Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Един приятел ще си купува видеокарта за дъното, но не сме сигурни точно какво да изберем.

Моля за препоръки за нещо под сто лева, защото дъното и компа са си доста старички според мен.

Това е дъното.

Процесора е почти най-добрия за това дъно Атлон 64х2.

Рам паметта е на максимум.

Просто иска по добро видео човека.

Това дали става? 

Ето го в пазарувай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка видеокарта може да се монтира на слота. Всъщност линка не работи но предполагам не е AGP.

Разбира се трябва да се вземе предвид захранването но за видеокарта до 100 лв. е без значение ако е нова.

Спомената 710 е 19W и не е проблем. На старо може значително по-добра но там вече захранването е от значение.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Roujin Z написа:

Всъщност линка не работи

работи си.

http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000313

A690VM2MA-RS2H 

-AMD® Althon 64FX, Athlon 64x2, Athlon 64 and Sempron processors, Socket AM2 
-2000 MT/s HyperTransport™ 
-Dual channel DDR2 800/667/533 x 4DIMMs, Max 8GB 
-1 x PCIe x16, 1 x PCIe x1, 2 x PCI 
-IDE x 1 + Serial ATAII x 4 w/RAID 0, 1, 0+1
-5.1 channel, Realtek(HDA) 
-10/100M LAN(Realtek) 
-10 USB 2.0 ports

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си вземе една 1030 и да не се занимава със стари боклуци като 710, която не е по-различна от вградена.

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=VIDEOCARD&p=1030

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, П.е.т.ъ.р написа:

работи си.

Не и при мен.

Няма достъп до този сайт

IP адресът на сървъра на www.foxconnchannel.com не можа да бъде намерен.

ERR_NAME_NOT_RESOLVED

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/gigabyte/geforce-gt-710-2gb-gddr5-64bit-pcie-gv-n710d5-2gl-p380796031/ По-добре да си вземе тая... разликата е 10 лв ама е 2 гб така, че си струва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрахме за какво му е такава офис карта? Ако е за игри, поне за този процесор, въпреки че пак ще е спъната, най-добрия вариант е GT 1030, който съм дал по-горе. С това GT 710 нищо няма да може да играе. Ако монитора му няма DVI/HDMI, може спокойно да си ползва преходник, докато го смени (малко са по-скъпи от обикновените - трябва да са активни), но за момента само гадаем.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Радослав Матев написа:

стари боклуци като 710, която не е по-различна от вградена.

Да ти кажа, на тая платформа вградената графика е като да сравняваш GT1030 с GTX1060(грубо казано).

преди 49 минути, NewbieBeard написа:

https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/gigabyte/geforce-gt-710-2gb-gddr5-64bit-pcie-gv-n710d5-2gl-p380796031/ По-добре да си вземе тая... разликата е 10 лв ама е 2 гб така, че си струва

2GB буфер с Athlon 64 x2 не си струва. Графичното ядро ще е на границите на възможностите си дори с 1GB. По-скоро бонусът е GDDR5 паметта(ако въобще е истина, не съм следил GT710 откакто излезе и не съм виждал такава с GDDR5).

преди 51 минути, Радослав Матев написа:

Така и не разбрахме за какво му е такава офис карта? Ако е за игри, поне за този процесор, въпреки че пак ще е спъната, най-добрия вариант е GT 1030, който съм дал по-горе. С това GT 710 нищо няма да може да играе. Ако монитора му няма DVI/HDMI, може спокойно да си ползва преходник, докато го смени (малко са по-скъпи от обикновените - трябва да са активни), но за момента само гадаем.

Навремето GT610 1GB с едноядрен Pentium 4 531, 2GB DDR2 и PCI-E x4 слот даваше чувствителна разлика в игри като wow, halo ce, halo 2, call of duty 2, gta san andreas, други не помня. GT 710 в пълноценен слот и двуядрен процесор също може да блесне. Да не забравяме, че 1030 в момента е почти двойно по-скъпа от 710 и не предлага VGA изход/аналогов сигнал, докато със 710 има VGA или може да се ползва прост преходник за няма и 5 лева.

По-уместният вариант е 710.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип си прав, че за тази платформа и 710 е много, но за в бъдеще, ако реши да прави ъпгрейд, по-добре да вземе нещо по-актуално, което и ще може по-лесно да го продаде ако реши. Иначе някое втора употреба ATI 6770/7770 ако намери за около 50 лева ще е най-добре. Проблема е, че на това дъно не може и 4-ядрен процесор да сложи. Както си реши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD6770 по всяка вероятност ще затрудни захранването. Обсъдено е по-горе.

Идеята за бъдещ ъпгрейд я има, но, като вземеш предвид текущото положение с експлойтите и калпавите пачове(в някои случаи), най-добре е да се чака да излязат читави компоненти без дупки в архитектурата, чак тогава да се мисли за ъпгрейд. До тогава една проста 710 ще си е избила парите, а тоя компец би могъл да се продаде и да се почне на чисто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги моля за съвет.Искам да сменя видео картата,картата е Sapphire R7 250 2G D3 W/BOOST.А това са параметрите на компютъра.Дъно Asus M5A97 LE /AMD970/AM3+,процесори AMD FX-6300/3.5G/X6/BOX AM3+,рам памет  4G DDR 3 1600 ADATA й 2G DDR3 1066,захранване nitrox SL -550 Max Output total 610W.Моля да ми предложите видео карта до 400-500 лева на компютъра се играят предимно игри.Трябва ли и още рам да вземам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря за отговорите.

Значи компютъра си го ползва за леки игри, ама наистина леки и се е справял досега с вграденото видео.

Обаче явно вграденият чип нещо прави проблеми и според проверките явно е той.

Няма възможност да си вземе нов компютър в момента , но може да отдели  стотина лева.

Значи компютъра ще се ползва за леки игри, интернет, интернет игри и видео на Full HD. 

Монитора ще е нов, скоро и уж средно добър според мен, според него си е върхов.

Не знам подробности просто предполагам.

Сега кара с един стар от първите плоски.

Захранването е 450вата, ама не си личи от кого е , надписите са повредени.

Съгласен е и за нещо втора ръка, но все пак да не е много слабичко, може да е за по-добър комп от неговия , но да върви без проблемно.

Цитат
преди 20 часа, NewbieBeard написа:

Това твърде много ли е . Иначе сме навити.

Или да вземем с една гига.

Ще изчакаме последните ви предложения и коментари и ще решим.

Имах две грешки и направих редакция!

Редактирано от HULK12345
грешки при изписване (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш GTX 1050ti, с този процесор и нея ще я спъваш, но пак е по-добре от сегашната. Паметта си я направи минимум 8 щом е за игри.

преди 8 минути, Милен Маринов написа:

Колеги моля за съвет.Искам да сменя видео картата,картата е Sapphire R7 250 2G D3 W/BOOST.А това са параметрите на компютъра.Дъно Asus M5A97 LE /AMD970/AM3+,процесори AMD FX-6300/3.5G/X6/BOX AM3+,рам памет  4G DDR 3 1600 ADATA й 2G DDR3 1066,захранване nitrox SL -550 Max Output total 610W.Моля да ми предложите видео карта до 400-500 лева на компютъра се играят предимно игри.Трябва ли и още рам да вземам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо, ъпгрейд повече не се предвижда.

Следващият комп ще е изцяло нов.

Изцеждаме каквото можем за момента.

Евентуално и някакъв по бърз хард диск.

Не знам, хибриден вероятно.

Редактирано от HULK12345
добавка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардуерното ускорение определено ще разтовари процесора и ще може да се гледа ХД видео.

Иначе тая 710 хич не е от вчера и нищо не пречи да се потърси на старо. А за споменатите цели не е проблем и по-старата GT610.

При АМД без допълнително захранване е 6450 / 5450.

https://www.olx.bg/ad/asus-gt610-1024mb-64bit-ID7aeQL.html#b608e759e8

п.с. Не знам колко са леки тия игри но ако бюджета е до 100 лв. най--добре търси 730 с GD5.

https://www.olx.bg/ad/geforce-gt-730-1gb-ddr5-64bit-gigabyte-ID7eSUJ.html#d7886f3026

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.01.2018 г. в 22:10, Радослав Матев написа:

Да си вземе една 1030 и да не се занимава със стари боклуци като 710, която не е по-различна от вградена.

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=VIDEOCARD&p=1030

Май май , на тая ще се спрем, четох и спецификации, анонси, представяне и тн. , сякаш по-добро няма за него.

Дано му тръгне, като хората.

Ама сега пък излезе че и ще флашваме биоса.

Има 9 версии над неговата. 

Някои са за строго определени неща и вероятно ще отпаднат, но поне 6-7 ще са актуални.

Трябва ли да ги флашваме една след друга поред или най-новата ще свърши цялата работа????

И още нещо.

Рам паметта за да е двуканална трябва да е еднаква.

При него двете платки са абсолютно еднакви и единият канал е обезпечен, но другите две са различни отвсякъде.

Първият канал ще работи ли двуканално след като другите не са в двуканален режим?

Лично се съмнявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BIOS не го пипайте, ако няма проблеми. Достатъчна е последната версия, няма смисъл от всички да се флашват. За паметта също не би трябвало да е проблем, че са различни размери/марки, за да работят 2 канала - при мен на лаптопа в подписа са 4+8 и няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радослав Матев написа:

BIOS не го пипайте, ако няма проблеми. Достатъчна е последната версия, няма смисъл от всички да се флашват. За паметта също не би трябвало да е проблем, че са различни размери/марки, за да работят 2 канала - при мен на лаптопа в подписа са 4+8 и няма проблем.

в спецификацията на дъното го пише за Рам паметта, затова питам

870800-an-01-en-TUNING_KIT_AMD_ATHLON64_X2_4200_2048MB.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно за паметта, че не ми се преглежда сега упътването? Какво искаш да направиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Радослав Матев написа:

Какво точно за паметта, че не ми се преглежда сега упътването? Какво искаш да направиш?

For Dual channel Limited!
1. Dual channel function only supports when 2 DIMM Modules plug in either both DIMM1 &
DIMM2 or DIMM3 &DIMM4, or four DIMM Modules plug in DIMM1~DIMM4 of 4-DIMM
motherboard and 2 DIMM Modules plug in DIMM1 & DIMM2 of 2-DIMM Motherboard.
2. DIMM1 & DIMM2, or DIMM3 & DIMM4 of 4-DIMM motherboard, and DIMM1 &
DIMM2 of 2-DIMM motherboard must be the same type, the same size, and the same
frequency for dual channel function.

" same type, the same size, and the same
frequency for dual channel function"

Чак и тайминга ли трябва да е еднакъв?

Или той е основен за това?

От биоса мога ли да го настроя, че не съм пробвал такива неща.

Като размер и честота са еднакви, но различни фирми и тайминги!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да трябва на твоето дъно да са еднакви. Пробваш варианти, докато (ако) стане. Едва ли ще се променят нещата с по-нов BIOS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобряването на биоса БИ могло да подобри работата на процесора с другите компоненти, като видеокартата например.

Всъщност не е гарантирано, но се препоръчва доколкото четох, да е най-новия биос при хардуерен ъпгрейд.

При модела, процесор, който щяхме първоначално да му слагаме, най-добрия за това дъно, се изискваше категорично.

Обаче не го намерихме втора ръка, а нов беше много скъп и се отказахме.

Така си остана със стария.

Е и той не искаше да го направи , а и мен все ме няма.

Дори сега от чужбина му помагам доколкото мога.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.