Премини към съдържанието
Мойра

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

преди 42 минути, Мойра написа:

Роби са им нужни.

До неотдавна работеха по Оруел, сега по Хъксли. Въпреки че това са условни понятия. Но определено хора без принадлежност, отдадени на удоволствия и простотии, не знаещи какви и какво са... такива няма как да им бъдат конкуренция. Такива са като добитък, който можеш да доиш, да стрижеш, да колиш и консумираш, да ти работи... и когато пожелаеш - да го ликвидираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно изказване на интелигентин и здровомислещ човек!

Родител 1 и родител 2: тъжно, грозно и противно

*Авторът, Марен дьо Вири, е френски писател и литературен критик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tия дни се хванах малко да се запозная с личността и идеите на Джордан Питърсън (бях го слушал малко преди време в youtube), който е професор по психология в Университета на Торонто. Той влезе в общественото полезрение покрай отказа му да приеме приетия в Онтарио, Канада, закон, който въвежда в употреба неутрални по род (джендър) местоимения, т.е. извън традиционните "тя", "той" и "те" за множествено число. Оттогава Питърсън става неформален говорител против политкоректността, налагането на джендърната идеология, войнствения феминизъм и други съвременни политически течения, които рушат традиционното семейство. Човекът има дългогодишна практика като психолог (клинична психология) и в общи линии бива атакуван къде ли по медии по света, че бил трансфоб и прочие неща, които крайните леви в днешно време обичат да говорят.

Та, комуто е интересно, ще пусна тук запис от може би първата или една от първите появи на Питърсън по канадска телевизия от есента на 2016 г., малко след гласуването на въпросния закон. Тук може да се видят страните, аргументите, и най-общо какво може да ни очаква, ако тръгнем по пътя на либералните канадци в Онтарио. Ние бяхме писали по темата за случващото се там преди време.

Genders, Rights and Freedom of Speech

Цитат
Jordan Peterson, a psychology professor at the University of Toronto, posted a YouTube video criticizing the proposed Bill C-16, which adds gender identity and gender expression to the list of prohibited grounds of discrimination. His video caused concern and sparked conversation. The Agenda convenes a panel to ask: Is the legislation a matter of human rights or a case of legal overreach that threatens freedom of speech?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митрополит Гавриил: Скандинавският модел на възпитание на децата е страшен! (ВИДЕО)

Цитат

Възпитанието на децата, право на аборт, религия в училище.

Тези теми, засегнати в позицията на БПЦ по проекта за Национална стратегия за детето, предизвикаха вълна от коментари и недоволство през изминалите дни, напомня БТВ.

Впоследствие позицията беше свалена. Синодът съобщи, че не е съгласувана с него, а е лична инициатива на ловчанския митрополит Гавриил и написана от богослова Десислава Панайотова.

„Ние изработваме становищата по екипен начин. Синодът определя комисия от педагози, богослови и юристи, на които им се възлага дадена тема. След това становището минава през заседание на Светия синод. В случая нямаше възможност, защото имахме четири дни, за да направим становище, за да може то да влезе навреме в сайта на Министерския съвет”, обясни в предаването „120 минути” по БТВ митрополит Гавриил.

„Аз лично съм против физическите наказания. Смятам, че това не работи. По-добре е детето да бъде лишено от нещо, което обича. Например някаква игра. Това дава по-добър ефект. Физическото наказание е крайна мярка”, е мнението на дядо Гавриил.

По думите му скандинавският пример децата да имат повече свобода да взимат решения всъщност е свободия.

„За мен този пример е страшен и най-много ме е страх България да не стигне някога до това, което е в скандинавските страни. Ако имаме възражения срещу тази стратегия, то е защото се опасяваме, че тя е един преходен елемент по пътя към стигане на нещо подобно. А то е нещо страшно, защото постепенно се изземват функциите на възпитание на родителите и се възлагат все повече на държавни учреждения”, посочи митрополит Гавриил.

„Абортът е убийство. В този смисъл бихме искали защитата на детето да започне още в момента на неговото зачатие. Не си въобразявам обаче, че можем да постигнем това да бъде забранен. Не се и опитвам да го правя. Мнението ми обаче не може да бъде друго”, каза митрополит Гавриил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо плачете толкова драматично-еднополови отношения съществуват от векове и явно са необходими при някои генни отклонения.Може би не трябва в момента да се легаризират толкова безпардонно. Бъдете реалисти. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Станишев с критика към ръководството на БСП

Цитат

Той коментира, че БСП не може да бъде против мигрантите, ромите и хомосексуалистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Филипов написа:

Източник съгласно 2.15?

