Премини към съдържанието
Мойра

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

Вие хора първо се научете да правите разлика между насилие и наказание, или наказване с възпитателна цел. Предполагам, че не сте получавали от второто, или не е имало желания ефект.

Човек, който е наказван заслужено, си научава урока, и няма да е мотивиран да става насилник. Същото не може да се каже за този, който несправедливо е насилван/тормозен.
Насилието си е насилие. Никое насилие не възпитава!
Правилата трябва да се спазват, защото са създадени за "по-добре", а не от страх, от наказание!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, "Мо" написа:

Издигането на хетеросексуалността в морална идеология е, всъщност, нещото, което е твърде ненормално и скверно… 

Важи и обратното.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И за да няма обвинения за геноцид, всички важни неща се решават чрез референдум.
Геноцида на мнозинството над малцинството е същото, но узаконено.
Важи и обратното.
Затова казах "какъвто и да е модел"
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:
преди 7 минути, Мойра написа:
И за да няма обвинения за геноцид, всички важни неща се решават чрез референдум.

Геноцида на мнозинството над малцинството е същото, но узаконено.

А какво ще кажеш за геноцида на малцинството над мнозинството?

Нима ромите не упражняват геноцид над всички останали етноси в България?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Мойра написа:

Какъв геноцид като никой никого не убива? Може да се нарече диктат на мнозинството. Но няма ли право мнозинството да избере как да живее? А не да му се натрапват маргинални идеологии.

Не може една малка група хора, под един процент, да се опитва да диктува на всички останали какво да приемат и какво да одобряват, и да ги заплашва със затвор и глоби (чрез закони и държавния апарат).  Това е диктатура на малцинството, на нищожното малцинство. Затова на един читав референдум ще стане съвсем явно къде е общественото мнение; само че някои хора не искат референдуми, а да се отчитат за свършената работа пред началниците в Брюксел и отвъд океана. Не са хубави тия референдуми... е сега, ако е за АЕЦ "Белене", тогава може.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Yvan Sergeev написа:

нямаш си представа какво говориш

много бой съм ял

и съм спокоен човек

в краен случай се защитавам никога не съм удар човек пръви

За жалост, ти не си представителна извадка.. И имам много повече представа от това, което говоря.. но нямам намерение да разтягам локуми. Казах онова, което мислих по темата. Другото е чесане на езици. 

преди 11 минути, Lumberman написа:

Вие хора първо се научете да правите разлика между насилие и наказание, или наказване с възпитателна цел. Предполагам, че не сте получавали от второто, или не е имало желания ефект.

Айде да не ми казваш какво да се уча и какво не.. и да не ме определяш дали и какви разлики намирам. Твоите предположения относно наказанията, които съм получавала или не съм...нямат връзка с темата. 

Смешно е как се опитвате да вменявате някому каквото ви е угодно. 

Аман от анализатори. Казах си мнението и веднага определиха имало ли е ефект от наказанията ми. Риъли? :D 

Бях до тук в темата! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Lumberman написа:

Какъв геноцид като никой никого не убива? Може да се нарече диктат на мнозинството. Но няма ли право мнозинството да избере как да живее? А не да му се натрапват маргинални идеологии.

Не може една малка група хора, под един процент, да се опитва да диктува на всички останали какво да приемат и какво да одобряват, и да ги заплашва със затвор и глоби (чрез закони и държавния апарат).  Това е диктатура на малцинството, на нищожното малцинство. Затова на един читав референдум ще стане съвсем явно къде е общественото мнение; само че някои хора не искат референдуми, а да се отчитат за свършената работа пред началниците в Брюксел и отвъд океана. Не са хубави тия референдуми... е сега, ако е за АЕЦ "Белене", тогава може.

Нямаше да има нужда и от референдум, ако законът, касаещ обсъжданите проблеми се прилагаше стриктно.

Истанбулската конвенция е напълно излишна!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, Madonna написа:

Айде да не ми казваш какво да се уча и какво не.. и да не ме определяш дали и какви разлики намирам. Твоите предположения относно наказанията, които съм получавала или не съм...нямат връзка с темата. 

Смешно е как се опитвате да вменявате някому каквото ви е угодно. 

Аман от анализатори. Казах си мнението и веднага определиха имало ли е ефект от наказанията ми. Риъли? :D 

Бях до тук в темата! 

Разликата е много съществена, защото на Запад вече дори ступването по дупето се третира като "физическо насилие" и родителят може да бъде докладван от "анонимен свидетел" и осъден. И децата се качват на главите на родителите си, установено чрез закон.

В дадения пример, предполагам, че става дума за насилие или превишаване на адекватното наказание. И това е проблем, не отричам. Но най-вече на този, който го практикува. Защото той по този начин би създал насилник. Ако един баща нехае за бъдещето на детето си, негова плът и кръв, то аз ли да го мисля и да вземам мерки?

Не е нужно да се обиждаш. Знам, че думите имам потенциала да нараняват, но не са с тази цел написани. Жените сте много по-чувствителни от мъжете наистина.

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше да има нужда и от референдум, ако законът, касаещ обсъжданите проблеми се прилагаше стриктно.
Истанбулската конвенция е напълно излишна!

Преди време цитирах една статия за "Прозорецът на Овертон". http://glasove.com/categories/komentari/news/prozorecyt-na-overton

Само се чудя - каква е крайната цел на "цялата гимнастика"?
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Madonna написа:

За жалост, ти не си представителна извадка..

е ако бях щеше да е щастие .... сбъркана ви е логиката като цяло...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братя българи, ако сте мъже а не пyтки, излизайте на протест утре в 10 часа пред университета, там където ще се правят че обсъждат нещо ония обратните и продажниците.
Иначе ви чака същото като в Белгия.
На моето момченце се опитваха да му промиват акъла лелките още във втори клас, че момчетата могли да си играят с кукли, а момичетата да се правят на момчета. Едно от момиченцата е постригано нула номер отстрани и само малко коса отгоре и ходи да тренира футбол с момчетата. Те това са резултатите от отвратителна пропаганда на дефектните.
На моето дете трябва постоянно да му обяснявам, че едно момче трябва да е истински мъж, щото иначе красивите момичета няма да го искат, заради простите лелки в дасколото. Добре поне че по телевизията гледа че тинейджърите се целуват между момче и момиче, че иначе само с ония изкукуригалите лелки в училището, децата се объркват.
Тука решили че червеното си било и за момченца, а само розовото било само за момиченца. И жена ми белгийката му купуваше разни червени чорапи, или тениски с прекалено червено по тях. А аз ги изхвърлях веднага на боклука. Сега вече не смее да носи вкъщи червено за детето. Един път му купила моята белгийка детска количка за кукли с целия ѝ белгийски акъл. И тогава директно му казах на детето че ако го видя да играе с нея първо ще я натроша на парчета и после няма да го водя никъде по детските площадки да си играе и ще стой сам вкъщи. И той не я пипа, после гледам че изчезнала някъде. Виновни за това са лелките в училището, щото им разправят че и момчетата имали право да си играят с женски играчки. И той като е малък и може да е искал количката, заради куклата в нея. А пък майка му като си няма момиченце  и хайде на него да му купи кукла в количка, щото като е била малка тя си е играела с такава. Тя майка му го затрупва с всякакви книги, щото тя обича да чете. 
Абе трябва си мъж на място в къщата, да им скръцне със зъби, че иначе за къде сме с тия сбъркани идеологии. 

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Преди време цитирах една статия за "Прозорецът на Овертон". http://glasove.com/categories/komentari/news/prozorecyt-na-overton

Само се чудя - каква е крайната цел на "цялата гимнастика"?

И аз го цитирах тези дни.

Тук има тема за "Прозорецът на Овертон", но кой знае защо, почти никой не се интересува.

Крайната цел е повече от ясна за тези, които са прочели нещичко за Прозореца.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А па един военен от квартала, като си няма син, праща малката му дъщеря на карате и я вози на мотора, абе възпитание като за момче. 
А една съседка е пожарникарка, барабар с мъжете. Късо подстригана и мотор си купила.
Сбъркан свят, мамата си трака.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Референдум лесно се манипулира.

ще се наложи да си крием децата, както е било по турско време,  ще се наложи пак да станем партизани.

Не е хубаво, но нямаме друг избор, ако искаме да защитим децата си от вредното и лошо западно влияние.

Мен демокрацията ме излъга, че сега всички били свободни и можело всичко. А когато поисках да уча английски,  получих дискриминация, защото не съм завършила начално образование с шестица, а с петица.

Толкова за "свободата".  Не те питат какво искаш, какво желаеш. Нареждат ти.

И аз бях принудена да избирам между руския и немския.

Никога не съм искала да уча немски, винаги съм изпитвала омраза и отвращение към Германия.

Същата тази свободолюбива демокрация не ми позволи да уча модерен балет, нито да съм мажоретка,  нито да бъда знаменска. Не съм била достойна.

Никой не ми каза, че имам права и имам право да се оплача от дискриминация.  Търпях всичко това в училище.

За мен единственият изход и спасение от извратените и лудите е да започне война между САЩ и Русия.

Само пълната, безусловна и категорична победа на руснаците над нацизма, спаси света от едно зло.  Само съпротивата опази човечността.

Сега ще е същото.

Жал ми е за приказките, че нямат автори или авторските права са изтекли и всеки може да ги промени.  Извратените и на тях ще посегнат.

Дано само не посегнат на  "Задната къща", защото ще съм като бик на червено.:angry:

С цената на всичко ще си опазя книгите и оригиналните приказки и романи.

Ще се боря извратения западен свят да не омърси племенниците ми. С цената на всичко!

Само да са пипнали книгата,  ще разберат с кого си имат работа!:angry:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

Виновни за това са лелките в училището, щото им разправят че и момчетата имали право да си играят с женски играчки. И той като е малък и може да е искал количката, заради куклата в нея. А пък майка му като си няма момиченце  и хайде на него да му купи кукла в количка, щото като е била малка тя си е играела с такава. Тя майка му го затрупва с всякакви книги, щото тя обича да чете. 
Абе трябва си мъж на място в къщата, да им скръцне със зъби, че иначе за къде сме с тия сбъркани идеологии. 

Аз като бях в предучилищната възраст, баба ми работеше във фабрика за детски играчки и имахме много кукли в къщи, и аз съм си играл с тях, колкото може да си играе едно момченце, но никой не ме е окуражавал в това нещо. Къде съм можел да стигна, ако примерно татко ме беше учил да играя с кукли, или беше казал, че така трябва да правят "мъжете"? Ако има такова нещо като мъжество, няма как едно момче да го постигне, ако носи женски дрехи и тича по женски работи, или ако баща му нищо не му казва, а оставя това на лелките в училище. Нормално ли е родителите да имат по-малко влияние върху детето си от чужди хора, държавни служители?

Тъй че правилно си направил, да се знае кой е мъжът вкъщи. Жените по-лесно се подлъгват по тия работи. Пък късно ли е и за момиченце?

Ако нововъведенията, които ни готвят, успеят да се наложат, след 15 години не би трябвало да има разлика между момченца и момиченца, която да е очевидна. Да попитам: на базата на какви доводи се заличава тази разлика? На базата на биологичните и психологически различия между двата пола, или може би на базата на хилядолетния опит на човечеството?

Аз мисля, че знам защо го правят. В никой случай не е нито в интерес на жените, нито на децата. Всъщност преди с феминизма се окуражава жената да се противи на мъжа си, а сега с детските "права" децата биват обърнати против родителите им. Някои жени могат да видят как става  "с техните камъни от по тяхната глава".

Мисля също, че повечето мъже разбират за какво иде реч с тази конвенция, но е важно къде са жените - и дали те ще подкрепят и ще се съюзят с мъжете. Един разделен дом няма бъдеще.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Белгиеца написа:

