Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

преди 3 часа, Lumberman написа:

Това е скандално! Не че е ново. Най-добре Борисов да направи услуга на България и да си подаде оставката, за такъв показен слугинаж на чужди интереси, който навремето се е награждавал с... подсетете ме?! И после я към Софийския затвор, я към някой друг - все ще има за какво.

При такова скандално обръщане мисля, че е редно, даже наложително, протестърите я от Протестна мрежа или някоя подобна организация да се самосезират и да спретнат един безсрочен протест срещу Борисов! Може да излязат на палатки в градинката до Парламента, ей сега при -15. Може и Едвин Сугарев (ако е още жив) да започне поредната си гладна стачка! Обаче що ли си мисля, че няма да го направят? Очевидно щом имаме корупция в "правилната посока" - всичко е в реда на нещата и не се предполага някой да протестира!

Който има връзка с такива, може да им препрати окуражителните ми слова!

Важното е, че и арменският поп я бил приел конвенцията. Тиквата е едно жалко, сервилно същество, което иначе имитира шефовете си и се държи властнически със съпартийците си, все едно им е сам вожд Винету - заповеди със SMS-и към овчата дружина, Брюксел казал - няма мърдане. Това се води за държавник, а е просто едно безгръбначно същество, което е свикнало да изпълнява заповеди и нареждания, той без шефове и заповеди не може и да се изпикае. Ако България беше нормална държава, това неграмотно, сервилно недоразумение щеше да е най много хигиенист, или охранител на Парламентът, а той ни назначен да налага директивите на гейропа. Такива прости мутри ги устройват, вместо да са по затворите, ни сложени за управници.

И хубаво спомена прогейтър мрежата. Те са едно жалко разклонение на антибългарските НПО-та, което отговаря за промиване на мозъци в социалните мрежи, но вече не им се получава. Ще се самосезират като местен Миро-истината, само ако са заплашени еврогейските ценности, или им се плати. Всъщност точно позицията на определени, продажни структури и личности, отдавна компрометирали се, е като обратен ветропоказател за доброто на българите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това под спойлера отдавна съм го прочела и мисля, че ни заблуждават. В България никой никога не е дискриминирал различните, освен ако не са били автори на престъпления. Не е нужно да спомена

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, ме

Джордж Сорос държи квота от 30% в групата, която ще прилага Истанбулската конвенция Сорос не е човек, а зъл демон!     

Публикувани изображения

Кои са "тези" хора бре, къде ги - колко пъти ще ви питам едно и също, вас дето уж не сте развалени грамофони. 
За чукчи, като вас има един лаф - га гееба писател, га стана критик. Оня ден чухте думата "джендър", днес станахте първи джендъри. Аз като съм канибал що не рева за конвенция и права? Бати роботите сте братче - лоботомирани ли сте, какви сте, ай замислете се малко.
Такоз ще стане, че няма да ми учат децата на извратени идеологии в училище - толкоз сте кухи и слепи, че не вдявате как сами си копате гроба, пък после герб, соца, дядо мраз ви виновен.

Сигурен ли си?
Точно тази дума наскоро я научих, ама такива хора познавам от години!!!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RagnerBG написа:

. Това се води за държавник, а е просто едно безгръбначно същество, което е свикнало да изпълнява заповеди и нареждания, той без шефове и заповеди не може и да се изпикае.

Хора, които познават Борисов твърдят, че бил страхливец и че всичката демонстрирана мъжественост е само медиен PR. Иначе онези със сигурност го държат в позиция партер с много компромати и малко трябва да се опъне и ще му спретнат едни протести, дела и прочие; много е лесен. Какво стана с Янукович, който също лавираше между Запада и Русия?

Въпреки всичко, по-достойно е човек да влезе в затвора, нежели да зароби народа си с такива договори. Една Унгария или Словакия с какво са повече от нас? Аман от мижитурки... и то не, че това не го знаем, но просто наистина Бойко няма интелект да им се измъкне, за разлика например от един Путин. Те затова и са го сложили на тая позиция, всеки за лека жена го има. И не лъже, че има поети ангажименти към своите началници, какви ние не сме му.

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой няма правото, а и не трябва да отнема привилегията на жената да отнесе един качествен бой, ако не си е изпълнила изконното задължение, да се научи да прави мусака!!! Зле направената мусака и липсата на качествено мезе лежат в основата на Истанбулската конвенция!!! Целта е повече от ясна!!! Искат да ни лишат от свещената мусака и да ни научат да пием без мезе!!! Няма да им се дадем без бой!!! Каквото и да означава последното!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.01.2018 г. в 12:59, Мальчик Бананан написа:

Искаме ли да сме ориенталци? Явно е, че една част от обществото ни иска. И почвам да си мисля, че Миро е прав, че опозицията срещу декларацията почива на чисто политически основи.

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, мендър е просто заигравка на чийто фон тихичко да минат особено опасните текстове.Ето за какво иде реч.

Цитат

1   Страните предприемат необходимите мерки за насърчаване на промени в социалните и  културни  модели  на  поведение  на  жените  и  мъжете с цел  изкореняване  на предразсъдъци, обичаи, традиции и всякакви други практики, основани на идеята за малоценност на жените или на стереотипни роли за жените и мъжете.

Така!Ако целта беше наистина закрила на жените текста можеше и следваше да бъде ограничен до следното:

Цитат

"Страните предприемат необходимите мерки за насърчаване на промени в социалните и  културни  модели  на  поведение  на  жените  и  мъжете с цел  изкореняване  на предразсъдъци, обичаи, традиции и всякакви други практики, основани на идеята за малоценност на жените."

Как да не се съгласи човек с такъв текст.
В тескта обаче фигурира съюзът "или".Това е напълно самостоятелно основание.Въз основа на текста "или на стереотипни роли за жените и мъжете." на България може да и бъде наложено да предприеме мерки с/у традиционни ценности и хората,които държат на тях.Тази роля е отредена на някакъв си комитет.Той ще решава какво е "стереотипна роля" и ще изисква от държавата да вземе мерки против тези стереотипи.
Разбира се това точно пасва на либерализма като идеология.Нека напомня, че основният принцип на либерализма е управление, което се съобразява само и единствено с ценности, които самите управляващите са си измислили.Ако интересите на кликата се променят, се променят и зададените ценности.
Имат си даже и помпозно наименование: - Парадигмални наративи.Всякакви си там семейство,любов,култура,традиции ..и т.н са нищо важна е настоящата парадигма, която съвсем спокойно не само може, но и включва разпалване на войни, омраза, убийства, терор и т.н.Факт е, че именно либералната идеология и либералите са инициатори и вдъхновители на световните конфликти.Примери бол Сирия, Ирак, Либия....Избиват милиони,  ама  са борци против насилието. 
Всичко това е либералната идеология и тази конвенция е типичен инструмент на тази бандитска клика.Въобще за никаква защита на никакви жени не става и дума.Това е само предтекст.Един възможен пример.Той може да употребен и спрямо всяка друга група или идеология.Решават, че например християндемократите пречат на  либералните крадци и веднага се надига вой: -що за хора са това, да държат на някакъв си християнски морал.Я сега тези да ги нагрочим за насилници над жени.Охо ма какво виждаме в тая Библия:Глава на жената е мъжа,а на мъжа Христос.И ето ти изведнъж,ни в клин, ни в ръкав - пречещата група или идеология е обявена за носител на насилническа стереотипна роля.
Ауууу ма виждате ли тва християнството колко е лошо, но ние либералите сме им спретнали тук една конвенкцийка, която задължава държавите да изкореняват и борят с всякакви идеологии, които налагат стереотипни роли.Аууу ма тва в христянството свещенник и още повече пък епископ, а това значи ръководител - не може да бъде жена.Е баш за такива сме измислили ние тая конвенция.Или ще са крадливи и долни като нас,а и с нас ще крадат и си траят,или ще трябва да употребяваме конвенцийката за да се борим с тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Джендър (от англ. gender – „род (граматичен)“; и от лат. genus – „род“, „вид“, „тип“, семейство или група от неща) е понятие във философията и обществените науки, означаващо набора от социално конструирани поведенчески и физиологични характеристики, свързвани с мъжествеността и женствеността.

В зависимост от контекста, тези характеристики могат да включват биологичния пол (т.е. състоянието да бъдеш мъж, жена, или междуполова вариация), полово базирани социални структури (т.е. родови роли) или родова идентичност. В социалните науки, хуманитаристиката, във феминизма и джендър изследванията (и всички сродни изследвания на пола и рода, ЛГБТ и куиър науки) родът (тясно терминологично джендър от английски: gender) е терминологично понятие влючващо социалните, културни, идентичностни и прочее измерения на биологичния пол).

Каква е тази междуполова вариация?  Само Ви баламосват педерунгелите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Джугашвили написа:

Я да видим...ако се самоопределям като Нед Старк ще ме вкарат в лудница, ако се самоопределям като жена, ще ми защитават правата!!! Къде отидоха приказките ви за ПРАВОТО НА САМООПРЕДЕЛЯНЕ???

И кой ти е попречил да се определяш  за какъвто си искаш. господин Нед Старк ?

преди 11 часа, sound написа:

А първата част я казвам без отговора на последния ми въпрос - странно, а?! Ма може би съм със връзки и, ако някой ми рече нещо, ще си има разпра с Падишаха.

Нищо не си разбрал . Първата част , и по точно съществуването и , е отговор на последната част. Без връзки .

преди 4 часа, Lumberman написа:

е не след дълго да глобяват родители, които не искат децата им да бъдат обучавани сексуално и джендърно в системата на образованието и ги връщат от училище, в стотици и хиляди евро, може би евентуално модерни концентрационни или "поправителни" лагери да спретнат за дръзналите родители с пари от Брюксел (т.е. с нашите пари за наша сметка и в наш ущърб), "да ги/ни учат на толерантост"...

Споко. Никой няма да те глобява, нито да те вкарва в концентрационни лагери за "учене на толерантност"

преди 1 час, Lumberman написа:

Какво стана с Янукович, който също лавираше между Запада и Русия?

Той никога не е лавирал. Винаги си е бил путинска кукла .И в момента се скри при  Путлер.

преди 1 час, Джугашвили написа:

привилегията на жената да отнесе един качествен бой, ако не си е изпълнила изконното задължение, да се научи да прави мусака!!!

:lol6:

Още колко глупости ще избълвате  ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

това е проблема че никой не пречи

а трябва да му се набият 10 камшика

и редовно пиене на лекарства и ако няма  оправия 3 години изтрел в челото да не харчи  държавни пари за храна и мед услуги и комунални

ама пустите демократични ценности

преди 9 минути, miro20 написа:

Споко. Никой няма да те глобява, нито да те вкарва в концентрационни лагери за "учене на толерантност"

и втората световна е започнала така а хитлер само е влязъл в полша да нахрани и управлява земите щото видял че  полското население недоволно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, miro20 написа:

Извратените и изпедерастени либерали, разбира се!!!

П.П. А някой от защитниците на тази конвенция наясно ли е, че в момента в Швеция покрай тази конвенция се прокарва забрана на мъжете да пикаят прави, защото това било демонстрация на надмощие на мъжкия над женския пол!!! Това са резултатите от приемането и!!! Извращенията на либералната сволоч нямат граници!!! Иначе честно казано, нямам нищо против да ЗАДЪЛЖАТ жените да пикаят прави, за да има равенство между половете!!! Защо не го правят, питам аз!!! защо трябва да спират полетът на орела, за да може костенурката да бъде доволна??? Все пак феминистките имат претенции да са равни с мъжете, а не обратното!!! Нека го докажат тогава, никой не им пречи!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Точно тази дума наскоро я научих, ама такива хора познавам от години!!!

