Премини към съдържанието
Мойра

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

Към февруари 2018 г. Конвенцията е подписана от 45 държави. Те са глупаци а ние най-умните!

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Angelsing написа:

.....Различните имат право на избор.....

Какво право и какъв избор ?! Може би произволен , включително измислен ? Изобщо наясно ли си с тези понятия като толкова настояваш на тях ?:angry:

раво" не значи "каквото си искам" !........иначе убиецът има "право" да убива защото го иска !!!:nono:

.....(по-просто не можах да го обясня - съжалявам).....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Права каквито имат хетеросексуалните. Да се целуват навън да се женят да имат деца! Това да си различен не е инкриминизирано мисля така че примера ти е неадекватен. Кой го определя като измислено. Две човешки същества се харесват и обичат. Това са стереотипите в българското общество.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, .Alex&Vanko. написа:

От гей или лесбийка лошо не сте видели ....

Значи без да броим педалите в парламента?

преди 7 минути, .Alex&Vanko. написа:

Права каквито имат хетеросексуалните.

С изключение на гражданския брак към днешна дата хомосексуалните имат съвсем същите права, като хетеросексуалните. А за правото на брак, няма абсолютно никаква нужда от конвенцията, която впрочем не м/у другото, няма отношение по този въпрос.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, .Alex&Vanko. написа:

Права....... да имат деца !

`Ми да си направят !:lol6:

Нямат право ! Не им се полага....то да не е като да си имаш плюшено куче с панделка...! :nono:

Пък нека си се целуват , като толкова се обичат ! На това имат право !

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искахте ли го тоя ЕС да ми се шматкате свободно на всеки празник до Гърция? Визи искате ли? В чуж джм са те приели и трябва да се съобразяваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, .Alex&Vanko. написа:

Искахте ли го тоя ЕС

Кой го иска ? Някой да те е питал ?......Дойдоха , видяха разграден двор , победиха....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, .Alex&Vanko. написа:

Искахте ли го тоя ЕС да ми се шматкате свободно на всеки празник до Гърция? Визи искате ли? В чуж джм са те приели и трябва да се съобразяваш.

Като си запитал - никога не съм го искал тоя ЕС, ма никога. Още тогава ми беше чудно, как така ни вкарват в ЕС, без да са питали народа - ма такава е тя нашта демокрация: правото е на властника, а народа кучета го яли.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да си вътре и да си правиш собствена политика! Да се прави референдум да излизаме тогава. Може и от НАТО. Ердоган с няколко изстребителя ще ни превземе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам - добре, че са НАТО и ЕС да ни заповядат да си нарежем самолетите, за да не ни превземе Ердоган.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, .Alex&Vanko. написа:

Не може да си вътре и да си правиш собствена политика! Да се прави референдум да излизаме тогава. Може и от НАТО. Ердоган с няколко изстребителя ще ни превземе!

Значи ! Не го "искаме" ! Така "трябва" , към сегашния исторически период и разположение на силите........ ! Това не значи непременно с всичко да се съгласяваме.....

......защото сега и дупе искат !:)

Нямаш право на избор , колкото и до се правиш на каквото си искаш.....! Правото е на по-силния....(но това е друга тема)

Всичко друго ти го внушават - това е цената !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sound написа:

Ахам - добре, че са НАТО и ЕС да ни заповядат да си нарежем самолетите, за да не ни превземе Ердоган.

Да и ще си купиш Ф16 или друг подобен!

преди 10 минути, by_chechi написа:

Значи ! Не го "искаме" ! Така "трябва" , към сегашния исторически период и разположение на силите........ !

Нямаш право на избор , колкото и до се правиш на каквото си искаш.....!

Всичко друго ти го внушават - това е цената !

Тогава и да плюете Брюксел какво? Какво предлагате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, .Alex&Vanko. написа:

Тогава и да плюете Брюксел какво? Какво предлагате?

Да отстояваш себе си , рода си и държавата ......до колкото можеш ! 

......онези като съвсем са се дебилизирали , и ти ли ? Разумът и Душата (ако ги имаш) никой и по никакъв начин не може да ти ги отнеме......