е забравил съм, заглавието е в синьо и съм мислел че е активен линк

преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

Станишев с критика към ръководството на БСП 

https://novini.bg/bylgariya/politika/524459

Цитат

Той коментира, че БСП не може да бъде против мигрантите, ромите и хомосексуалистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Без умствен капацитет написа:

е забравил съм, заглавието е в синьо и съм мислел че е активен линк

https://novini.bg/bylgariya/politika/524459

Използвай, докато е горещо нещо от рода на "СерГей". Ако беше Мирко, той има опит и вече щеше да го е написал името на Станишев, точно така.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Георги Марков пред БТВ: Мила Цветанке, ще ме гръмнеш, ще получа кръвоизлив в дясното око

Цитат

Марков защити пламенно политиката на унгарския премиер Виктор Орбан в защита на християнските ценности, против джендър идеологията и против пакта за миграцията. Споменатият отговор дойде на въпроса дали не се отива към фашизъм, когато има отказ от всички либерални ценности.

Няма родител №1 и родител №2, българските деца ще имат мама и татко. Ние ще празнуваме Коледа, а не Зимни празници, каза развълнувано Георги Марков.

С горното съм на едно мнение с Георги Марков.

Цитат

"Който иска Европа да бъде християнска, да гласува за ГЕРБ и Манфред Вебер като бъдещ шеф на Европейската комисия.

А това това ме шокира!

Нима г-н Марков забрави, че ГЕРБ настояваха да бъде приета ИК?!

Дори Екатерина Захариева беше сложила тайно подписа си, заявявайки, че България ще приеме конвенцията.

Този подпис май още не е оттеглен?

БСП първа открито заяви, че е против ратифицирането на конвенцията, с изключение на Станишев, разбира се, който още не се е отказал от мерака си.

Ако искаме България да просперира и да не ратифицира всяка хартийка, спусната от ООН, не трябва да гласуваме за ГЕРБ.

Бих се радвала, ако в следващия парламент влязат повече родолюбци, независимо от коя партия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Използвай, докато е горещо нещо от рода на "СерГей". Ако беше Мирко, той има опит и вече щеше да го е написал името на Станишев, точно така.  :)

новината е стара но снощи е чух докато гледах бачкат ли старите адреси на телевизии, казаха го по любимия ти канал / България 24/ :wow: към 24 часа даваха някакво предаване с водещ Джамбазки и там той каза че серго подкрепя циганите, мигрантите и джендърите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Мойра написа:

"Който иска Европа да бъде християнска, да гласува за ГЕРБ и Манфред Вебер като бъдещ шеф на Европейската комисия.

Tова е някаква шизофрения, нямам друго обяснение. След всичко, което прави ГЕРБ, да си направи човек такъв извод? Все пак е в редиците на партията и може би неслучайно го казва - за да може да придърпа някоя заблудена душа към Борисов. Чакаме и Бойко да отиде при някой митрополит с пропагандна цел.

Иначе не знам как биха се случили нещата с патриоти в парламента. Натискът отвън е сериозен, предполагам, че има и заплахи. Ако нямат гръб, който да ги пази, трудно ще се противопоставят. При все това, сегашната ни политика е абсурдна и продажна. Такива като Захариева са напълно безгръбначни - днес ще приемат едно, утре противоположното без да им мигне окото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Lumberman написа:

Tова е някаква шизофрения, нямам друго обяснение. След всичко, което прави ГЕРБ, да си направи човек такъв извод? Все пак е в редиците на партията и може би неслучайно го казва - за да може да придърпа някоя заблудена душа към Борисов. Чакаме и Бойко да отиде при някой митрополит с пропагандна цел.

Иначе не знам как биха се случили нещата с патриоти в парламента. Натискът отвън е сериозен, предполагам, че има и заплахи. Ако нямат гръб, който да ги пази, трудно ще се противопоставят. При все това, сегашната ни политика е абсурдна и продажна. Такива като Захариева са напълно безгръбначни - днес ще приемат едно, утре противоположното без да им мигне окото.

също е в реда на нещата БСП да подкрепя циганите и джендърите - поне така каза Сергей, евродепутата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

също е в реда на нещата БСП да подкрепя циганите и джендърите - поне така е казал някога Сергей, евродепутата

Може ли да те поправя. Нали си призна преди малко, че е нещо древно, което си изровила от старите опорки. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, sliderum написа:

Може ли да те поправя. Нали си призна преди малко, че е нещо древно, което си изровила от старите опорки. :)

от 14-ти този месец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sliderum написа:

Радвам се че си ми фен и следиш правописа ми :)

Да, често в бързината допускам лапсусчета :)

Нещо като Сер Гей Стани Шеф.

преди 3 часа, Мойра написа:

А това това ме шокира!

........

БСП първа открито заяви, че е против ратифицирането на конвенцията, с изключение на Станишев, разбира се, който още не се е отказал от мерака си.

Е как пък веднъж не се шокира от любимците ти БСП бреее.. :) :)

Как така ти е къса паметта че именно женското движение на БСП ревяха - БОЙКООО кога ще внесеш ИК за приемане в НС !!!

Когаааа !!!

Защо не бе шокирана когато го викаха това декември месец ... преди година и малко , и точно след месец, понеже бе изгодно за пропагандата... обърнаха палачинката на 180' .

А Сер гей Стани шеф понеже бе в "злата Европа" , остана най изненадан и шокиран от този обрат !

А ? Що така бе драга не си ШОКИРАНА от бСП  ? :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Третият пол влезе тайно в клас

Цитат

Третият пол влиза в клас чрез електронна анкета на Европейската комисия, която оценява дигиталните умения на ученици и учители у нас.

Когато свършат с отговорите, те трябва да дадат информация за себе си. Децата имат няколко опции: "момиче", "момче", "друго", или "предпочитам да не казвам". Същият избор имат и преподавателите, пише в. "Телеграф".

Програмата SELFIE (самооценка на ефективното обучение чрез насърчаване на използването на иновативни образователни технологии) стартира у нас в края на миналата година и се очаква да обхване над 200 школа в цялата страна. В анкетата въпросите са групирани в 6 тематични области. Сред тях има много запитвания относно достъпа до интернет в училищата. Също така учениците отговарят и за обучението, оценяването и материалната база. Повечето училища още не са стартирали попълването на въпросниците, защото директори искат да променят част от тях.

"В информацията за попълващия бих премахнала опцията "друго" в графата за пола", призна Надежда Николчева, директор на столичното 31 СУЧЕМ. "Мисля, че е объркващо, би предизвикало иронично отношение към половата принадлежност", каза още тя. Освен това директорката смята, че въпросът за пола няма нищо общо с дигитализацията. Надежда Николчева ще остави възможността на учениците да не споделят пола си.

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сложат в графата друго, примерно "куче" като опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недялко Славов: Къде сте, родители? Защо не бойкотирате тая морална и нравствена престъпност?

Цитат

"Това истина ли е? Каква е тая анкета в разрез с нашето законодателство? Как е допуснато от МОН? Къде е Конституционният съд с решението си за ИК, къде е БПЦ, къде са институциите за закрила на детето? Или е фейк новина?"

Така изригна авторът на романа "Камбаната", писателят Недялко Славов, по повод новината, че в анкета, пусната в 900 български училища децата трябва да се определя като „момче“, „момиче“, „друго“ и „предпочитам да не казвам“.

Анкетата е част от платформата на Еврокомисията за дигитализация на образованието „Селфи“, която се разпространява в 28 страни-членки на Евросъюза, в т.ч. и у нас.

Вариантите за отговор на въпроса за пола в анкетата са 4 – „момче“, „момиче“, „друго“ и „предпочитам да не казвам“.

Министерството на образованието е готово да поиска от Европейската комисия премахване въпрос в анкетата, в който български ученици над 9 години трябва да отбележат пола си, съобщи днес министър Красимир Вълчев, предаде БНР.

Над 900 български училища до момента са попълнили анкетата, каза министър Вълчев.

„В никакъв случай целта на инструмента не е да определи половата принадлежност. Не е сигурно, че това задължително противоречи и е свързано със социален пол, но дори и да е така, не мисля, че по някакъв начин рискуваме с това да индоктринираме децата или да проповядваме в системата трети пол“, каза той.

„Неведнъж съм казвал, че не подкрепям проповядването на джендър-идеологията. Не можем да го махнем. Той е един за всички. Не е преведен дори от нас. Може единствено ЕК, по наша молба, да го направи. Ще отправим такава молба, ако има обществено напрежение. Честно казано, аз не съм усетил такова обществено напрежение“, добави министър Вълчев. 

На въпрос към просветното министерство защо в анкетата за пол фигурира графа "друго", при положение, че това противоречи на нашето законодателство, оттам отговориха, че SELFIE се провежда в 28 страни-членки на Европейския съюз. Методологията е ангажимент на Европейската комисия, а МОН единствено е разпространило информацията по училищата.

Ето какво написа по проблема писателят Недялко Славов, автора на романа "Камбаната":

"Това истина ли е? Каква е тая анкета в разрез с нашето законодателство? Как е допуснато от МОН? Къде е Конституционният съд с решението си за ИК, къде е БПЦ, къде са институциите за закрила на детето? Или е фейк новина?

Как е допусната изобщо? Къде са родителите на тези деца? Кой нормален родител ще позволи такава гавра с детето му? Трябва да обявят пълен бойкот, да забранят на децата си да попълват тази перверзия. Или мозъците им са полирани от чалга? Да отиват в училищата и да им окачват формулярите в тоалетната за голяма нужда. Това наистина е Содом и Гомор.

Говори се, че анкетата е проведена в 900 български училища. Това е огромен скандал! Къде сте, български родители, то е ясно, че няма кой друг да Ви защити децата. Защо спите. Защо не бойкотирате тая морална и нравствена престъпност!

Какво се случва, по дяволите? Ние да не сме в някаква клиника по евгенитика на фашисткия доктор Менгеле. Говори се, че анкетата е проведена в 900 български училища. Това е огромен скандал! Къде сте, български родители, то е ясно, че няма кой друг да Ви защити децата. Защо спите. Защо не бойкотирате тая морална и нравствена престъпност!"

Управлява ни ГЕРБ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://informiram.info/2019/02/25/шведска-депутатка-сekс-между-брат-и-сес/?fbclid=IwAR3SgokYwAQ0XJxju6CQyJucy-TS2tLNJSnJM_2Z3iedSsdj_lhYi4kRHyU

И това още преди 8-9 години.

Редактирано от M.Николов
Обидно съдържание! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.02.2019 г. в 23:33, miro20 написа:

споко бре.  в РФ домашното насилие е декриминализирано. Можеш да биеш жена си кокото искаш. Като се умориш и децата. Най много административна глоба да ти наложат за системен тормоз .  И то само ако много им личи .

Ти , ако си в Русия , гледай жена ти да не те набие . Че онези са по-курназ от всякакви лесбийки и педераси.... ! :lol6:

Природата си знае работата....! Казано е : " На бодлива крава , Бог рога не дава ! ":nono:

преди 39 минути, Мойра написа:

Ами да вземат и брошури за наркотици да раздават......

Ааааа ! То било вредно за живота ли ? А от сбъркани , въобще нов живот не чакай .......! 

Природата си знае работата ! Казано е : " На бодлива крава , Бог рога не дава ! ".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.02.2019 г. в 0:57, karadzha написа:

фейкомет

Редактирано от M.Николов
намеса на модератор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.02.2019 г. в 9:29, by_chechi написа:

Ти , ако си в Русия , гледай жена ти да не те набие . Че онези са по-курназ от всякакви лесбийки и педераси.... ! :lol6:

Природата си знае работата....! Казано е : " На бодлива крава , Бог рога не дава ! ":nono:

на 18.02.2019 г. в 18:09, Мойра написа:

А това това ме шокира!

Дори Екатерина Захариева беше сложила тайно подписа си, заявявайки, че България ще приеме конвенцията.

Този подпис май още не е оттеглен?

Ако искаме България да просперира и да не ратифицира всяка хартийка, спусната от ООН, не трябва да гласуваме за ГЕРБ.

Ех ех ... А как така не си ШОКИРАНА например от последния случай на пребита и починала жена ?

https://dariknews.bg/regioni/varna/40-godishna-zhena-pochina-sled-brutalen-poboj-ot-sypruga-si-2150529

То не е само този де : https://www.24chasa.bg/novini/article/7035427

Чечи и той завалията предпочита да се подиграва и да се радва че в РФ е декриминализирано домашното насилие.

Мойра,  предполагам няма да си шокирана нито от починалата жена, нито от това че някои се гаврят с отошението си върху труповете на такива жени ???

За вас е важно да си пеете червената фейк пропаганда , лъжите и демонизирането на ИК, и разбра се, не може без да намесиш ГЕРБ. Като виновници за всички злини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Ех ех ... А как така не си ШОКИРАНА например от последния случай на пребита и починала жена ?

https://dariknews.bg/regioni/varna/40-godishna-zhena-pochina-sled-brutalen-poboj-ot-sypruga-si-2150529

То не е само този де : https://www.24chasa.bg/novini/article/7035427

Чечи и той завалията предпочита да се подиграва и да се радва че в РФ е декриминализирано домашното насилие.

Мойра,  предполагам няма да си шокирана нито от починалата жена, нито от това че някои се гаврят с отошението си върху труповете на такива жени ???

За вас е важно да си пеете червената фейк пропаганда , лъжите и демонизирането на ИК, и разбра се, не може без да намесиш ГЕРБ. Като виновници за всички злини.

Вместо да сипеш тъпотия след тъпотия , вземи дай малко данни какво се случва по темата всекидневно в любимият ти Запад (и не само) ! И тогава сравнявай . Пък когато го проумееш - тогава раздавай акъли.....

Единични случаи е имало , има и винаги ще има ! Само че единичното ти го навират в носа за общо .......целенасочено !

В същност това е твоя похват да лепиш етикети !

.........Те нищо друго не показват освен , че керванът си върви , а кучетата си лаят .....

.....а за умишлено убийство имаше смъртна присъда.....Няма я ! 

Другите престъпници , не ги лекуваха в болници от скоротечни "заболявания" , ами в урановите мини - да копаят....

Но заради скъсаното копче , трябва ли да изхвърляме костюма ? Не ти го побира главата.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване