Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

преди 2 минути, sound написа:

Хах най- накрая се намери някой, който да попита Куркински - та толкоз с дискриминираните хомосексуалисти.

Никой в България не е дискриминиран и живее живота си така, както го разбира, но има хора, които вършат престъпления от всякакъв вид, в това числи и сексуални, които обичат да тръбят, че са жертви на дискриминация.

Тези хора ще защити и Истанбулската конвенция, правейки ги недосегаеми за закона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това под спойлера отдавна съм го прочела и мисля, че ни заблуждават. В България никой никога не е дискриминирал различните, освен ако не са били автори на престъпления. Не е нужно да спомена

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, ме

Джордж Сорос държи квота от 30% в групата, която ще прилага Истанбулската конвенция Сорос не е човек, а зъл демон!     

Публикувани изображения

преди 3 часа, sound написа:

Ами погледни клипа под твоя коментар - само изчакай десетина години да навлезе джендър обучението в образованието по- активно и ще видиш какъв хаос ще настане.

Е, аз не съм чел обяснителните материали към конвенцията, явно нещата са още по-зле.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Yvan Sergeev написа:

дискриминирате ли ме ?  щом съм симпатизант на  тв алфа ?

От къв зор ? Всеки може да си избира да гледа каквото искаш... картууна ако щеш.

Проблема е че това не е журналистика. КАкто и тв Алф. :)

преди 16 минути, Мойра написа:

но има хора, които вършат престъпления от всякакъв вид, в това числи и сексуални, които обичат да тръбят, че са жертви на дискриминация.

Тези хора ще защити и Истанбулската конвенция, правейки ги недосегаеми за закона.

По голяма глупост не бях чувал :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

По голяма глупост не бях чувал :)

Понякога е по-добре да си мълчиш, но изборът си е твой. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото бих казал и за теб .

Идея си нямам как реши  че някои извършващи сексуални и др престъпления, конвенцията ги прави НЕДОСТЪПНИ ЗА ЗАКОНА

Конвенцията е точно  обратното спрямо извратеното ти внушение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Lumberman написа:

Само да вметна, че коментара на adler88 касае едно интервю на пик.бг с проф. Иво Христов, пуснато в темата, което бях накратко коментирал с думите: "Някои добри неща казва Христов. В тази минута от интервюто е по темата. " (стр. 22)

Прав си, че думите ми за казаното от проф. Христов са по-слаби отколкото заслужава, в никакъв случай с цел да омаловажи казаното. Не съм в позиция да го съдя и да му давам акъл, просто препоръчах видеото... клиширано, тъй да се каже. Затова приемам корекцията.

Обаче за названието "човече, или човечко, или каквото там се явяваш като джендърна идентичност," ще кажа само, че е крайно непочтително и неуважително, и ще те помоля да си вземеш думите назад. Още повече като човек, който е против джендърната идеология, какъвто между другото съм и аз. И къде съм ти дал повод да предполагаш нещо за "джендърната ми идентичност"? Още повече Русия въобще не съм я коментирал, това са твои си презумпции. Между другото, на колко сте години (така за протокола)?

Ще добавя, че такова арогантно отношение в никой случай не сближава мюсюлмани с християни, пък дори и когато имат сходни позиции по казуса. Както и отношението и думите Ви към Aumi за мен са крайно неуместни (нека си мина на Вие, както е редно), единствено могат да налеят масло в огъня на либерализма, да дадат повод за упрек към противниците на конвенцията. Не е редно човек, който се придържа уж към писаното в текстовете на аврамическите религии, да се държа към девойката по такъв начин, пък дори тя да е най-голямата развратница на земята. Ако толкова тачите християнските текстове и пророка Иса, прегледайте примерно срещата на Христос с жената при кладенеца (Йоан 5 гл.) или с блудницата, която се готвят да убият с камъни евреите (Йоан 8 гл.)? Аз виждам съвсем друг дух и друго отношение от Вашето.

Макар и да имате право за гнусните и подмолни цели с тая конвенция, защо трябва да се говори по такъв начин? И защо да се пускат тук заемащи почти цяла страница статии, когато и един линк е достатъчен? Вземете пример от Мойра.

