Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Lumberman написа:

(Миро, да не си и ти тука някъде?

Тоя пак на мен говори :lol6:Пак ли съм ти  изял нещо закуската бре ? :)  Във всяка тема съм ти в...  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, ме

Джордж Сорос държи квота от 30% в групата, която ще прилага Истанбулската конвенция Сорос не е човек, а зъл демон!     

Това под спойлера отдавна съм го прочела и мисля, че ни заблуждават. В България никой никога не е дискриминирал различните, освен ако не са били автори на престъпления. Не е нужно да спомена

Публикувани изображения

преди 16 часа, Lumberman написа:

дин цитат от репортажа: "Идеята е за борба и равенство на всички права за всички хора на всички позиции в обществото, независимо на какво равнище си, независимо от пола ти, от сексуалността ти, независимо от нищо."

Изгледах с интерес репортажчето. Както и очаквах - някакви мамини дечица са излезли да купон, някой им казал, че е модерно да пият бира и да пафкат на гей праид. Истинските джендъри са една шепа и очевадно са там за пари, но е важно да се дразни обществото със самото събитие и да се навира на хората. Много ги тормози участниците, че били обградени с охрана и полиция (на общиски разноски), а в Австрия било по-модерно и там ходели и нормални без охрана. Еми, догодина да пробват без полиция и охрана, щом толкова ги протеснява :D. Не им ли било омръзнало на нормалните хора да протестират и да правят контрашествия (все едно нямат право), а на тях как не им омръзна за едни стотинки и купон да участват в показните циркове на Сорос и БХК? Като искат да купонясват, да си го правят по нормален начин, без "послания", политизиране, скандализиране и участие в съмнителна пропаганда срещу ценностната система на цялото общество. И никой няма да ги забележи дори, ама те искат обратното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, miro20 написа:

Тоя пак на мен говори :lol6:Пак ли съм ти  изял нещо закуската бре ? :)  Във всяка тема съм ти в...  :)

Тва щот та мернахме на прайда с лозунг да се подкрепи Истанбулската конвенция:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, RagnerBG написа:

Като искат да купонясват, да си го правят по нормален начин, без "послания", политизиране, скандализиране и участие в съмнителна пропаганда срещу ценностната система на цялото общество. И никой няма да ги забележи дори, ама те искат обратното. 

Аз като ги слушах, те или са от платените (т.е. проект), или са някакви идиоти, полезни идиоти. Дечица, които хал-хабер си нямат от нищо, но гледат да се присъединят понеже се повярвали, че това е прогресивно и модерно. Изпуснати деца. Но факт е, че са повярвали на пропагандата и са си оправдали щенията.

Преди години и аз съм бил доста близко до такива ЛГБТ-групи, даже е имало вариант и да стана част от тях... но нито за момент не съм ги приемал за нормални. Просто се бях подвел да им съдействам, за да не бъдат толкова мразени и дискриминирани. А те като бяха допуснати в стаята, взеха, че и на масата се качиха. А и специално тези, които са интервюирани, са особено неадекватни. Щото съм виждал обратни да разсъждават доста по-трезво. Дори Куркински говори против конвенцията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето са платени, но има и такива, които са отишли да се позабавляват и да подкрепят различните, тъй като въобще не са наясно за какво става въпрос.

Незаинтересованост + неграмотност = ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, karadzha написа:

Тва щот та мернахме на прайда с лозунг да се подкрепи Истанбулската конвенция:D

Аз го пропуснаВ. Има ли снимка? Да не е Мирча с някоя розова панделка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.06.2018 г. в 18:29, Мойра написа:

Незаинтересованост + неграмотност = ?

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/19-godishno-momiche-pochinalo-sled-poboj-v-ajtos-ima-zadyrzhan-2103933

...но всичко е точно , нали Мойра ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конвенцията не е панацея. В САЩ този ще иде на стола. Там конвенцията ли защитава жените?

Всичко е точно, да. В България - толкоз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сякаш пък в държавите, където е ратифицирана има някаква промяна - ма нейсе, важното е и ние да я приемем, че ще се карат на лизачи, като Миро стотинката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, miro20 написа:

У БГ е тъй – убиваш човек и ти дават затвор от 5 до 10 години; за кражба на самун ляб – па толкоз:(

П.П. Дадат ли власт на разни НПО-та ще стане мазало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sound написа:

че ще се карат на лизачи, като Миро стотинката.

Не се сещам да съм споменавал какво би станало с теб , или с друг потребител,  ако приемем или не приемем конвенцията, нали ? 

Просто защото би било тъпо. А аз тъпотии не говоря за разлика от други "чешещи си езиците и други части на тялото" :)  .

преди 10 минути, karadzha написа:

П.П. Дадат ли власт на разни НПО-та ще стане мазало.

В държави , където  висчко е под тотален правителствен контрол и няма организации-корективи, просто никога няма да чуеш за такива случаи.

Ей ти примери от РФ, от Чечня, където чак когато проблема стане толкова голям че не може да се крие, току виж чуем нещо от чужди организации и/или от избягали от там хора.

Това ли искаш в България ?

Да не чуваш за таквиа случаи като пребил и убил жена си , не значи че няма да съществуват, нали ?

То затова битува мит-а за соца , където престъпност , секс и обратни няма. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Ей ти примери от РФ, от Чечня, където чак когато проблема стане толкова голям че не може да се крие, току виж чуем нещо от чужди организации и/или от избягали от там хора.

Tова ли са примерите? Бягащи хора от РФ??? Ти не си окей. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

То затова битува мит-а за соца , където престъпност , секс и обратни няма. :)

Че то си и беше така. Само дето един беше убил няколко души; агенция Клю-клю го изкара, че убил 40 души. А педали бяха само Емил Димитров, Васко Кеца и Парцалев (и не парадираха с това), пък сега се нароиха много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, miro20 написа:

И с конвенция, и без конвенция никакъв ефект при такива случаи. Да не мислиш, че тоя е разсъдил, че законите са негодни и затова го е направил? Беззаконници какви закони ще ги спрат, ако са решили да направят престъпление? После вече идва наказанието, предвидено в закона. И евентуално тогава такива хора могат да бъдат обуздавани/премахвани, за доброто на обществото.

А джендърите и сексуалното образование в най-ранна детска възраст как ще решат такива инциденти? Може би вярвате, че като емаскулирате мъжете от най-ранна детска възраст, че това ще намали агресията? Може и да я намали в някаква степен, като скопяването на биковете, ама каква полза, ако останем народ от джендъри и женчовци накрая? Хиляда джихадисти с "прави ислямистки ценности" ще ни разкажат играта. Като на онези "корави" викинги и немци.

Цитат

Около 2.40 часа тази сутрин вследствие на нараняванията си момичето е починало. Задържан е 27-годишен криминално проявен мъж от София, с когото момичето живеело на семейни начала и от когото има дете на две години и осем месеца.

Как живеели? Всичко според канона като гледам? И къде му е акълът на това момиче с кого да се събира и къде са родителите? Като се е хванала с престъпник, нека очаква и престъпления против себе си. Каквото човек сам си направи, кой ще му го направи? Освен ако насила не е заставена да заживее с него и да му роди дете, тогава да има някакво оправдание?

Много е жалко е, че такива като вас използват човешката трагедия да черпят политически дивиденти и да пробутвате за пореден път едно недоразумение като ИК! Но едно си баба знае, едно си бае. А на вас ви и плащат за упражнението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lumberman написа:

Много е жалко е, че такива като вас използват човешката трагедия да черпят политически дивиденти и да пробутвате за пореден път едно недоразумение като ИК! Но едно си баба знае, едно си бае. А на вас ви и плащат за упражнението.

С целия пост съм съгласен, а най-вече с последните два абзаца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, sound написа:

бах таа твойта склероза

Не е склероза, а просто никога не съм те споменавал в такъв аспект. Нито лизач, нито стотинка, нито каквото и да е спрямо темата. Защо обаче ти го правиш, идея си нямам :)

преди 16 часа, Тoни написа:

Tова ли са примерите? Бягащи хора от РФ??? Ти не си окей. :D

ОК съм си, а както знаеш  "незнанието ти не е аргумент". В РФ  не им е много уютно. Всъщност има  и изключения като :

За любимата ви ислямска република, в която важат само кадировски ислямистки закони, а е формално в състава на РФ само за да цоца многомилиардна издръжка, заповядай да се образоваш малко :

https://www.novayagazeta.ru/articles/2017/04/04/72027-raspravy-nad-chechenskimi-geyami-publikuem-svidetelstva

https://www.hrw.org/ru/report/2017/05/26/304255

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джендърната идеология се представя като прогресивна, но има и други такива идеи, които са не по-малко страшни като потенциал за формиране на живота в бъдещето. Бих поставил тук култа към научния прогрес и обожествяването на човека... който вече да "дирижира еволюцията".

Просто бих искал да обогатя картината с едно видео, което е художествена измислица, но нещата, за които се говори в него, са напълни реални. Въпросът е: докъде ще стигнем? Докъде ще ни позволят да стигнем? Всеки, който се противопоставя на "прогреса", ще бъде анатемосан. Мда, някои хора искат да ни връщат в Средновековието със своите ценности...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Lumberman написа:

Всеки, който се противопоставя на "прогреса", ще бъде анатемосан. Мда, някой хора искат да ни връщат в Средновековието със своите ценности...

Малко не разбрах кого критикуваш. Тези които "налагали прогреса"   , или консервативните им противници  , които са именно в графа "средновековие" ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

Не е склероза, а просто никога не съм те споменавал в такъв аспект. Нито лизач, нито стотинка, нито каквото и да е спрямо темата. Защо обаче ти го правиш, идея си нямам :)

ОК съм си, а както знаеш  "незнанието ти не е аргумент". В РФ  не им е много уютно. Всъщност има  и изключения като :

За любимата ви ислямска република, в която важат само кадировски ислямистки закони, а е формално в състава на РФ само за да цоца многомилиардна издръжка, заповядай да се образоваш малко :

https://www.novayagazeta.ru/articles/2017/04/04/72027-raspravy-nad-chechenskimi-geyami-publikuem-svidetelstva

https://www.hrw.org/ru/report/2017/05/26/304255

Педеры в Питере – а уж няма демокрация в Русия.

Впрочем, единият от двамата "женихи" е актьор (значи и другия е, но ми е непознат), а едната от двете лесбита и тя е артистка (другата не я разпознавам):D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало е предложение за промяна в Истанбулската конвенция:

1. При преглед на бременна жена на видеозон да не се съобщава и записва пола на бебето.

2. След раждането си новороденото, при първа възможност (не веднага) само да определи пола си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварят вратата за легализиране на педофилията!

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/kak-patologiyata-se-prevryshta-v-norma

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СЗО пък пемахва транссексуалността от списъка с умствените заболявания

https://www.24chasa.bg/zdrave/article/6921252

Което е логично. Никой не е виновен че се е родил такъв, нито пък никой /дори най върлите противници/  е застрахован че няма да му се случи нещо подобно при някой роднина - син, внук, и т.н.

преди 4 минути, Мойра написа:

Отварят вратата за легализиране на педофилията!

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/kak-patologiyata-se-prevryshta-v-norma

Мойра, от спекулантите от "гласове" не видях да става въпрос за легализиране на педофилия.

Дори цитират :

Разстройства на половия идентитет (F64)
(Gender identity disorders)

F64.0 Транссексуалност; 
F64.1 Двуролев трансвестизъм; 
F64.2 Разстройство на половия идентитет в детска възраст; 
F64.8 Други разстройства на половия идентитет; 
F64.9 Разстройство на половия идентитет, неуточнено; 
F65.0 Фетишизъм.

т.е. говори се за Ф64.0 Трансексуалност.

Педофилия и др е в друг раздел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

от спекулантите от "гласове" не видях да става въпрос за легализиране на педофилия.

Хайде сега, любимите ти гласове станаха спекуланти, когато не ти изнася.

Проблеми със зрението ли имаш, още в началото, цитат:

Цитат

Според тях тенденцията е да се измести границата между норма и патология и да се легитимира перверзията като част от нормата. "С други думи, ако изпитвате сексуален интерес към деца, не бива да бъдете обиждани с грозната дума „педофил” – просто имате „атипичен еротичен интерес”, обясниха двамата специалисти, пожелали анонимност.

За Русия вече ти свикнах, обаче не ми е ясно тук каква ти е идеята, биеш се с вятърни мелници просто за да дразниш хората и да си контра. Явно ще си преосмисля оценката за теб, ти позиции нямаш, изглеждаш просто като един скучаеш индивид, който си убива времето в спорове, заяждане на случаен принцип и дразнене на околните по всякакъв, възможен начин. Освен ако стимулът не е финансов и си просто един платен трол.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване