Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

Абе кой говори за мен бре :) Говорехме за жените .

Ама на вас само Миро ви е в главата :laughing4:

Което е своеобразенкомплимент . Всъщност, ето това е признак че съм силен. "По добре на хората в устата, отколкото в краката" Чувал ли си това ?

Не забелязваш ли че на теб пък никой не ти обръща внимание на фантасмагориите. Само аз от време на време и то винаги те хващам колко си празен и кух зад стената от философски алабалистики :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Говорехме за жените .

Кой си ти бе , че да говориш за жените ?! Тебе никоя жена няма и 5 минути да те трае.....! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, by_chechi написа:

си ти

току-що, by_chechi написа:

Тебе

Ех пак съм ти на устата... :) 

Гърчи се, не ми пречиш. Тролокух философ :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, miro20 написа:

Ех пак съм ти на устата... :) 

Гърчи се, не ми пречиш. Тролокух философ :) 

Нищо друго не ти остава , освен да дрискаш из темите .....това постоянно ти се казва ! ....Ама....  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал ли си и другата поговорка.. "Срещу мен да бягаш, пак няма ме стигнеш" :) 

То си личи прекрасно кой "дриска"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Всъщност, ето това е признак че съм силен.

😁

Много несигурност лъха от това изречение. Търсиш признаци, че си силен ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не търся нищо. Просто коментирам по слабите , на които като им свършат аргументите почват с личностните нападки.

И че боя , пак да повторя, е принзак на слабост , безсилие. А ислямския пример за "инструкции за бой на жена"  пък е връх на абсурда :) 

Но виждам на някои им харесва бой над жени, щом спорят и нападат мен.

И да, това е признак че съм силен. Доказвал съм се многократно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, miro20 написа:

А ислямския пример за "инструкции за бой на жена"  пък е връх на абсурда :) 

Не е абсурд, това е привилегия!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привилегия да биеш жени ???

Вие , тролската ви сектичка, да не сте минали в ИД ?

Всъщност, това обяснява много за интелектуалното ви ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, miro20 написа:

Привилегия да биеш жени ???

Вие , тролската ви сектичка, да не сте минали в ИД ?

Всъщност, това обяснява много за интелектуалното ви ниво.

Самият ти пост обяснява много за твоето интелектуално ниво!!! Пак нищо не си разбрал с умопомрачителното си IQ!!! За нас мъжете е досада и отвращение!!! Жените са удостоени с привилегията да отнесат един хубав бой от мъжа си!!! И понеже темата е за правата на жените и траверсите, кои сме ние да оспорваме техните права и привилегии!!! Страх, лозе пази, както се казва!!! Ако не ги бием подобаващо, подлежим на съдебно преследване заради нарушение и неспазване на правата им!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е така, който не знае как действа с шамари. Цивилизования свят няма да ви разбере,  другарю Висарионович. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Michigan111 написа:

Е така, който не знае как действа с шамари. Цивилизования свят няма да ви разбере,  другарю Висарионович. 

Мислиш ли??? Не те да ме разберат, а аз вървя по техните стъпки!!!

https://news.bg/world/v-oon-izbraha-sauditska-arabiya-za-zashtitnik-na-pravata-na-zhenite.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Джугашвили написа:

Мислиш ли??? Не те да ме разберат, а аз вървя по техните стъпки!!!

https://news.bg/world/v-oon-izbraha-sauditska-arabiya-za-zashtitnik-na-pravata-na-zhenite.html

А статията прочете ли я, или само заглавието?  Щото вътре пише, са ги избрали за член,  което е малко по различно от представеното.  

И какво лошо, че са ги избрали за член, със сигурност нещо ще се промени в Сауди Арабия, няма лошо да ги цивилизоват малко.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Michigan111 написа:

И какво лошо, че са ги избрали за член

Спазват ли правата на жените, за да ги изберат за член??? А тези поучителни клипчета горе, откъде мислиш че са??? А тези правозащитни организации на феминистки, лесбийки и нимфоманки да са направили някакъв масов протест срещу системното нарушаване на правата им в тези държави??? 

преди 2 часа, Michigan111 написа:

със сигурност нещо ще се промени в Сауди Арабия, няма лошо да ги цивилизоват малко.  

Да, ще им дадат правото да карат колело!!! Още една привилегия, с която трябва да се съобразяваме!!!

Ето ти още да се информираш и пак питай какво лошо има!!!

https://nova.bg/galleries/view/2017/04/27/3427/живот-в-кутия-пленниците-на-саудитска-арабия/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Джугашвили написа:

Жените са удостоени с привилегията да отнесат един хубав бой от мъжа си!!!

Велик си , не... Титан си ! 

преди 5 часа, Michigan111 написа:

За него "цивилизования свят" е СА.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Джугашвили написа:

Ами явно такъв е начина - първо приобщават и после променят,  така действат тези организации.  Нас как ни приеха в ЕС и тепърва ни правят европейци.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Michigan111 написа:

Ами явно такъв е начина - първо приобщават и после променят,  така действат тези организации.  Нас как ни приеха в ЕС и тепърва ни правят европейци.  

Преди да ни приемат ни дадоха един списък, който трябваше да изпълним!!! Пък и защо трябва да се променят те??? Не може ли ние да се променим спрямо тяхната култура, както се случва в цивилизована Европа??? Първо пълнят Европа с мюсюлмани и после ти обясняват, че трябва да се съобразяваш с техните културни и религиозни особености!!! Всъщност за кого са тези конвенции и претенции на феминистките??? Щото тия люде нямат никакво намерение да спазват каквото и да е!!!

Цитат
Вижте 8 неща, които жените в Саудитска Арабия не могат да правят сами:

1. Да се омъжат

Разрешението да се омъжиш трябва да бъде дадено от "вали", или настойник. Жените, които искат да се омъжат за чужденци, трябва да получат одобрение от Министерството на вътрешните работи, а бракът с немюсюлмани е толкова труден, че е почти невъзможен.

2. Да откриват банкова сметка

Въпреки че в момента на жените е разрешено да заемат няколко длъжности без мъжко разрешение, като например работа като асистенти в магазини или на панаири, те нямат право да имат собствена банкова сметка, за да контролират финансите си без разрешение.

3. Да получат справедлив процес

Свидетелството на една жена в съда струва само наполовина на това на един мъж в юридическата система на Саудитска Арабия. Жените също получават само половината от наследството, на което имат право техните братя.

4. Да пътуват

Паспортите и личните карти трябва да бъдат получени с разрешение на мъжки настойник. На жените обикновено не им е позволено да напускат дома си сами.

5. Да се обличат както искат

"Облеклото за красота" е незаконно и скромно облекло и грим се насърчават.

Дълга абая до земята - дълго палто, носено върху останалите дрехи - трябва да се носи от всички жени на публично място, въпреки че през последните години правилата за цвета, декорацията и износването на забрадките са били малко отпуснати.

6. Да общуват с мъже

Разговорите и времето, прекарано с мъже, които не са членове на семейството, са ограничени. На обществени места ресторантите, университетите и другите обществени пространства имат "семейна" секция, която може да се посещава от жени, но с придружители мъже, и секция, запазена само за мъже. 

7. Да потърсят здравна помощ

Дори животоспасяващи операции и процедури изискват писмен подпис на мъжки роднина.

8. Да имат попечителство над деца

В случаите на развод жените имат право само да полагат грижи за децата си до навършване на седем години (за момчета) и девет години (за момичета).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно как повечето фенове на фейковете за ИК гузно мълчат за споменатата истерия по горе :)

Като знам хронологията на темата .... този изблик , породен от фейкове и истерия никак не ме учудва.

Ама никак .Тук и модераторки имаше фенове на подобни "новини".

пп

https://www.reduta.bg/да-разлаем-гетата/

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Който няма какво да каже, пише глупости.

П.П. Става въпрос за поста преди моя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали пък "Империята не отвръща на удара" ?

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30209948.html

Цитат

В края на 2017 г. вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов стана първият изразител на невярното твърдение, че в Истанбулската конвенция се прокарва приемането на еднополови бракове.

В действителност документът е посветен на защитата на жени от домашно насилие.

Тогава Урумов, който вече беше шеф на пресцентъра на министерството, стана едно от знамената на негативната кампания, обединила ценностно най-разнородни групи като евангелистите, православната църква, националистическите организации и БСП. Независимо от хуманитарното си образование, Урумов използва научния - и съответно неутрален - термин "джендър" като му вменява несъществуващо съдържание и го придружава с негативна оценка, стигаща до вулгарност.

Според изследване на Асоциацията на европейските журналисти от началото на 2018 г. ВМРО е "един от основните двигатели" на коментарите на Истанбулската конвенция, като самият документ е бил споменат в над 7000 публикации, излезли в рамките на само 31 дни - през януари 2018 г.

Урумов определя защитата на Конвенцията като "антихристиянска демонстрация", "фобия срещу нормалността", "богоборство", "ментална болест", "демоничност" и пр.

Май се опитват да го "сготвят". Скоро четох ,че Томислав Дончев ... 

http://epicenter.bg/article/Tsatsarov--Urumov--Donchev/195299/2/0

Цитат

Това заяви днес главният прокурор Сотир Цацаров като по този начин оневини шефа на пресцентъра на МО Александър Урумов, когото вчера вицепремиерът Томислав Дончев посочи като виновник за създаването на масова психоза, довела до изтеглянето на 500 деца от три училища в Ямбол и Сливен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikssi написа:

Дали пък "Империята не отвръща на удара" ?

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30209948.html

Май се опитват да го "сготвят". Скоро четох ,че Томислав Дончев ... 

http://epicenter.bg/article/Tsatsarov--Urumov--Donchev/195299/2/0

Да, Урумов пречи на тези, които искат да ни натресат ИК и се опитват се да го "сготвят".

Редно е да бъде поискана оставката на Дончев, но не вярвам да го направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Избрали сте да не се показва съдържание от miro20. Опции

Избрали сте да не се показва съдържание от miro20. Опции

Хм, да не би шорош да е почнал да плаща повече за трансджендерски опорки, че  на Мирко се налага да флъди темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Мойра написа:

:offtopic_s:

Който няма какво да каже, пише глупости.

П.П. Става въпрос за поста преди моя.

би ли уточнила кое от поста ми , който е над твоя, наричаш "глупости" ?

Истерията ли ? Май не ти изнася че такива като теб сте крещящ пример за разпространение на подобни фейкове, довели пряко и косвено до тази истерия.

Достатъчно е само да се погледне темата по назад за да стане ясно това.

преди 13 часа, Мойра написа:

Редно е да бъде поискана оставката на Дончев, но не вярвам да го направят.

Добре, коментирате пушека / Дончев след истерията , обвинения, разследвания, оставки / а "огъня" кога ще го коментирате ?

Кой е виновен за тази фейк истерия ?

Гузно подминавате въпроса с осъждането и отхвърлянето на разпространението на такива "новини".

Както казах, може би защото не ви изнася и сте част от тази схема.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ООН призова България да преосмисли тълкуването на Истанбулската конвенция

Що за наглост?! :mad:

Докога ще притискат суверенна България да приеме конвенция, която е в противоречие с Българската Конституция и повече от 80% от българите са против?

Ако българските власти се поддадат на натиска, ще има революция, сигурна съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...