Къде сте ме пратили... пълно падение. Дето пише в Библията на оня със забрадката, " Гордостта предшествува погибелта, и високоумието - падането." Или просто сте писали прибързано?

Направих съответния преглед на твоите постове отпреди въпросната реплика, и установих, че наистина грешката е моя, просто съм те припознал за друг човек. Дължа ти искрени извинения за напълно незаслужените и в случая- изцяло погрешни,  неверни и прибързани квалификации по твой адрес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Същото бих казал и за теб .

Идея си нямам как реши  че някои извършващи сексуални и др престъпления, конвенцията ги прави НЕДОСТЪПНИ ЗА ЗАКОНА

Конвенцията е точно  обратното спрямо извратеното ти внушение.

Ромските престъпления благодарение на кого и защо или остават ненаказани, или наказанията са твърде малки за това, което са извършили?

А с последното изречение си описал своите действия, откакто пишеш в тази тема.

Приятна и доходоносна вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мойра написа:

Ромските престъпления благодарение на кого и защо или остават ненаказани, или наказанията са твърде малки за това, което са извършили?

КАк конвенцията защитава ромски или др престъпления ? Би ли ми обяснила ?

преди 2 минути, Мойра написа:

А с последното изречение си описал своите действия, откакто пишеш в тази тема.

А подобни глупости няма как да напиша.

Все едно да определиш закон за защита на детето, като закон за защита на педофила.

Точно това казваш и за конвенцията, която е именно заради такива и др престъпления. А ти я изкарваш "защитница на престъпленията".

КАкви ли не радикални простотии чух в тази тема, но това кърти мивки...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Мирко коментирай клипчето от ютуб.

За матушка Русия ли ? Какво да коментирам ? Прекрасно клипче достойно за химн на опозицията.!

ОСобенно в края каквото казва - да вдигнат глави и да си спомнят кои са, и че са свободни ...

Сега за съжаление, при този режим, не са.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, отново  познатата компилация  от внушения как конвенцията  налага на децата смяна на пола.. и още една камара митове ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитират се конкретни факти от самата конвенция и обяснителния доклад към нея!Какви митове те гонят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, miro20 написа:

Да, отново  познатата компилация  от внушения как конвенцията  налага на децата смяна на пола.. и още една камара митове ...

фейк нали ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, M.Николов написа:

Какви митове те гонят?

... как конвенцията  налага на децата смяна на пола.. и още една камара митове ...

преди 19 минути, Yvan Sergeev написа:

фейк нали ?

Компилация. Не фейк.

Вземат се практики от някои страни, вземат се примери за смяна на пола в Англия , и се представя това за конвенцията.

та Англия дори не е сред ратифициралите документа :) Тогава ?

Вземат се препоръки , като тези в Германия, за опознаване на тялото от децата, и се внушава че това карали децата от 4 г. да маструбират и какво ли още не, което по принцип е разделено по години. и е прецизирано кога е за информираност, кога е за запознаване и т.н.

Вече коментирах по назад този документ , и таблицата, която няма нищо общо с листовките .

Извадихте книжки за тинейджъри с илюстрации, които странно как 5-7 г. откакто са издадени,  не ви е правило впечатление. И сега изведнъж стана супер скандално и ужасно.

Всичкия този "тютлюгювеч" , страхове и скандали със трансексуални и др , е именно с цел да заблуди и внуши всичката помия, до степен  че да твърдите като Мойра нещо което е точно на 180 ' от това за което е конвенцията.

че конвенцията която е именно срещу насилници , била за защита на насилници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

... и е прецизирано кога е за информираност, кога е за запознаване и т.н. .

4 годишно дете не е редно, нито да го информираш, нито да го запознаваш със мастурбиране - изобщо със такива теми е чисто престъпление да го занимаваш. В клипа много добре го казаха: на децата се дават обучителни книжки, които не могат да се показват пред камерите. Патология тотална!!! - това е безумен социален експеримент в огромен мащаб и конвенцията е част от него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:
преди 2 часа, miro20 написа:

фейк нали ?

Единственото нещо, което е доказан фейк, си ТИ, Миро! Няма какво повече да се коментира. Аз разбирам някой да ти вярваше за нещо, ами ти си се доказал като такъв в очите на всички, дори на онези, които са уж сходни по убеждения... За жалък провокатор като тебе има едно решение - игнорирай.

преди 3 часа, adler88 написа:

Направих съответния преглед на твоите постове отпреди въпросната реплика, и установих, че наистина грешката е моя, просто съм те припознал за друг човек. Дължа ти искрени извинения за напълно незаслужените и в случая- изцяло погрешни,  неверни и прибързани квалификации по твой адрес.

Приема се. Склонността да си признае грешката е добър признак. И като цяло съм малко изненадан, с оглед на думите, които отнесох... Но е добре да се изчистват такива недоразумения навреме.

Доколкото разбирам си мюсюлманин, нали така? Имаш ли наблюдение за това как се отразява сексуалното и джендърно "образование" на мюсюлманите в Западна Европа, където тези процеси са много по-напред отколкото при нас? Примерно, при арабите във Франция, или турците в Германия, или пакистанците в Англия? Или тези "просветителски" мерки са насочени само срещу местните или (потомците на) християните? От друга страна, същите хора, които проповядват толерастия и пробутват миловидно подобни извращения, стоят и зад създаването и поддържането на радикалния ислям в Близкия Изток, или бъркам? И не смяташ ли, че тази тенденция в обработването на умовете на хората предполага създаването на беззащитни и безумни европейци, които да бъдат смазани от надъхани ислямисти, подобно на това, което е  ставало със руснаците в Чечня по време на войните? Ако приемем, че един и същ център движи процесите и на двете места в желаната посока.

преди 7 часа, Aumi написа:

Да, такива като мен, са ги пращали на кладите! :tongue2:
И днес сте готови да пратите на кладата всички, които мислят различно от вас!

Ауми, как може такива неща да плещиш? В момента никой не ви е подгонил либералите. Да, възможно е да стане един ден, но и вие защо трябва да си просите реакция? Защо трябват гей-паради, защо е тази показност и натрапчивост? Уж било заради насилието над жени, а защо тогава е сексуалното и джендърно образование, защо е затриването на хилядолетни традиции? Това ли е НОРМАЛНО? И то против волята на мнозинството, което не желае децата да бъдат обучавани по такива програми? Това е насилие по дефиниция, налагане на волята си над друг на сила. Това ли е нормално, или когато не е срещу теб насочено - тогава може?

Тука не е просто "различно мислене". Говорим за социален експеримент с бъдещето на нацията, нещо което не е било в историята ни, нещо което турците не са си позволили да правят... това е целенасочено развращаване, което остава скрито май само за малцината полезни идиоти (да използвам термина на покойния Юрий Безменов), които ще поучават дечицата на тези "ценности"? И това са учители от едно поколение, а представете си какво ще представлява следващото поколение, обучено по пълна програма!

Мнозинството от хората против конвенцията не са против гейовете да си бъдат гейове, а против това да се прави отклонението норма - и да се натрапва на останалите ценностна система, от която нормалните хора се гнусят. И то със заплахи, глоби, репресии - видя ли видеата? Предполагам, че деца нямаш? Обаче си склонна да се месиш на другите как да си възпитават техните? Защото одобрението за Конвенцията е именно това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Вземат се практики от някои страни, вземат се примери за смяна на пола в Англия , и се представя това за конвенцията.

та Англия дори не е сред ратифициралите документа :) Тогава ?

това нз дали е така пишеше някъде че великобритания била подписала

англия дали е великобритания  нз

и ние трябва да си направиме Балканика

и лошите неща да ги подписваме под името  балканика а хубавите под името българия или обратното  и да се оправдаме и да пращаме другите страни за зелен хайвер

и да си   го тълкуваме както искаме 

и щом англия не е подписала защо  важи само на английски и френски >? 

но няма значение да ли англия е  подписала щом това  им е записано в конституцията че деца може да си сменят пола.

в българия  родителя отговоря за децата си до 18 годишна възраст

единственото по либерално нещо което може да се анпарави да паднат  годините за пълнолетие на 16   но с това трябва да се редуцира и излишното образование

като се започне от 7 годишна възраст до  16 индивида трябва да е завършил и да е поел по собстевния си път

така или иначе след девети клас  не се учи почти нищо смислено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Although the UK Government signed the Istanbul Convention in June 2012, it has yet to ratify it, which would make it legally binding.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Великобритания_(остров)

https://bg.wikipedia.org/wiki/Кралство_Англия

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://lyubomircholakov.blog.bg/politika/2013/05/16/chumata-na-demokraciiata-zabi-nokti-v-decata.1110817

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това нз дали е така пишеше някъде че великобритания била подписала
 англия дали е великобритания 
и щом англия не е подписала защо  важи само на английски и френски >? 

Хайде попрочитайте поне малко, за да не се излагате.
Държавата е Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия (United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland). Англия, Уелс, Шотландия и Северна Ирландия са част от тази държава, които нямат самостоятелна външна политика.

Относно езиците - това са два от петте световни езика. А защо няма на другите три - сети се сам.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До Истанбул и назад

Цитат
България за щастие е суверенна държава, която сама взима решение дали да бъде обвързана и в каква степен с определен международен договор и съм убеден, че няма да изостане цивилизационно, ако не ратифицира Истанбулската конвенция. Даже напротив...
Spoiler

Преди време, може би най-знаковият философ на българския политически преход беше заявил, че пътят ни към Европа минава през Босфора. Това твърдение вероятно е пророческо, защото години след неговото изричане – в началото на 2018 година, се оказа, че на българското общество му е зададен предварително начертан маршрут, който минава именно през космополитен Истанбул. Въпросът е коя е крайната дестинация?

През 2008 година под егидата на Съвета на Европа е съставен комитет ad hoc за превенция и борба срещу насилието над жени и домашното насилие. Три години по-късно се появява знаменитата Истанбулска конвенция, която щедро предлага своите текстове, призвани веднъж завинаги да решат един наистина сериозен проблем.

Макар да е открита за подписване още през май 2011 година в Истанбул, до скоро никой в България не я беше чувал и виждал. През 2014 година е постигнат необходмия брой ратификации и Конвенцията за превенция и борба срещу насилието над жени и домашното насилие /както всъщност е нейното точно наименование/, влиза в сила.

Без да бъде извършен предварително експертен анализ относно вътрешната и международноправната необходимост от участие в подобен инструмент, както и съответствието с вътрешното право, през 2016 година българското правителство я подписва. По този начин България изразява намерението си да бъде обвързана с нея.

Според чл. 75 от конвенцията, тя подлежи на ратифициране.

Съобразно Решение № 7 на Конституционния съд от 1992 година за тълкуване на емблематичния чл. 5, ал. 4 от Конституцията, с кумулативното изпълнение на трите предпоставки – ратифициране, обнародване и влизане в сила, се осигурява приматът на международните договори, т.е. съдържащите се в тях правни норми стават източник на права и задължения на субектите на вътрешното право и се прилагат с предимство пред разпоредбите на законови и подзаконови актове, които им противоречат. Като абсолютна предпоставка за инкорпорирането на международноправни норми обаче, е те да не противоречат на Конституцията на Република България.

Следва да бъде обърнато внимание на още един нюанс. За прякото прилагане на международните норми във вътрешния правен ред е неоходимо те да бъдат от категорията на “самоизпълняващите се” – да съдържат конкретно правило за поведение. Например, когато международната норма предвижда, че е допустимо полагане на детски труд за “не повече от шест часа в денонощие”, тя очевидно е самоизпълняваща се. Когато, обаче, нормата предвижда “подходяща продължителност на работното време за деца”, тя предоставя свободата всяка държава да регламентира работното време за деца във вътрешното си законодателство. Елементарният прочит на Истанбулската конвенция показва, че тя консолидира както “самоизпълняващи се “, така и “несамоизпълняващи се” норми.

При евентуално ратифициране, българските институции ще се видят в приключение – кои вътрешни норми съответстват, кои трябва да бъдат изменени и кои направо дерогирани. При все това Глава IX от Истанбулската конвенция е предвидила механизъм за мониторинг на “законодателните и други мерки”, въвеждащи в сила нейните разпоредби.

Но и без да сме заплашени от респектиращи мониторингови доклади и строги санкции, според чл. 25 от Виенската конвенция за правото на договорите от 1969 година, всеки действащ международен договор е задъжителен за страните по него и те трябва добросъвестно да го изпълняват. Нещо повече, страна по договор не може да се позовава на своето вътрешно право като оправдание за неизпълнение /чл. 26 от същата ковенция/.

Действа правилото “седем пъти мери, един път режи”.

При положение, че българската държава не е съобразила всички последици, на нея й остава възможността безславно да се оттегли от участие в договора било чрез денонсиране, било чрез анулиране, което в международните отношения е много лош атестат. Тази практика е рядко срещана и ако се наложи да прибегнем до нея ще заприличаме на КНДР, която се оттегли от Договора за неразпространение на ядрено оръжие...

В така обрисуваната до този момент ситуация, изниква въпросът защо България трябва да бъде обвързана с един международен акт, който предизвиква смесени чувства не само у нас? Към началото на 2018 година броят на държавите-участнички е двадесет и седем /Албания, Андора, Австрия, Белгия, Босна и Херцеговина, Кипър, Дания, Естония, Финландия, Франция, Грузия, Германия, Италия, Малта, Монако, Черна гора, Нидерландия, Норвегия, Полша, Португалия, Румъния, Сан Марино, Сърбия, Словения, Испания, Швеция, Швейцария, Турция/.

Гърция, Унгария, Чехия, Словакия, Литва, Латвия, Обединеното кралство, Ирландия, Люксембург и Хърватска са държавите, които не са я ратифицирали. Повечето от тях имат достойни позиции и по други фунадаментални въпроси, включително и емиграционната политика.

Когато общественият фокус беше поставен върху спорните явление – “джендър”, “социално изградени роли” /чл. 3, б. “б”/, “идентичност, основана на пола” /чл. 4/, “стереотипни роли за жените и мъжете” /чл. 12/, бе предложено Народното събрание да приеме тълкувателна декларация като своеобразна панацея за създалото се неудобно положение. Това беше нескопосан опит да се успокои напрежението – подобен способ в международното право, чрез който да не се приемат определени разпоредби или да бъде усвоен понятиен апарат, различен от автентичния текст на договора, няма.

В интерес на истината, в международната практика е допустимо тълкуване в едностранна декларация, приложена към съответния акт. Държавата-участничка има право да даде свое собствено тълкуване на определен текст, но то само по себе си по никакъв начин не изменя оригиналния смисъл, още по-малко пък ще намали степента на обвързаност.

Заиграването със смисъла на въведените от Истанбулската конвенция конструкции продължи с пълна сила. Без изненада се появиха многобройни тълкуватели, които с плам ни увещаваха в тези, коя от коя по-абсурдни – превода, преводачите, грешна интерпретация, че дори и не добра езикова подготовка. Според чл. 81, параграф последен от обсъждания акт, автентични са само английският и френският /официални езици на Съвета на Европа/ текст. Преводът на договора на друг език, различен от тези, на които е била установена автентичността на текста се смята за автентичен само в случай, че това е предвидено в договор или страните са се споразумели за това.

Все пак нека се доверим на Виенската конвенция от 1969 година и нейния чл. 33, параграф 2.

Когато става въпрос за тълкуване е необходимо да бъде направено важно разяснение. Отделни думи и словосъчетания не бива да бъдат тълкувани самостоятелно и независимо от монолитния текст на конвенцията, а в духа на нейните цели и обект. Решаващо значение има пълния текст на международния акт, включително преамбюла, приложенията, както и всяко споразумение, отнасящо се до него.

Виенската конвенция /чл. 32/ предвижда, че в случай на двусмислие или неяснота, както и при явно абсурдни и неразумни резултати /!!!/, може да се прибегне към допълнителни средства за тълкуване, в това число подготвителните материали и обстоятелствата на сключване на договора.