Какви "такива" са тези хора? Обясни на човешки език. Сто пъти питам едно и също нещо, що не казвате, не разбирам. Имало джендъри, които до сега не знаели, че това тяхното е джендърство - е какво/ кое е това, което ги прави джендъри?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Джугашвили написа:

П.П. А някой от защитниците на тази конвенция наясно ли е, че в момента в Швеция покрай тази конвенция се прокарва забрана на мъжете да пикаят прави,

Това кога в "момента" ?? и къде пише за такова в конвенцията ??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, badr написа:

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, мендър е просто заигравка на чийто фон тихичко да минат особено опасните текстове.Ето за какво иде реч.

Така!Ако целта беше наистина закрила на жените текста можеше и следваше да бъде ограничен до следното:

Как да не се съгласи човек с такъв текст.
В тескта обаче фигурира съюзът "или".Това е напълно самостоятелно основание.Въз основа на текста "или на стереотипни роли за жените и мъжете." на България може да и бъде наложено да предприеме мерки с/у традиционни ценности и хората,които държат на тях.Тази роля е отредена на някакъв си комитет.Той ще решава какво е "стереотипна роля" и ще изисква от държавата да вземе мерки против тези стереотипи.
Разбира се това точно пасва на либерализма като идеология.Нека напомня, че основният принцип на либерализма е управление, което се съобразява само и единствено с ценности, които самите управляващите са си измислили.Ако интересите на кликата се променят, се променят и зададените ценности.
Имат си даже и помпозно наименование: - Парадигмални наративи.Всякакви си там семейство,любов,култура,традиции ..и т.н са нищо важна е настоящата парадигма, която съвсем спокойно не само може, но и включва разпалване на войни, омраза, убийства, терор и т.н.Факт е, че именно либералната идеология и либералите са инициатори и вдъхновители на световните конфликти.Примери бол Сирия, Ирак, Либия....Избиват милиони,  ама  са борци против насилието. 
Всичко това е либералната идеология и тази конвенция е типичен инструмент на тази бандитска клика.Въобще за никаква защита на никакви жени не става и дума.Това е само предтекст.Един възможен пример.Той може да употребен и спрямо всяка друга група или идеология.Решават, че например християндемократите пречат на  либералните крадци и веднага се надига вой: -що за хора са това, да държат на някакъв си християнски морал.Я сега тези да ги нагрочим за насилници над жени.Охо ма какво виждаме в тая Библия:Глава на жената е мъжа,а на мъжа Христос.И ето ти изведнъж,ни в клин, ни в ръкав - пречещата група или идеология е обявена за носител на насилническа стереотипна роля.
Ауууу ма виждате ли тва християнството колко е лошо, но ние либералите сме им спретнали тук една конвенкцийка, която задължава държавите да изкореняват и борят с всякакви идеологии, които налагат стереотипни роли.Аууу ма тва в христянството свещенник и още повече пък епископ, а това значи ръководител - не може да бъде жена.Е баш за такива сме измислили ние тая конвенция.Или ще са крадливи и долни като нас,а и с нас ще крадат и си траят,или ще трябва да употребяваме конвенцийката за да се борим с тях.

Това за традициите... го разбирам по друг начин: ранните бракове, идеята, че жена ти ти принадлежи и подобни. В този смисъл ми е странно, че Албания са подписали конвенцията. Може да се спекулира по темата доста. Може да е така, може и да не е. Един от вариантите може да е, че това се прави заради наплива от Изток. Може и да не е. В смисъл, това да са правила, с която идващите от северна Африка хора да бъдат подчинени на това и това да е рамката, която да ги спира да правят това, което си правят там. Аз продължавам да мисля например за циганите. Държавата може би умишлено, може би не, така и не интегрира тези хора. Ако с този текст държавата бива задължена да се грижи за тях, не виждам къде е проблема. Не знам. Убеден съм, че ако неолибералите поискат да ни наложат нещо, няма да ни питат.

Походът срещу религията и в частност християнството се води от много години с различни средства. Чел съм мненията на много хора тук, чувал съм и какво мислят мнозина офлайн. Тя отдавна е изгубена. Една декларация няма да промени нещата. Комунизмът е бил доста по-успешен инструмент в борбата с религията.

Ще видим какво ще стане, но за мен спорът е безпочвен, ако се основава единствено на тези 30-ина страници. Засега виждам единствено как политиците го използват за собствени нужди и успяват. Освен, че сплотяват електоратите си, те успяват и в същото време да разделят едно така или иначе разделено общество. И на трето място, истинските теми отиват на заден план. Това е 3 в 1. БАМ! "Корупция? Каква корупция? Дайте сега да говорим за третия пол? Това е важното.", "Ние сме стожери на вярата и семейството. Хоуг!". Когато чуеш комунист да защитава християнски ценности, няма как да не повърнеш. Когато фашист говори за това. Също! Та, имам фактите от една страна и едни упражнения по картинка. Е, няма как да не си направя изводите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Мальчик Бананан написа:

Това за традициите... го разбирам по друг начин: ранните бракове, идеята, че жена ти ти принадлежи и подобни. В този смисъл ми е странно, че Албания са подписали конвенцията. Може да се спекулира по темата доста. Може да е така, може и да не е. Един от вариантите може да е, че това се прави заради наплива от Изток. Може и да не е. В смисъл, това да са правила, с която идващите от северна Африка хора да бъдат подчинени на това и това да е рамката, която да ги спира да правят това, което си правят там. ........................ Ако с този текст държавата бива задължена да се грижи за тях, не виждам къде е проблема. Не знам. Убеден съм, че ако неолибералите поискат да ни наложат нещо, няма да ни питат.

Е ти можеш да го разбираш по друг начин, но точно това е проблема.Един юридически обвързващ документ в никой случай не е допустимо да съдържа възможности за произволно тълкувание.Законът е винаги формален.Това че ти го разбираш по такъв начин съвсем не е пречка за друг, в случая  някакъв си назначен комитет, да го  разбира различно.И този комитет ще излиза с препоръки, а държавата ще се отчита какви мерки е взела.Не зная какво си мислиш за северна Африка, но точно преди месец мой роднина в Алжир се разведе.Ще плаща издръжка на майката и детето, като то остава при майката(съгласно ислямското право) въпреки, че жената напуска мъжа си, защото настоява да живеят във Франция.Съдът присъжда и плащане на ежемесечна сума за квартира на майката и детото.И една подробност.Съдията по това  дело всъщност е съдийка, а мъжа е представляван от адвокатка.   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Джугашвили написа:

П.П. А някой от защитниците на тази конвенция наясно ли е, че в момента в Швеция покрай тази конвенция се прокарва забрана на мъжете да пикаят прави, защото това било демонстрация на надмощие на мъжкия над женския пол!!!

А ти наясно ли си, че ако имах способностите и малко повече кинти щях да вдигна 20-ина страници и да ги напълня именно с подобни "новини", за да може ти и други да цъкате и да линквате. Малко SEO. Няколкостотин фалшиви посещения, страница във Facebook, може в Туитър. Знаеш ли каква хубава пара може да се направи за нула време? Какви криптовалути? Фейковете са много по-лесен и бърз начин за изкарване на пари. Е, не е чак толкова голяма печалбата, но е ГАРАНТИРАНА и дългосрочна. Даже бих си направил профил в пет=шестнайсе сайта и форума и бих се рекламирал. Човек, социалният инженеринг не е измислен от вчера. Даже им се кефя, че са измислили подобна схема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атаки към традиционното семейство и религията има от години. Тук не изпитвам колебание. Най-пресният пример са атаките към Исляма. Попитайте десет човека за мюсюлманите и ислямската религия и девет от тях ще ви наговорят безумни неща. Девет от десет ще ви кажат, че всички мюсюлмани са терористи и Исляма призовава да се взривяват "неверниците". За християнството не са по-различни нещата, но там пък има това, че 70 години тоталитаризъм (все още е тук) е работил много добре по изкореняването на вярата по тези земи. Девет от десет от онези предишните запитани за вярата и ценностите ѝ ще объркат институционализираната религия с християнската вяра и ценности. Хората оглупяват прогресивно. Това е може би най-големия проблем. Лиши човек от знание и вяра, ето ти идеалната маша.

Кокретно обаче в тези 34 страници, аз не го виждам. Може би просто пропускам нещо. Може би не. Да, думата sex (пол) не предполага вариативност: мъжки/женски, докато граматическото понятие gender (род): предполага мъжки, женски и неопределен. Просто трябва да се изясни това, да се вметне бележка или там, каквото е, и документът да бъде приет. Само че така Държавата бива натоварена със задължение да се грижи за своите граждани и ако не го прави, ще има санкции. Една несоциална държава като нашата не би искала такова нещо.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

Просто трябва да се изясни това, да се вметне бележка или там, каквото е, и документът да бъде приет. Само че така Държавата бива натоварена със задължение да се грижи за своите граждани и ако не го прави, ще има санкции. Една несоциална държава като нашата не би искала такова нещо.

Така е. Ратифицирането означава по пряко влкючване  на държавата и конкретни мерки според конвенцията - още сгради , още социални работници, още една камара разходи, което обаче мисля че е напълно  правилно и нужно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мойра написа:
Цитат

Други 16 страни не са я ратифицирали, сред които са Чехия, Хърватия, Унгария, Гърция, Ирландия, Латвия, Литва, Люксембург, Словакия и ВеликобританияАлбания, Андора, Австрия, Белгия, Босна и Херцеговина, Кипър, Дания, Финландия, Естония, Франция, Грузия, Германия, Италия, Малта, Монако, Черна гора, Холандия, Норвегия, Полша, Румъния, Португалия, Сан Марино, Сърбия, Словения, Испания, Швеция и Швейцария вече са ратифицирали конвенцията. С оглед на съществуващите конституционни и законови положения в своите законодателства обаче редица държави членки са заявили резерви съгласно чл. 78 от конвенцията, като са декларирали частично приложение на някои от клаузите. Държави членки, заявили резерви, са Кипър, Чехия, Латвия, Франция, Финландия, Германия, Малта, Полша, Румъния, Словения и Швеция. Именно този вариант препоръчват някои скептични към документа хора и организации – България да ратифицира конвенцията и да използва инструментите на международното право, за да декларира резерви и ограничено приложение по отношение на някои текстове в конвенцията.

Явно не са само при нас резервите. Пък нека тука някои уж умни и красиви да си плещят за каквото са им платили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези хора са чисто луди - събират се, пишат си една конвенция и после почват да я приемат с резерви. Неам думи в какви лапи е попаднала Европа - изкукуригали бабета и сдухани чички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да говорим повече!!! Някои хора искат да концентрират цялата власт в няколко агенции, които да мачкат всички останали!!! Ето колко са загрижени за жените!!! Всъщност загрижени за правата на жените или единствено за своите привилегии и власт!!!

Цитат

Любка Качакова: "Не конвенция за защита на жените, а живо поробване!"

Тя работата много по-дебела била! Не стига, че ще посягат на съзнанието и възпитанието на децата ни, ами и не мож` ги пипна!
Джендър проповедниците ще се ползват с имунитет и защита?!
Нашите закони няма да важат за тях?!
С какъв акъл Цачева го е гласувала? Може и престъпник да влезе като джендър проповедник, полицията не може да го пипне!
Това не е конвенция за защита на жените!
Това е живо поробване! Това е пълно падение!
В най- тъмните времена на робството изтръгвали децата от ръцете на майките, сега тези искат да ги откъснат духовно с промиване на мозъка.
Няма разлика!
Хора, стягайте се! Не отлагане! Не резерви! Пълно отхвърляне трябва!
Четете и споделяйте!

ПРАВА НА ДЖЕНДЪР ПРОПОВЕДНИЦИТЕ
ЦИТАТ ОТ КОНВЕНЦИЯТА

"Членовете на GREVIO и другите членове на делегации, извършващи посещения в страните, се ползват от следните привилегии и имунитети по време на изпълнение на функциите си във връзка с подготовката и провеждането на посещенията в страните,при последващите действия и по време на пътуването във връзка с тези функции:
а)Имунитет от личен арест или задържане под стража и от конфискуване на личния им багаж, и имунитет от всякакъв вид правни действия във връзка с техни устни или писмени изказвания и всякакви действия, извършени от тях в служебно качество;
б)Освобождаване от всякакви ограничения на свободното им движение при излизане от и влизане в страната им на местопребиваване, както и влизане в и излизане от страната, в която изпълняват функциите си, и от регистрация като чужденци в страната, която посещават или през която преминават при
изпълнение на функциите си.

Тоест! Могат да влизат в детските градини и училища както и колкото искат!
А това видяхте ли?!...Улеснения за митнически и валутен контрол?!

3) По време на пътуванията, предприети при изпълнение на функциите им, членовете на GREVIO и другите членове на делегации, извършващи посещения в страните, получават същите улеснения по отношение на митническия и валутния контрол като представителите на чуждестранни правителства на временна официална мисия.

4) Документите във връзка с оценката на изпълнението на Конвенцията, осъществявана
от членовете на GREVIO и другите членове на делегации, извършващи посещения в страните, са неприкосновени, доколкото засягат дейността на GREVIO. Не се допуска спиране или цензуриране на официалната кореспонденция на GREVIO или на официалните съобщения на членовете на GREVIO и другите членове на делегации, извършващи посещения в страните.

5) За да се осигури на членовете на GREVIO и на другите членове на делегации, извършващи посещения в страните, пълна свобода на словото и пълна независимост при изпълнението на задачите им, имунитетът от правни действия във връзка с техни устни или писмени изказвания и с всички техни действия в изпълнение на задачите им трябва да продължи да бъде предоставян дори и след приключването на мандата им
за изпълнение на тези задачи."

Бойко, полудя ли?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какви "такива" са тези хора? Обясни на човешки език. Сто пъти питам едно и също нещо, що не казвате, не разбирам. Имало джендъри, които до сега не знаели, че това тяхното е джендърство - е какво/ кое е това, което ги прави джендъри?
Говоря за ЛГБТ обществото.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, nikssi написа:

Явно не са само при нас резервите. Пък нека тука някои уж умни и красиви да си плещят за каквото са им платили.

преди 21 минути, sound написа:

Тези хора са чисто луди - събират се, пишат си една конвенция и после почват да я приемат с резерви. Неам думи в какви лапи е попаднала Европа - изкукуригали бабета и сдухани чички.

И още нещо за конвенцията.

Как сексуалната патология става норма и човешко право

Цитат
Международна класификация на болестите (МКБ), издавана от Световната здравна оргиназиция, е общоприета в света за кодиране на медицинските диагнози и клинични описания. В последното издание на български от 1998 г. има раздел 5. „Психични и поведенчески разстройства”, който е нещо като конституция за работещите в областта на психичното здраве. МКБ се издава от СЗО периодично, като през дълги периоди се правят корекции. Важи за Европа, а САЩ си имат техен класификатор, DSM (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders).
Spoiler

В момента е в сила МКБ-10 – тоест десетата ревизия, от 1992 г. Там, от 181 до 186 стр. пише следното (тук са цитирани само диагнозите и кодовете, без описанията):

Разстройства на половия идентитет (F64)
(Gender identity disorders)

F64.0 Транссексуалност;

F64.1 Двуролев трансвестизъм;

F64.2 Разстройство на половия идентитет в детска възраст;

F64.8 Други разстройства на половия идентитет;

F64.9 Разстройство на половия идентитет, неуточнено;

F65.0 Фетишизъм.

F65 Разстройства на сексуалното влечение:
(Disorders of sexual preference)

F65.0 Фетишизъм;

F65.1 Фетишистки трансвестизъм;

F65.2 Ексхибиционизъм;

F65.3 Воайорство;

F65.4 Педофилия;

F65.5 Садомазохизъм;

F65.6 Множествени разстройства на сексуалното влечение;

F65.8 Други разстройства на сексуалното влечение;

F65.9 Разстройства на сексуалното влечение, неуточнено.

F66 Психологични и поведенчески разстройства, свързани със сексуалното
развитие и насоченост
(Psychological and behavioural disorders associated with sexual development and orientation)

F66.0 Разстройство на сексуалното съзряване;

F66.1 Дистонна на Аз-а сексуална насоченост;

F66.2 Разстройство на сексуалните влечения;

Предстои ли скоро да излиза нова ревизия на МКБ и какви промени се готвят?

Първото, което може да се намери с търсачката в интернет, е изискване на сайта на някаква ЛГБТ организация, от името на „Трансджендър Европа”. В текста се критикува горният списък с диагнози – твърдят, че това е зла патологизация на транс-индивидите, която нарушава адекватността на здравните грижи за тях. И настояват тези категории да отпаднат в предстоящата МКБ-11. Искат на тяхно място да се сложи политкоректното „полово несъответствие” – Gender incongruence (виж тук).

В мрежата може да се намери и чернова на МКБ-11, с корекции . И …точно така, там вече пише Gender incongruence (виж тук).

И какво се получава – според джендър-прогресистите хем в класификацията на психичните болести имало „патологизация на транс-индивидите”, хем трябва да има здравни грижи за тях (например сред тях самоубийствата достигат до 40%, което очевидно е свързано с психическото разстройство)… Ако транссексуалните настояват, че не са с психично разстройство, а са трети или пети пол, и имат незащитени права, какво да кажем за правата на засегнатите от склероза и алцхаймер? Те са много повече, незащитени са от закона. И много други по-многобройни социални групи са незащитени, но за тях такъв шум не се вдига.

Тези корекции в класификацията на болестите са легитимиране на патологията. Това е технология на превръщането на аномалията в норма и „човешко право”. Това е част от общата тенденция за налагане на една идеология като господстваща над останалите идеи, движения, религии и т. н., без никаква демократична процедура.

Новата МКБ-11 предстои да излезе тази година. Но проследявайки нововъведенията в последната ревизия на американската DSM-5, тези корекции най-вероятно ще бъдат въведени в новата класификация на писхичните разстройства.

Източник:  e-vestnik.bg

И...

Цачева: Проектът за Истанбулската конвенция не е оттеглен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, jhoro написа:

Говоря за ЛГБТ обществото.

Хомосексуалните в България имат ограничение в правата само относно гражданските бракове и доколкото знам за осиновяването на деца. Дискусия по тези въпроси е редно да има, но да се поставят открито - скритите карти и опитите да се влиза през страничния прозорец, когато става дума за закони и права, никога не са довели до добро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хомосексуалните в България имат ограничение в правата само относно гражданските бракове и доколкото знам за осиновяването на деца.

Я пак, ама си уточнете нещата.
Ти казваш "само", а един пост преди теб - същите хора са квалифицирани като "разстройства"!!!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване