Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

Между другото, мисля не е споменавано мнението на обудсмана Мая Манолова, кандидаткметица вече

Spoiler

Като застъпник за правата на българските граждани заявявам, че насилието не може и не трябва да бъде толерирано. Затова настоявам, че конвенция, която осигурява защита срещу домашното насилие и насилието, основано на пола, трябва да бъде в сила и за България.

Истанбулската конвенция е важен инструмент на Съвета на Европа срещу насилието над жени и домашното насилие. Тя задава европейски стандарт, подкрепян от държавите-членки на ЕС и от самия ЕС, който я подписа на 13 юни 2017 г. От 28 държави-членки на ЕС всички са подписали Истанбулската конвенция, а 17 са я ратифицирали. От всички 47 държави-членки на Съвета на Европа, Конвенцията не е подписана единствено от три държави – Русия, Армения и Азърбайджан.

Подкрепата към нея от страна на европейските държави е обяснима, защото тя осигурява завършена правна рамка и цялостна политика с конкретни мерки за превенция, защита на жертвите и преследване на насилниците.

Затова кампанията срещу Истанбулската конвенция, която се развива в момента, е трудно обяснима – дали тези, които се обявяват против Конвенцията толерират домашното насилие? Да разбираме ли, че тези, които са против ратифицирането на Истанбулската конвенция, са съгласни жени и деца да бъдат бити и насилвани, да няма строги санкции за насилниците или да не се изграждат кризисни центрове в подкрепа на жертвите?

Това е сърцевината на Конвенцията - криминализиране на редица актове, свързани с домашно насилие и насилие, основано на пола, мерки за защита от насилие (забрана на извършителя да приближава пострадалото лице, жилището, местоработата и местата за социални контакти и отдих на пострадалото лице при условия и срок, определени от съда; задължаване на извършителя на насилието да посещава специализирани програми; насочване на пострадалите лица към програми за възстановяване), осигуряване на консулска и друга защита и подкрепа за българските граждани, жертви на насилие зад граница, предоставяне на специализирани услуги за подкрепа на жени, жертви на насилие и техните деца (денонощна безплатна телефонна линия; консултативни центрове за пострадали от домашно насилие или насилие, основано на пола или центрове за защита от сексуално насилие; кризисни центрове за пострадали от домашно насилие или насилие, основано на пола).

Това са мерки, които са необходими и важни, за да бъде осигурена защита на жертвите на домашно насилие и насилие, основано на пола и не мога да се съглася, че те са прекомерни или неприемливи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майчето- папагалчето с две клетки мозък да беше обяснила какво ще рече 1. "насилие основано на пола", 2. каква е необходимостта от въвеждането в правото на понятието "социален пол" и 3. каква е нуждата едно насилие да бъде основано на пол, за да бъде преследвано от закона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси докъде я докарахме - мишо шамара да е по- тавряз от всичкото журналя и интелектуален елит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.09.2019 г. в 20:39, miro20 написа:

Между другото, мисля не е споменавано мнението на обудсмана Мая Манолова, кандидаткметица вече

Покажи скритото съдържание

Като застъпник за правата на българските граждани заявявам, че насилието не може и не трябва да бъде толерирано. Затова настоявам, че конвенция, която осигурява защита срещу домашното насилие и насилието, основано на пола, трябва да бъде в сила и за България.

Истанбулската конвенция е важен инструмент на Съвета на Европа срещу насилието над жени и домашното насилие. Тя задава европейски стандарт, подкрепян от държавите-членки на ЕС и от самия ЕС, който я подписа на 13 юни 2017 г. От 28 държави-членки на ЕС всички са подписали Истанбулската конвенция, а 17 са я ратифицирали. От всички 47 държави-членки на Съвета на Европа, Конвенцията не е подписана единствено от три държави – Русия, Армения и Азърбайджан.

Подкрепата към нея от страна на европейските държави е обяснима, защото тя осигурява завършена правна рамка и цялостна политика с конкретни мерки за превенция, защита на жертвите и преследване на насилниците.

Затова кампанията срещу Истанбулската конвенция, която се развива в момента, е трудно обяснима – дали тези, които се обявяват против Конвенцията толерират домашното насилие? Да разбираме ли, че тези, които са против ратифицирането на Истанбулската конвенция, са съгласни жени и деца да бъдат бити и насилвани, да няма строги санкции за насилниците или да не се изграждат кризисни центрове в подкрепа на жертвите?

Това е сърцевината на Конвенцията - криминализиране на редица актове, свързани с домашно насилие и насилие, основано на пола, мерки за защита от насилие (забрана на извършителя да приближава пострадалото лице, жилището, местоработата и местата за социални контакти и отдих на пострадалото лице при условия и срок, определени от съда; задължаване на извършителя на насилието да посещава специализирани програми; насочване на пострадалите лица към програми за възстановяване), осигуряване на консулска и друга защита и подкрепа за българските граждани, жертви на насилие зад граница, предоставяне на специализирани услуги за подкрепа на жени, жертви на насилие и техните деца (денонощна безплатна телефонна линия; консултативни центрове за пострадали от домашно насилие или насилие, основано на пола или центрове за защита от сексуално насилие; кризисни центрове за пострадали от домашно насилие или насилие, основано на пола).

Това са мерки, които са необходими и важни, за да бъде осигурена защита на жертвите на домашно насилие и насилие, основано на пола и не мога да се съглася, че те са прекомерни или неприемливи.

Припознал си я като твоя кандидат за кмет, или се опитваш да я злепоставиш, или и ти не знаеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, halek написа:

Припознал си я като твоя кандидат за кмет, или се опитваш да я злепоставиш, или и ти не знаеш?

Може би не си обърнал внимание, но мнението си за нея го казах мнооого отдавна.

- такива като нея нямат място в политиката. Достатъчно се осра с аферата Костинброд с капутБарек, и е въпрос на морал някакъв да не се навираш там , където отдавна си се компрометирал.

Но червената мафия срама няма. Нито морал, нито съвест.

Да го дадем малко хазартно - очаквам пълен нейн провал в София. Ак оне.. значи софиянци са с много къса памет и тоално са се бъгнали :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Не виждам дадени решения, а проблемът е идентифициран от много по-рано и фактически дамата не допринася, а само повтаря очевидни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, sliderum написа:

Не виждам дадени решения, а проблемът е идентифициран от много по-рано и фактически дамата не допринася, а само повтаря очевидни неща.

Проблемът ще се реши, когато ЕС забрани ИК, а това става чрез протести във всички държави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, miro20 написа:

Но червената мафия срама няма.

По- точно нашенската си мафия, българската. Инак за майчето подобно рекох на колегите от профи форума - направо им казах, че не са у ред в главите да гласуват за таа сифилистичка. Ама то и такваз поговорка си имаме: дървен шоп- гумена глава.

преди 2 часа, Мойра написа:

Тез хора преднамерено смесват личните с обществените права - лично право си е човек, ако иска и да смърди на контейнер, нема дерт, ама не става да се вози в градския с тази миризма. Или примерно лично право си е да се самоубиеш, ала не и да трепиш ора наред. Така, че личните права са неограничени, но обществените по необходимост са в рамки - пълен нонсенс е да се пропагандира за неограничени обществени права, то туй и на теория е невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правото да се жениш лично или обществено е? А правото на самоопределение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правото на самоопределение е лично, правото да си напишеш един от 19872864 вида полове в личната карта вече е обществено и поради това абсурдно, щото с такова право ще мога да те осъдя, задето не се обръщаш към мен с "мистър главен джедай и властелин на вселената".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой че се чуства жена проблема е личен не обществен и не го решава обществото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, .Alex&Vanko. написа:

Правото да се жениш

Къде го четеш това право?  😮

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Мойра написа:

Проблемът ще се реши, когато ЕС забрани ИК, а това става чрез протести във всички държави.

Ало фейкометке , я сега ми кажи кое от цитираното  за садомазохизма и решението на ЕСПЧ има нещо общо с ИК ??

Или някаква комисия създадена в САЩ ? където въобще нямат ИК ???

Толкова ви перат мозъците, че утре ако ти кажат - либидото и заплатата ти е ниска заради ИК, и на това ще повЕрваш :)  

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎16‎.‎09‎.‎2019 в 22:45, miro20 написа:

Достатъчно се осра с аферата Костинброд с капутБарек

Чакай малко бе нали ЦВ ЦВ бил в аферата >

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

Чакай малко бе нали ЦВ ЦВ бил в аферата >

https://faktor.bg/bg/articles/petak-13/-aferata-v-kostinbrod-aktivno-meropriyatie-na-bsp-i-podvlasnite-y-prokurori-20611

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.09.2019 г. в 16:58, .Alex&Vanko. написа:

А правото на самоопределение?

Кое е това право на самоопределение??? Има си природни закони и нарушението им трябва да бъде криминализирано, а не поощрявано!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Джугашвили написа:

Кое е това право на самоопределение??? Има си природни закони и нарушението им трябва да бъде криминализирано, а не поощрявано!!!

Когато бъдат нарушени природните закони, човечеството навлиза в стадий на самоунищожение. Природата сама възстановява след това равновесието си и човечеството възниква отново, и еволюира през период от време до степен на развитие в цивилизация!  Джугашвили, радвам се да те "видя" тук. Аз вече не мога да казвам това, което виждам, мисля или предполагам, а ти не можеш да ми пазиш гърба. Барбунцела ме сряза като кисела краставица и ми се закани грозно. Тя разполага с власт, която е винаги може да употреби, когато си поиска, ако коментарите ми не и харесат! За това отдавна не изразявам мнението си, а има много неща за обсъждане напоследък. Не съм сигурен вече, дали ми е разрешено и лайкването на коментари, които на мен ми харесват, а модовете (Барбунцела) определят, като неподходящи и нарушаващи правилата на форума!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, herkules2 написа:

Тя разполага с власт, която е винаги може да употреби, когато си поиска, ако коментарите ми не и харесат!

В едно съм сигурен че причината едва ли е че "не и харесват" коментарите ти. По скоро заради нарушаване на правилата.

Но теб те боли заради друго нали :)  Жена да ти е сложила хомот. ЖЕНА ! Ах как боли а ? :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Жена да ти е сложила хомот. ЖЕНА ! Ах как боли а ? :) 

Очевидно имаш богат опит в този вид извращения. 😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави моя опит. Аз проблем с жените не съм имал и едва ли ще имам. :) 

Просто се чудех как ли "понася"  женомразеца изолиращ се от жени ,  харесващ само мъжки компании - херкулесчо2 , това някаква си "нисш сорт" жена /създадена само да ражда и дето не става нищо друго от тях/  да го мачка така .

:giggle1:

/епитетите са негови междувпрочем, не мои/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...