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, .Alex&Vanko. написа:

Нещо, мноого грешни представи имаш за ЕС. Това е икономически съюз, наследник отчасти на Ханзата, която и до днес си съществува, но основно на някакво въглищно, икономическо споразумение, още от преди ПСВ май. А като идеология почива и на подобна идея от Нацистка Германия, като в първият проект е назначен и нацисткият и идеолог. Идеята е за икономическо обединение с отворени граници и свободно придвижване на населението през националните граници. Ние нищо от това не получихме до днес. А идеите за наднационален контрол, Съединени Европейски Щати, Европейска Армия (провалена), общ контрол на границите (европейска полиция), както и ти и пияницата, болшевишка марионетка Юнкер и подобни, очевидно го разбирате, е наследена от идеите на Третият райх по въпросът. И не е чудно кой дърпа конците днес. Най близо до истинско, европейско икономическо обединение сме били във СИВ, сега сме колония. Но можеше и да е малко по-зле, ако бяхме тотално изолирани от всички пазари, с безработица, продадени за лев и нарязани на скраб, до където ни беше докарало едно "демократично" управление.

Но това, което прави днес Европейската Комисия, бюрократи да си играят на императори, като се поставят над националните управления и налагат силово спорни решения, чрез чист рекет и контрол над общият бюджет и фондовете, който те единствено трябва да администрират безпристрастно и без странични условия, това не е ЕС, а нацистката European Confederation, но като още по зловещ експеримент.

Явно ти е трудно да схванеш какво е национален суверенитет, истинска демокрация, икономическо сътрудничество и договорни отношения, каквито сме подписали при членството, пак с много неблагоприятни условия и мръсни номера, но не сме длъжни да излизаме и на милиметър от тези задължения, ако не е в наша полза. Спести си клишетата за бай Ганьо, алекоконстантиновщината (нихилизъм) е много по-опасна от байганьовчщината. Нали си във великият ЕС? Като не ти харесва тук, ходи при джендърите и хомо-гръцката демонокрация, която не е изградила икономическата мощ на ЕС, нито отворените граници, но се пробутва като кукувица в чуждо гнездо. Дори в САЩ няма еднакви закони във всички щати.

Никой не пречи на гейовете да си правят и отглеждат деца, ако са биологични родители, което не е невъзможно, вече се писа за това. Но те не могат да бъдат пълноценна, семейна интитуция, още повече да им се дават чужди деца. Нито имат право да кастрират нормалните деца и да им наливат хомо пропаганда във възраст, в която още не разбират основни неща. Пак ли трябва да се повтаряме?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Мойра написа:

П.П. Тук не става въпрос за омраза, а за здрав разум и право на избор.

за тези 20% ти нямаш "здрав разум" защото си против

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Без умствен капацитет написа:

за тези 20% ти нямаш "здрав разум" защото си против

И?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, by_chechi написа:

Кой го иска ? Някой да те е питал ?......Дойдоха , видяха разграден двор , победиха....

а еврофондове искаш ли, излез и се  огледай се и виж хубаво ли ще е, виж какво е направено с евро средства

преди 5 минути, Мойра написа:

И?

и ще ти кажат че има добри психолози

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Мойра написа:

И?

...беееее казала компетентната оФца на токчета. :D

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, nikssi написа:

...беееее казала компетентната оФца на токчета. :D

Нали трябва да каже нещо. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, RagnerBG написа:

...още повече да им се дават чужди деца.

Само една малка поправка - имат го това право, по конституция и закон, още от преди да влезем в ЕС, даже ми се струва, че още от соца си е така. Лично се познавам с такива хора - проблем с осиновяването и сексуалната ориентация на осиновителите няма. Проблемите там са от съвсем друго естество - касаещо цялата ни държавна администрация.

Пак казвам - единственото право, което все още нямат хомосексуалните, това е правото на граждански брак м/у тях.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мойра написа:

Това колко пъти от миналата година ще го повтаряш ?  :)

И да не си помислиш че това е американска колегия на педиатрите ?

Образовай се малко , когато тукашните фейк сайтове ти поднасят "сензационни материали"

https://www.psychologytoday.com/us/blog/political-minds/201705/the-american-college-pediatricians-is-anti-lgbt-group

Spoiler

Did you read this headline and think I was accusing The American Academy of Pediatrics (AAP) (link is external) of opposing the LGBT community? That’s the problem. A small anti-LGBT group called the “American College of Pediatricians (ACP)” created a name that is easily confused with the AAP, the largest pediatrics organization in the country.

It is disturbing that news organizations (link is external) and physicians are citing the "ACP" as a reputable source. The ACP is a small group of physicians that left the AAP after the AAP released a 2002 policy statement explaining that gay parents pose no risk to adopted children. The Southern Poverty Law Center (link is external)has repeatedly (link is external) labeled the ACP as an anti-LGBT hate group that promotes false claims and misleading scientific reports. Chillingly, the group has moved beyond its online reports, deeper into the political arena. They have gone as far as filing amicus briefs to U.S. courts (link is external) for major cases concerning LGBT rights. Their reports have gained traction, despite clear criticism from expert physicians in the field. When asked about the ACP, Dr. Scott Leibowitz, medical director of the THRIVE program at Nationwide Children's Hospital and chair of the sexual orientation and gender identity issues committee for the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry, did not parse his words, "It can hardly be a credible medical organization when it consistently chooses to ignore science and the growing evidence base that clearly demonstrates the benefits of affirmative care with LGBT youth across all ages."

