Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

Дъреводачковския червен сайт "гласове" ми е бил "любим" ??? хаха :)  :lol6:

Това което цитираш за педофилията , странно защо е друга точка,  и именно това ми направи впечатление и затова  нарекох "спекуланти".

това е като да говориш за домати, и да вкараш тютлюгювеч от измислици за краставици и картофи, защото видиш ли са все зеленчуци :)

Мнението ти за мен странно защо не ме интересува. Наслушал съм се на далеч по цветущи простотии :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, ме

Джордж Сорос държи квота от 30% в групата, която ще прилага Истанбулската конвенция Сорос не е човек, а зъл демон!     

Това под спойлера отдавна съм го прочела и мисля, че ни заблуждават. В България никой никога не е дискриминирал различните, освен ако не са били автори на престъпления. Не е нужно да спомена

Публикувани изображения

СЗО ще спре да класифицира трансджендърите като психичноболни

Цитат
Световната здравна организация (СЗО) вече не класифицира трансджендърите като психично болни. Здравната агенция на ООН съобщи в понеделник, че в нейната 11-а Международна класификация на болестите (МКБ) „джендър несъответствието“ (Gender incongruence) – термин на организацията за хора, чиято полова идентичност се различава от биологичния пол, с който са родени – е било преместено от Главата за душевните разстройства в Главата за сексуално здраве. Промяната ще бъде представена на Световната здравна асамблея, законодателно тяло на СЗО, през 2019 г. и ще влезе в сила от 1 януари 2022 година. СЗО заяви, че се очаква промяната да подобри социалното възприемане на трансджендърите, като запази достъпа до важни здравни източници.

ЛГБТ групите приветстваха това решение.

„То е резултат от неимоверните усилия на транс и джендър активисти от цял свят да отстояват нашата хуманност и аз съм въодушевен, че СЗО приема, че джендър идентичността не е психично заболяване“, каза Юлия Ерт, изпълнителен директор на Transgender Europe.

Исторически класификацията на СЗО на трансджендърната идентичност като патология „е допринесло за огромна стигма, дискриминация, тормоз, криминализация и насилие на основата на джендър идентичността и изразяването“, се казва в изявление на групата.

Грегъри Хартл, говорител на СЗО, каза пред CNN през декември, че Международна класификация на болестите (МКБ) е „генералната основа за идентифициране на здравните насоки и статистика и международен стандарт за отразяване на болестите и медицинските състояния“. Хартл обясни, че практикуващите лекари го използват, за да диагностицират състояния и да помагат на учените да споделят и да сравняват информация. Обществените здравни експерти също използват Международната класификация, за да следят промените при смъртността и заболяванията.

Д-р Сей каза, че СЗО не очаква промяната да засегне нуждата от здравни услуги на трансджендърите, но добави, че намалявайки социалната стигма, повече хора могат да се окуражат да потърсят лечение.

Това не е първият път, в който Международна класификация на болестите (МКБ) сменя класификация, свързана със сексуалността. През 1990 г. СЗО обяви, че „сексуалната ориентация сама по себе си не може да се разглежда като разстройство“.

В новото си описание за "джендър несъответствие" СЗО казва, че „джендър-променливото поведение и предпочитания сами по себе си не са основа“ за диагностициране на психичното здраве.

Срещу крупна сума пари и невъзможното става възможно.

Както е тръгнало, скоро ще обявят и канибалите за нормални и ще легализират канибализма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мойра написа:

СЗО ще спре да класифицира трансджендърите като психичноболни

Срещу крупна сума пари и невъзможното става възможно.

Както е тръгнало, скоро ще обявят и канибалите за нормални и ще легализират канибализма.

Оппааа... я виж как сега ги няма спекулациите за "признаване на педофилията"  ?? :)

Къде остана тази опорка ? ?

Мойра, вместо сляпо да копираш,  вземи вкарай малко мисъл в това което цитираш. И как си противоречи с предното например за спекулацитие с педофилията.

В едно си права... срещу крупна сума пари , "гласове" всичко биха написали. :)

Моето скромно мнение го казах, и сега ще ти го повторя.

- трансексуалните не са си избирали да са такива. Нито са болни. Утре и твоето дете , и моето и на всеки друг , колкото и върл противник на гейовете да е  / аз също съм такъв/ , може да се случи да е гей, или с някоя вариация на трансексуалността.

В историята това  доказвано многократно. От теб , от мен, нищо не зависи какви ще са нашите внуци. Случва се,  и никой не е застрахован.

Именно затова , това не е болест, а нещо вродено.

Което не може да се лекува, и това също е доказано от столетия и хилядолетия. Няма успели.

Твоето мение какво е ? Без да копираш  тъпоъгълни статии ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То така и чумата е била възприемана, като наказание свише и хората са се отказвали да я лекуват - следствието от това безхаберие е най- апокалиптичния мор в историята на човечеството. Колко повече приемаме извратеното за норма, толкова по- зле ще става положението - доказано многократно в историята.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Мойра написа:

Световната здравна организация (СЗО) вече не класифицира трансджендърите като психично болни. Здравната агенция на ООН съобщи в понеделник, че в нейната 11-а Международна класификация на болестите (МКБ) „джендър несъответствието“ (Gender incongruence) – термин на организацията за хора, чиято полова идентичност се различава от биологичния пол, с който са родени – е било преместено от Главата за душевните разстройства в Главата за сексуално здраве. Промяната ще бъде представена на Световната здравна асамблея, законодателно тяло на СЗО, през 2019 г. и ще влезе в сила от 1 януари 2022 година. СЗО заяви, че се очаква промяната да подобри социалното възприемане на трансджендърите, като запази достъпа до важни здравни източници. 

Че колко му е да се промени една класификация? Утре и канибалите може да се окуражат и да излезнат наяве! Едва ли по тяхно желание, но ще има някой, който ще види полза и от тях. Още не им е дошло времето.

В крайна сметка толкова години тоя от СЗО и учените са БЪРКАЛИ в класификацията, така ли излиза? Или цялата им наука е "днес едно, утре друго"? Според зависи. Всеки нормален лекар трябва да се дистанцира от такива организации, а не да се пъчи в тях, понеже имало много членове (както съветваше онзи със забрадката).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чумата не беше ли зараза ? Тук говорим за вродени аномалии в сексуалността. Нито ти можеш да избираш дали да си роден такъв, нито твоите наследници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, miro20 написа:

Чумата не беше ли зараза ? Тук говорим за вродени аномалии в сексуалността. Нито ти можеш да избираш дали да си роден такъв, нито твоите наследници.

И при тебе да няма да такива аномалии в мисленето? Ама едва ли са вродени. По-скоро въпрос на избор.

Какви аномалии вродени? Това е 1 на 100 000! Всичко е въпрос на кондициране на ума и облъчване. Имаше едно проучване за скандинавските държави. Ти пълни на децата главите от 4-годишни, че е нормално да си джендър и после се изненадвай, че били "родени" такива?!

Но каквито им учените, такива им и активистите (като тебе).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Lumberman написа:

Всичко е въпрос на кондициране на ума и облъчване

Вземете се образовайте малко за какво иде реч, че се излагате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

......

Вземи се образовай ти, защото вродените аномалии в сексуалността са много по- редки от все по- нарастващата тълпа на врякащи по площадите джендъри. И не - не говорим за хомосексуалните, а за джендъри, от които маса гейове се диференцират. Аман от политически подлоги - станахте по- джендъри от джендърите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sound написа:

Вземи се образовай ти, защото вродените аномалии в сексуалността са много по- редки от все по- нарастващата тълпа на врякащи по площадите джендъри. И не - не говорим за хомосексуалните, а за джендъри, от които маса гейове се диференцират. Аман от политически подлоги - станахте по- джендъри от джендърите.

Лекинко бъркаш сексуалната ориентация и предпочитания на "врякащите по площадите"  и какво са  трансджендърите.

Хайда да се образоваме :

Being transgender is independent of sexual orientation:[9] transgender people may identify as heterosexual, homosexual, bisexual, asexual, or may decline to label their sexual orientation.

Промените в класификацията на СЗО е точно за такива.

Забелязвам и широките псекулации с думата "джендър". Не, това не е гей.

Всеки от нас е с определен  "джендър" , драги ми приятели. Поне повечето се определяме с някакъв - мъж, жена.

Но ако искате , твърдете че нямате  джендър... демек сте безполови :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи мъж и жена не са биологични полове, а джендъри - като ти казвам, че си станал по- джендър и от джендърите, на теб не ти се вярва: па спри да си даваш дупето на парламентарните си партньори, едва тогава ще имаш шанс да разбереш каква аномалия си станал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, sound написа:

Колко повече приемаме извратеното за норма, толкова по- зле ще става положението - доказано многократно в историята.

А тези, които ни карат да го приемаме, самите те не го приемат за себе си и за децата си. Примерно, британското кралско семейство не жени синовете си за мъже или джендъри. Бива то закостенялост! А разни джендър идеолози, те така или иначе читаво поколение нямат и няма да оставят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Lumberman написа:

Примерно, британското кралско семейство не жени синовете си за мъже или джендъри

https://www.blitz.bg/layfstayl/svetski/prva-gey-svatba-v-britanskiya-kralski-dvor-bratovched-na-elizabet-ii-minava-pod-venchiloto-snimki_news607684.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че тоя потомство е оставил в нормално семейство, и се влюбил в мъж на стари години. Тъй че си свършил работата и сега могат да го оставят на страстите му. Пък доколко одобряват, не се знае.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Lumberman написа:

А разни джендър идеолози, те така или иначе читаво поколение нямат и няма да оставят.

Тук си абсолютно прав, с малка поправка... не идеолозите, а тези които физически са нестандартни.

Тук е и другото противоречие за което говоря, и за което никой не е застрахован - че в напълно нормално хетеросексуално семейство , ако щеш с най върли традиции в морала на инквизицията , не са застраховани че няма д аимат  наследници с нестандартна ориентация.

Няма такава гаранция. Историята и природата отдавна е доказала това.

току-що, sound написа:

За твое съжаление Мирчо, няма нужда човек да е обработен анално, за да си има хабер от темата.

Именно . Никой и не е казвал че трябва да си обработен анално за да си запознат с темата.

Е.. ако твоето е ... гузен негонен бяга.  това е друга тема ... съжалявам  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

Е.. ако твоето е ... гузен негонен бяга.  това е друга тема ... съжалявам  :)

Ахам, аз съм джендър, ма съм против ИК - напоследък все по- често изпадаш в крайни противоречия. Па пиши по- малко, за да ти остане мегдан да тролиш по- качествено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връщат робството, унищожавайки индивидуалността.

Прозорецът на Овертон в действие!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.06.2018 г. в 14:05, sound написа:

Ахам, аз съм джендър, ма съм против ИК - напоследък все по- често изпадаш в крайни противоречия.

"Джендър" значи е някой който е ЗА конвенцията? ? Пък видиш ли ти си против и това е противоречие.

Противоречие е че ей такива като теб, напомпани с лъжи и незнание са върли активисти против  нещо което дори не са прочели какво е. :)

Повтарям се, но да смяташ че нямаш джендър/пол. род/ е да кажеш че си безполов и безроден.

преди 1 час, Lumberman написа:

Ще ми помогнеш ли да погледнем тези тестове  от  университетите как изглеждат  ?

Че намирам само ... https://www.lsac.org/docs/default-source/jd-docs/sampleptjune.pdf

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, miro20 написа:

Повтарям се, но да смяташ че нямаш джендър/пол. род/ е да кажеш че си безполов и безроден.

Ти имаш джендър, ние имаме пол:) Анадънмъ!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв като г-н Борислав Цеков трябва да е министър на правосъдието, а не 3-то разрядна юристка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, karadzha написа:

Ти имаш джендър, ние имаме пол:) Анадънмъ!?

Е тъй де. Виж как сам потвърждаваш което казах ... " незнание са върли активисти против  нещо което дори не са прочели какво е"

преди 2 часа, M.Николов написа:

а не 3-то разрядна юристка.

Не знаех че е такъв... ама щом казваш ...  :)

Гледам има нелоша кариера , а политическите му насоки  са... :

"граждански кандидат в гражданската квота на коалиция „БСП лява България“ в 24 МИР"

Още интерено че... :

" ръководител на повече от 10 неправителствени проекта в областта на антикорупционните инициативи и законодателството, финансирани от САЩ, Холандия, Европейския съюз и др. "

Ах какъв грантаджия на хранилка на чужди НПО-та  а ?!?!? :) :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, miro20 написа:

Гледам има нелоша кариера , а политическите му насоки  са...

За мен по-важни са професионалните му качества от "политическите му насоки".

И всъщност с Кошлуков бяха част от НДСВ и "Новото време".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване