Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Лаптопът е измислен да работи с windows 8.1 и windows 10 x64, при положение че има само 2гб РАМ...  Опитвам се да му сложа 32 битова седмица и най-после успях.. Другите драйвери ги оправих, но тоя за вграденото интелско hd видео не мога и не мога. Какви ли не драйвери теглих и на никой не тръгва инсталатора- още отначало изписва, че компютърът не отговаря на минималните системни изисквания. Не можах и да намеря с какво точно интел хд видео е тоя скапан лаптоп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е слаба машина и каквото и да правиш ще си остане такава. Слаб процесор и малко рам. Ако е с 2 е хубаво да му сложиш поне още 2, но вече зависи дали ти се дават пари. Колкото до видеокартата инсталирай си програмата AIDA или Speccy и дай точния модел за HD модела на видеокартата и ще потърсим драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

По-скоро си го остави с Windows 10, даже с Windows 7 може да работи по-зле. Помисли за замяна на твърдия диск с SSD, там ще усетиш сериозна разлика. Друг вариант е някой линукс да пробваш.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Радослав Матев написа:

По-скоро си го остави с Windows 10, даже с Windows 7 може да работи по-зле. Помисли за замяна на твърдия диск с SSD, там ще усетиш сериозна разлика. Друг вариант е някой линукс да пробваш.

Докато е с тези 2 гигабайта РАМ е безмислено да слага SSD. Да не говорим, че процесора е така скопен, че и с SSD ще работи доста бавно. Виж за Линукс дистрибуция съм съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествал съм варианта на подобна машина, но с 4-ядрен процесор (тази не е ясно с колко е) и с 4 GB RAM, след поставяне на SSD стана доста по-пъргава. По принцип HDD диска е най-бавната част в компютъра, особено с малко памет, като записва в swap файла повече данни, пак ще е по-добре ако има SSD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Радослав Матев написа:

Тествал съм варианта на подобна машина, но с 4-ядрен процесор (тази не е ясно с колко е) и с 4 GB RAM, след поставяне на SSD стана доста по-пъргава. По принцип HDD диска е най-бавната част в компютъра, особено с малко памет, като записва в swap файла повече данни, пак ще е по-добре ако има SSD.

С 4 да, но постващия каза, че е с 2. Както е и с вградено видео просто няма да му остане свободна оперативна памет за нищо. Ако лаптопа е с 4 ядрения процесор вероятно ще върви прилино, но ако е с двуядрения просто не бих се занимавал с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Точно сега тествах една виртуалка с 2 ядра и 2 ГБ памет, паметта при отворени няколко таба на Mozila Firefox си седеше около 1.2 GB, даже не вярвах, че се справя толкова добре - при това и при плейване на видео HD, хардуерното ускорение съм го изключил (с него е съвсем малко по-добре). На момент процесора се товареше на максимум, при това моя е доста по-добре от 2-ядрен celeron, дори и при ползване само на 2 ядра, но мисля че и неговия ще е добре. Виртуалката е направена на SSD диск. Втората снимка е с включено хардуерно ускорение, че не го бях спрял, но разлика общо взето няма.

vm.thumb.jpg.c4493daf55dce6b8ce0e95afcdef69cb.jpg

vm.jpg

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво го правиш, но при обикновения потребител няма да работи. Там ще бъде отворен FB, youtube и какво ли още не. Рамта няма да стигне. Както и да е. Щом постващия иска да вкарва пари и да тества. За мен този лаптоп е просто една ЕЛКА и нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, не съм го мъчил с FB и допълнителни работи, но за няколко таб-а + таб с видеоклип с HD резолюция се справя перфектно Windows 10 с паметта. Автора вече да си преценява какво да прави. Малко се отплеснахме от темата, автора да пробва това:

https://downloadcenter.intel.com/download/24548/Intel-Embedded-Drivers-for-Windows-7-32-bit-and-64-bit-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Това е слаба машина и каквото и да правиш ще си остане такава. Слаб процесор и малко рам. Ако е с 2 е хубаво да му сложиш поне още 2, но вече зависи дали ти се дават пари. Колкото до видеокартата инсталирай си програмата AIDA или Speccy и дай точния модел за HD модела на видеокартата и ще потърсим драйвери.

Лаптопът е на моя позната която си го ползва за офис и музика. Отворих го да му сложа още 2гб, но е само с един слот и трябва да се търси 4гб плочка, което са си пари на вятъра може би. Иначе точно с Aida проверявам и пише само intel hd не пише по-точен модел.

преди 3 часа, Радослав Матев написа:

с 10 и 8.1 не иска изобщо- не му стига памет и постоянно го чакаш. Със 32 бита седмица работи по-прилично и гладко.

преди 2 часа, Емил Костов написа:

, но ако е с двуядрения просто не бих се занимавал с него.

с двуядрения е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера не стана ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Радослав Матев написа:

Драйвера не стана ли?

Инсталирах го, но няма ефект. В мениджъра си стои Standart vga graphics adapter  и аеро-то не работи. В краен случай ще работи така 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после го оправих. Съвсем случайно, докато търсех драйвери ми излезе няква реклама на програма driver talent. Никога до сега не бях разчитал на подобни програми и не бях ползвал, но реших да пробвам. Пуснах я, сканира и откри, че липсва драйвера за видеото. Свали го и го инсталира. Дойде си и панела на intel hd и Aero. МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН!!! Пет дни ме мъчи тоя лаптоп. Първо, докато буутна флашката куп драми и четене. После пък дискът беше GPT, докато го форматирам в  MBR пак ровене и четене, но вече всичко е наред.

Благодаря на всички, които писаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.01.2018 г. в 19:21, baikolio95 написа:

Така е, като се чете по диагонал...

Благодаря! Наистина съм пропуснал поста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.