Below are a few false statements propagated by the ACP that have the potential to harm LGBT youth:

1. Reparative Therapy for Homosexual Youth Is a Good Idea         

Reparative therapy refers to an attempt to change an individual’s sexual orientation (generally from homosexual to heterosexual). In 2010, the ACP sent a letter (link is external) to 14,000 school district superintendents promoting reparative therapy for gay and lesbian students. In the letter, they incorrectly cite NIH director Francis Collins, M.D., Ph.D., who swiftly denounced (link is external) their letter as misleading and dangerous.

The American Academy of Pediatrics (link is external), The American Academy of Child & Adolescent Psychiatry (link is external), The American Psychiatric Association (link is external), among others have labeled reparative therapy dangerous and unethical. Reparative therapy has been repeatedly shown to be ineffective at changing sexual orientation, and non-acceptance of a youth’s sexual orientation dramatically increases the risk of suicide, depression, and substance abuse.

2. Gay Parents Are Bad Parents

This was the reason for the ACP's original formation. The American Academy of Pediatrics explained in 2002 (link is external), citing a range of literature, that children of gay and lesbian parents have the same potential for health, adjustment, and development as children whose parents are heterosexual. In response, the ACP ignored key literature and issued a non-peer-reviewed report under its new legitimate-sounding name: “The American College of Pediatricians.”

The ACP seems to be the only group of physicians holding this stance, with the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry, The American Academy of Pediatrics, The American Medical Association, among others vehemently disagreeing (link is external). The American Psychological Association dispels false claims on the topic by the ACP here (link is external) for those who are interested in learning more.

3. Affirming Transgender Youth Is a Bad Idea

Perhaps the most popular falsehood (link is external)1,2 publicized by the ACP recently is that transgender youth who are supported in their transgender identities are caused harm by this affirmation. Again, they ignore major studies. In the journal Pediatrics in 2014, researchers showed (link is external) that pubertal blockade and cross-sex hormones resulted in improved mental health for transgender youth. In 2016 (link is external) and 2017 (link is external), two papers showed that transgender children who are supported in their identities and allowed to socially transition have developmentally normal rates of anxiety, depression, and self-worth. Furthermore, transgender individuals whose families do not support their transgender identities are 20 percent more likely to attempt suicide (link is external)

I urge news organizations and individuals to stop propagating these false claims from the ACP. The health of LGBT youth depends on it.

Footnotes (and examples of how the ACP misleads readers and policymakers):

The ACP, in this report, claims that 97.8 percent of prepubescent transgender children change their minds about being transgender after they hit puberty. This is based on a study from 1987, and researchers explain here (link is external) why such studies are flawed (the gist is that the kids in that study and others were never transgender to begin with). Furthermore, pre-pubertal children do not receive hormonal interventions under Endocrine Society Guidelines (link is external). Only adolescents who have reached puberty do, and all existing literature suggests that transgender identity is stable after kids hit puberty (Cohen-Kettenis 2003, deVries 2014).

The ACP claims that hormonal interventions make it impossible for transgender individuals to have biological children. This is false. Transgender teens receiving hormonal interventions are offered fertility preservation measures as explained in Endocrine Society Guidelines (link is external) and detailed here (link is external).

Да се върнам ли отново на тезата на  Белгиеца /с която теза съм абсолютно съгласен/   кой кой е в лъжите, дезинформацията, спеулациите  по темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

Това колко пъти от миналата година ще го повтаряш ?  :)

Колкото е нужно, за да стигне до умовете на повече хора. :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мойра написа:

Колкото е нужно, за да стигне до умовете на повече хора. :P

А  уточнението че това не е мнението и позицията на авторитетната организация на американските педиатри, а е мнение на малка група  анти - ЛГБТ  хора , ще го повториш ли също ?

Отделен е въпроса защо искаш такова насилствено повтаряне и налагане на твоето мнение с цел промивка на мозъци ?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

А  уточнението че това не е мнението и позицията на авторитетната организация на американските педиатри, а е мнение на малка група  анти - ЛГБТ  хора , ще го повториш ли също ?

Ще ти се да не е, ама е. :)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.