Братя българи, ако сте мъже а не пyтки, излизайте на протест утре в 10 часа пред университета, там където ще се правят че обсъждат нещо ония обратните и продажниците.
Иначе ви чака същото като в Белгия.
На моето момченце се опитваха да му промиват акъла лелките още във втори клас, че момчетата могли да си играят с кукли, а момичетата да се правят на момчета. Едно от момиченцата е постригано нула номер отстрани и само малко коса отгоре и ходи да тренира футбол с момчетата. Те това са резултатите от отвратителна пропаганда на дефектните.
На моето дете трябва постоянно да му обяснявам, че едно момче трябва да е истински мъж, щото иначе красивите момичета няма да го искат, заради простите лелки в дасколото. Добре поне че по телевизията гледа че тинейджърите се целуват между момче и момиче, че иначе само с ония изкукуригалите лелки в училището, децата се объркват.
Тука решили че червеното си било и за момченца, а само розовото било само за момиченца. И жена ми белгийката му купуваше разни червени чорапи, или тениски с прекалено червено по тях. А аз ги изхвърлях веднага на боклука. Сега вече не смее да носи вкъщи червено за детето. Един път му купила моята белгийка детска количка за кукли с целия ѝ белгийски акъл. И тогава директно му казах на детето че ако го видя да играе с нея първо ще я натроша на парчета и после няма да го водя никъде по детските площадки да си играе и ще стой сам вкъщи. И той не я пипа, после гледам че изчезнала някъде. Виновни за това са лелките в училището, щото им разправят че и момчетата имали право да си играят с женски играчки. И той като е малък и може да е искал количката, заради куклата в нея. А пък майка му като си няма момиченце  и хайде на него да му купи кукла в количка, щото като е била малка тя си е играела с такава. Тя майка му го затрупва с всякакви книги, щото тя обича да чете. 

Правилно постъпваш.

Защо не си родите още едно дете, може то да е момиченце? Или белгийката не иска?

Браковете с хора от запада са голям, голям капан.  Голяма грешка.

Даведи си семейството в България. Да види тази жена какво означава да си истинска жена. Да пообщува с истински жени. Да хапне истинска кухня, да види истински история, култура, цивилизация. Да се образова!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Anne написа:

ще се наложи да си крием децата, както е било по турско време,  ще се наложи пак да станем партизани.

Още повече, че толкова малко ни останаха децата... че и тях искат да докопат! Малко ли им е, че и без това 8 от 10 завършващи училище българчета имат намерение да заминат за чужбина и да напуснат страната ни? Интересува ли се някой от това, което крие бъдещето? И въобще има ли такова нещо като "бъдеще" - не е ли всичко низ от настоящи моменти, които водят към следващите?

Време е хората да се пробудят за тия работи... но нещата са страшни, то да бяха едно и две неща, с които човек да внимава и да се бори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Lumberman написа:

Аз като бях в предучилищната възраст, баба ми работеше във фабрика за детски играчки и имахме много кукли в къщи, и аз съм си играл с тях, колкото може да си играе едно момченце, но никой не ме е окуражавал в това нещо. Къде съм можел да стигна, ако примерно татко ме беше учил да играя с кукли, или беше казал, че така трябва да правят "мъжете"? Ако има такова нещо като мъжество, няма как едно момче да го постигне, ако носи женски дрехи и тича по женски работи, или ако баща му нищо не му казва, а оставя това на лелките в училище. Нормално ли е родителите да имат по-малко влияние върху детето си от чужди хора, държавни служители?

Тъй че правилно си направил, да се знае кой е мъжът вкъщи. Жените по-лесно се подлъгват по тия работи. Пък късно ли е и за момиченце?

Ако нововъведенията, които ни готвят, успеят да се наложат, след 15 години не би трябвало да има разлика между момченца и момиченца, която да е очевидна. Да попитам: на базата на какви доводи се заличава тази разлика? На базата на биологичните и психологически различия между двата пола, или може би на базата на хилядолетния опит на човечеството?

Аз мисля, че знам защо го правят. В никой случай не е нито в интерес на жените, нито на децата. Всъщност преди с феминизма се окуражава жената да се противи на мъжа си, а сега с детските "права" децата биват обърнати против родителите им. Някои жени могат да видят как става  "с техните камъни от по тяхната глава".

Мисля също, че повечето мъже разбират за какво иде реч с тази конвенция, но е важно къде са жените - и дали те ще подкрепят и ще се съюзят с мъжете. Един разделен дом няма бъдеще.

Малко са интелигентните жени, наясно за какво иде реч, за съжаление. Пиша в музикален форум, където 17 - 30 годишни момичета и жени,  фенки на разпоретини като Андреа, Яница, и подобни са писали в темата ми с огромна доза наивност, че тази конвенция защитава жените от домашното насилие. Не са я чели, нямат и желание. Тях ги интересуват само секса, скъпите парцалки, купоните и избиването на комплекси! Не бих разчитала на тях.

За съжаление, мъжете трябва да се вдигнат. Жените не искат да четат, да се образоват. На тях им стига "Космополитън".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Anne написа:

Защо не си родите още едно дете, може то да е момиченце?

Защото ще трябва после наследство да делят и да се намразят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Merryl написа:

Когато майката на едно дете се връща на работа, защото има по-висока заплата, а бащата получава майчинството /бащинството/ за братчето или сестричето му, това дете не трябва да се срамува за моментната социална роля на баща си. Примерно. Ето на това ще го научат. Ще ги научат, че няма срамно, ако и бащата се включи в домакинската работа, вместо да се прибере и да викне "ай, дай ракията и вестника, ма!" вдигнал крака на масата..

Merryl само да те попитам - на училището, учителите и държавата ли чакаш, да научат твоите деца на това? Ти, като интелигентна жена, къде ти е бил акъла, та си се омъжила за този подвикващ ти "дай ми ракията ма" вдигнал крака на масата тип, докато ти миеш чинии и готвиш на децата ви?

Предварително благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено плоска манипулация да продължа да пиша в темата! По тази логика - щом защитавам хомосексуалистите - трябва да съм хомосексуална... Та - хомосексуална ли съм или защото защитавам жените - непременно съм от малтретираните. Такава тъпня се получава, че даже вие се заплитате в кълчищата си.

Аз пък ще съм благодарна, ако престанете да ме цитирате, защото още в предния си пост заявих, че участието ми тук приключи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

Защо пък да се намразват?! Аз колко роднини имам, които не са се намразили заради общо наследство. Има много повече ползи. Даже напротив - хората израснали в големи, многодетни семейства, се учат да бъдат по-оправни и отговорни, а не егоисти. Отделно няма да се налага момчето да бъде хем момче, хем момиче, за угодия и на мама, и на тате.

Когато нещата в дома са добре уредени като взаимоотношения повечето деца не са бреме и проблем, а радост и благословение. Но наистина човек, ако не успява или не иска и с едно дете да се оправя, какво остава с две и повече?! При всички положения обаче, ако братята и сестрите се обичат и подкрепят, както е нормално, тогава това за наследството трябва да е последното ти притеснение.

Белгиец, а ти наистина що не си вземеш една къща на село, и да дойдеш тук в България, барабар с жената и детето, и да не ѝ биеш чута на тая криво-уредена Белгия? Мен да ми плащат в момента да отида да живея там, едва ли бих отишъл. Много ми натежават минусите.

преди 3 минути, Merryl написа:

Аз пък ще съм благодарна, ако престанете да ме цитирате, защото още в предния си пост заявих, че участието ми тук приключи.

С риск да уязвя допълнително, за което моля да простиш, но - защо е това мусене? Винаги хората с убеждения подобни на тези на Merryl, реагират по подобен начин. Все някой друг им е виновен, все другите са груби и безчувствени... Разбира се, право на всеки е да кажем "спирам", но ако има какво да добавите към дискусията - никой не ви гони. И това, че се изобличава подмолния характер на документа, не означава, че ние всички, които сме против приемането му, одобряваме насилието на жени и деца, видите ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо в подобни теми, разискванията винаги поемат в посока на личностни характеристики и язвителни подмятания. Всъщност разбирам. Няма аргументи и се започнат простотиите. Човек, който дори не разбира какви са убежденията ми си позволява да ги коментира и анализира... Ако и аз започна по този начин да бъда язвителна - просто няма да ви се влиза скоро тук, но не съм такъв човек.

Казах и преди малко, че това въобще не е дискусия, а махленски разговори без аргументи и намесване на тотално ирелевантни проблеми, които са само във вашите глави. 

Всъщност участието ми по темата приключи още преди два поста, а сега вече приключвам въобще и с влизането тук!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се намразят? Глупости. Аз имам сестра и последното нещо, за което бихме се скарали, е точно наследството. То хич не ме интересува.

Дълго време сестра ми и зет ми имаха само едно дете. Да е единственото дете в семейството разглези много племенницата ми. Цялото внимание за нея,  самочувствие, рев, ако не става на нейното, тръшкане, чудо, глезене.......... Откакто има братче обаче, стана по - отговорна, по - сериозна, по - добра,  по - малко лигава.

Иначе да,  със сестра ми сме се карали за глупости - за играчки, дрехи, книги, за вниманието на родителите, а за детската стая водехме своя Студена война и и с едни големи възглавници си бяхме създали своя Берлинска стена.:lol6: Сестра ми, като по - голяма, беше със  самочувствието, че стаята и мебелите са нейни, не ми даде бюрото, когато станах ученичка  и трябваше да уча на масата в кухнята,  карахме се за играчки, за дрехи,  и до днес мразя да ми взима от моите дрехи. Всяка от нас си има силно развито чувство за собственост и лично пространство. Отказваше да ми дава хубавите играчки,  правеше се на важна,  после за дрехите ужасно се карахме,  но това са типични отношения между сестри. И за предмети сме се карали.  Според нея математиката е върхът на  образованието, според мен това са литературата и историята. И за езици сме се карали - тя намира френския за лигав и тъп, аз пък никога не съм харесвала немския,   а испанския ми е антипатичен и труден (без да съм го учила).

Като деца сме играли с момчешки играчки,  защото имахме братовчеди момчета. Имахме една хубава голяма червена кола с тъмни стъкла, която от любопитство разглобих и после нямаше сглобяване. Играехме с конструктори,  състезавах се с братовчедите си с колички на писта,  имахме камионче, колички, самолетчета, водни пистолети, а аз даже си имах пластмасова сабя и играех с братовчедите си (те са ми връстници) на пирати и разбойници. Стреляхме се с водни пистолетчета и пистолети играчки, играли сме на индианци и каубои, правехме си палатки. Е, играехме и с малко по - далечната ни братовчедка с кукли, тя имаше едни прелестни италиански кукли в детски ръст,  облечени в приказни ренесансови рокли. Танцувахме валс с тях. Имахме много кукли, даже кукла негърче имахме. И кукленски сервизи сме имали и всякакви неща. 

Аз до 4 клас носех рокли и поли,  после ми омръзнаха и минах на панталони. Но не чета приключенски романи и мразя, като ми подарят такива. Не си падам по гримиране, солариуми, СПА и подобни простотии. Намирам ги за загуба на време. Интересувам се от малко недамски неща - археология,  астрономия, ядрени оръжия, с интерес гледам филми за въоръжението през Втората световна и за битките тогава,  гледах една поредица за мотори. Това, разбира се, не ми пречи да нося розови дрешки, да имам розова стая,  да имам нормални феминистки възгледи и да критикувам мъжете,  когато има основания за критика.

Като малка поставих едно момче на детската площадка на място.  То не ми даваше на се кача на фигурката на кончето на балансиращата люлка и ме прати да избирам между патето и пилето. Аз обаче си обичах кончето и бях неотстъпчива. Накрая майка му го сложи на самолетчето, а той се разрева. Повтаряше, че момчетата карали коне, а момичетата хранели кокошките. Аз обаче му казах, че и момичетата имат право да яздат коне и че на момчетата работата им е да карат самолети и коли, че момичетата ще работят все повече мъжки професии и момчетата да свикват, защото момичетата не сме глупави и ние имаме права.:wink12:

Но пък в гимназията съучениците ми момчета  много ми досаждаха с тъпия въпрос дали съм гледала порно!  Аз мисля за уроци и развитие,  те за порно ще ми говорят! Азис винаги съм го намирала за тъп и ненормален. А жените, които по цял ден кисна по разкрасителни процедури и четат тъпи книги и списания, са ми ужасни лигли и простачки.

Гледам футбол само на европейски и световни първенства. Формулата пък е спорт за самоубийци. Не съм по адреналина. На мотор не бих се качила никога.

Така че споко за това, че момичетата играят с момчешки играчки. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Are you serious? :-o
Merryl само да те попитам - на училището, учителите и държавата ли чакаш, да научат твоите деца на това? Ти, като интелигентна жена, къде ти е бил акъла, та си се омъжила за този подвикващ ти "дай ми ракията ма" вдигнал крака на масата тип, докато ти миеш чинии и готвиш на децата ви?
Предварително благодаря за отговорите.

А ти, защо реши, че ситуацията е такава?
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.