Беше дискутиран и казусът с резервите – и там нещата се оказаха не докрай домислени, защото чл. 78 от Истанбулската конвенция не допуска такива, освен спрямо изрично посочените в параграф 2 и 3 на същия член, но те изобщо не засягат интересните хрумвания на нейните автори. Според Виенската конвенция за правото на договорите, държавата може при подписването, ратификацията или утвърждаването на договор  да формулира резерва, освен когато дадена резерва не се забранява от договора или договорът предвижда, че могат да се правят само определени резерви, към които тя не спада /чл. 19, б. “а” и “b”/. Очевидно в случая попадаме във втората хипотеза и устремът към това начинание бързо се изпари.

Наред с юридическите заблуди, които се опитаха да ни втълпят, неколцина обществени фигури и представители на добре известни неправителствени организации нададоха глас, че ратификацията на Истанбулската конвенция е своеобразен тест за демократичност и зрялост на българското общество – за кое точно не стана ясно.

Правиха се подписки и гръмки изявления в нейна защита. Тази активност не е учудваща като се има предвид, че вече почти три десетилетия някои се изхранват изцяло от това – да обясняват на българския народ колко е изостанал /във всички насоки/ и как трябва да черпим с пълни шепи от достиженията я на модерна Европа, я на модерна Америка.

В тази връзка Истанбулската конвенция е наистина голямо достижение на европейската мисъл!

Доколко тези щедро спонсорирани неправителствени структури изпълняват определените по устав цели е отделен въпрос, но за съжаление те постигат разделяне на българското общество, което вече е много опасно.

За пореден път се сблъскваме с агресивното натрапване на псевдоценности.

Тенденцията да забързваме своето участие в съмнителни сценарии до сега не ни е довела до нищо добро. Мъдрите хора помнят приказката за жабата дето, видяла, че подковават вола... ама стига сме били жаби!

България за щастие е суверенна държава, която сама взима решение дали да бъде обвързана и в каква степен с определен международен договор и съм убеден, че няма да изостане цивилизационно, ако не ратифицира Истанбулската конвенция. Даже напротив...

Именно тук е редно да напомним първата хипотеза на чл. 149, ал. 1, т. 4 от Конституцията. Конституционният съд се произнася за съответствието на сключените от България международни договори с Конституцията преди тяхната ратификация. Разпоредбата се отнася по принцип за всички международни договори, но в повечето случаи подобна предварителна проверка не се налага и не се пратикува.

Съпоставяне с разпоредбата на чл. 5, ал. 4 от Конституцията очертава по-ясно приложното поле на правомощията на конституционния съд. Докато чл. 5, ал. 4 има за предмет предимството на правните норми, създадени с една категория международни договори, то предмет на чл. 149, ал. 1, т. 4, предл. първо е контролът на конституционния съд върху множество аспекти на съотношението между международното право и вътрешния правов ред. Обхватът на чл. 149, ал. 1, т. 4 е по-широк от обхвата на чл. 5, ал. 4. Този контрол обхваща не само международните актове, от които възникват права и задължения за гражданите и юридическите лица, но и тези които създават права и задължения само за българската държава.

Независимо кой способ ще бъде възприет с оглед на отношението на нашата държава към Истанбулската конвенция, той трябва да бъде адекватен и в максимална степен да ни гарантира срещу труднопоправими последици.

С благодарност на доц. Маргарит Ганев

Много добра статия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Lumberman написа:

Единственото нещо, което е доказан фейк, си ТИ, Миро! Няма какво повече да се коментира. Аз разбирам някой да ти вярваше за нещо, ами ти си се доказал като такъв в очите на всички, дори на онези, които са уж сходни по убеждения... За жалък провокатор като тебе има едно решение - игнорирай.

Приема се. Склонността да си признае грешката е добър признак. И като цяло съм малко изненадан, с оглед на думите, които отнесох... Но е добре да се изчистват такива недоразумения навреме.

Доколкото разбирам си мюсюлманин, нали така? Имаш ли наблюдение за това как се отразява сексуалното и джендърно "образование" на мюсюлманите в Западна Европа, където тези процеси са много по-напред отколкото при нас? Примерно, при арабите във Франция, или турците в Германия, или пакистанците в Англия? Или тези "просветителски" мерки са насочени само срещу местните или (потомците на) християните? От друга страна, същите хора, които проповядват толерастия и пробутват миловидно подобни извращения, стоят и зад създаването и поддържането на радикалния ислям в Близкия Изток, или бъркам? И не смяташ ли, че тази тенденция в обработването на умовете на хората предполага създаването на беззащитни и безумни европейци, които да бъдат смазани от надъхани ислямисти, подобно на това, което е  ставало със руснаците в Чечня по време на войните? Ако приемем, че един и същ център движи процесите и на двете места в желаната посока.

Ауми, как може такива неща да плещиш? В момента никой не ви е подгонил либералите. Да, възможно е да стане един ден, но и вие защо трябва да си просите реакция? Защо трябват гей-паради, защо е тази показност и натрапчивост? Уж било заради насилието над жени, а защо тогава е сексуалното и джендърно образование, защо е затриването на хилядолетни традиции? Това ли е НОРМАЛНО? И то против волята на мнозинството, което не желае децата да бъдат обучавани по такива програми? Това е насилие по дефиниция, налагане на волята си над друг на сила. Това ли е нормално, или когато не е срещу теб насочено - тогава може?

Тука не е просто "различно мислене". Говорим за социален експеримент с бъдещето на нацията, нещо което не е било в историята ни, нещо което турците не са си позволили да правят... това е целенасочено развращаване, което остава скрито май само за малцината полезни идиоти (да използвам термина на покойния Юрий Безменов), които ще поучават дечицата на тези "ценности"? И това са учители от едно поколение, а представете си какво ще представлява следващото поколение, обучено по пълна програма!

Мнозинството от хората против конвенцията не са против гейовете да си бъдат гейове, а против това да се прави отклонението норма - и да се натрапва на останалите ценностна система, от която нормалните хора се гнусят. И то със заплахи, глоби, репресии - видя ли видеата? Предполагам, че деца нямаш? Обаче си склонна да се месиш на другите как да си възпитават техните? Защото одобрението за Конвенцията е именно това.

Абсолютно верни и точни наблюдения, процесът на разпадането на Европа от самото начало е замислен като процес на разводняване на бялата раса с пришълци от всички възможни посоки- първоначално от Африка, а впоследствие- и от Азия. Арабите, към които изпитваме смесени чувства (лично аз съм шиит), се оказват най-пъргави и адаптивни в отсядането (по-точната дума май е насядането) в западна Европа, която е и най-гостоприемна и безхаберна. Разводняването води до бавни, но трайни процеси на тектонична расова подмяна- от континент на бялата раса, Европа постепенно се превръща в свободна либерална територия на всички и никой. Но предвид изключително примитивният, семейно-кланов, и родово-общинен характер на арабските нашественици, съм убеден, че ще успеят да запазят своите структури и отношения дори в либерална среда, враждебна към всякакви родови и национални образувания, и ще победят либерализма. Европа я чака арабско, и родово-ислямско бъдеще. При това не става дума за истински ислям, за великолепното и автентично учение на имам Али и дванадесетте имами. Касае се тъкмо за радикален, подменен, и фалшифициран ислям от сектата на уахабитите- салафити,  която сред християните е добила обобщеното название "сунити". Тоест Европа е обречена не толкова на ислямско, колкото на сунитско бъдеще. А това са хора, с които дори ние изпитваме изключително сериозни проблеми в диалога на религиозна тема (те ни смятат за еретици и убийци, а уахабитите дори заявяват, че сме езичници и дяволи, по-зли и опасни от откритите врагове на исляма). Един от нашите най-добри и блестящи теолози, шиитският Аятолах Мухсин Гираати, преди време прояви завидна смелост и хладнокръвие, посети сунитска конференция в Пакистан, и в обкръжението на радикални сунити доказа в рамките на 1 (една) минута правотата на шиитската вяра и чистотата на исляма в учението за имам Али. Още не мога да разбера как го пуснаха да се завърне жив и здрав в Иран, вероятно са били дотам потресени от Аятолаха, и от чутото от него,че са забравили да го убият.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване