хомотата, но тъкмо силата им ги е погубала. Имали са уникални способности да бягат и да преследват с километри дивеч. Ако бяха влели повечко гени в нас, днешните Олимпийски игри щяха да са съвсем друго зрелище.
Еволюцията е сложен процес - оцеляват не най-мързеливите и не най-надарените, а някаква средна класа, защото първите са твърде пестеливи, а вторите твърде енергохабящи.

преди 3 часа, realno написа:

физически закони , които не могат да се променят освен чрез чудо

Сигурно за физичните закони искаш да кажеш, ама даже името не им знаеш haha.png

Я, твоя Христос наистина е възкръснал. Оказва се, че е бил негър:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, аm-аm написа:

Ама виж, Aumi спря да пише в темата. Или е започнала да чете отговорите на въпросите ѝ или извънземните са ѝ забранили да ги издава повече. И в двата случая съм щастлив crazy-monkey-emoticon-105.gif?1292792407

Важното е, че си щастлив, вярвайки в собствените си илюзии.

И остави другите, те също да си живеят в техните си илюзии.

Като например Ра-мус-чо. Който подхранва илюзиите си, коментирайки винаги другите, като махленска клюкарка.

Като че ли няма свой собствен живот, а винаги се рови в света на останалите.
Какво да прави момчето! Явно, животът му е наистина доста скучен.:newspaper:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Aumi написа:

Важното е, че си щастлив, вярвайки в собствените си илюзии.

3aUKRkaRT2k.jpg

tczSzXG62f4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

милооооо, как го написа това ... ми то толкова сложно бе, милоо.

Пак е добре че са кратки изреченията и всяко си е на собствен абзац. Третият ред е едно изречение, петия ред първото изречение завършва с въпросителен знак, но не се очаква ти чак толкова да разбираш от правопис.

Това е проблема, милооо. Ако не цитираш готови текстчета и буквички е трагедия положението, защото неграмотията те тресе отсякъде, но най-плачевното е именно "мисленето"

преди 6 часа, Aumi написа:

. И именно от "такива главички"  произтичат теми, като тази. Някъде по-нагоре в темата пропадна въпроса за "истината" и разните алтернативни нейни търсачи с мисията да пропагандират личните си приказки. Пък то цялата работа било "те да си бъдат щастливи. Но явно част от "щастието им" е са напират да го направят "общочовешко", щото те са добри, мили, загрижени и... спасители, будители, информатори на масата заблудени...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

...

Ти що не си гледаш кефа, а непрекъснато се ровиш в буквичките, точките, запетайките и въпросителните!

Или за теб, единственият кеф е да търсиш недостатъците на другите, правейки се на интересен и важен!

Но досега, освен нападки и подигравки, не чухме твоето лично мнение по темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.09.2018 г. в 1:06, аm-аm написа:

Нали и аз това написах.

Уловихме те, че си сбъркал фатално. Пропука се увереността ти. Падна в собствения си капан crazy-monkey-emoticon-010.gif?1292792380

Те оттам не четат. Само пишат. То това е и кусура на темата.

Сега разбрах. Откъде да знам, че не знаеш как да цитираш. Значи посочил съм текст от друг за простотия. Само не разбрах как това пречи на твоите простотии да бъдат простотии? Или те утешава, че и други не се изразяват правилно.

Сега прочетох на A.com. Според мен греши за стимулите за развитие. Гладът е унищожил по-силните разклонения на предците ни. Наскоро четох и че предците ни са имали по-бърза обмяна на веществата, т.е. представят го като победа на мързеливците. Неандерталците не са били кой знае по-глупави от хомотата, но тъкмо силата им ги е погубала. Имали са уникални способности да бягат и да преследват с километри дивеч. Ако бяха влели повечко гени в нас, днешните Олимпийски игри щяха да са съвсем друго зрелище.
Еволюцията е сложен процес - оцеляват не най-мързеливите и не най-надарените, а някаква средна класа, защото първите са твърде пестеливи, а вторите твърде енергохабящи.

Сигурно за физичните закони искаш да кажеш, ама даже името не им знаеш haha.png

Я, твоя Христос наистина е възкръснал. Оказва се, че е бил негър:

ловихме те, че си сбъркал фатално. Пропука се увереността ти. Падна в собствения си капан crazy-monkey-emoticon-010.gif?1292792380""

И след малко :

"Сега разбрах."

Явно не четеш внимателно това,което пиша. 

Но иначе ми харесва, как си разказвате  различни теории за изчезването на т.н. междинни звена. Тука има, тука няма.  Това се казва чиста "наука". Важно е фантазията да работи и всичко е възможно. 

Един въпрос: на колко милиона години са откритите вкаменелости на хора от Помпей? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и една друга гледна точка за появата на човек ....

Когато на Бог му хрумнало да създаде този свят ползвал какво ли не. за да се получат различните Слънца, планети и т.н. и след като погледнал най накрая какво е направил, видял е че му е останал най-разнообразни излишъци и решил да скърпи от въпросните Земята.

После видял, че пак имало остатъци ... та спретнал и животните и т.н.

Обаче видял, че останало и отпадък та взел от отпадъка скърпил Човек, но пак останал Отпадък и със всичкия останал скълъпил Жената.

Та .... Човек е вид изрод на Франкинщай ..... скълъпин от некви на пръв поглед несъвместими фрактали, а Жената пък е скълъпина от всичко останало .... :)

Хората сме отпадък .... непотребен излишък който живее в съответната илюзия, че е значим и едва ли не Бог е сътворил света специално за него .... :)

Та ето едно друга гледна точка на омаловажаването на човешкото познание .... илюзията, че той Човека е център на Божията промисъл ....

Може би Божията промисъл е била сътворението на Земята, а ние сме паразити на същата .... Ами сега.... :) 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ДиоиД написа:

Ето и една друга гледна точка за появата на човек ....

Когато на Бог му хрумнало да създаде този свят ползвал какво ли не. за да се получат различните Слънца, планети и т.н. и след като погледнал най накрая какво е направил, видял е че му е останал най-разнообразни излишъци и решил да скърпи от въпросните Земята.

После видял, че пак имало остатъци ... та спретнал и животните и т.н.

Обаче видял, че останало и отпадък та взел от отпадъка скърпил Човек, но пак останал Отпадък и със всичкия останал скълъпил Жената.

Та .... Човек е вид изрод на Франкинщай ..... скълъпин от некви на пръв поглед несъвместими фрактали, а Жената пък е скълъпина от всичко останало .... :)

Хората сме отпадък .... непотребен излишък който живее в съответната илюзия, че е значим и едва ли не Бог е сътворил света специално за него .... :)

Та ето едно друга гледна точка на омаловажаването на човешкото познание .... илюзията, че той Човека е център на Божията промисъл ....

Може би Божията промисъл е била сътворението на Земята, а ние сме паразити на същата .... Ами сега.... :) 

Фантазията  ти не отстъпваш на вярващите еволюционисти. :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, realno написа:

Фантазията  ти не отстъпваш на вярващите еволюционисти.

Написано от теб... е направо жестоко! И иронично.  :)

Вярващ еволюционист - е интересно понятие. Интересно е също така  - а има ли 'вярващ реалист", или пък " вярващ креационист" ? Или последните са само "реалисти"?  :)

А кога и дали е възможно да си 'интелигентен (или пък "рационален) креационист"? Без да споменавам и пръкналото се доста смешно понятие "НАУЧЕН КРЕАЦИОНИЗЪМ"...

Но най-веселото се появява при съчетанието - Интелигентен евангелист. И дали това е еднозначно на "фанатичен реалист"?

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, ДиоиД написа:

Света е за всички, и за хората, и за животните, и за растенията. Но ние не можем да живеем заедно без да се изяждаме един друг, така е устроено мирозданието. Трябва да се прави разлика между "вероятно" и "възможно" да се живее по друг начин. И тук според мен вярващите играят роля, лицемерни са, преследвайки чисто егоистични цели. Ник  Пизолато малко крайно, но логично пише:

Ако един човек се държи достойно, само защото очаква някаква божествена награда, тогава братко, този човек е скапан боклук. И аз бих искал да разоблича колкото се може повече такива хора.

Прехвърлят самоомразата си към по-висок авторитет. Това е пречистване. Той попива техния ужас. Ефективността му е пропорционална на увереността, която може да им вдъхне. Някои лингвистични антрополози смятат, че религията е лингвистичен вирус, който променя мозъчните връзки и притъпява критичното мислене.

Още откакто първата маймуна погледнала слънцето и казала на втората: „Той каза да ми дадеш храната си.“ 

Ние сме неща които живеят с илюзията, че имат своя същност,
подхранвана от физически преживявания и чувства,
програмирани с убеждението,
че означаваме нещо за някого.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.09.2018 г. в 12:55, аm-аm написа:

Уникален невежа. Съперничиш си с Aumi.

Няма смисъл да коментирам целия ти пост. Със същия успех можех да питам дете от детската градина и да му слушам фантазиите.

Хванах ли те пак в лъжа:

Първо стани наясно със себе си, после обяснявай на другите какво е станало когато извънземните снесли хората.

Вчера откри, че в Уикипедия има дефиниции на понятия, които отдавна ползваш, но още не знаеше значението им. Днес призоваваш за знания извън Гугъл:

Това вече е карикатура.

И се върни в първи клас, че такава зловонна неграмотност може да умори и последните носители на здрав разум във форума.

Сложи си очилата и гледай внимателно - какво цитираш и кого ! Забелязах , че не ти е за  1 -ви път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _ramus_ написа:

Написано от теб... е направо жестоко! И иронично.  :)

Вярващ еволюционист - е интересно понятие. Интересно е също така  - а има ли 'вярващ реалист", или пък " вярващ креационист" ? Или последните са само "реалисти"?  :)

А кога и дали е възможно да си 'интелигентен (или пък "рационален) креационист"? Без да споменавам и пръкналото се доста смешно понятие "НАУЧЕН КРЕАЦИОНИЗЪМ"...

Но най-веселото се появява при съчетанието - Интелигентен евангелист. И дали това е еднозначно на "фанатичен реалист"?

"И дали това е еднозначно на "фанатичен реалист"?"

Не, дървен философ.

Самозараждането

"Как еволюционистите обясняват произхода на първия едноклетъчен организъм, от който се предполага, че са възникнали всички форми на живот? В продължение на много години е била приемана средновековната идея за самозараждането. Според речника на Уебстър самозараждането е "създаване на жива от нежива материя... което идва от вече архаичното и отхвърлено убеждение, че организмите, намиращи се в разлагащата се материя, възникват спонтанно от нея".

Казано просто, това означава, че при подходящи условия - температура, време, място и т.н. - разпадащата се материя се превръща в живот. Тази опростенческа представа доминира в научното мислене до 1846 г., когато Луи Пастьор я разгромява тотално с експериментите си. Той разобличава тази идея като пълна глупост. В условията на контролиран лабораторен опит при полу-вакуум от мъртвата, разлагаща се материя не възниква никакъв живот. Предишното твърдение било изоставено неохотно. Днес никой почтен учен не се опитва да го защитава с експерименти. Ето защо в речника се казва, че вече е "изоставена". То никога не е било и няма да бъде демонстрирано в експерименталните епруветки. Няма процес, който може да подкрепи идеята за самозараждането. Очевидно ако такова е имало в далечното минало, когато се е появила първата искра на живот, трябва да се предположи, че законите, обуславяли живота, трябва да са били съвсем различни от сегашните. Почакайте малко! Така не става, защото цялата еволюционна теория се крепи на предположението, че условията на земята са останали едни и същи.

Започвате ли да разбирате дилемата, пред която са изправени еволюционистите, когато обясняват произхода на първата амеба, монада или жива клетка? Ако преди това не е имало живот и тя е възникнала случайно, това противоречи на основни природни закони, които са в основата на цялата теория. Без вяра в самозараждането еволюционистите трябва да признаят съществуването на сили, различни от естествените - с други думи, на Бог. Как излизат от тази ситуация?

Д-р Джордж Уалд от Харвардския университет, носител на нобелова награда, обяснява загадъчно и честно, както само един еволюционист може да направи това:

"Човек може само да размишлява върху мащабността на задачата да се приеме, че самозараждането на живи организми не е възможно. Ето ни нас като резултат, по мое виждане/ без доказателството/ , като резултат от самозараждането." (сп. "Сайънтифик Америкън", август 1954 г).

Изказването на д-р Уалд демонстрира много по-голяма вяра, отколкото тази на религиозния креационист. Забележете, че великият учен еволюционист казва, че не е възможно това да се случи. Било е невъзможно. Въпреки това вярва, че това се е случило. Какво можем да кажем за тази вяра? Креационистите вярват, че Бог има способността да създава живот. Това не е сляпа вяра в нещо, за което смятат, че не е възможно.

Тук сме изправени лице в лице срещу първото противоречие между еволюцията и основния закон на науката. За да поддържа своето хуманистично обяснение за произхода на живота, човек трябва да приеме оборената и ненаучна теория на самозараждането. Големият въпрос е следният: защо той се противопоставя толкова упорито срещу самозараждането, за което говори Библията? И в двата случая се изисква чудо на сътворение. Или Бог го е извършил по Своята Божествена промисъл, или сляпата, неразумна природа е извършила невъзможното според Уалд сътворение. Нека всеки разумен човек се замисли за миг върху възможната алтернатива. Не се ли изисква повече вяра, за да се смята, че щастливата случайност може да породи живот по-лесно, отколкото безкрайният разум на Бога?

Защо д-р Уалд казва, че не е възможно животът да възникне вследствие на самозараждане? Убеденият еволюционист не стига лесно до тази отстъпка. Неговото изтощително търсене на научно обяснение завършва с провал, както и за всички останали учени еволюционисти, и той има смелостта да го признае. Еволюционистът обаче има и изключителна вяра – вяра в нещо, което не е възможно да се обясни научно. Ако някой християнин изповядва подобна вяра, ще бъде сочен за наивник и лековерен. Колко различно изглеждат нещата под мантията на висшето образование в очите на лесно впечатляващите се умове! Колко по-естествена и сладка е вярата, която приема вдъхновения доклад: "В началото Бог създаде небето и земята." (Битие 1:1)"

Ramus, веднъж се призна  за невеж, макар и не директно, като не можа да ми отговориш на поставени въпроси. Ако и сега не можеш да ми отговориш на въпроса с доказателства как е възникнал живота от не живата природа, пак трябва да се признаеш за такъв. Можеш да използваш цялата научна информация. Нали сме глупави и невежи, а ти си  умен. Имаш още веднъж възможност да докажеш , че греша,  ако ли не, си оставаш просто дървен философ /говорещ без нищо да казва/ и невеж фантазьор, който търси заяждане.    

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Śūnyatā написа:

Света е за всички,

Света е всичко, а не за всички .... Всеки може да си го интерпретира както му е угодно .... на него ... Въпроса е до колко човек е съпричастен или не към него.

Към сегашния момент на развитие на действащата цивилизация се вижда, че въпросната се е изродила и на власт са психопати ...

Тук не говорим за официалните власти, а за власт която малцина са запознати с въпросната ... 

Има един въпрос ..... какво ни касае нас обикновените хора какво може да се направи на Луната или пък на Марс.... ????

Търси се някакво спасение на човечеството и яко дерзаят в тази насока ...

Търси се божествената частица и т.н. и изобщо с какво се занимават учените .... с неща които изобщо не го вълнува обикновения човек.

И успоредно с това .... има мизерия, има налагане на някаква религия .... има "гладни" за емоция хора и т.н. ....

И всичко това е в един много угоден хаос за някои .... а не на всички ....

Та света не е за всички, а принадлежи на определен брой хора провъзгласили се за "ново-помазани" ....

Да .... на времето е имало няколко Генералисимуси, и даже някои са анатемосани, а сега има доста под прикритие .... :)

Илюзия е че света е за всички .... ;)

преди 33 минути, realno написа:

живота от не живата природа

Много просто .... слагаш я в един казан и я вариш чрез убеждения, но преди това трябва да ферментира чрез радиация  ... :) т.е. .... посредством радиацията не живата природа ферментира и в последствие чрез дестилация ... и многократна при това се получава фракция наречена условно човек ... :)  

Това е вид възкресение .... :)

:beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учени срещу теорията на Чарлз Дарвин за еволюцията

Публикувано на 24.03.2007 
Чарлз Дарвин теория на еволюцията

Повече от 600 учени от различни страни по света са засвидетелствали своя краен „скептицизъм“ по отношение на догмите на „еволюционната теория“ на Чарлз Дарвин.

:cantbelieve:Ех тези учени, защо така? Не четат ли форумите ни, за да видят колко  много доказателства има за теорията на Дарвин, особено рисунки? Невежи такива. Не може да сте учени щом не не признавате еволюционната теория. Подозирам, че сте плоскоземци. :helpwanted3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, realno написа:

Публикувано на 24.03.2007 

Или още казано - от хиляда деветстотин и Балканската война. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

Ех тези учени, защо така? Не четат ли форумите ни,

дечко, нямаш си елементарна идея за какво става въпрос, а пълниш с тъпизмите си тема след тема. Ъкъл нямаш за 2 стотинки бе човек, ако не цитираш готовите думички от евангелистките ви сайтове и веднага се вижда от коя дупка напираш да изскочиш.

Еволюционната теория не е на ДАрвин, а той само поставя нейните основи, но е нямал и понятие за дълбочината, която се разгръща след това от много от  останалите научни дисциплини.

И теорията не е "истина" и никой не се интересува да вярва в нея. Именно заради това в теорията винаги е налице проблемни положения и несходства, които се наричат парадокси и никой сериозен учен няма проблем с това. В науката никой няма проблем да отрече теорията, да бъде скептик, да поставя други теории, ако има доказателственост, повторяемост, измеряемост, статистически данни, интерпретируемост. 

Скептицизмът в науката е естествено явление. Именно в науката най-много се отричат теориите, създавайки така други версии... Така науката се развива защото това е нейната "отворена страна" ... и още куп нещица, дето ти дори не си чувал, ако не ти ги снесат в евангелисткия ти храм.

А в религията има огромен проблем ако вярващия постави под съмнение канона, или направо го отрече - напр. съществуването на бог... Неграмотен си и по отношение на понятието "вяра"...

Въобще нямаш нищичко... съвсем нищичко. Трагедията на мързеливеца и некадърния е, че си остава посредствен. Но и това не е голямата драма - посредствени хора има навсякъде, но нямат проблем с това. Проблемът възниква, когато обикновен посредственик му е много важно да се изживее на нещо което той не е и тръгва да показва на света посредствеността си, която той е с идеята че е с някаква важност и значимост.  Така става още по-голям резила...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/
      https://docs.google.com/document/d/1yBVdthQQgvKNMJsjIM5WMo7zJ3i5W5nKCPBpkHA8T2w/pub
      Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!!
      Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!!
      http://stamat2015.blog.bg/
      http://sthamanuviro.blog.bg/
      МИР И ЛЮБОВ!!!
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Триизмерна анимация на Плоската Земя и Небесните Светила, при денонощното им движение над повърхността. МИР И ЛЮБОВ !!! Благодарение на: C.B.S. https://www.youtube.com/watch?v=Rk3Yn...
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Най-голямата измама в съвременния свят са космическите програми - досега само НАСА е откраднала от данъкоплатците над 620 МИЛИАРДА долара. Космическите програми са абсолютно ненужни, тъй като ракетната технология не действа във вакуум! Следящият ежедневно, обаче, новините по дез-„информационните” канали ум веднага би възнегодувал: „Ами, снимките на „планетата” от космоса?! Ами, 24-часовия телевизионен канал на НАСА, постоянно отразяващ дейностите в космоса??!!” Всеки, който дори малко се е занимавал с Фотошоп или CGI (компютърно генерирани изображения) програми като „Maya”, например, ще остане скептичен, ако го попитат дали снимки или видео-материали са доказателство, че нещо в действителност се случва. За тези, които нямат представа от съвременните средства за видео-монтаж, сини и зелени екрани и т.н., нека просто гледат филма „Гравитация” със Сандра Бълок и да преценят, дали могат да различат кадрите от филма от някое видео на НАСА. Накратко, всички снимки и видео-материали на НАСА, представящи космоса, са фалшификации, направени с Фотошоп, CGI-програми, зелени екрани, колани за безтегловност, Zero-G самолети и постановки в Лабораторията за Неутрална Плаваемост на НАСА в Хюстън, „Звездното градче” в Русия или „Космическите” центрове в Китай и Япония. Това много лесно се установява от набитото око на професионалистите, които през последните години заливат You Tube с перфектно направени опровержения и разкриват до дъно измамата. - https://docs.google.com/document/d/1x... , също и http://stamat2015.blog.bg/ Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Сравнение на движението и местоположението на Слънчевата и Лунна траектории през Януари и Юни. Правейки ежедневни пълни кръгообороти над Плоската Земя, Слънцето ежегодно обикаля спираловидно, постепенно приближавайки се от Тропика на Козирога до Тропика на Рака и обратно, като по този начин предизвиква смяната на деня с нощта, както и сезонните цикли. Стамат : http://stamat2015.blog.bg/ Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
    • от СТАМАТ
      https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ Как астро-НЕ-тата използват измислената космическа тоалетна. Поредният боклук изтичащ от НАСА. ЧЕТЕТЕ разтърсващото консервативните устои и разбиващо Илюминатската парадигма изследване на Ерик Дубей: „Двеста доказателства, че Земята не е въртящо се кълбо!”. - https://docs.google.com/document/d/1H... Тъй като пренебрежението, присмеха, подигравките, обидните забележки, оскърбленията, ругатните и голословното невежо празнодумство не са от полза за разпространяването на Истината за Плоската Земя и не облагодетелстват израстването на Духа у Човека, на 28-ми Октомври 2016 година забраних коментариите на публикуваните от мен в Ю Тюб видеоматериали. Коментариите до тази дата публикувам в моя блог: http://stamat2015.blog.bg/ и в моя Google+ акаунт.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.